שאלת השאלות

../images/Emo35.gif שאלת השאלות

גולשים יקרים, מדי סוף שבוע הצגנו בפניכם את אחת מהשאלות המצויות במאמר השאלות שלנו. בסוף כל דיון שהתפתח הוספנו את שירשור התשובות כקישור במאמר ובקרוב נסכם את התשובות בסקירה אחת. השבוע אנו שואלים אתכם את שאלת השאלות - מהי טעות
האם טעות היא מה שהמילון מגדיר או משהו אישי יותר?... מהי טעות בשבילכם?.... אתם מוזמנים לשרשר את תשובתכם/דעתכם לכאן. המשך גלישה נעימה צוות הפורום

קיימים הרבה אספקטים..

טעות בשבילי היא טעות של חוסר הבחנה חדה לאורך זמן, תפיסה בזמן אמת. הפסדתי בגלל שלא הייתי חדה מספיק לראות את המצב שבו הייתי נוכחת, שלא הייתי קשובה לסביבה הקרובה והדואגת כ"כ שלי. טעות היא כל מיני מצבים שיכולתי להתנהג או לומר דברים מתאימים יותר באותו זמן - ולא עשיתי את זה, מחוסר ניסיון. ומה עושים הלאה, חוץ מלבכות על חלב שנשפך

The Damned

New member
לדעתי,

טעות היא כל דבר שאתה מתחרט עליו. משהו שעשית וגורם לך צער כעת. ד"א, מזל טוב על פתיחת הפורום

טעות לדעתי ../images/Emo26.gif

נמדדת, קודם כל, במבחן התוצאה. אם תוצאת מעשה (או אי מעשה) או אמירה כלשהי משיגים תוצאה הפוכה מזו שאליו התכוונתי, הרי שנעשתה כאן טעות. הרבה מאוד תגליות (אמריקה, הפניצילין) חבות את עצמן לטעות מבחינת הכוונה הראשונית, אך אין ספק שאף אחת מהן (ודומות להן) לא נחשבות היום לטעות, אלא להצלחה גדולה.

אני למשל, נירשמתי לקורס ושילמתי

בטיפשותי מראש... ואז הסתבר שהקורס ממש לא שווה אפילו חצי קליפת שום. עזבתי, ולא רוצים להחזיר לי את הכסף. הטעות פה ששילמתי מראש. הייתי צריך להגיד שאין כסף עכשיו אלא רק בעוד שבועיים, ולהתחיל את הקורס ורק אחר כך להחליט אם הוא שווה או לא.

למה לעסוק במשהו שאינו ריאלי לגמרי..

אין לך שום תודעה ושום שליטה כשאתה נולד. - לא אתה מחליט אם להוולד לעולם הזה או לא! זה מה יש! - ואם זה צריך לחיות. לדעת איך לקחת את הדברים מהעולם הזה וזהו. ככה זה. מה לעשות. - אתה לא היחיד, אני מתארת לי, שהיה חושב פעם כשלא טוב לא בנקודת זמן מסוימת, שזו טעות שנולדת - גם אני הייתי כזו. - אפשר לחוש כאן דכאון קל.. - החזק מעמד! - יהיה בסדר.

אבל אם כבר טעות, הרי לא של הנולד 8-

אלא של הוריו. לאדם אין כל שליטה על הולדתו, ואם מדובר בטעות, הרי מדובר במשהו מודע ורצוני שלאדם יש עליו שליטה.

זו היא טעות.

טעות זה משהו שאתה עושה מתחרת עליו. לא בהכרך מצתער עליו. אבל ודאי לומד ממנו לקח להבא...

למעלה