פועלים למען קהילה הנכים ואנשים עם מוגבלות

שוק מיד ליד "בית נועם" בקרית אונו יוצא לדרך.

מיד ליד שוק יד שניה ב"בית נועם" איך זה עובד? משלמים בכניסה 10 ₪ (ילדים – כניסה חופשית) אפשר להביא כל מה שלא צריכים [בגדים, צעצועים, משחקים, ספרים ועוד..] [קולבים ושקיות ניילון משומשות וחדשות יתקבלו בברכה] אוספים ולוקחים מה וכמה שרוצים - בחינם מה שיוותר בסיום השוק יתרם וימסר למי שזקוק הבזאר יתקיים ב"בית נועם" רח" הרצל 66 קרית אונו יום שישי ה10 לאוגוסט בין השעות 13:00-19:00 איסוף מוקדם של הציוד ישירות ל"בית נועם" החל ביום ראשון ה 29.7 [לא בשבת] בין השעות - 10:00-14:00 אצל שולמית / נעמה טלפון לתאום 03-5351344 כל ההכנסות יתרמו לרווחת חניכי "בית נועם" http://img2.tapuz.co.il/forums/1_95797505.doc

הזמנה לפורום נגישות לאנשים עם מגבלות

ברצוני להזמין אתכם ליטול חלק בפורום. בפורום אנשי מקצוע עונים לשאלות ובעיות בנושא הנגשת סביבה ושרות לבעלי מגבלות ומוגבלויות שונות. לבני משפחה, אנשי מקצוע, מתנדבים וכל מי שהנושא נוגע לו. מספר הפורום 1720 נשמח לארח אתכם עמי וטל

סיוע, חופשות ופעילות - לנכים בודדים אין!

שלום, שיטוט בפורומים של מוגבלים הביא אותי לכאן. אני רואה מסביבי המון מתנדבים עם רצון טוב, אנשים שמוכנים לתרום מכספם וממרצם, המון ארגונים שמסייעים לכל מיני אנשים כמעט בכל צורך אפשרי כולל ארגון פעילויות וחופשות למשפחות ולילדים - ואינני מוצאת שום ארגון שיסייע ויעזור לנכים בודדים ובוגרים. ילדים זה נחמד - אז כולם נרתמים לעזור להם. ילדים בד"כ באים עם משפחות - אז מארגנים להם קייטנות וחופשות ומה לא. משפחות עם ילדים חריגים מצויות במצוקה? - אז מארגנים להם תרומות של מזון וציוד וחופשות. אבל הראו לי ארגון אחד שמציע עזרה ממשית לנכה בודד בן חמישים למשל, שרוצה לצאת לנופש בארץ או בחו"ל - ואינו יכול, כי אין לו עם מי, כי אינו מסוגל להסתדר לבדו, כי אינו ממונע או כי אינו יכול לתקשר עם הסביבה וכו'. אני זורקת לכם כפפה - נראה מי ירים אותה. אם בכלל. לדעתי, שירותי הרווחה פשטו את הרגל(יים) (וגם את הידיים) אם אנחנו צריכים כל כך הרבה מתנדבים וארגונים קיקיוניים חסרי אמצעים ש"יסייעו" לאנשים חריגים. שתהיה לכם שבת שלום, חמה ונעימה, בחיק משפחותיכם וילדיכם. אני אהיה לבד עם עצמי, כמו תמיד.

מה שאת צודקת

לא פעם מבקשת מנועית סיוע לזה או אחר כי לא בקרבתי או לא יכולה להגיע בגלל מגבלה אחרים. הציבור נרתע מאנשים עם מוגבלות. עצוב אבל זה המצב. חלק גדול עושות תנועות הנוער, בהם מתנדבים ללמד במועדונים שונים. במסגרות מסודרות אבל לא בביתם של...

כל מי שיכול לסייע ללידי וסנו

מחפשים דירה באיזור נהריה, קריות דחוף עוד דרך לעזור תודה

אתי, יש אישה בנהריה

שמחפשת אישה נוספת לגור איתה, לא יודעת אם זה יתאים לליידי סנו, אם זו דירת קרקע. צרי איתי קשר במסרים ואתן לך את הטלפון של אותה אישה.

