תושבי גני אביב לפתור את הבעיה

../images/Emo208.gifתושבי גני אביב לפתור את הבעיה

של הפרעות הנערים הערבים והטרדת הבנות תזמינו טלויזיה ועיתונות אם אתם רוצים להזיז משהו. גם כתב רדיו , או פניה בלי סוף לתכניות של אזרחים שמתקשרים לרדיו ומספרים על בעיות, כמו זהבי, ז'וז'ו אבוטבול וגלי צהל כל יום בצהריים. תפנו לרייכר. לא למשטרה. למשטרה אין תקציב, השנה שנת בחירות אם לא תצעקו בכל אמצעי התקשורת ישכחו אתכם. כך זה בשכונות בצפון ת'א, הם יודעים יפה למי לפנות כשמשהו לא בסדר. תדאגו שכל הזמן יכתבו על זה וידברו על זה. תשלחו צילומים לאינטרנט על מה שנעשה בשכונות שלכם יש היום יו טיוב , תעשו סרט ותפרסמו. לא לשתוק לא לשתוק.

כתבה בעיתון הארץ היום

מסע בארץ הפחד - לילי גלילי בבית הכנסת "שומר ישראל", בשכונת רמת אשכול בלוד, פגשנו את דניאל שאלוב. יותר מ-20 שנה אחרי שעלה לישראל, הוא מוצא עצמו בשכונה מעורבת שיותר ממחצית תושביה ערבים. "אנחנו מפחדים", הוא אומר. "זורקים עלינו אבנים, מציקים לבחורות, יורקים עלינו ברחוב. קוראים למשטרה, לא באה. תסתכלי מסביב - אנשים יושבים סגורים בבית, בערב בכלל לא יוצאים החוצה. לאחרונה יש לנו כאן 'טליבאנים', ככה אנחנו קוראים להם. אלה איסלאמיסטים חזקים שמסתובבים בלבוש מיוחד. לא עושים לנו טוב על הלב". בקצה השני של לוד, בשכונת גני אביב, אירנה מסתגרת בביתה מדי ערב. השכונה, שרוב תושביה עולים מבוגרים מחבר המדינות, נושקת לשכונת הרכבת הערבית. תושבי גני אביב, בעיקר הקשישים, גזרו על עצמם עוצר בערך משש בערב. "אני רק יושבת בבית ורואה סרטים", מספרת אירנה. "מהחלון אני רואה ערבים ומפחדת". יש לה סיבה. עדי ראייה, חלקם ערבים המדברים בעילום שם, מספרים כי בשעות הערב סובבות בשכונה היהודית חבורות קטנות של צעירים, נטפלים לבנות, דוחפים זקנים. פעם, אומרים תושבי השכונה, היה הקניון השכונתי אתר משחקים לילדים. זה כבר היסטוריה. היום, אפילו השומר בקניון פוחד מן הכנופיות הקטנות. רמת אשכול וגני אביב ממחישות את התהליך המפחיד כל כך את תושביה היהודים של לוד: סיפוח זוחל. "עכשיו גני אביב היא מה שרמת אשכול כבר מזמן, ואחד מפרנסי העיר כבר העלה רעיון לפנות את היהודים מרמת אשכול. זה בדיוק מה שהערבים רוצים - שאנחנו נברח", אומר פעיל מקומי. תושביה הערבים של שכונת הרכבת, אסם הסמים של ישראל, מודים שיש בעיה, אם כי מנקודת הראות שלהם, היא נראית מעט אחרת. "בגני אביב יש הכל", הם אומרים. "יש כבישים, אין זבל. אבל היהודים תמיד בוכים. טוב להם, רע להם - בוכים". את השיחה אנחנו מנהלים על מדרגות ביתו ההדור של חמודה זיתון, סוג של גביר מקומי צעיר. "אני מרגיש שהיהודים מפחדים", אומר חברו, חוסיין אל-עסווי. "הם באמת נעלמים מהרחוב בשש בערב, יש בזה משהו. יש אצלנו ילדים שהולכים להפריע להם מקנאה, מגזענות. אבל גם אנחנו מפחדים, משתדלים לא להיכנס לשכונות של היהודים. אני יודע ששונאים אותנו, חבל על הזמן. הנה, לידנו יש שכונה של חב"ד, שממש מסוכן לנו להיכנס אליה. לא מזמן נכנס לשם ילד שלנו וזרקו עליו אבנים". חמודה זיתון, איש גדל ממדים המודע לרושם שהוא מותיר, חש שממנו מפחדים באופן מיוחד. "אני רואה אמא תופסת את הילד שלה כשאני עובר לידם. זה מעליב, אבל התרגלתי". לגדר הפרדה שנבנית בפתח ביתם קשה יותר להתרגל. "עושים כאילו אנחנו מהשטחים", הם אומרים. בצד היהודי, במעבר הצר בקטע שבו כבר עומדת הגדר, קבעו שלט: "נהג מונית/אזרח יקר: אתה נמצא במקום בו מתבצע סחר סמים. על מנת למנוע מעצמך מעצר ואי נעימות - עזוב את המקום". אפשר היה לקצר את הפנייה ל"זהירות, ערבים". הם, מצדם, מבקשים שלט אזהרה מהמשטרה. "למשטרה יש סיוט מלוד", הם אומרים. "עשינו להם טראומה. אז בתגובה הם מציקים לנו כל הזמן. אשכרה, השוטרים נהיו עבריינים, מתעללים באנשים. פחד לצאת מהבית". לכל הכתבה: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=981827&contrassID=2&subContrassID=4&sbSubContrassID=0

הבעיה היחידה שאין מנהיגות בגני אביב

ערבי שינסה להציק לבחורה יהודיה בשיכון חב"ד יודע שהוא מסכן את חייו,לא כך בגני אביב. בזמן האחרון אני רואה צעירים ערבים שמעכבים באופן מכוון את המעליות של המגדלים שמעל הקניון. אותי מעניין איפה התנועה של "ישראל ביתנו" למה ליברמן לא בא לבקר את יוצאי ברית המועצות.

