פינת הגדר אותי":
נרכיזם!"

../images/Emo108.gifפינת הגדר אותי":../images/Emo128.gifנרכיזם!"

ארכיזם Anarchism
אנרכיזם (מיוונית: "ללא שלטון"), השקפה הדוחה את הממשל הסמכותי וטוענת שהתארגנות עצמית של קבוצות קטנות על בסיס התנדבותי הולמת יותר את נטיותיו הטבעיות של האדם. שימוש חיובי ראשון במושג עשה פייר פרודון ב-1840. האנרכיסטים מטיפים לביטול המדינה ולפירוק כל צורות השלטון הממוסד. פרודון הטיף לפעולה לא-אלימה להשגת מטרות האנרכיה, ואילו אחרים הטיפו לתפיסת השלטון לצורך פירוקו בדרכים אלימות. לאבי האנרכיזם המודרני נחשב מיכאיל בקונין, שפעל לצד הקומוניסטים המהפכנים ברוסיה, אך התנגד לתורתו של מרקס בטענה כי כוחם של הפועלים אינו טוב מכל כוח סמכותי אחר. האנרכיסטים דוגלים בשיטות שונות של "פעולה ישירה" לצורך מאבקם הפוליטי. בצד מאבק ישיר לא-אלים, פעלו קבוצות אנרכיסטיות אחרות גם בדרכי טרור והואשמו ברציחתם של מלכת אוסטריה אליזאבת, מלך איטליה אומברטו, נשיא צרפת קארנו ונשיא ארה"ב מקקינלי. היו מדינות בהן הוצאו האנרכיסטים אל מחוץ לחוק. לאורך ההיסטוריה היו תנועות אנרכיסטיות מרובות, אך הן לא הצליחו מעולם להפוך לתנועה המונית עולמית, בשל התנגדותן האידיאולוגית לעצם קיומם של גופים היררכיים ומאורגנים. (באדיבות אנציקלופדיית Ynet)

Alexco

New member
אתה מוזמן להתפטר ממועצת

הצבעים שלנו בתור התחלה. (לא שאני תומך בכך, אבל ככה זה נראה על פי הערכים שלך)

Alexco

New member
היא גם תנועה מפלגתית,

וכחבר מועצה אתה בעל כוח, ובכלל תפקידים זה מנוגד לאנרכיזם.

אבל על פי ההגדרה

זוהי התארגנות עצמית על בסיס התנדבותי. התארגנות איננה מנוגדת לאנרכיזם. מיתוס שנפוץ בחברה. והתפקיד שלי הוא התנדבותי גרידא. אני לא מקבל תמורתו הנאות, רק כאבי ראש =]

Alexco

New member
ואם ראש ממשלה

היה מתנדב - אז לשיטתך זה היה בסדר?

אפשר לומר שבמידה מסויימת הוא מתנדב

אבל זה לא העיקר.. עצם העניין הוא לא בבעלי התפקידים, שהרי הם כולם בני אנוש. המחלוקת מגיעה כאשר מתנהל דיון בנוגע לטיב ההתארגנות עצמה. אפשר לומר שיש התארגנויות שנועדו לתרום לאותם אנשים אשר מושפעים מהן, ויש התארגנויות שנועדו לכלוא אותם. אנרכיזם כתפיסת עולם היא אוטופית, אך ברגע שאתה מפעיל את מרותך שלא לצורך הנכון, הרי ביטלת את תקפותך. למה אנחנו צריכים ממשלה שתמשול בנו? האם שלטון מקומי איננו מספק? מדוע שטחים נרחבים צריכים להיות תחת מרות שלטונית אחת? למה להגביל את חופש הבחירה של האדם לגבי מקום המצאו? למה לא לאפשר לו לנוע לכל עבר אשר יחפוץ? האם ההתארגנויות הבסיסיות שניתן למצוא בכל עיר אינן מספיקות לנהל אורח חיים מלא ומשופע במענה על צרכי כל אדם? האם המערכת הקיימת משרתת אותנו באמת? כמובן שהתפיסה של חלוקה להתארגנויות מקומיות אמורה לבוא באופן גורף וגלובלי, אחרת היא לא תתפוס. רק כך ה'מערכת' באמת תשרת את האנשים ולא להיפך. וכמובן, כאשר יש מיקוד של משאבי אנוש רק במקום בו באמת צריך אותם, אפשר להניב פירות משמעותיים יותר ותורמים יותר [לבעיות כמו עוני, אבטלה, חוסר השכלה, אלימות וכו' וכו'] אך אל יאוש, היכן שיש אנשים ישנה תקווה =]

למעלה