הנה השאלות

miki12545

New member
שסק-- אשמח להסבר

שלום האם ניתן עכשיו לגזום עץ שסק ללא חשש ?

or101

New member
מישהו נתקל בצמח לובליה לבריכות נוי

קיבלתי צמח לובליה HOT WATER ואני חושב שנתקלתי בו כאן בפורום כצמח לבריכות נוי בכל מקרה הוא אצלי בבריכה למרות שאני לא בטוח שזה מקומו

moron1

New member
שקיעת דשא

שלום לכולם. המרפסת החיצונית (מרוצפת) גובלת עם הדשא. עם הזמן הדשא החל לשקוע ונוצרה "מדרגה" של 5-10 ס"מ בין המרפסת לדשא. האם צריך להרים את הדשא ולהוסיף אדמה? האם יש דרך יותר טובה? תודה מראש.

שאלה של מתחילים...בנושא עונות השנה.

אני מתנצל מראש.. פשוט לראשונה בחיי יש לי(ולזוגתי) גינה קטנה וחמודה ביציאה מהבית. אני רוצה מאוד לשתול ירקות/פירות. היכן אפשר לקבל טיפים מעשיים מה/מתי/איפה/כמה וכו' אבל לפני הכול שאלה עקרונית כללית: מה מומלץ לשתול בקיץ (עכשיו) ומה בחורף. אותה השאלה בקשר לצמחי תבלין בקיץ/ או בחורף ?

t42

New member
עדכון 'שיבה'.."הדור הבא"../images/Emo13.gif

...זוכרים את השיבה הענקית שעברה מתקפת מזיקים,,,ולא עזר כלום ,,,לא מתכון הפלא שלך דובב ולא מי סבון ,,,,עד שהשיבה פשוט נחנקה לי מול העיניים...וקמלה ,,
..ומחוסר ברירה ,כיסחתי אותה עד ליסוד ונשארו רק הענפים המעוצים בגובה 10 ס"מ ,,ולהפתעתי למרוד הטראומה השיח התאושש ופורח מחדש נקי ממזיקים...ומככב בתה של בין ערביים עם לואיזה ומרווה((........והשמחה רבה....והשאלה המתבקשת ,,כיצד מונעים מהמזיקים לחזור ,,,,..אבל למה לראות שחורות כשכל כך ירוק לי בעיניים
... .סוף שבוע רגוע ושקט..

t42

New member
בצל ירוק ,,,פורח.....?../images/Emo13.gif

....מה עושים עם בצל ירוק פורח?????אמנם הפריחה חביבה להפליא עם הראש הכדורי
...אבל לא ברור לי "הבצל לאן"
...בקיצור ,,בדרך כלל הבצל הירוק נאכל כולו הפעם הכמות הגדולה הותירה בצלים פורחים ,,,האם לקצור ולהשאיר את הבצלים לליבלוב חוזר?????

fog22

New member
../images/Emo151.gif

שאלה בנושא גידול גפנים כל קיץ בערך בתקופה זו מתמלאים הגפנים אצלי במעופפים שחורים וקטנים לאלפים. כיצד ניתן למגרם או להרחיקם מהגפנים ?

yatsekkk

New member
מחפש בית חם לצמחי ירקות

עגבניות שרי, ואולי רגילות איני בטוח, מלפפון, פלפלים למינהם, אבטיח , מילון, אני מאיזור המרכז לכל המעוניין שיהיה בוקר נפלאאאאאאאא

יעלעל

New member
שאלת POND

אני יודעת שאולי אתם לא הפורום הכי מתאים לשאלה אבל מאחר ויש כאן המון ידע ונכונות אולי בכל זאת מישהו ידע. יש לנו POND כבר כמה חודשים. הצלחנו לאזן אותה פחות או יותר והמים אפילו צלולים. אבל יש המון אצות ירוקות חוטיות שאנחנו לא מצליחים להתגבר עליהן. הן צמודות לדופן, בכל התחתית (יש אבנים והעצות פשוט מכסות הכל) וגם סביב הצמחים. זה לא ממש יפה. איך נפטרים מזה? יש מסנן ביולוגי, יש מנורת UV ואני שמה חומר שאמור לחנוק אותן אבל הן לא מתרשמות מזה. הצילו!!! תודה מראש, יעל

LazyGecko

New member
מה עושים נגד ברחשים באדנית ?

