בוקר טוב לכולם

../images/Emo42.gifבוקר טוב לכולם../images/Emo42.gif../images/Emo39.gif../images/Emo65.gif

קודם כל והכי חשוב - שיהיה לכולנו בוקר נהדר יש לי שאלה...... האם מישהוא/מישהיא מכם נתקל בשיטת אלבאום לטיפול באנשים בעלי ליקויי למידה כל שהם (דיסלקציה/דיסגרפיה/היפריות כלשהי וכו....... אני מתכוות היתקלות ברמה של מעבר ללקרא על זה בפירסומים אלא באנשים שחווים/חוו בעבר ומה זה עשה להם ואיך נחשבת השיטה בקהילה המקצועית. המון תודה מראש

droli

New member
הי, הם בניין ליידי!

שמעתי על זה במעורפל פעם. כדאי שתבדקי בפורום הפרעות קשב

שיטת אלבאום, דברים ששמעתי :

בשיטת אלבאום נתקלתי פעמיים: פעם אחת כשטיפלתי בילד שעבר טיפול בשיטה הזאת ופעם שניה כשחברה שלי למדה את זה. היו עוד כמה פעמים אבל נעזוב אותן, כי בכל שיטה יש שרלטנים וכנראה זה הסיפור במקרים האלו. אז ככה: דבר ראשון אקדים ואומר שאני מרפאה בעיסוק. אני עובדת עם ילדים עם קשיי למידה, סרבול, היפראקטיביות, חולשה גופנית וככה. הילד שטיפלתי בו היה ילד מאוד אינטלגנטי שהבעיה היחידה שלו היתה חולשה גופנית איומה. הוא טופל בשיטת אלבאום באיזה מרכז שלהם במשך שנה וזה מאוד מאוד עזר לו. התרגילים היו קשים ומפרכים וההורים עבדו אתו גם בבית כל יום איזה שעה אבל זה מאוד מאוד עזר. בכל זאת הוא הגיע אלי ונשאר אצלי איזה שנה לטיפול בשביל השלמות. ממה שראיתי באבחון שלו, השיטה מאוד דומה לריפוי בעיסוק, המונחים קצת כתובים אחרת אבל מתייחסים די לאותם המשתנים. החברה שלי שלמדה את זה היא בחורה שעובדת עם אוטיסטים והיא מומחית גדולה בתחומה. היא למדה את אלבאום ונמשכה לקטע ההוליסטי שהם מדברים עליו בכל הפרסומים שלהם. היא גמרה את הלימודים וגם את הסטאז´ וכאמור היא כבר מטפלת מסוג אחר ומאוד מצליחה כבר הרבה שנים. היא אומרת שלדעתה יש שם חלקים שהם ריפוי בעיסוק ויש שם המון חלקים שהם בולשיט. למעשה, היא כל כך לא אהבה את השיטה שהיא מעולם לא ניסתה לעבוד בה מרוב זלזול. כרגיל, על כל שיטה, יש דעות לכאן ולכאן. אם תפרטי את סוג הקשיים שאת רוצה לטפל בהם, אולי אני אוכל לעזור לך לכוון לסוג טיפול
מיכל.

דרולי ומיכל המון המון ../images/Emo51.gif

אני אל מעוניינת לטפל באף אחד מבני משפחתי (אנחנו בסדר) אתמול הייתי שם ועשיתי את מבחן הקבלה ללימודים ועברתי........ מכיוון שעלות הלימודים מאד יקרה לי אני מנסה לעשות סקר ובדיקה כלשהי מכאלו שניתקלו..... אין לי שום רקע טיפולי אחר או רקע חינוכי... זה מעניין אותי (בכלל טרפיה הוליסטית כלשהי - אומנויות/בעלי חיים - רק הסיפורים או ריפוי בעיסוק) הבעיה שלי היא שאין לי תואר ראשון ועל מנת ללמוד טראפיה באומנויות (אני קרמיקאית) אני צריכה אותו (את התואר הראשון) ושוב....... המון המון תודה אורית

למעלה