מיכאלה תודה,היא מחפשת דירה לבד

עם 2 כלבים בלעדיהם לא יכולה לחיות וחצר סגורה. אולי כדי להיות בטוחים ובהעדר אפשרות אחרת צרי אתה קשר ישיר במסר במקום טלפון שבור? היא מגיעה מעת לעת למחשב או הבת שלה שגרה בדרום בודקת עבורה. מחפשים דירה לידי וסנו תודה

"הציבור נרתע מאנשים עם מוגבלות."

זו בדיוק הסיבה שאנו עורכים את השוק מיד ליד בשבוע הבא ב"בית נועם" בקרית אונו... לחשוף עוד חלק מהציבור לאנשים עם מוגבלות. רוני

למה לא תרימי את את הכפפה?

הרי כל אחד עוזר במה שהוא מתחבר אליו ומוצא את הקשר אליו... אני בטוחה שזה אפשרי ליצור רשת מתנדבים שתיפגש מודי פעם עם אנשים בעלי מוגבלויות, ניתן לגייס לכך אירגוני נוער ובתי ספר ואף אגודות סטודנטים ומלגות פרח כמו חן ניתן להקים פרוייקט שמפגיש בין אנשים שונים בעלי מוגבלויות... אלא שלי למשל אין קשר לנושא זה - אני פעילה בתחומים שאני סימנתי לעצמי כחשובים ביותר בשבילי וושאני בכישורי יכולה להועיל בהם. אני קוראת את מכתבך ומבינה ממך שאנשים אלו נוגעים בליבך. אז קדימה- לעבודה! :) שחף

Digi Lista

New member
עדיין מחפשים בובות ילדים זכר ונקבה.

בובות זכר ונקבה של ילדים כמו בחלונות ראווה בחנויות(או לפחות בובות ילדים זכר ונקבה בגודל טבעי),הילדים-ילדי סי.פי ונכויות מורכבות בביה"ס בצפון ברובם בקושי רואים וחייבים יותר מישוש ועצמים גדולים יחסית ולכן בובות אלה נחוצות במיוחד להסברים(המחנכת של הכיתה מנסה בכול כוחה להשיג כאלה ולמרות ההבטחות בשנה שעברה מגורמים שונים אף אחד לא הצליח להשיג עבורה והבטחתי לנסות לעזור). אנחנו זקוקים לבובות בהקדם האפשרי,אומנם שנת הלימודים מתחילה רק בספטמבר אבל המחנכת צריכה לדעת שיש ברשותה את הבובות כדי לתכנן את העבודה.
מראש ו
על הקרצייתיות עקב חשיבות העניין מבחינתנו. שרשרתי לכאן כי מדובר על ילדים עם נכויות(בכיתה אצלי כולם סיעודיים מאה אחוז בגלל הנכויות שלהם+פיגור בינוני)וחשוב לי להשיג את הבובות עבורם.

נועית10

New member
../images/Emo23.gifפועלים למען קהילה הנכים ואנשים עם מוגבלות

פותחים את ה-
ופועלים למען קהילת הנכים ואנשים עם מוגבלות.
בישראל אוכלוסיית המבוגרים עם מוגבלות (גילאי 65-21) , המונה כ-350,000 איש. בהם אנשים עם נכות פיזית, חושית (עיוורים וכבדי ראייה, חירשים וכבדי שמיעה), קוגניטיבית ונפשית. למרות המשאבים המושקעים על-ידי הגופים הרשמיים והמערכת ההתנדבותית, צרכים חיוניים רבים עדיין ממתינים למענה. אנו פונים אליכם לפתוח את הלב ולסייע להם בדרכים הבאות:
עסקים תורמים למען קהילת הנכים כגון: מקומות אירוח,חברות הסעות,אתרים,חברות טיולים-להתנדב ולתרום למענם נופש, הסעות, ימי כייף וסדנאות.
ליצור מקומות בילוי נגישים יותר לאוכלוסית הנכים ובעלי מוגבלות.
להתנדב לסייע להם-לבקר בביתם ולסייע בעבודות קלות, עזרה בקניות וסידורים, לפתוח את הבית ולארח מידי פעם לארוחת שישי או חג, עזרה בהסעה לסידורים כמו בנק, ביטוח לאומי ועוד.
הצעת מקומות עבודה לנכים ואנשים עם מוגבלות.
להזדהות ולתמוך בהם למען זכויות שוויון, צדק והתנהלות עצמאית. מחר יום ראשון 5 באוגוסט 2007 בשעה 6:30 יתייצבו ארגוני הנכים כאחד מול בנין לשכת ראש הממשלה ברחוב קפלן בירושלים להביע מחאה על מצב הנכים במדינה ועל הכוונה לפגוע בהם בחוק ההסדרים - 2008. אתם מוזמנים להצטרף ולהגיע למחאה בירושלים - פרטים בקובץ המצורף.
רוצים לדעת עוד על זכויות הנכים ובעלי מוגבלות כנסו לפורום "זכויות ומגבלות(נכים)".
יש לכם שאלות ובעיות בנושא הנגשת סביבה ושרות לבעלי מגבלות ואתם אנשי מקצוע ומתנדבים שרוצים לסייע כנסו לפורום "נגישות לאנשים עם מוגבלות".

