פרויקט משפחות אומנה-משפחות אירוח לילדים

מבחינת החוק המקסימום זה חמישה ילדים אבל

אבל, לרוב זה מאוד לא מקובל לקחת יותר משלושה ילדים, בכל מקרה ישנם שיקולים רבים בהחלטה האם להכניס למשפחה עם מס' ילדי אומנה עוד ילד. לרוב אנחנו לא עושים זאת שכן צרכי הילדים באומנה רבים מכדי שמשפחה רגילה תוכל להתמודד עם כל כך הרבה ילדים, לא כל שכן עם כניסה של ילד חדש לאומנה, שמגיע אחרי משבר ומשנה את האיזון המשפחתי שכבר נבנה.

שאלה בנושא קשר עם העמותה

אשתי ואני חשבנו לקחת ילד לאומנה, אבל אשתי שהיא עו"ס נמצאת בקשרי עבודה די צמודים עם העמותה אליה אנחנו שייכים מבחינה גיאוגרפית ולכן אנחנו מרגישים שאין זה מתאים שנהיה בקשר שוטף עם אותה עמותה. מה ניתן לעשות במקרה כזה והאם יש אפשרות שאת הקשר השוטף עמנו כמשפחה אומנת תקיים עמותה מקבילה?

זה ניתן אבל מסובך..

בעיקרון כפי שכבר ציינתי, הקשר הוא לרוב איזורי, כלומר כל עמותה שייכת לאזור מסויים. יחד עם זאת ישנן עמותות קטנות שעוסקות באומנה טיפולית או באומנה שהיא תחליף אישפוז פסיכאטרי, והן על איזוריות. אין לי את הפרטים שלהם אבל אם תשלח לי מסר, אני אחפש עבורך ואענה. קשר הדוק של אשתך עם עמותה לא חייב להיות אבן נגף, תלוי באופי הקשר, וכבר היו דברים מעולם... בכל מקרה בהצלחה.

פלג מים1

New member
כסף???

מפתיע אותי שאף אחד לא העז להעלות את הנושא המאוד משמעותי הזה. כששאלנו פעם כמה מקבלים התחמקו מלענות לנו ואמרו רק שזה מכסה על הצרכים של הילד. אחנו באמת לא תכננו 'להרוויח' מכל העסק, אבל זה בהחלט שיקול לפני שלב ההחלטה. לנו בעקרון ברור שנצטרף למשפחות האומנה בשנים הקרובות, רק השאלה היא מה נחשב יציבות כלכלית והאם אנחנו כבר שם?! דווקא על הרעיון של אומנה חרום לא חשבנו ואולי בזה אנחנו יכולים להתחיל כבר כעת. תודה על האירוח!

הכסף הוא ממש לא סוד...

משפחה אומנת מקבלת על ילד באומנה סכום כסף - דמי אחזקה-שאמור לשלם על ההוצאות שלו- אוכל, ביגוד, נסיעות בתוך העיר והוצאות משפחתיות שונות (יותר כביסה, יותר מים, חשמל וכד') הסכום משתנה לפי גיל הילד ולפי מידת הפגיעה- ילדים עם פיגור או נכות, המשפחה מקבלת סכום יותר גבוה למשל. לרוב התעריף הוא כ1890 ש"ח על כל ילד. חוץ מזה המשפחה אמורה לשלם עבור הוצאות מיוחדות ולחכות להחזר- למשל עבור טיפול פסיכולוגי, חוגים, ספרים וכד'. ההחזר מגיע תוך כארבעה חודשים. הסכומים אמורים באמת לכסות את כל ההוצאות של הילד, אולם לעיתים קורה שמסיבות בירוקרטיות שונות כספים מתעכבים- גם כספי ההוצאות המיוחדות וגם דמי ההחזקה. ולכן יש צורך ביציבות כלכלית על מנת שהמשפחה לא תקרוס כלכלית כשהיא צריכה לשלם 2000 ש"ח בחודש לטיפולים ולקבל את ההחזר אחרי זמן רב.

פלג מים1

New member
תודה../images/Emo140.gif

אנחנו מתארגנים לקראת, מאמינה שתוך שנתיים אנחנו ברשימה...

תודה על השאלות. במהלך החודש ניתן יהיה להמשיך.

מי שעדיין מעוניין לשאול שאלות מוזמן לכתוב לי לתיבת המסרים. או להתקשר לטלפונים שפורסמו כאן. לילה טוב ותודה כרמית

נועית10

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifמבצע גיוס משפחות ימשך בחודשים הקרובים

אפשר להמשיך לשרשר לכאן שאלות או לפנות לכרמית בתיבת המסרים שלה. או ליצור קשר טלפוני עם עמותת מכון סאמיט 02-5631350 כולנו תקווה שבזכות הפרויקט נצליח למצוא בתים חמים להרבה ילדים. תודה לכרמית ולמי שהתארח כאן.

Digi Lista

New member
קראתי עכשיו את כול השרשור.

אני אומנם עדיין לא בעלת זכויות להחליט לגביי אומנה אבל מאוד עניין אותי הנושא בגלל שיוצא לי להכיר ולעבוד עם כמה ילדים ממשפחות אומנה ובזכות השרשור הזה הבנתי קצת יותר ואני חושבת שזה ממש חשוב,אולי בעתיד כשתהיה לי משפחה משלי ארצה גם לקחת חלק במטרה מדהימה וחשובה כול כך.
על המידע ועל אירגון האירוח

רוצה לשאול משהו

האם יש הבדל בין תמיכה בייתית לבין אומנה? אני קיבלתי את אחותי אלי לפני חודש וחצי, ההסכם הוא כזה, שהיא מגיעה אלי מיד אחרי הביה"ס ונשארת אצלי עד השעה 7 בערב, ואז חוזרת הביתה, כשמילאתי תפסים ברווחה היה כתוב למעלה תמיבה בייתית, האם זה שונה מאומנה? הרווחה אישרה את התהליך ומההורים נדרשת השתתפות מינימלית, האם יש לך מושג מה הסכום שהרווחה משלמת על כך, מאוד לא נעים לי לשאול את העובדת סוציאלית, הילדה מגיעה אלי ל5 שעות ביום לפעמים גם בשבתות וחגים היא נשארת אצלי. תודה רבה.

נהוראי52

New member
אם אומנת

אני אם אומנת חדשה, מזה חודש, לזוג ילדים מתוקים בני 8 ו9. יש לי 4 ילדים בוגרים שהקטנה בת 17 היום. מחפשת תמיכה להתמודדות היומיומית בשאלות האינסופיות שמתעוררות למרות הנסיון בהורות.אשמח לדעת אם יש אנשים שיש להם נסיון

למעלה