חוצני

יש מסרים סמוים ../images/Emo152.gif

גם פעם חשבתם על הסיפור עם האיש הירוק? [אני פאקינג רצינית] היו היה פעם, בעיר ירוקה, גר לו איש אחד, איש ירוק. האיש הירוק גר בבית ירוק עם דלת ירוקה וחלונות ירוקים. הייתה לו אישה ירוקה ושני ילדים ירוקים. ובלילות היה יושב במיטה הירוקה שלו וחולם חלומות ירוקים. יום אחד קם האיש הירוק בבוקר ירוק, נעל נעליים ירוקות, לבש חולצה ירוקה ומכנסיים ירוקים ויצא החוצה. האיש הירוק נסע באוטו הירוק שלו ונסע בכביש הירוק. מצד אחד של הכביש ראה האיש ים ירוק ומהצד השני פרחים ירוקים. זה היה יום יפה. והאיש הירוק שמח ושר שירים ירוקים, ועישן סיגריה ירוקה עם עשן ירוק. ואז ראה האיש הירוק שעל הכביש עומד איש כחול. האיש הירוק עצר את האוטו הירוק שלו ושאל את האיש הכחול: "הי, איש כחול, מה אתה עושה פה?" "אני?", אמר האיש הכחול, "אני מסיפור אחר". .______________________."

אוי איזה סיפור חמוד../images/Emo13.gif

נורא אהבתי
דווקא אפשר לחפש משמעות פה, אני פשוט דיברתי על אגדות.

../images/Emo194.gif ו..? דרדסים גם לא תמים לדוגמה

דרדסים זה בכלל סדרה אנטישמית שוביניסטית ונגד הקומוניזם. לחתחתול קוראים בגרסה המקורית עזריאל.. או משהו כזה אני לא בדיוק זוכרת גרגמל הוא סטראוטיפ של יהודי.. עם השיער השחור הפרוע והאף הגדול, שמציק לתושבים הקטנים והחמודים ורוצה להשתלט על העולם. יש עוד דברים לגבי הקומוניזם.. רק שאני גם לא זוכרת ויש בת אחת בכל הסדרה. רק דרדסית.. שהיא כאילו קיימת בשביל כל הגברים. קיצר.. סדרות ילדים .. כמה תמימות שהן נראות, לפעמים מסתתר מאחוריהן הרבה יותר. כמה שאהבתי את הסדרה הזאת פעם
אבל עכשיו שמתי לב שהיא ממש משעממת .. באמת.

זה בדיוק מה שהתכוונתי אליו כשכתבתי שזה רק

סיפור. והדוגמא של דרדסים עלתה לי בראש. בישראל נורא אוהבים לקרוא לאנשים אנטישמים ולהמציא שערוריות. וזה טיפשי לדעתי, מה שהתכוונתי אליו- שאנשים יפסיקו כבר לחפש דברים כאלה סיפורי ילדים ואגדות, אפשר למצוא מטאפורות וכל מיני שטויות כאלה בכל סיפור ובכל אגדה. דרדסים זאת לא סידרה אנטישמית, אי אפשר להגיד שהיא אנטישמית בגלל שגרגמל דומה לקריקטורות. אם כבר להפך, הקריקטורות של יהודים דומים לגרגמל- כי מה שניסו ליצור, זאת דמות מכוערת ושנואה, ותכלס- גם מי שצייר קריקטורות זה מה שהוא ניסה להעביר, ולכן הדמיון הזה. לגביי חתחתול- לא קוראו לו בגרסא המקורית עזריאל, אלה עזרל- לפי ויקיפדיה. אין שום משמעות לשם עזרל בעיברית, למרות שכן- אני מודה שזה דומה. יכול להיות משהו, אבל לדעתי השנים שבהם הסידרה נוצרה הן מאוחרות מדי בשביל משהו אנטישמי ומובהק כ"כ. לגביי דרדסית- בפרקים המאוחרים יותר, נוספו גם הילדים הקטנים, והיו גם כמה דרדסיות עם צמות וגמגום. האמת? אמנם אם חופרים אפשר למצוא רמזים אנטישמיים כאלה או אחרים, אבל אני לא רואה שום אינטרס לעשות מסר חבוי כ"כ כי אני לא מוצאת את זה כמשפיע. בתור ילדה קטנה אף פעם לא שמתי לב לזה. והסדרות ילדים, ברובם, באמת תמימות. לדעתי זה לא בסדר להגיד שלא. כמובן שהם נוצרו ע"י מבוגרים ולרובם יש אינטרסים, אבל הם נוצרו בהתאם לתקופות ובאותו הזמן זה נראה בסדר גמור ורק שנים אח"כ מתגלים ה"רמזים", כשבעצם אין שום רמיזה אלה רק שיקוף מה שהאמן רואה. אם אני קצת לא מובנת, אז הכוונה שלי שנגיד: סידרה מצויירת שנוצרה במדינה קומוניסטית, יהיו בה רמזים קומוניסטיים כי קהל היעד- ילדים- זה מה שהם מכירים, וזה גם ככל הנראה מה שיוצרי הסידרה מכירים. אז יש דמיון או ביקורת קלה על העולם הזה, אבל אני לא חושבת שזה בא ישירות ממטרה של לחנך ולהשפיע על ילדים קטנים.

