תחרות המאמרים - "האופנוע שלי"

yarivos

New member
../images/Emo26.gifפאף דאדי

חיים במסלול המהיר הבוקר מתחיל בהלמות תופים. זו לא איזו מטאפורה מתוחכמת, זה הצליל. אתה מתעורר בבוקר, יורד במעלית, מתיר את השרשרת והמנעול, מעביר לניוטרל ולוחץ על הכפתור. והנה התופים, כמו טם-טם, מעוררים את היצר הקמאי, ממריצים את הדם עם הבטחה לעתיד קרוב ומהיר. תוך דקות בודדות זה כבר שדה קרב אמיתי: עקיפה זריזה, המלטות ממשאית, חיתוך אגרסיבי והכרחי. וכשאתה מעמיד את המכונה בחניון של העבודה, הדם כבר קולח בעורקים, המוח עמוס בחמצן. כשחבריך למשרד מנומנמים מול המסך, אתה מומרץ, ממלא את הראש בענייני עבודה. וכשיורד הערב ואתה חוזר לביתך אחרי יום עבודה מתיש, הראש צריך להתנקות. יש כאלו שצופים בטלוויזיה, יש כאלו שמעשנים את דעתם. אתה רק מסובב קצת את יד ימין, המכונה מאיצה, הרוח מכה בפנים ותולשת את המחשבות המיותרות מהראש, הן מתגלגלות על הכביש הריק ואתה ממשיך הביתה. אתה נועל אותו ללילה, מלטף את מיכל הדלק ברכות ומברך ב"לילה טוב" חרישי (אחרי וידוא שאף שכן לא נמצא בסביבה). אתה זוכר את הפגישות הראשונות. הוא היה יפה כל כך, עומד בחניון אחורי בין האחרים. ואתה, ספקן כזה, לוקח אותו אל ס' הבודק המומחה, שחוזר אליך כעבור זמן קצר עם הבשורה המרנינה: "ללא רבב. זה כלי לכל החיים". חודשים אחר-כך אתה מצטער על הספק שהעזת להטיל בו. והרכיבות הראשונות – איך אפשר לשכוח: התמרונים המהירים, ההפתעה מהכוח שמתפרץ בשמחה בכל משיכת מצערת. שובב שכזה – מי היה מאמין ש- 500 סמ"ק מפיקים כל כך הרבה כיף? לא כל האנשים מסביב מבינים מה העניין, ואתה לא חייב להסביר או לומר את האמת. כן, אפשר לקשקש עד מחר על "זה חוסך לי שעות של פקקים" או "לא מכיר בעיות חניה", ואפילו "זה יותר ידידותי לסביבה". יאללה יאללה. הרי גם אם תתפרסם תקנה שתאלץ רוכבים כמוך לעמוד בפקק תוך הפעלת איזי-פארק וכולם יעברו למנועים פולטי אוזון, אתה לא שם בשביל