אילו זיכרונות יש לכם מהתחנה המרכזית

מצב
הנושא נעול.

hai001

New member
הישנה בתל-אביב
יותר מדי זיכרונות
של שיכור מוכר מלבי קר עם בוטנים וסירופ אדום של סוכר חגורה בעשר וקלטת מתנה מיץ ענבים ועיתון להמתנה קולנוע שמקרין סרטים של זימה וכובע של פרסי עם רקמה (מתוך השיר תחנה הישנה של להקת טיפקס)

הישנה בתל-אביב
הרבה זכרונות
המשמעותי היה פיגוע בשנת 1972 שבו התבקשתי כקצין צה"ל לעזור בהשלטת הסדר (היתה היסטריה...). השירותים המסריחים, המנהרה, קולנוע "מרכז" והסרטים ההם... והעיקר, המון אוטובוסים...

בת"מ הישנה הייתה מנהרה?
היתה מנהרה שחיברה את הבניין הראשי עם הרציפים.
בכלל, האדריכלים זלקינד וויטקובר שתתכננו את התחנה עשו עבודה מצויינת (ויטקובר תכנן אגב גם את אוניברסיטת ת"א) הדוגמא שעמדה לנגד עיניהם היתה כנראה תחנות הרכבת באירופה.עם רציפים מקבילים ומנהרה שמחברת ביניהם. חבל רק שכמקובל אצלנו לא ידעו לתחזק אותה ולשמור עליה.

stratomaximus

New member
היתה מנהרה שחיברה את הבניין הראשי עם הרציפים.
בכלל, האדריכלים זלקינד וויטקובר שתתכננו את התחנה עשו עבודה מצויינת (ויטקובר תכנן אגב גם את אוניברסיטת ת"א) הדוגמא שעמדה לנגד עיניהם היתה כנראה תחנות הרכבת באירופה.עם רציפים מקבילים ומנהרה שמחברת ביניהם. חבל רק שכמקובל אצלנו לא ידעו לתחזק אותה ולשמור עליה.
מהו הבניין הראשי? האם כיום הוא צפונית לרציפים
? כלומר, אתם אומרים שהיה אולם המתנה בדומה לתחנות המרכזיות החדשות, וכשהגיע הזמן לעלות לאוטובוס, הנוסעים היו עוברים במנהרה ועולים לרציפים?

מהו הבניין הראשי? האם כיום הוא צפונית לרציפים
? כלומר, אתם אומרים שהיה אולם המתנה בדומה לתחנות המרכזיות החדשות, וכשהגיע הזמן לעלות לאוטובוס, הנוסעים היו עוברים במנהרה ועולים לרציפים?
אכן הכוונה לבניין הצפוני שמעברו השני היה קו 4
בפועל לא היתה כריזה והנוסעים עברו בנהרה וחיכו ברציפים. אנסה למצוא עיתונים מהתקופה. אולי יש עוד פרטים.

mister K

New member
אצלי..
הזכרון הכי גדול שיש משם זה ששדדו אותי פעם אחת שם וזהו.. :( עברתי בימים האחרונים במקום וראיתי שכבר מתחיים לפרק את הרציפים האחרונים :)
הייתי שם אתמול. כל הרציפים כבר הרוסים.

raminec

New member
הישנה בתל-אביב
זוועה שהייתה מביישת גם מדינת עולם שלישי
הרציפים לא מגנים כמו שצריך על הנוסעים, בחורף הגשם אינו מתנקז היטב וצריך "לצלוח" נהרות ברחובות. בקיץ חם ולח כמו שיכול להיות חם ולח רק בת"א. אנרכיה מוחלטת בסידור הרציפים מכיוון שהתחנה הייתה קטנה מלהכיל את כל הקווים. מישהו צריך עוד? איזור של פשיעה - זנות, סמים, מהגרים לא חוקיים ועוד... מיקום שאינו רלוונטי לכלום. בקיצור פחות או יותר כל אספקט שאפשר להיכשל בו טכנית, התחנה הזו כשלה בו. לפחות בתקופת חיי.

ZILYON

New member
הישנה בתל-אביב
קוו 5 הנוסטלגי והישן
זה שהיו עולים אליו מהכניסה האחרוית לאוטובוס ומשלמים לכרטיסן שישב בפנים. יש מישהו שיש לו תמונה של אוטובוס קוו 5 בגירסה הישנה שלו (תמונה מחוץ לאוטובוס ובפנים האוטובוס) שיכול לעלות את התמונה לפורום? מעבר לזיכרון הזה כלום סתם מקום מסריח ומגעיל

mister K

New member
קוו 5 הנוסטלגי והישן
זה שהיו עולים אליו מהכניסה האחרוית לאוטובוס ומשלמים לכרטיסן שישב בפנים. יש מישהו שיש לו תמונה של אוטובוס קוו 5 בגירסה הישנה שלו (תמונה מחוץ לאוטובוס ובפנים האוטובוס) שיכול לעלות את התמונה לפורום? מעבר לזיכרון הזה כלום סתם מקום מסריח ומגעיל
להן תמונה מארכיון דן משירשור בנושא משנת 2004.
פשוט כרגע אני לא כותב מהמחשב שבו יש לי את התמונה.

mister K

New member
הישנה בתל-אביב
אני זוכר את עשרות האוטובוסים שחנו ברחובות...
כל הרחובות מסביב למתחם התחנה היו תחנות מוצא וחנייה לאוטובוסים. אני זוכר שפעם ירדתי שם מאוטובוס קומותיים בקו 405. אם אני לא טועה זה היה בשנת 1991, כשהייתי בן 6. אני גם זוכר את תחנת המוצא של קווים 68/68א/69 בתחילת דרך פתח תקוה. כיום האזור נראה שונה לגמרי.

אני זוכר את עשרות האוטובוסים שחנו ברחובות...
כל הרחובות מסביב למתחם התחנה היו תחנות מוצא וחנייה לאוטובוסים. אני זוכר שפעם ירדתי שם מאוטובוס קומותיים בקו 405. אם אני לא טועה זה היה בשנת 1991, כשהייתי בן 6. אני גם זוכר את תחנת המוצא של קווים 68/68א/69 בתחילת דרך פתח תקוה. כיום האזור נראה שונה לגמרי.
וואלה נכון
אני זוכר שבתור ילד אני ואחי נסענו עם אמי מהפרובינציה לעיר הגדולה בקו 842 (עוד לא היה 845, כביש הסוללים-יקנעם טרם נפתח). בד"כ עברנו מ-842 לקו 74 לחולון, אבל פעם אחת אמי רצתה להמשיך לקרובים שלה באיזור רחובות והלכנו מהרציפים במורד רחוב הר ציון (נראה לנו מסע ארוך בתור ילדים). לפתע אמי פנתה מהרחוב הראשי לרחוב צדדי ונעצרה בהלם: מהפינה ועד 100-50 מ' במעלה הרחוב היה נחש של אנשים - כולם חיכו לקו 200 שהתחנה שלו היתה באמצע הרחוב בערך. אמי אמרה: "אוי ויי איז מיר, התור לרחובות... הוא לא השתנה בעשרים השנה האחרונות..." נראה היה לי שחיכינו שם לאוטובוס (השלישי או הרביעי שיצא) במשך שעות. מזל שהיתה חנות (צעצועים או ספרים) סמוך לתחנה שהעסיקה אותנו כל הזמן הזה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה