לדיון - הרגלים טובים או עובדים

../images/Emo35.gif לדיון - הרגלים טובים או עובדים

אני מציע שטוב ורע קימים רק על רקע של ערכים מוסכמים. לכן אין משמעות לערכים טובים או רעים באופן מוחלט מה שניתן לדבר עליו הוא על הרגלים עובדים או לא עובדים : כלומר הרגלים שתואמים את מה שאני רוצה לעשות/ להיות או כאילו שלא עובדים - אינם מתרגמים את כוונותי למציאות. לדוגמא : ההרגל שהיה לי לעשך הוא לא טוב ולא רע. הוא פשוט אינו תואם את המחויבות שלי לשמור על בריאותי, ואינו עובד בהקשר של רצוני לחיות שנים ארוכות ולהיות בכושר.

eran arden

New member
שאלה

האם ניתן להניח כי ישנם ערכים המקובלים כערכים טובים, או התנהגות המוסכמת כהתנהגות טובה, ועל בסיס אלו לקבוע מהו הרגל טוב ומהו הרגל רע?

על בחירת הרגלים

בוודאי אלא כשמניחים ערכים טובים כמקובלים מאמצים קוד מוסרי בחברה מסויימת וקודם יש להסכים על המוסר. הצעתי : 1) מה שרע או טוב בשבילי הוא מה שאני מצהיר כטוב או רע כי ככה אני אומר/רוצה/מרגיש/בא לי 2) לבחון מה שעובד - מה שעובד נבדק במבחן הניסוי בהתאם אני יכול לעשות רשימה של הרגלים שלא/כן עובדים- ממשים את מה שבכוונתי להשיג בשימוש בהם ורשימה של הרגלים שאני אוהב לא /לא אוהב - בהצהרה ובהתאם רוצה לשמור / לשנות

kung fu

New member
אני גם לא חושבת שיש טוב או רע

יש דברים שמועילים לנו ודברים שאינם מועילים לנו. זה כמו אמונות פנימיות. האמונה: "קשה להצליח בחיים" אינה רעה או טובה. היא פשוט אינה תומכת או עוזרת לנו להצליח בחיים, כל עוד אנו מחזיקים בה. לעומת זאת, האמונה: "קל לי להצליח" או "אני מצליח בקלות בכל דבר שאני יוצר" וכדומה, זו אמונה תומכת

למעלה