שרשור שאלות לאירוח 7.12

נזלת אלרגית ודלקת לחמיות העיין

מקובל שבנכחות אבחנה של נזלת או דלקת אלרגית, נעשה מאמץ לזהות את גורם האלרגיה. זה נכון שב כ 70% מהמקרים המדובר הוא בקרדית האבק, אבל גם אז יש צורך להדריך אותך על צעדים ופעולות היכולות להקטין באופן משמעותי את החשיפה לקרדית. מבחינת הטיפול התרופתי אופטילאסט ורינולאסט הן שתי תרופות מקומיות עם פעילות אנטיהיסטמינית עם מיעוט של תופעות לוואי אבל האם הטיפול נכון או לא נמדד במידת היעילות שלו בהטבת הבעיה שמפריעה לך. אם הוטב לך אזי הטיפול נכון אחרת יש מגוון ארוך שלך תרופות מקלות אחרות ואפשרות של חיסונים במידה ואין הטבה תחת הטיפול התרופתי

טיפול תרופתי או חיסונים

תהליך החיסון הוא תהליך ארוך עם זריקות שבועיות משך מספר חודשים ואחר כך זריקות חודשיות משך מספר שנים ואינו נטול תופעות לוואי. יתרונו הוא בכך שבמרבית המקרים לאחר סיום הטיפול החיסוני האדם אינו סובל יותר מנזלת או דלקת בעיניים ואינו נזקק לטיפול תרופתי. כל טיפול אחר אינו טיפול מרפא ולכן גם כאשר הוא מוצלח מאוד עם הפסקת הטיפול במוקדם או במאוחר הבעיה חוזרת. אזי המלצתי היא ללכת לבדיקות אלרגיה, לעשות את הצעדים הסביבתיים המומלצים, ובמידה שהנזלת ממשיכה להיות בעיה לשקול להשקיע את הזמן והמאמץ הניכר הנדרש בחיסון

../images/Emo142.gif שרשור שאלות לאירוח 7.12

התוכנית הפעם תעסוק באלרגיות. ביום רביעי בשעה 18:00 מיד לאחר סיום התוכנית תתארח בפורום ד"ר מונה כידון - מומחית לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית. אתם מוזמנים לצרף את שאלותיכם לשרשור זה.

תשורה

New member
עם כל הכבוד לכל רופא לאלרגיה מומחה

אין פתרון לחולי אלרגיה למיניהם: 1. לרוב החולים זה עובר בתורשה 2. אלרגיה לעולם לא חולפת, לא ע"י ניתוח ולא ע"י תרופות. איך רופא מומחה שלי מגדיר את האלרגיה? "אלרגיה היא כמו ערבים, לעולם לא נפטרים ממנה" (יסלחו לי הגולשים, אין לי שום כוונה חלילה לפגוע בבני-דודינו, אני פשוט מצטטת אותו). על כן, כל 'תרופת פלא' לאלרגיה כלשהיא, לא תביא מרפא סופי אלא קיימים תרופות למיניהם להקלה בלבד.

טיפול באלרגיה הקלה או פתרון?

באופן כללי הדברים נכונים. אלרגיה בחלקה הגדול נקבעת באופן תורשתי. הסביבה הים תיכונית שלנו גם גורמת לכך שהחשיפה לגורמים כמו אבקני פריחה היא מוקדמת מאוד ונמשכת רוב ימות השנה. רוב התרופות מיועדות להקלה על הסימטומים, זה נכון. בידי האלרגולוגים כלי נוסף הנקרא אימונותרפיה - או חיסונים המאפשרים ריפוי ספציפי לאלרגיה לסוגים מסויימים של אלרגנים. זה לא הופך בן אדם אלרגי ללא אלרגי אבל יכול לאפשר לאדם עם אלרגיה לקרדית אבק הביית להיות חשוף לקרדיות ולא לסבול ללא הזדקקות לתרופות. כך שכדאי להתיעץ

רומנטי24

New member
איך מטפלים באלרגיה למתכת?

אבזמים בחגורה או בכתפיות גורמים לי לגירוד ופציעת העור, איך ניתן להימנע מהופעת התופעות? שימוש במשחת דיפרוג'נטה מרפאה את התופעה לזמן מוגבל, האם יש מגבלות לשימוש בתרופה? והאם יש תרופות מומלצות אחרות? רומנטי.

אלרגיה למתכות

כמו במרבית הבעיות באלרגיה - המנעות מחשיפה היא פתרון מצויין. כיסוי בד לשעון, בגד תחתון מתחת תאבזם החגורה וכ"ו. במרבית המקרים ללא מגע אין תגובה ולכן גם אין צורך בטיפול תרופתי

sickler

New member
נזלת אלרגית ואלרגיה בעין

אני בחור בן 23 בריא וסובל נורא בעונות הפריחה מנזלת וגרד ואדמומיות בעיניים אובחנתי ע"י רופא אאג כסובל מנזלת אלרגית וע"י רופא עיניים שיש לי דלקת לחמית עין אלרגית הם המליצו לי על טיפול מקומי משולב באנטי היסטמין בשם רינולסט ואופטילסט מהו הטיפול המקובל והמומלץ לטיפול במחלות האלה והאם נתנו לי טיפול נכון האם יש צורך לבוא לאבחון אצל אלרגולוג?

למעלה