יש לי אדנית תבלינים קטנה שיושבת בתוך הבית מתחת לחלון במטבח. הבעיה שתמיד מתמקם לו שם גדוד של ברחשים שחורים קטנים. אפשר לחסל אותם איכשהו ? שימו לב שאילו צמחים לאכילה, אז רעלים שונים זה לא רעיון טוב. תודה לכולם, שחר.

אנג'ולינה(?)

ושוב באתי לבקש עזרה. מישהו מכיר את הנ"ל או משהו בשם דומה? זה צמח לשמש עם שרביטי פרחים סגולים קטנים, בעל עלים צרים, בגובה של פחות ממטר. חיפשתי כל מיני וריאציות על השם וחוץ מהמוני תמונות של אנג'לינה ג'ולי לא מצאתי כלום. בעיקר רציתי לדעת איזה נפח או רוחב הוא תופס. תודה ממני ומאנג'לינה ג'ולי.

nirco68

New member
../images/Emo35.gifהדברת עשבים ועוד

היי, צמחו לי כל מיני עשבים ועוד בסביבה שבה יש גם צמחים שאותם אני רוצה לשמר, מה החומר הדברה או הקומבינציה הטובה ביותר בכדי להפטר מהחברים הלא רצויים האלו (ראו תמונה מצורפת) תודה

yatsekkk

New member
כן זה הזמן כי כעת לאחר מתן הפרי

הוא מתחיל ללבלב רק אל תגדע יותר מדי

adigreen

New member
15 ס"מ זה הרבה. אפשר להוסיף כל פעם

2 ס"מ אדמה ולחכות שהדשא יתייצב ויצמח וחוזר... אלעד

רק לידיעה או בדיקה שלך לפעם הבאה:

בערך שבועיים אחרי שהשיבה שלך נתקפה ב"שחורים הקטנים" אותו דבר קרה גם לזו שלי. אני החלטתי לתת להם להשאר ולראות מה קורה (הרי הם לא עברו לצמחים הסמוכים וגם לא ראיתי אותם "מכסחים" אותה). בקיצור - אחרי עוד איזה שבועיים שלושה הם נעלמו, ממש כך!! השיבה נותרה כשהיתה וממשיכה לצמוח והיא כבר בגובה 2 מ' ויותר. אולי תנסה בפעם הבאה (או שסתם היה לי מזל)

yatsekkk

New member
אם את לא מהירוקים אז יש ריסוס

שנקר פירינקס ומרססים כל 10 ימים, צריך לבדוק טוב טוב לפני האכילה כמה זמן יש להפסיק את נריסוס מראש. ואז לקחת עוד כשבועיים לביטחון

ruven46

New member
בוקר טוב ../images/Emo42.gif

...רק שלא יהיה חם מדי...!
חגיגה לעיניים אצלי... המון המון עגבנייות..., המרחפות בגובה 1.60 ועדיין ממשיכים הצמחים להוציא פרחים. את המלפפונים כבר הדליתי לגובה..., הפרחים הצהובים על רקע העלים הירוקים..., משהו... ערוגת פטרוזיליה ....גוש ירוק ומאסיבי... שמיר וסלרי, תופסים גובה... חצילים, מתחילים לתפוס אומץ ומרימים ראש, עם פרחים סגולים, ומציצים מבעד לגושי סלרי. חגיגה לעיניים !

yatsekkk

New member
זה נוצר מהשמש לגבי ההסרה יש

אתר של דגים הנה הם תנסי שם . אולי מישהו יותר מאוחר יתן פה תשובה.

itu1

New member
הפתרון היעיל והאורגני ביותר

שמים ליד האדנית 3-4 צמחי טללית (צמח טורף הלוכד באמצעות דבק) וכל הברחשים ילכדו בלי רעל אריה

למעלה