מקבץ כתבות וידיעות

מצב
הנושא נעול.

down under

New member
אני במפורש לא היחיד שחושב

כן....
בפורום יש הרבה משתתפים טובים, אני מעריך את מנהלי הפורום - עבודה התנדבותית לא קלה. ההערה שלך בהחלט לא במקומה.
והאמן לי שאני לא היחיד (זה לא מניחוש כי אם מידע מאותם מקורות שאמרו לי זאת מפורשות [המקורות הם גם גולשים של זה הפורום]) שחושב שאתה יותר מדי מעביר ביקורת על מה שקורה בארץ.

amit1270

New member
קובי אל תתחיל!

והאמן לי שאני לא היחיד (זה לא מניחוש כי אם מידע מאותם מקורות שאמרו לי זאת מפורשות [המקורות הם גם גולשים של זה הפורום]) שחושב שאתה יותר מדי מעביר ביקורת על מה שקורה בארץ.
קובי אל תתחיל!
מכיר את האמרה "קשוט עצמך ואחר-כך קשוט אחרים"?

down under

New member
כשלי העירו על דברים השתדלתי להפנים

קובי אל תתחיל!
מכיר את האמרה "קשוט עצמך ואחר-כך קשוט אחרים"?
וכמו שלאחרים היה מותר בפומבי בפורום להעיר לי, ככה יש לי את כל הזכות הן החוקית הן המוסרית והן התקנונית של תפו"ז-אנשים להעיר לאחרים. ואתה גם מוזמן לדבר עם אחד מאותם אחרים שאמרו לי זאת (לגבי יורם), אתה מכיר אותו מעולה (את אחד מאותם שאמרו לי זאת).

amit1270

New member
ואתה קורא

וכמו שלאחרים היה מותר בפומבי בפורום להעיר לי, ככה יש לי את כל הזכות הן החוקית הן המוסרית והן התקנונית של תפו"ז-אנשים להעיר לאחרים. ואתה גם מוזמן לדבר עם אחד מאותם אחרים שאמרו לי זאת (לגבי יורם), אתה מכיר אותו מעולה (את אחד מאותם שאמרו לי זאת).
ואתה קורא
להודעה הזאת "הערה" או "ביקורת"? לא נראה לך שקצת עברת את הגבול? (זה היה קרוב מאוד למחיקה, הסתפקתי בנזיפה.) לגבי "מה אומרים על X" - זה הדבר האחרון שמעניין אותי. אני לא צריך שיגידו לי מה לחשוב על מאן דהוא כדי לגבש עליו דעה.

yblumann

New member
tough- אסור???

tough- אסור???
יש הרבה מה לבקר בנושא תחבורה צבורית בישראל, ובקורת בונה לא מזיקה- להפך- היא מועילה. הסברתי בפרוטרוט את הסיבה מדוע הרפורמה בשרות האוטובוסים בישראל נעשתה בצורה שלומשיאלית . הסברתי כיצד השיטה שהוכרזה כשלון בבריטניה ב 1999 הועותקה לישראל. הבסוס לדברי הוא דוח מבקר המדינה על הנושא. היה גם קישור פסק דין למכרז. בריטניה :נושא הרפורמה- מאז 10/1985 - נדון בהרחבה. לא רק שיש ספרות ומחקרים ענפים אלא שהעתונות המקצועית דנה בנושא. לנו יש ארגוני חובבים- - ושמענו יותר מ 20הרצאות בנושא מאנשים באמת מבינים בנושא ומוכנים לחלק איתנו את דעותיהם ונסיונם. לכן אחרי יותר מ25 שנים של התענינות לימוד ודיון פתוח- פורמלי או לא פורמלי- יש לי מידע והבנה בנושא. אני לא היחידי- לפחות בבריטניה יש את המסגרת והאפשרות והגישה לימוד הנושא, ודיון בנושא. הבקורת הנוקבת שיש לי כלפי משתתפי הפורום מיועדת לכולכם- כציבור ולא באופן אינדיוידואלי- מדוע אינכם מסוגלים להקים עמותה או ארגון חובבים? ההפסד כולו שלכם! בקורת קונסטרוקטיבית מיועדת כחומר למחשבה. אין בזה שום רע. חבל שיש אנשים בפורום שלא נוח להם לקרוא בקורת . אני מקווה שהם לא הרוב.