זה. אתה שם בשביל שבת בבוקר, כשהנשימה נעצרת בהאצה על איילון דרום והסרעפת עורכת ביקור נימוסין אצל הכבד. הצמיגים מתאחדים עם האספלט ונפרדים ממנו מייד, הכבישים מתפתלים יחד עם הזמן והנופים מקבלים אותך אליהם. הנעקפים בקופסאות השימורים שומעים גלגל"צ ומריחים את הקופסה עם הקציצות, אתה שואף את הנוף פנימה וער לכל נהמה של המנוע. להוריד הילוך? להעלות? וכששעתיים מאוחר יותר אתה נמצא בקצה המדינה, מוריד קסדה ומחייך אל הנוף, הרוח מצננת את המנוע הלוהט – אתה מבין שהיעד הוא חשוב, אך לא פחות היא הדרך. כל הקילומטרים חזרה אתה חושב על הכל ולא-כלום. ובכניסתך הביתה, בהליכה מפוסקת מעט ועמידה זקופה, ברור מי כאן זה שמפריש את הטסטוסטרון. נכון, כל העסק הזה מסוכן. אפשר להתכחש לסכנה, אפשר להמעיט בערכה או להמציא סטטיסטיקות אלטרנטיביות בראש, אבל אלו שקרים מתוחכמים, לא יותר. יש מין הקצאה כזו, כמעט כל שבת יש מי שממלא אותה. אמא שלך דואגת, גם אשתך. בצדק, יש לומר. בנערותך, אבא שלך אמר שעדיף אקדח – יעשה את אותה עבודה, יותר באלגנטיות ויותר בזול. אז עכשיו יש לך את שניהם, ולך לא נותר אלא למגן את עצמך ולהיזהר. כמעט ואין רוכב שלא נפל, וגם אתה כבר חלק מהסטטיסטיקה. זכורה גם הנפילה האיומה ההיא, בסיבוב הרחוק. נפילה מטופשת ומפחידה. בעוד ריאותיך ריקות מאוויר ולא מצליחות להתמלא, אתה חושב על חייך עד כה. וכשאתה מבין ששרדת הפעם ואולי נפצעת, אתה חושב על השאלה החשובה: "האם אוכל להמשיך לרכוב?". ושלושה ימים מאוחר יותר, מול רופאת המשפחה המבוגרת, היא מאבחנת שזה ממש כלום ושואלת על הסיבוב ההוא. כן, היא מכירה אותו. וכן, אתה גם פוגש המון זקנים, וכל אחד מהם מספר לך שהוא היה רוכב בסוף שנות הארבעים, על האינדיאן הצבאי. ויש את אלו שעדיין רוכבים על הבימר שלהם, מספרים זה לזה על הנכדים שמעדיפים רכיבה ספורטיבית. ואם כל אלו שרדו, גם אתה יכול. כי החיים יקרים מדי מכדי למות, ויקרים אף יותר מכדי לא לחיות בהם.