Stinki Winki

New member
אני דווקא אוהבת למצוא כאלה הקשרים

ברור שכשיוצרים את הסדרה לא בדיוק חושבים על מה שהיא מעבירה באופן סמוי, אבל אם חושבים על זה ומוצאים כאלה הקשרים זה ממש מעניין לדעתי... אגב מתי נוצרו הדרדסים?
(האמיתיים, לא אלה עם הסבא עם הבגד הצהוב והילדים, אני לא מחשיבה את זה כחלק מהסדרה><)

Stinki Winki

New member
בטח.

יש עוד דרך לחשוב על משהו כ"כ הזוי חוץ מאשר בהשפעת סמים?
ואמרו כאן גם על דרדסים, ושאלתיאל קוואק זאת סדרה היסטורית לחלוטין (דולף זה היטלר, יש לשאלתיאל חברה ממשפחת עבדים...), וברחוב סומסום אריק ובנץ הומואים ועוגיפלצת בולמי (הוא לא בולע את העוגיות אלא מקיא אותן)... בקיצור יש מלא דברים כאלה...

לעוגיפלצת אין קיבה בכלל, זאת בובה ../images/Emo122.gif

אחת הדוגמאות הטיפשיות האלה, שאנשים נורא אוהבים לחפש בסדרות או אגדות לילדים.

Could Be ME

New member
אבלאבלאבל, זה גם קשור לזחל!!

עשו לנו שנה שעברה פעילות על זה.. על מסרים סמויים כאלה.. ובגלל שהזחל שם מעשן נרגילהXD איזה מסטול! וכאילו כל המסע שלה הוא בעצם טריפ אחד גדול כזה...!! איזה קול! O_+ -אני-

Stinki Winki

New member
אני בכלל לא הייתי משייכת אותה לילדים

אליסה בארץ הפלאות זה סיפור הזוי ומטורף מדי לדעתי מכדי להיות סיפור ילדים, בגרסאות מסויימות (הספר המקורי, ואיזה סרט שראיתי שמבוסס עליו) הוא יכול להיות מפחיד וקריפי לחלוטין...
בגרסה של דיסני הוא עוד איכשהו חמוד... |בעלת סלידה מספרי ילדים
חוץ מ"איה פלוטו", תירס חם, הבית של יעל, ושאר הישראלים
|

NoAmItA ChAn

New member
אלו בהחלט ספר+סרטים הזויים ביותר

אבל זאת אחת הסיבות שהוא כל כך מעניין D:

Suicide Silence

New member
../images/Emo101.gifמכירים את הסרטים האלה

שגורמים לך להרגיש כמו ממטרה ג'אנקית אנורקסית שבדיוק נגמר לה החומר והיא באמצע תגובה פוסט-קוקאינית כזאתי? אם לא, תראו הר ברוקבק.

Jo MilleR

New member
../images/Emo152.gif הא???

אוקע... התחלתי לראות ברוקבק אבל הוא משעמם דאמט והזוי משהו אני ממליצה לראות אפוקליפטו- סרט חזק

SoDamnClever

New member
וואי אפוקליפטו!!

אני ממש אוהבת את הסרט הזה. כל יום אני רואה אותו, הוא כל כך טוב.

Jo MilleR

New member
../images/Emo152.gif הוא כזה תותח ../images/Emo45.gif +|ספויילר|

זה יפה לראות מאיפה באו הסיידליפ, הלאברט וכל ההרחבות XDD אבל הוא קצת קשה לצפייה כאילו הקטע שהם באים והורסים את הכפר ולוקחים את האנשים

Super Pumpkin

New member
סרט גדול...!../images/Emo58.gif

אבל זה באמת קטע קשה איך שהם אונסים את הנשים ואיך שהילדים רצים אחרי האמאהות וזה....אניי כמעט בכיתי בקטע הזה...

DropDeadAlice

New member
כן חכי רק שנייה תני לי למצוא את...../images/Emo11.gif

ההקשר בין ממטרה אנורקסית ל2 הומואים מסוקסים.

וווואאאאאאאאאאאי, כ"כ אבל כ"כ לא.../images/Emo205.gif

זה בין הסרטים. ובלי קשר לקטע שהם הומאים!-שהרוב יגידו שהם אוהבים את הסרט בגלל זה. העלילה, פשוט.. מצוינת. וזאת לא דעתי בלבד, את לא מבינהההה בכלל כמה שבחים הסרט הזה קיבל. הר ברוקבק

למעלה