דיון - דוגמנות

SuperKeren

New member
../images/Emo41.gifדיון - דוגמנות ../images/Emo70.gif ../images/Emo124.gif

בעבר וגם כיום, דוגמנים מתבקשים לא רק למכור מוצר מסויים או לפרסם חברה ומותג מסויים, אלא מתבקשים למכור אשיות, אופי, ולהתגלות כמודל לחיקוי. מצד אחד תפקיד הדוגמן הוא "להיות יפה ולשתוק". כלומר לפרסם את המוצר בלי שום קשר או התערבות בחייו האישיים (למעשה הגורם שהופך אותו לאותו "מודל לחיקוי"). מצד שני, הדוגמן כחלק מתפקידיו כמוכר מוצר, בשנים האחרונות הפך להיות כ-"מוכר תדמית" של חברה או מותג מסויים ואישיותו היא חלק מהסיבה שבגללה נבחר להוביל קמפיין או לפרסם ולו מודעה אחת. כיום, כשאמצעי התקשורת והציבור צמאים לרכילויות, עדכונים וחדשות (גם אם פיקטיביות לחלוטין), אשיותו וענייניו האישיים של הדוגמן הפכו לדיון פתוח ויומיומי.
מה דעתכם?
האם לדעתכם החדירה לפרטיות (שיכולה להתאפיין כמעט בכל תחום של אישיות ציבורית) מוצדקת משום היות הדוגמן מוכר בימינו לא רק מוצר אלא תדמית של מוצר? ובכן, האם החדירה לפרטיותו וענייניו האישיים מוצדקים בשל היותו אישיות ציבורית?
מה אתם הייתם עושים במצב שבו ידיעות פיקטיביות(דמיוניות) לרוב ואמיתיות מפורסמות לעיני כל העולם - לשפוט, להעיר וכל דבר אחר העולה על רוחם?

קודם כל../images/Emo70.gif

איזה חתיךךךךךךךך מאיפה התמונה? שים ווקשע קישור מהאתר שממנו הבאת אותה ..
ובקשר למה שאמרת שמע אני לא מסכימה אם זה בכלל שהדוגמן צריך פשוט להיות יפה ולשתוק!
יש לו איישיות ומותר לו להביע אותה.. עכשיו ברור שאנשים ניכנסים לחייו הפרטיים כי ככה זה אנחנו רואים מישו מפורסם ורוצים לדעת הכל עליו במיוחד אם הוא חתיך
אז זה מן הסתם מישו שמעניין אותנו! אותי אישית זה היה מעצבן אם היו רושמים עליי איזו שטות או עוקבים אחרי לכל מקום
אבל שמע זה מחיר התהילה!
חח זה החיים שהם בחרו אז אממ בעיה שלהם! חוץ מזה שזה גם נחמד שאנשים מזהים אותך ומעריצים אותך ברור שזה לפעמים מציק אבל שוב זה מה שהם בחרו בשבילם!
חיים של כוכבים!

SuperKeren

New member
אני בת מאמי../images/Emo9.gif

תודה רבה על התגובה שלך! כל העניין של "להיות יפה ולשתוק" הוא ביטוי כמובן, ברור שכל דוגמן בהיותו אדם רשאי להביע דעתו (כל עוד לא פוגע באדם או בזכויות האחר כמובן, אבל השאלה היא האם הוא יכול להרשות לעצמו במצב שהגיע אליו בימינו, כשהדוגמן הוא יותר מפרצוף יפה אלא אישיות, להביע דעות אלו בפומבי? והאם זה בכלל צודק שכשבוחרים דוגמן מחפשים לא רק נתונים חיצוניים (בעצם זה מה שצריך כדי לפרסם מודעת פרסום למוצר) אלא גם נתוני אופי? חוץ מזה, כמובן שבתור אישיות ציבורית הוא לא יכול שלא להיחשף לחלוטין, אך להפר את זכות הכבוד ושמם הטוב זה חצייה של גבולות מוסכמים (ומהוגנים בחוק). (את דעתי אני לא חושפת כמובן
)

SuperKeren

New member
אין לי קישור לתמונה...

את דעתי אני לא חושפת גם כי אני מנהלת ואני צריכה להישאר נטרלית בעניין, ובעקרון כי אני מחכה לסוף
(שיגיבו עוד..)

BeCkY 1

New member
טוב...