yarivos

New member
../images/Emo26.gif

ועדיין, אחרי כל סטטיסטיקה שמכה באחרים, משהו צובט בלב. וצובטות גם התגובות של הטוקבקיסטים, מתלהמים ודורשים להוריד את שכמותך מרצועות האספלט. הם יאשימו אותך בהתאבדות, בפראיות, בכל חטאי העולם. אבל אתה יודע את האמת, על הקנאה המדברת מגרונם. כי גם אתה היית מתמרמר אם היית ישוב במאזדה ארבע וחצי בליסינג, מתנהל באיטיות מעייפת, ופתאום החיים טסים להם ליד חלונם, חיים של מהירות, חופש, סקס ורוח. חיים המתנהלים לפי כללים אחרים, כללים המתירים להתקדם גם כשכולם עומדים במקום, לעמוד איפה שלאחרים אסור. הם אלו שמושכים את מבטי הנשים ומטלטלים את האוזן בצליל של התופים שהופיע לפני שבע מאות מילה. קשה לראות אחרים נהנים כשאתה נמנע, אז הרצון לקלקל עולה לו בין המלים. אבל אתה לא שייך לסוג המיעוטים שנמוג. הכלבים נובחים, והשיירה עוברת ברעמת מנועים מחרישת אוזניים. הצדקנים גם יקשקשו משהו על חסכים ופיצויים פסיכולוגיים, כל מיני תיאוריות בגרוש שמתרצות להם למה לא כדאי לרכוב גם. זכורה לטוב הפסיכולוגית שהיגגה כל הדייט על "סמלים פאליים" ו"השלכות", אבל שלושים דקות מאוחר יותר, כשגוש של פלדה חבוק בין רגליה, היא רק צרחה "מהר! יותר מהר!". בכלל, רוב הנשים עורגות אל הכלי, ואפילו אשתך למדה לקבל את העניין. מה שהחל כהתנגדות עזה, הפך אחרי הרכיבה הראשונה ל"טוב... אולי זה באמת לא כזה נורא" ואפילו כמה שיעורים. אתה גם שונה מחבריך הרוכבים. הם אוהבים לשחק בחד-אופן בשם ווילי או סטופי, וגם לעסוק בגרזנאות או שיופים. אבל אתה לא חוטב עצים ולא נגר, ופעלולים זה לקרקס. גילית בעצמך שהשטח הוא נחמד, אבל הדרך אליו מעניינת הרבה יותר. אתה בעניין של כביש, לך חשובה הדרך. והרוגע הזה משאיר אותך בפנים. אחרים שורפים את הכביש במרפקיהם וברכיהם ונושרים אחד אחד, מוכרים את אהבת חייהם ונשארים עם תמונות וסיפורים. אבל אתה לא ממהר, יש לך עוד רבבות של קילומטרים לרכוב ואין לך שום כוונה להפסיק עם אורח החיים הזה. כן, ס' הבודק צדק. הדבר הזה הוא לכל החיים. אולי תקנה נוספים, ילדיך אולי ירכבו גם, אבל בעוד חמישים-שישים שנה, עת תושלך אל מקום עפר רמה ותולעה, אתה תוריש אותו לנכדך. זו אולי תהיה ענתיקה, אבל אז, בעתיד, כמו היום – הענתיקה הזו תתניע בלחיצה הראשונה, תעתיק את נשימת הנכד ותבלבל את בנות המטרופוליס שיהיה כאן. כולם יכולים להגיע ממקום למקום במכונית מעופפות או בטלפורטרים אם הם רוצים, אבל גם הנכד שלך ידע שיש יותר בחיים מאשר לעבור ממקום למקום. כולם יעמדו בבועות הטכנולוגיות שלהם, יביטו בהשתאות ברעם הכחול שיחתוך את חלל האוויר ברעש גדול ותמרות עשן. והצאצא שלך ירגיש את המבטים, אותם מבטים ששזפו את הסבא שלו בתחילת המאה, וגם הוא ידע שיש דברים שהם לתמיד, וגם הוא יתרגש בכל פעם שהוא יסתכל על המילה הזו: אופנוע.