down under

New member
כמעביר ביקורת (אני) אין לי בעיה עם בקורת

tough- אסור???
יש הרבה מה לבקר בנושא תחבורה צבורית בישראל, ובקורת בונה לא מזיקה- להפך- היא מועילה. הסברתי בפרוטרוט את הסיבה מדוע הרפורמה בשרות האוטובוסים בישראל נעשתה בצורה שלומשיאלית . הסברתי כיצד השיטה שהוכרזה כשלון בבריטניה ב 1999 הועותקה לישראל. הבסוס לדברי הוא דוח מבקר המדינה על הנושא. היה גם קישור פסק דין למכרז. בריטניה :נושא הרפורמה- מאז 10/1985 - נדון בהרחבה. לא רק שיש ספרות ומחקרים ענפים אלא שהעתונות המקצועית דנה בנושא. לנו יש ארגוני חובבים- - ושמענו יותר מ 20הרצאות בנושא מאנשים באמת מבינים בנושא ומוכנים לחלק איתנו את דעותיהם ונסיונם. לכן אחרי יותר מ25 שנים של התענינות לימוד ודיון פתוח- פורמלי או לא פורמלי- יש לי מידע והבנה בנושא. אני לא היחידי- לפחות בבריטניה יש את המסגרת והאפשרות והגישה לימוד הנושא, ודיון בנושא. הבקורת הנוקבת שיש לי כלפי משתתפי הפורום מיועדת לכולכם- כציבור ולא באופן אינדיוידואלי- מדוע אינכם מסוגלים להקים עמותה או ארגון חובבים? ההפסד כולו שלכם! בקורת קונסטרוקטיבית מיועדת כחומר למחשבה. אין בזה שום רע. חבל שיש אנשים בפורום שלא נוח להם לקרוא בקורת . אני מקווה שהם לא הרוב.
כלל וכלל. הבעיה שלי במקרה שלך שזה נראה, ועובדה שלא רק לי, כסוג של התנשאות. אתה מתנסח הרבה פעמים בצורה שנראית לאדם סביר כסוג של התנשאות או סנוביזם או משהו בסגנון. ביקורת באופן כללי? אני מהראשונים בפורום שעושה זאת. ותראה בעצמך כמה חטפתי על הראש מהמנהלים ומהרבה משתתפים בפורום על כך שהעברתי ביקורת על "כל מה שזז". גם כשמעבירים ביקורת, וזה משהו שלקח לי די הרבה זמן ללמוד (ולא תמיד אני מצליח), צריך לעשות זאת ברגישות ובעדינות, כאילו שהולכים על תבנית מלאה ביצים. בגלל הרגישות של מרבית בני האדם לקבל ביקורת מאחרים, דוקא בגלל זה צריך לעשות זאת בצורה יותר עדינה. וכן, דוקא בגלל שקבלתי המון המון הערות על כך שאני לא עושה זאת בעדינות (העברת הביקורת) דוקא היא זו שמעניקה לי את כל הלגיטימציה להעיר זאת גם לאחרים.

yblumann

New member
קובי...

כלל וכלל. הבעיה שלי במקרה שלך שזה נראה, ועובדה שלא רק לי, כסוג של התנשאות. אתה מתנסח הרבה פעמים בצורה שנראית לאדם סביר כסוג של התנשאות או סנוביזם או משהו בסגנון. ביקורת באופן כללי? אני מהראשונים בפורום שעושה זאת. ותראה בעצמך כמה חטפתי על הראש מהמנהלים ומהרבה משתתפים בפורום על כך שהעברתי ביקורת על "כל מה שזז". גם כשמעבירים ביקורת, וזה משהו שלקח לי די הרבה זמן ללמוד (ולא תמיד אני מצליח), צריך לעשות זאת ברגישות ובעדינות, כאילו שהולכים על תבנית מלאה ביצים. בגלל הרגישות של מרבית בני האדם לקבל ביקורת מאחרים, דוקא בגלל זה צריך לעשות זאת בצורה יותר עדינה. וכן, דוקא בגלל שקבלתי המון המון הערות על כך שאני לא עושה זאת בעדינות (העברת הביקורת) דוקא היא זו שמעניקה לי את כל הלגיטימציה להעיר זאת גם לאחרים.
קובי...
בגל מגבלות ה keyboardשלי ,אני נאלץ לכתוב תגובות קצרות ומתומצתות. אם היתי snob או מתנשא פשוט לא היתי כותב בפורום. תגובות קצרות אולי לפעמים עלולות לתת רושם מוטעה, אבל אני מבטיח לכל הקוראים שזו לא הכוונה. לפחות אם התגובות היו נכתבות באנגלית הניסוח היה אולי יותר "עדין"...

