מותר ואסור
במכרסמים וארנבונים

bumi charmed

New member
שאלה בקשר לאוגרים סיביריים

איזה ירקות ופירות מותר להביא להם ? ועוד משהו יש לי אוגר סיביריי נדמה לי בן שנתיים פחות או יותר לא בדיוק בטוחה והאכלתי אותו בתפוחים וירקות למינהם וסמתי לב בזמן האחרון יש לו בבטן מין עיגול של אליפסה כזה שרואים את העור שלן. כאדי לי לקחת אותו לוטרינר או שזה שום דבר ?

מרילולי

New member
../images/Emo205.gifאיזה ירקות ופירות מותר להביא

לשרקנים
ומה אסור להביא להם

yotam e

New member
איזה אוכל מותר לשרקנים ואיזה אסור?

במקרה שהאוכל שלהם נגמר היום ביום שבת, ואין לי אפשרות ללכת לקנות האם אני יכול לתת להם גרעינים ללא מלח? תפוז? מותר או אסור? ואיזה עוד אוכל שיכול להיות שיש לי בבית שאני יכול לתת להם? חוץ מגזרים ומלפפונים? תודה

מעייניT

New member
מותר לתת

-מלפפון -כרוב -פלפל -כרובית ויש עוד הרבה...אבל בלי עגבניה כי זה אסור! ובקשר למקה אי אפשר לדעת בלי לראות תמונה

Lovable Stray

New member
ירקות ופירות

מלפפון, חסה, גזר, ברוקלי, תפוז, תרמילי אפונה ועשבים, אספסת, תפוח, אגס... בכמויות קטנות כמובן. כמויות גדולות יכולות לעשות לו שילשול. חשוב לזכור ששרקנים לא יודעים לייצר לבד ויטמין C, מחסור בו יכול לגרום לצמיחת יתר של השיניים ובעיות נוספות (לכן כדאי להוסיף ויטמין C למכרסמים למים, לתת תפוז בכמויות קטנות - או כמובן, להאכיל במזון מיוחד לשרקנים עם תוספרת ויטמין C) אסור - עגבניות, פתוח אדמה, אבוקדו, כרוב

yotam e

New member
אופס סליחה לא שמתי לב לנושא שלמטה

טעות שלי אבל בכל זאת האם מותר להביא להם גרעינים ללא מלח? \=

מרילולי

New member
../images/Emo205.gifבוטן שלי לא אוהבת תפוזים

היא בורחת מהם שאני מביאה לה
אני מביאה לה מזון מיוחד רק לשרקנים עם תוספת ויטמין סי ותפוח אדמה היא נורא אוהבת למה אסור להם
וקראתי באיזה אתר שדווקא מותר להם עגבנייה... ולמה אסור כרוב

Lovable Stray

New member
כמה תשובות

בתפוח אדמה לא מבושל יש אמילן ועוד חומרים שהם רעילים לרוב החיות הקטנות, זה יכול להרוג אותה. בעגבניות יש חומציות מסוכנת, אני יודעת שהן אסורות לאוגרים וארנבונים, לא בטוחה ב 100% לגבי שרקנים אבל ללא מקור מוסמך לא הייתי ממליצה לשחק עם זה. כרוב עושה גזים, אומנם זה לא מסכן חיים אבל בהחלט יכול לעשות כאבי בטן שלא לדבר על ריח

Tweety66

New member
../images/Emo207.gif

מישהו יודע אולי את רשימת ה"מותר" וה"אסור" של ארנבונים? אני נותת תמיד רק גזר וכרוב כי רק אלו אני בטוחה שמותר... בכל אופן, בבקשה לענות רק מי שיודע ובטוח... למדתי (בדרך הקשה) עם הארנבת שלי ללכת רק על בטוח :)

A l a n i s

New member
אסור לתת כרוב! ../images/Emo214.gif

לפי מה שאני יודעת הוא גורם לגזים וגם יכול לגרום לחסימת מעיים..
בכל מקרה, אני נותנת לארנבונים שלי כבר שנה וחצי מלפפונים,חסה,תפוח, לעיתים רחוקות ממש קצת גמבה וכמובן אוכל למכרסמים..

=/

אסור כרוב?! אימא שלי מאכילה את הארנבת שלי בגזר, כרוב, חסה, פטרוזיליה וכמובן האוכל היבש שמיוחד לארנבונים.

A l a n i s

New member
../images/Emo214.gif

זה לא עניין של דעה! זו עובדה. אסור לתת כרוב. רוצה לנסות לגרום למחלות? סבבה. תעשי מה שאת רוצה.

Tweety66

New member
לפי מה קבעת שאסור?

כי הארנבת שלי מקבלת כרוב כבר יותר משנה והיא בריאה מאוד. וגם בפינת חי משם קבלתי אותה מאכילים את הארנבונים בכרוב מדי יום.

Tweety66

New member
הנה פה כתוב שמותר

במאמר שיש פה בפורום כתוב: ניתן לתת ירקות כגון גזר ועלי גזר, עלי ברוקולי, עלי כרוב, תרמילי אפונה (ללא האפונה), דלעת, עלי סלק וכדומה. יש לשטוף היטב את הירקות במים וסבון ולשמור בקירור. לפחות חצי כוס תערובת ירקות לכל 1 קילוגרם משקל גוף .

A l a n i s

New member
../images/Emo214.gif

הכרוב גורם לגזים, ולפי מה שאני יודעת הוא יכול לגרום גם לחסימת מעיים.. רוצה להסתכן? סבבה. תעשי מה שבא לך.. אפשר לחשוב מה יקרה אם לא תתני לה, לא יהיה לה חוסר במשו..

Tweety66

New member
לדעתי

את מבלבלת חסה וכרוב. חסה גורמת גזים ויש שלא ממליצים לתת אותה לכל מיני בעלי חיים. בכל אופן ממה שאני יודעת אסור לתת לארנבובים שום ירק שיש בו ריכוז גבוה של נוזלים, כמו עגבניה ומלפפון, שאת אמרת שמותר. אז אני חושבת שכדאי שתבדקי את העובדות שלך מחדש
ואגב את לא צריכה להיות תקיפה, כולנו אוהבים בעלי חיים ועושים מ שאנחנו חושבים שהכי טוב בשבילם.

למעלה