yarivos

New member
../images/Emo26.gifgilbola

לחיות פנטזיה פנייה ראשונה שמאלה ואחריה מגיעה פרסה. ביציאה מהפרסה אני כבר עוקף שניים. "מי זה היה?" המוח כל כך בוער שאני לא מספיק לשמור על מחשבה כל כך איטית, אין זמן מיותר לכך כי השלישי כבר מאחורי! אני כל כך מהיר! כל כך חזק שזה לא ייאמן בכלל. "מה קרה לאופנוע שלי? אולי לכולם יש תקלה?" בישורת אני חותך עוד שלושה או ארבעה רוכבים, מחליק זנב בפנייה ימינה,. משהו מוזר קורה. כולם עצרו ונעמדו אחד ליד השני. עכשיו הכל מתחיל להתבהר. אני לא חולם, אני באשדוד וכרגע סיימתי שני סיבובים של חימום. אני חייב לצאת מההלם שלי, להירגע. היום אני חוזר הביתה בריא ושלם, אך לפני זה אני מתכוון ללחוץ על הגז וליהנות כמו שאף אחד אחר בקהל לא ייהנה. זה הרגע שלי. אחד המרשלים מורה לי היכן לעמוד. "מה?" אני לא שומע,האגזוזים של הבחור שלפני עשו לי פן לאוזניים. המרשל מבקש שאזוז קצת קדימה ומעט ימינה. להניע?(אני שואל את עצמי),לדחוף?לשים קסדה?(לא נעים שהיא תיפול כרגע ואין מראה שאפשר לתלות עליה את הקסדה). מגיע למקום שלי,מזיע כמו חזיר, סה"כ שנינו לובשים עור ואוכלים חרא. "ממה אתה בדיוק נהנה?" הוא שואל את עצמי. "הוא" כבר יודע את התשובה, שנינו חולים באותה המחלה, הרבה אופנוענים חולים בהרבה מחלות. רובם אוהבים את התחושה, את הסאונד, החופש, הכוח והעוצמה. אני פה בגלל סיבה אחרת לגמרי. הסיבה היא,רגע, המרשל הרים דגל(!) אימאאאא!! ניראה לי שמתחילים. "אחרי שאני מרים את הדגל, אני סופר עד חמש שניות ואז בהורדת הדגל מתחיל המרוץ" זה המשפט שהיה לי כל כך חשוב לזכור מאז התדרוך בבוקר. ידעתי מה לעשות, כלומר, חשבתי שאני יודע. אני סופר עד 5 לאחור. .4-חבר שלי לידי נותן הרבה גז. 3- אלה מקדימה יותר מגניבים ממני וגם רוכבים הרבה יותר טוב. 2-הקלאצ', אני חייב לשחרר אותו בדיוק כמו שדמיינתי ולהפעיל הרבה משקל על הקידמי, כמו בתמונות שראיתי באינטרנט, סה"כ לא הצלחתי להגיע לאף קורס כזה או אחר שמלמד את הסודות החשובים האלה ואף מדריך לא ליווה אותי לקראת מה שעומד להתרחש כאן היום. 1-תפילות לא יעזרו, בכי רק יסתיר לי את הדרך. נשאר לעשות רק דבר אחד,להנות ! מקום ראשון ומקום אחרון מתחילים באותו מקום וגם מסיימים שם, אני מתכוון ליהנות לא פחות מכם!! בבבוווםם!!!! ווואאאאאוווםםם!!! חבר שלי מרים את הקדמי קצת יותר מידי, אני נלחץ מעט ומרפה קצת מהגז, הקדמי שלי דווקא נחמד ולא משתולל,עוד גז והילוך אחד למעלה. היי,אף אחד לא אמר לי שהוריקן הכה את הפנייה היחידה שבאמת פונה שמאלה במסלול. בערך כמיליון אופנועים העיניים שלי רואות נכנסים בו זמנית לפנייה. אני משתפן,מתנקנק,מוריד הילוך ונותן להם לעבור, רק שילכו כבר. בפרסה ימינה אני נכנס בהילוך ראשון, ניסיתי בעבר כמה פעמים להיכנס בשני אך זה לא היה כזה מוצלח. עוד אחד עוקף אותי ביציאה מהפרסה. אני מסתכל עליו טוב טוב כשהוא לפניי,כתפיים מורמות, גב זקוף,מרפקים מאיימים והאגזוז שלו מחייך אליי ואומר :"חחח.. עקפנו אותך. אתה פארש! למה באת בכלל? אם אתה לא מתכוון להיות אחד משלנו, להזיע היום ולשרוף את המסלול אז תעשה טובה ותפנה מקום!!" אני מסתכל עליו נעלם באופק של הפנייה הימנית ומשם למעמקי הישורת שנראת מכאן כל כך ארוכה. "איך הם עושים את זה?" הם הרי לא באמת אנשים שונים ממני. מה יש להם שאין לי? אולי אין להם מה שלי יש ובגלל זה הם לא מפחדים לאבד את זה? סוף הישורת אני בהילוך חמישי,"אל תשכח לספור בלב", "ארבע,שלוש משחרר קלאצ', לפני הפנייה מוריד לשני ונכנס ימינה עם כל הלב והביצים שהצלחתי לגייס. אני מאושר!!! דבר ראשון אני עדיין חיי, אולי לא למדתי כיצד להוריד הילוכים בצורה נכונה, אולי זו הצורה הנכונה. אני לא יודע ועכשיו זה כבר לא משנה.