חדירה לפרטיות של בן אדם אף פעם לא מוצדקת! גם אם הוא אשיות מוכרת וכל זה, זה לא מצדיק את החדירה לפרטיות.. מצד שני, הוא אשיות מוכרת וסביר להניח שאנשים מתעניינים בחיים שלו... אז זאת כבר בחירה שלו, אם להיות מפורסם, ושיירדו לו לחיים הפרטיים, או להשאר אנונימי, וככה אף אחד לא ירד לו לחיים הפרטיים..! אם ידיעה עליי הייתה מתפרסמת בעיתון, הייתי יוצאת נגדה וטובעת את מי שכתב... תלוי בחומרה של הכתבה...

יותם16

New member
לצערי הרב התקשורת לפעמיים מגזימה

הדוגמא הכי טובה לזה בארץ היא דודי בלסר , שמפחד ללכת ברחוב סתם כמו בן אדם רגיל שלא יציקו לו ויחדרו לו לפרטיות, התקשורת מנסה תמיד להרוס לו את התדמית אבל הוא בן אדם בוגר שלא נותן יחס בכלל לאנשים שמנסים להרוס לך את החיים.. מקבלים כסף כדי להרוס במקום שיהיו גאים שהוא דוגמן העל היחיד בארץ תמיד מנסים לראות במה הוא רע במה הוא גרוע והדוגמא לזה היא הקישורים שכתבתי למטה..

omri120

New member
למה להרוס תדמית??

זה ברור וידוע שהוא גיי בארון!!! על איזה תקשורת את מדברת שאת אומרת "מנסה להרוס לו"???? ובאמת נראה לך שבחור מדהים כמוהו (לא..לא..אני לא גיי!...אבל אני יודע לפרגן שצריך)....יהיה כ"כ הרבה שנים ללא מערכת יחסים ???? ייצא מהבית לבד בשביל לשתות באיזה פאב ב 2 בלילה?? לבד?? לבד?? בלי חבר? בלי חברה? בלי כלום?? התקשורת בסה"כ מדווחת מה שכבר כולם יודעים להסיק.

יותם16

New member
איזה גיי ... חחחחחחחח

זה שהוא לא כמו ע'מר ברנע שכל הזמן מחליף בחורות זה אומר משהו אליו?? וגם הוא יצא עם בחורות והוא ביישן אין מה לעשות לא כולם יש להם ביצים בעולם הזה

SuperKeren

New member
אבל איך כל הויכוח שמתנהל פה,

אם הוא הומוסקסואל או לא, וכל מה שהוא עושה בחייו הפרטיים, באמת אמור לעניין אותנו? אנחנו אמורים להתעניין במוצרים שהוא מוכר, ולא בפרטים האישיים כמו עם מי הוא יוצא, כמה זמן, למה, איפה ואיך.

SuperKeren

New member
גם אם זה מטריד אותו ופוגע

בזכויות האדם והאזרח הבסיסיות שלו?

יותם16

New member
וקרה גם בעבר הרחוק שמישהי מתההה

הנסיכה דיינה הלכה לעולמה כאשר היא ברחה ממצלמות הפפארצ'י ... זה רק מראה עד כמה התקשורת הרסנית ויכולה להרוס בשנייה את השמות של כולם

viko222

New member
בספק

עכשיו חודשים ש"התאונה" הייתה פיברוק ובכלל הייתה בכוונה בעלה של דיאנה רצה להיות עם אשה אחרת ולי חוק של הממלכה כדאי להיות להתחתן עם אישה חדשה צריך להיות אלמן ואומרים שהוא תכנן את זה..לפני כמה חודשים היה לו חקירה על זה.

SuperKeren

New member
הייתה חקירה אבל כלום לא הוכח

וברגע שכלום לא הוכח - הוא חף מפשע! לא נראה לי שמישהו יתכנן תאונה למישהו רק בשביל להתחתן (כן אני מכירה טוב מאוד את חוק המלוכה ואת מה שהיה)...זה מעשה כל כך שפל ועלוב. כלומר היא האמא של הילדים שלו..אישה שהוא בילה איתה המון שנים מחייו, גם אם במהלך שנות הנישואין ניהל רומן עם אישתו של היום - זה לא נראה לי משהו שפוי שבנאדם יעשה למישהו שהוא מכיר רוב חייו.

למעלה