סרטים ספרדים מומלצים

senor

New member
../images/Emo124.gifסרטים ספרדים מומלצים

כולנו מכירים את hable con ella של אלמודובר, אך יש סרטים מצויינים בספרדית דוגמת הסרט המקסיקני y tu mama tambien (לא לבעלי לב חלש), שרשרו המלצותיכים. הסניור

פומפיה

New member
אלמודובר - 1,2,3

"אהבה בשר ודם" "הכל אודות אמא" (נו, וגם "דבר אליה")

giba70

New member
La Noche de los Lapices

ובעברית "ליל העפרונות", סרט שיצא לי לראות במסגרת לימודי אמריקה הלטינית אשר עוסק בסטודנטים נרדפים בימי הדיקטטורה בארגנטינה.

giba70

New member
סרטים ברזילאים

אם אפשר לתרום כמה סרטים ברזילאים מומלצים: Pixote - "פישוטה" של הקטור בבנקו, עוקב אחרי חייו של ילד שגדל בשכונת עוני של ריו. היה לו גם סרט המשך מצמרר, "מי הרג את פישוטה?" אשר מתאר את חייו של כוכב הסרט שהתפרסם ולבסוף נהרג בידי המשטרה, אם כי הוצב בו סימן שאלה מה באמת מה שגרם למותו, אולי עצם הפירסום... סרט נוסף אלים במיוחד שעוסק בחיי הפאבלה שכולם בטח שמעו עליו הוא "עיר האלוהים" - Cidade de Deus שיצא השנה. "Orfeo Negro" הוא קלאסיקה כמובן, עם שירים ידועים. "חצות" ו"תחנה מרכזית ברזיל" גם סרטים נפלא.

shellyland

New member
אם כבר ברזילאיים

אז אי אפשר בלי "דונה פלור ושני בעליה" האגדי, על פי ספרו של זו'רז' אמאדו ובכיכובה של סוניה בראגה. לפני כשנתיים היה גם איזה סרט חביב בשם "ערב השנה החדשה" (או משהו כזה) אשר עסק במפגש הזוי בין אסיר לבין אישה מתוסכלת ברחובות ריו בערב חגיגות המילניום. וכמובן "אשה על הגובה", אמנם סרט אמריקאי, אבל מלא בקסם הברזילאי, בנופים ובמאכלים של באהיה ובמוסיקה של פאוליניו מושקה. ופנלופי קרוז מקסימה שם. ואחרון - "בוסה נובה": שיתוף פעולה אמריקאי-ברזילאי המספר את קורות אהבותיהם המוזרות של מורה לאנגלית בריו דה ז'נירו, כוכב כדורגל ערס, תופר מזדקן ובניו ועוד דמויות מעניינות...

ועוד כמה:

"ילדים של אף אחד"- ספרדי, מלא דמיון, מפחיד, מרתק. amores perros-אהבה נושכת- מקסיקני, 3 סיפורים שמשתלבים אחד בשני,מוטרף, לבעלי קיבה חזקה. sexo y lucia-סקס ולוסיה- סרט יפה ויזואלית, חושני, מצויין. ללכת עם בן /בת זוג... אני אחשוב על עוד, ותמיד שווה לבדוק מה קורה בסינמטק.

shellyland

New member
אהבה נושכת באמת לבעלי קיבה חזקה

לי לקח המון זמן להתאושש. אני פריקית של סרטי פלמנקו. השילוב של העלילה המלודרמטית, המוזיקה הנפלאה והריקוד הכי חושני בעולם פשוט הורג אותי הרג!

למעלה