yarivos

New member
../images/Emo26.gif

נכנס לפנייה שרצתה להיות שמאלה אך היא לא באמת כזו, כי מהר מאוד מגיע שוב ימינה ושוב שמאלה, החבר'ה קוראים לזה "אינפילד" או משהו כזה, לי המקום הזה גורם לרעד ורטט באשכים, המקום הכי מפחיד. האספלט נוצץ לי מידי, החול מהמרכז שט לו ברוח לכיוון שלי כל פעם שאני חולף שם, או שאולי אלה רק תעתועי המוח שלי שגורמים לי לפחד ולהיות איטי יותר. אחרי בערך 5 סיבובים כאלה, בימנית הארוכה,שוב עקף אותי האגזוז ההוא."אתה עוד פה?הייתי בטוח שהלכת לבכות לאימא,אומו " "תקשיב לי ותקשיב לי טוב!"אני עונה לו ואפילו בקול רם. "אימא שלי בטוחה שאני בדירה שלי, מעוך במיטה כמו בכל שבת, עד שעות הערב!!" אני לא מוותר יותר, הימנית פחות מפחידה, והפנייה הבאה קוראת לי בתשוקה. עכשיו הכל כבר ניראה אחרת. אני חושב הרבה יותר לאט וצלול, רוכב יותר מהר וללא פחד. ממה אני אפחד? ליפול? יותר נמוך מלדמיין שאגזוז מדבר אליי אני כבר לא יכול לרדת. כמו מנוע שתי פעימות אני נפתח, צורח בקסדה, ניראה לי שאני עומד לגמור,ביציאה מה"אינפילד" אני שם לב שאני בפול גז. זה אני? כן זה אני!!!! ואני רע,לא סתם רע, רע עם חיוך מאוזן לאוזן. ההוא עוד הפעם מניף איזה דגל. רגע, זה אומר שסיימנו?כל כך מהר?לא, יש עוד הקפה. או שאין, אני מבולבל. אם ארכב לאט יעקפו אותי, אם אני ארכב עכשיו בשיא הכוח אני יכול להיכנס במישהו או יותר גרוע, כולם יחשבו שאני מפגר שעוקף אחרי שהסתיים המרוץ. החלטתי שעדיף להיות מפגר מאשר מאחר. עכשיו זה באמת ניגמר, לא בזכות הדגל אני יודע, אלא בזכות הרוכב לפניי שעושה ווילי. המרוץ ניגמר, הרעש בתוך הגוף עוד נישאר, עושים עוד סיבוב אחד לאט, מזל, אם הייתי יורד עכשיו מהאופנוע היו חושבים שאני פלאפון שמישהו שם על שקט. נותן לרעידות לפוג לאט לאט, מביט לחבר שלי בעיניים.כן, גם הוא מדבר עם עצמו,עכשיו הוא שותק כדי שאני לא אשים לב אך הוא לא יצליח לעבוד עליי. גם הוא מדבר לעצמו. החברים בקהל שמחים בשבילי. הם מביאים לי לשתות וטופחים לי על השכם. הייתי משכנע אותם שגם הם יכולים לעשות זאת, כל אחד יכול. אך עכשיו זה הרגע שלי. שלי בלבד. ." אז למה אני באמת עושה את זה לעצמי?" התשובה דבילית עד כדי כך שיהיה קשה להאמין שהיא אמיתית ,אך היא התשובה הכי כנה ואמיתית שאני יכול לבטא. יש לי אלבום, אלבום אמיתי,לא במחשב ולא במצלמה. ואני זקן, זקן כל כך שיש לי ערמה של נכדים. "סבא,תראה לנו שוב את התמונות שלך מהמרוץ עם האופנוע כשהיית צעיר". רק בשביל התמונות האלה אני חיי את המציאות הזאת. לכל אחד יש את הסיבות שלו, לקח לי שנים להבין מה הסיבה שלי ולמה אני ממשיך לעשות את מה שאני עושה. אני לא שופט את הסיבות של אף אחד. אני רק מנסה לפנטז את החיים שלי ולחיות אותם רגע אחרי רגע. רק באהבה. גלבוע

rubinico

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

גלבוע יש לך את זה בנאדם...

yoman321

New member
../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif כן|

עוד לא הספקתי לקרוא את כל שאר הסיפורים, אבל 3 אצבעות כי את הסיפור הזה אני מכיר מקרוב..

למעלה