דיון ראשון: מיינ' או אלטרנטיב?

yrutoo

New member
../images/Emo203.gif דיון ראשון: מיינ' או אלטרנטיב?

כבר דיברנו על זה בקומונה אבל אתם מוזמנים לספר שוב... :) כשאומרים "מוסיקה בדרכים" זה מזכיר בעיקר מוסיקה אלטרנטיבית אבל יש גם לא מעט מיינסטרים. אז מה אתם מעדיפים? לאיזה צד אתם יותר מתחברים, או שאולי לשניהם במידה שווה? מה אתם אוהבים בכל "זרם"? אפשר להביא דוגמאות כדי שנכיר טוב יותר אחד את השני, ואת החדשים בעיקר.
כדי לבדוק את עצמכם תנסו את מדד המיינסטרים שגל הביאה לפני כמה זמן.

yrutoo

New member
אני ../images/Emo27.gif

מיינסטרים מתמיד אהבתי, בדרך כלל אין לי טעם יוצא דופן ואני עם רוב העם בקשר לזרם הזה. אבל את הז'אנר האלטרנטיבי אני מאוד אוהבת ומתחברת גם אליו. הוא סגנון שמאוד התפתח בשנים האחרונות (סינגר סונגרייטרים וכו' שבעיקר אתרים כמו המייספייס מקדם. אני זוכרת שבביקורת על לייפהאוס לירן כתב "היום כל אחד יכול להיות זמר" וזה דבר שממחיש טוב את העניין) כמובן שרוב ההשפעה באה מהקומונה. אני חושבת שאם אני צריכה להחליט - אני אוהבת את שניהם במידה דומה, בשניהם אמנים טובים וגרועים ושניהם מתחדשים ונעשים טובים יותר עם הזמן.

העכביש2

New member
מיינסטרים ואלטרנטיבי מתערבבים זה בזה...

בשנים האחרונות אנחנו עדים להרבה אומנים אלטרנטיביים שהפכו להיות מיינסטרים בהגדרה שלהם אבל לדעתי לא זה מה שקובע. אלטרנטיבי זה בהחלט עניין של תפיסה חברתית ופופולאריות. מבחינת מוזיקה נטו- הסגנון והתקופה הם זה שמכתיבים את האהבה למוזיקה לדעתי. בסופו של דבר פופ זה משהו שנמצא בהרבה דברים במידה זו או אחרת (וכמובן לא נכליל את החבר'ה של האנדרגראונד שכן יכולים להחשב אלטרנטיביים נטו). אתן דוגמה מאומנים שאני אוהב: כל החבר'ה האקוסטיים למינהם התחילו מאלטרנטיב והגיעו למעמד מכובד בחברה המוזיקלית (ג'ק ג'ונסון, אשטון אלן, ג'ון מאייר, דמיאן רייס). לסיכומו של עיניין אני מניח שאני לא אמון על סגנונות הנחשבים מאוד אלטרנטיביים אלא נמצא בשוליים שלהם ובכל זאת- הרבה ממה שאני שומע לא זוכה להרבה חשיפה (לפחות לא בישראל).

galoosh33

New member
כמובן ששילוב של שניהם

יש שירים טובים שזוכים להכרה (כלומר, יותר מיינסטרים) ויש כאלה שפחות מוכרים. אני בהחלט שומעת את שני הזרמים ומאמצת את השירים שאני מתחברת אליהם. למשל אני מאוד אוהבת את ג'סטין טימברלייק , טראויס, קולדפליי שאין מי שלא מכיר אותם.. ו- Fall out boy מצד שני יש אמנים ולהקות לא פחות טובים שאנשים לא מכירים.. ממה שאני אוהבת ghosts, אפילו stabilo.. וזמרת שגיליתי לאחרונה והיא מעולה - bat for lashes. בקיצור אני ממש משלבת בין שניהם וזה הכי טוב לדעתי
וגם בפורום זה נחמד שיש שילוב, זה הרי לא פורום רק של מוזיקה אלטרנטיבית אז הייתי אומרת שאנחנו נמצאים איפשהו באמצע.

hilali1

New member
גם וגם.. זה לא סותר ..

וכמה שיותר מגוון יור מעניין ויותר כיף..

just me155

New member
זה די מעורב אצלי

אני מוצאת את עצמי הרבה פעמים שומעת שירים אהובים עליי בגלגל"צ ובכלל ברדיו מיינסטרים... וגם במדד הזה יצאתי די גבוה חח אז אני מניחה שמיינסטרים זה חלק מהטעם שלי. ואלטרנטיבי זה פשוט הסגנון שאני הכי הרבה שומעת (למרות שאני הכי לא מבדילה בין סגנונות והשמות היחידים שאומרים לי משהו זה רוק, פופ, היפ-הופ
) וככה לפחות מוגדרים רוב האמנים שאני שומעת. אז אני מניחה שאיפשהו באמצע

dsol

New member
אמממ_../images/Emo189.gif

לא הייתי אומר שאני חובב מיינסטרים, למרות שבכל דבר אפשר למצוא יוצא מהכלל האלטרנטיב יותר קוסם לי, יותר מושך אותך, לגלות דברים חדשים ולהתנסות במקומות חדשים לשמוע אמנים כי סתם נפלתי על הדף שלהם, להגיע להופעה כי סתם עברתי במקום לנסות להתנסות ולגוון... האנטרנטיב שלא כמו המיינסטרים הוא דיי רב גווני וכמעט ולא חוזר על עצמו מבחינת אמנים כך שיוצא להכיר יותר ולהחישף ליותר וכל עוד זה לדברים טובים אני בעד !

The Human

New member
מה שנשמע טוב לאוזן...

ולאו דווקא מה שפופולארי יותר או פחות... יכול היה להיות מצב שהפופ וההיפ הופ של היום היה האלטרנטיב.. זה לא אומר שהייתי אוהב את זה.

האמת שאני קשה

ויש לי תקופות אני שומעת הכל מהכל ויש דברים מהמיינסטרים שאני נדלקת עליהם ויש דברים לעומת זאת מהאלטרנטיב ובכלל מהשוליים שאני מאוד אוהבת, הכל תלוי באיך הוא נשמע באוזן... אני חושבת שכשאוהבים מוזיקה לא מסתכלים על מה יותר פופלארי או מה פחות אלא מה מתאים לנו ומה נשמע לנו טוב, וזה לא משנה אם הטעם שלנו הוא פופ מצועצע (שאין שום רע בו) או מטאל או אינדי או כל דבר אחר...

למעלה