אנו צריכים עזרה...../images/Emo70.gif ../images/Emo70.gif ../images/Emo70.gif

שלום לכולם, אני אב קהילה תומכת נכים ביפו- תל כביר. במהלך עבודתי אני בא במגע עם אנשים אשר גם אם אכביר במילים לא אוכל לתאר את הזעזוע שמצבם מעורר וכל שכן את מצבם. המשותף לכולם הוא היותם בודדים, וחסרים כל מגע אנושי. הבדידות הנוראה הזו מכלה בהם כל חלקה טובה שעוד נשארה בהם, ולרוב היא קשה מנכותם (עיוורון, בעיות לב, סרטן, סכרת, ועוד). אני מחפש אנשים שפשוט יוכלו להיות איתם- לנהל שיחה, להקשיב או פשוט לצאת איתם לטיול לגינה הקרובה (רבים מהם כלל לא יוצאים מפתח ביתם). אנא, צרו עימי קשר. ואם עולה על דעתכם דרך נוספת בה אוכל לפרסם את הדברים, או אנשים נוספים שליבם יאות להקשיב, אשמח לשמוע על כך... אור, אב קהילת יפו 0525597362 [email protected]

אור של שמש קודם לכל כל הכבוד

עצה קטנה שאולי יכולה לסייע. במוקד העירוני של עיריית תל-אביב וגם אחרות ישנם מתנדבים שבחלקו באים לבתי מי שנזקקים. מזמן אמרתי שחבל שביטלו את פרוייקט פרח. פרוייקט שיכול היה להביא המון שמחה לחיים של מי שגורלו לא שפר. יש ביפו תיכון עירוני ז' אם אינני טועה, שיחה אחת עם מנהלת בית הספר יכולה לעשות שינוי תהומי. או כלתיכון אחר. ואת עבודות השרות שעושים אנשים למען , הייתי בהחלט מפנה למטרה זו או לתנועות הנוער לגילים בוגרים יותר. לא כל אחד יכול להיות חונך או מסייע. בהצלחה

שלום ידידי, בעייתי בעיינה נשארת.

לצערי, מאגר המתנדבים של העיריות מגוייס כל כולו לטובת לשכות הרווחה, ולא נגיש לארגונים. בנוגע לערוני ז', אוכל לומר שאנו סמוכים אליו במיקומנו, אך אפשרות גיוסם לא נבדקה ואני מסופק אם יתקבל הניסיון בברכה. אשמח לעוד עצות. לא ייתכן שהמצב ימשיך להיות כך. אור

מה עם לפנות לצה"ל?

לבסיסים שונים לבאיזור...יש מערך התנדבות של חיילים, כמעט בכל יחידה ובסיס היום אני לא יודעת למי צריך לפנות אבל זה משהו שאפשר לבדוק אותו. וגם חיילים הם כבר יותר מבוגרים וידעו איך להתמודד עם הקשיים של בני שיחם, בשונה מתלמידים.

תודה..

אבל פנייה אל צה"ל כרוכה בכאב ראש רציני ותקח המון זמן..... ובתור גוף שמעסיק מתנדבים אנו לא עונים על כמה מהקריטריונים שלהם... אבל תודה לך על הרעיון!

למעלה