שאלה לחברי הפורום

../images/Emo41.gifשאלה לחברי הפורום../images/Emo41.gif

לאחרונה עלה במוחי רעיון לארח בפורום אישיות שתוכל לענות על שאלות הגולשים בנושא ההשתמטות . לאחר התתיעצות קלה עם מנהל הפורום , הוא ענה לי שזה יכול להיות רעיון לא רע , השאלה היא מי זה יהיה (והאם הוא יסכים בכלל) . קשה לי להאמין שאדם כמו ראש אכ"א אליעזר שטרן יסכים לבוא או בכלל גורם צבאי , אבל למשל אדם כמו אפי איתם ייתכן שיסכים . רציתי לשאול אתכם , את מי לדעתכם כדאי להביא בתור אורח? את מי הייתם רוצים לשאול שאלות שעולות פה חדשות לבקרים? אשמח לתגובות ענייניות ורציניות ובלי התחכמויות למיניהם , תודה .

smailie

New member
אני בעד, וגם

הייתי מציע לארח, מדי פעם, לא רק גורמים מקצועיים או מוסמכים שיכולים להציג התייחסות לנושא. למשל, נוכל לארח, אחת לכמה זמן, מישהו שלא היה מחוייב בגיוס, אך בחר לערער ולשרת (כדאי רק אחרי שסיים את שירותו. כך הוא לא יזדקק לאישורו של דובר צה"ל כדי להתראיין ולא יהיה חשש שהוא יסתבך מינהלתית ומשמעתית, בגלל דברים שיבחר לומר במסגרת פורום ברשת האינטרנט). הוא יספר את סיפורו האישי, יסביר מדוע התעקש לשרת בצה"ל ויוכיח שהדבר אפשרי. דוגמא מפורסמת לאדם כזה: סרן (מיל.) יקיר שגב. אולי הוא יסכים להתראיין אפילו בחודש הקרוב, אם מנהל הפורום יצליח ליצור איתו קשר (אם אינני טועה, הוא משמש השנה בתפקיד יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית או כמדריך באחת המכינות הקדם - צבאיות). מהצד של אח"מים, נוכל לארח בפורום גורמים מוסמכים ובעלי תפקידים בצה"ל או אנשי ציבור (לרבות חכ"ים) שיזמו הצעות חוק או תוכניות אחרות בתחום של עידוד הגיוס לצה"ל.

גם רעיון טוב , תודה

לארח מישהו שיכל לא להתגייס ובחר בכל זאת לשרת . יש לך רעיונות לח"כים מסוימים או אנשים שלדעתך יכולים להתארח ולענות על שאלות גולשים? ואשמח לשמוע מעוד אנשים את דעתם .

smailie

New member
יש חכ"ים בעלי זיקה לנושא?

מי, למשל, מקדם כיום הצעת חוק למגבלות שיוטלו על מי שישיגו פטוֹר משירות ביטחון באופן לא תקין? אישית, אינני יודע על ח"כ ספציפי כזה, אבל הוא יוכל להיות אחד המרואיינים הראשונים בפורום. אני יודע שאלוף (במיל.) גבי אופיר, בהיותו אלוף פיקוד העורף, יזם פרוייקט שבו קבוצת בגירים חריגים ישתלבו בצה"ל. בעקבות כך, מזה כמה שנים, קבוצת משוקמים מפרוייקט בניהולו של פרופ' ראובן פוירשטיין משרתת שלושה ימים בשבוע בבסיס פיקוד העורף בענתות, שליד ירושלים. גם זה נראה לי רעיון טוב. אולי סמנכ"ל המרכז - אדם שיצא לי להכיר באופן אישי - יוכל לספר לנו על כך. שם נוסף: אוראל גלולה, הקצינה הראשונה בצה"ל, שהיא נכה על כיסא גלגלים.

יש את ליברמן אבל מה הסיכוי שיבוא?

הבאת דוגמאות טובות , נחכה שאיציק יחזור נראה מה הוא יגיד . תודה רבה משה על העזרה .

smailie

New member
שווה לנסות?

יש מיילים של החכ"ים באתר האינטרנט של הכנסת. מצד שני, אולי לגבי חכ"ים, אלופים בצה"ל וכיו"ב, כדאי קצת לחכות, עד שהרעיון לאירוחים בפורום הזה יהיה קצת יותר ידוע לאנשים. לדעתי, בשלב ראשון כדאי בכ"ז להתמקד בצעירים אחרי שירות או בגורמים אזרחיים ופרטיים, שעובדים מול צה"ל עם יוזמות מיוחדות של גיוס.

sגיא1

New member
אולי בוגי יעלון...?

בוגי בשבילי אתה תמיד החייל מספר אחד!!!

Dizzy Doop

New member
בוגי יעלון העלה לפני כמה זמן את הרעיון

של צבא מקצועי. אני מסכים איתך וחושב שזה רעיון נפלא לארח אותו כאן.

למעלה