ראש העיר הררי תקשיב בבקשה לקריאות המצוקה

נודע לי שהיה תוכנית לסגור את 2 מתוך 3 הכניסות לשכונה ולהציב שומר בכניסה כיום מה שקורה בשכונה זו הפקרות ביטחונית ומשטרתית,ואני אומר פה,שבסוף אם לא ינקטו צעדים דרסטיים,השכונה הזו תקרוס. בלש אחד שיסתובב בשכונה בשעות הערב והלילה,יוכל להעביר למשטרה ולשב"כ תמונת מצב מדוייקת. באשר אלי בימים הקרובים אני ישים על אדן החלון שלט "למכירה" ואגיד שלום לעיר שאני מאוד אוהב,לעיר שבא העברתי חלק משנות הילדות שלי.

לא צריך לברוח צריך להילחם על הבית

בתחילת הישוב היהודי הערבים שחטו יהודים ברחובות, אך הרצון לשמור על הבית ולבנות בית חדש היו חזקים יותר, האמונה בזכות ההיסטורית על תל אביב ויפו וחיפה ולוד גרמו לאנשים להילחם בעוז וגבורה עד שקמה מדינת ישראל. כאשר המנדט הבריטי שלט בארץ ונטה לטובת הערבים אנשים לא ברחו אלא נלחמו, אז היום תחת שלטון יהודי צריכים אנשים לברוח מבתיהם על רקע פורענות ערבית? בואו נבנה את משמר השכונה מתוכנו ונתחיל להילחם על הבית, נשמור על ילדינו ושכנינו ולא נאפשר לפשיעה הלאומנית להפחיד אותנו.

למי יש פרטים על הדקירה

משטרת לוד חוקרת נסיבות דקירת נער בלוד מאת : מוטי אקסמיט תאריך : 10/05/2008 שעה : 10:22:24 הלילה סמוך לשעה 02:00 הגיע נער בן 16 וחצי תושב לוד, לבית החולים 'אסף הרופא' בצריפין. הנער הגיע לבית החולים לאחר שנדקר בפלג גופו התחתון ונפצע באורח קל. משטרת לוד פתחה בחקירה לאיתור החשודים במעשה. לדברי הנער, הוא נדקר במהלך קטטה בינו לבין מספר צעירים אחרים. לינק לכתבה http://www.kol100.co.il/mevzak-in.asp?code=6202

חפשו את ההבדלים

מתוך הודעת דובר העיריה אל התלמידים ועובדי החברה, התלוו ראש העיר ויו"ר הועדה הממונה לעיריית לוד, אילן הררי, ומנכ"ל מירס תקשורת, אברשה בורשטין. במהלך המפגש שמעו את סיפורה המרתק והמרגש של ניצולת השואה ליוסיה וורשבסקי, תושבת שכונת גני-אביב המהווה ביטוי לרוח היהודית והאנושית, על בני משפחתה שלא שרדו את השואה ועל סיפור גבורתם של חבריה היהודים אשר סיכנו חייהם בניסיון לשרוד ולהציל יהודים אחרים. ההתרגשות ניכרה היטב על פניהם של כל הנוכחים, דמעות הציפו את עיניהן של התלמידות שחיבקו באהבה רבה את הקשישה. מתוך עיתון הארץ השבוע בקצה השני של לוד, בשכונת גני אביב, אירנה מסתגרת בביתה מדי ערב. השכונה, שרוב תושביה עולים מבוגרים מחבר המדינות, נושקת לשכונת הרכבת הערבית. תושבי גני אביב, בעיקר הקשישים, גזרו על עצמם עוצר בערך משש בערב. "אני רק יושבת בבית ורואה סרטים", מספרת אירנה. "מהחלון אני רואה ערבים ומפחדת". יש לה סיבה. עדי ראייה, חלקם ערבים המדברים בעילום שם, מספרים כי בשעות הערב סובבות בשכונה היהודית חבורות קטנות של צעירים, נטפלים לבנות, דוחפים זקנים. פעם, אומרים תושבי השכונה, היה הקניון השכונתי אתר משחקים לילדים. זה כבר היסטוריה. היום, אפילו השומר בקניון פוחד מן הכנופיות הקטנות. רמת אשכול וגני אביב ממחישות את התהליך המפחיד כל כך את תושביה היהודים של לוד: סיפוח זוחל. "עכשיו גני אביב היא מה שרמת אשכול כבר מזמן, ואחד מפרנסי העיר כבר העלה רעיון לפנות את היהודים מרמת אשכול. זה בדיוק מה שהערבים רוצים - שאנחנו נברח", אומר פעיל מקומי.

למעלה