amit1270

New member
במרה הזה הוא גם לא אמור לחדש

ומה מחדש הפרופסור?
כלום כלום ועוד כלום! חבל שבישראל אין אנשים מהתחום ולא פרופסורים מאוניברסיטאות שיש להם את הטחון והחזון לדבר בציבור. שמתם לב שאין לי הרבה יותר מידי אמון במה שהאקדמיה אומרת בנושא תחברה צבורית; לפחות בבריטניה מנהלים בתעשיה- מפעילים, regulators , וכו מוכנים לדבר בנושא. לאנשים כאילו תמיד כדאי להקשיב. לעומת האקדמיה יש להם הרבה נסיון בעבודה יומית לא רק עם צרכני השרות ונותני השרות א עם גורמים ממשלתיים רשויות מקומיות ואנשי תחבורה. בדרך כל רעיונות מוצלחים באים מהם ולא מאקדמאים באוניברסיטה. Yoram Bsc(Hons)
במרה הזה הוא גם לא אמור לחדש
זה בסה"כ "קורס" ברמה מאוד בסיסית...

yblumann

New member
עמית

*במקרה הזה...
עמית
וזו בדיוק הנקודה שניסיתי להסביר... אין לי הרבה אימון באיכות הדוח של זבל כמו ynet בכל הנוגע למידע אמין וציטוט נכון [ובזה ynet אינו שונה מזבל דומה בבריטניה כמו The Sun, Daily Mail, Daily Mirror ]. לפחות בפורום של תחבורה צבורית אני מצפה- אולי לתומי- שלפחות חלק מהמשתתפים עברו את רמת "מבוא ל..." . אולי אני טועה???

amit1270

New member
רק הבאתי קישור....

עמית
וזו בדיוק הנקודה שניסיתי להסביר... אין לי הרבה אימון באיכות הדוח של זבל כמו ynet בכל הנוגע למידע אמין וציטוט נכון [ובזה ynet אינו שונה מזבל דומה בבריטניה כמו The Sun, Daily Mail, Daily Mirror ]. לפחות בפורום של תחבורה צבורית אני מצפה- אולי לתומי- שלפחות חלק מהמשתתפים עברו את רמת "מבוא ל..." . אולי אני טועה???
רק הבאתי קישור....
ולגבי הפורום - יש בו גולשים מכל הסוגים ובכל רמות הידע. גם ל"מתחילים" ששואלים שאלות שנראות לנו בנאליות יש מקום כאן.

yblumann

New member
Spin and facts

רק הבאתי קישור....
ולגבי הפורום - יש בו גולשים מכל הסוגים ובכל רמות הידע. גם ל"מתחילים" ששואלים שאלות שנראות לנו בנאליות יש מקום כאן.
Spin and facts
Hi Amit, in case you are wondering, today is my volunteering day, so I have some time to spend on the net.
Over here, we- the voters- are very much experienced in the art of govn't spin, much of which is done via a compliant media. The link illustrates a fine example of a ministry spin. This has been going on here since our dear beloved leader- the Rev Tony Blair took office in 1997. It means that the man from the ministry takes the media person for a drink and hands him/her some pre-prepared media release. a good example: in March, it was announced that 100 would be spent on A. in April, it was announced that 200 would be spent. but it fails to mention that 100 of it is already spent, and so on, and so forth. Our current PM- the dour Mr Brown is a master of spin. and he is not even trying to crack a joke or two, as his predecessor at least tried to! As a volunteer in the community, I am exposed to this sort of 'spin' also from local govn't, private organisations, transport for london, the police, health authorities, etc. And the general public over here is well versed in the art of recognising the truth as well. This short paragraph from ynet seems to be a fine example of ministerial spin. Perhaps I am being too cynical or perhaps I am misreading it, but don't you have the spin fashion in Israel too? if you do, one must always read between the lines! Regards, amused, Yoram- a spin "master-reader"

מצב
הנושא נעול.
למעלה