היי

שירלי18

New member
../images/Emo39.gifהיי

קודם כול אני רוצה לומר שאני מאוד שמחה שנפתח הפורום הזה (לא יודעת באיזה תאריך ממש אבל רשום "חדש" ליד השם שלו). ובכן, אני צמחונית כבר שנים, אני כבר ממש לא סופרת.. אבל יש לי חברה שעד לא מזמן היתה בדיוק כמוני. לפני כמה ימים היא פנתה לרופא, אינני יודעת מאיזו סיבה, וגילו שיש לה אנמיה רצינית. האנמיה הופיעה כתוצאה מאי אכילת בשר, כפי שאתם ודאי יודעים. היא קיבלה כדורים וכמו כן הרופא הכריח אותה לאכול בשר. הוא טען שאם לא תעשה זאת זה יכול להיות קטלני.. אני דואגת נורא, אני בשום אופן לא מסוגלת ולא אהיה מסוגלת לאכול בשר. גם אצלי גילו אנמיה וקיבלתי כדורים. אצלה זה רציני בהרבה. אני אוכלת תחליפים לבשר אבל עכשיו אני מבינה שזה פשוט לא מספיק, כי היא נהגה כמוני ועכשיו.. אתם כבר יודעים. אני רוצה לדעת, האם לרופא יש זכות להכריח לאכול בשר? איך יכול להיות שהיא הגיעה למצב כזה? אני אישית שומרת מאוד ודואגת לאכול כמו שצריך ותמיד הרגשתי טוב וחשתי שכך אהיה בריאה. אבל עכשיו אני לגמרי מבולבלת כי היא גם דאגה ושמרה כמוני. . . אז מה אני אמורה לעשות עכשיו? מה אני אעשה אם הרופא יגיד לי פתאום שאני חייבת לאכול בשר? איך יכול להיות שבתקופה כזו מגיעים למצב שמכריחים בחורה צמחונית לאכול בשר? אני מאוד דואגת ואני יודעת שאני לא אהיה מסוגלת לעשות את מה שהיא עושה עכשיו.
שירלי

שלום שירלי!

ובכן, אינני מומחה לתזונה ואינני שומר על תזונה מאוד מאוזנת אך אני משתדל משהו... לגבי בעייתך, ברזל ניתן להשיג מהרבה מקורות צמחיים ואין חובה בלהשיג אותו מבשר תחליפי בשר כגון טבעול או טופוטבע אינם מקור חלופי לברזל!!! רצוי שתתיעצי עם תזונאי לגבי המקורות הצמחיים לברזל, אני יכול להגיד לך מה אני מכיר: כרוב, פול, שועית, חומוס (גרגירים!), קטניות מכל סוג למעשה, אם אינני טועה גם שקדים ושומשום אך יכול להיות שאני מתבלבל והאחרונים הנם מקורות צמחיים לסידן... בכל מקרה ספיגת הברזל בגוף מתבצעת בצורה הטובה ביותר עם השלמה של ויטמין C ככה שאם את אוכלת ארוחה עתירה בברזל רצוי "לשטוף" אותה עם איזה כוס מיץ תפוזים
לגבי חברתך: ישנם אנשים בעלי בעיות מיוחדות של מחסור בדברים שונים ומשונים, אנשים אלו צריכים להקפיד בצורה קיצונית על תזונה מאוזנת - כנראה שחברתך אחת מהם. לגבי תוספי תזונה של ברזל: דבר ראשון, כמו המקורות שאינם תוספי תזונה רצוי לקחת את הברזל עם ויטמין C. דבר שני, אינני בטוח אם זה בריא כל כך לקחת כדורים של משהו שאת יכולה להשיג מהתזונה שלך, לקיחה של תוספי תזונה עלולה במקרים מסויימים אפילו לפגוע... עד כאן הידע המוגבל שלי בתזונה מאוזנת יום טוב אלון

למעלה