פנתנייקוס - מכבי תל אביב - שרשור המשחק

yanivya2

New member
מכבי ניסתה לעשות עבירה

אבל במקום עבירה הכדור עף לחצי של פאו, ונשארו 7-8 שניות להתקפה, ולכן מכבי קיוותה שזה לא יהיה מספיק זמן לסל. לכן לא ניסו לעשות עבירה במהלך ההוא...
הבעיה לא הייתה. מכבי עשתה בשכל כשהחליטו לחדור לסל בשביל להוציא עבירה, המהלך פשוט לא עבד ורנדל החטיא זריקה נוחה יחסית.
אישית הייתי מסדר תרגיל ללינהארט. מה שכן, כנראה שלינהארט לא ממש מכיר את התרגילים במכבי, כי הבן אדם לא רואה פרקט כל השנה.

אילן די

New member
אני חושב שמכבי ניסו להימנע מלעשות עבירה בסוף

כדי למנוע מההפרש לגדול.

אוהב את הערה שלך לגבי לינהרט

ואכן חיבים להודות שיש לו כדורסל וביצים אוהב את השחקן הזה לגבי הינס לא יציב וזה בהמעטה, כמו שחפרתי שנה שעברה על סלוטר רציתי ליראות אותו במכבי.

היינס לא מספיק טוב. נקודה.

ופארגו חושב שאסיסטים זה רק ל-3 הרבעים הראשונים.
יפה שלינהרט היה גדול אבל במשחק הבא יחזור לשחק פחות מ-10 דקות כשסמית' יחזור.
הגיע הזמן שלינהרט יירשם לליגה - הרי לא יגיע עוד זר העונה. מעניין אם יכול לשחק כ-2 מחליף, אולי נוכל לחסוך למינימום את הצפייה באין כדורסל של היינס.

היינס בעיקר בסל (במלעיל)

לא מתרשם מ-7 שלשות נגד נס-ציונה.
נראה אותו עושה משהו נגד קבוצות יותר רציניות ואז נדבר.

אין קשר בין דקות משחק להיכרות עם התרגילים

אולי הוא לא רגיל להריץ אוץם כי הוא לא משחק הרבה , אבל לא מכיר? הבחור חכם יותר מרובם , אין פה ענין של להכיר, הוא לא גו טו גאי שמסתובב ומחפשים אותו בתרגילים ,הוא לא רגיל להיות מטרה למסירות , אבל כן , אפשר לייצר תרגיל שניים בשבילו במשחקים כאלה, לא באופן קבוע.

yanivya2

New member
מקבל את התיקון

התכוונתי לכך שהוא לא הריץ אותם מספיק בלייב ועשה אותם אולי רק באימונים.
לא משופשף מספיק בתרגילים של מכבי.

אז
ואני שמח שלא נפטרנו ממנו

הרבה יותר דחוף לי להיפטר מהיינס ופארגו, אם היתה לזה היתכנות.
קבוצות לא מגיעות לשום מקום עם גארדים מובילים מסוגו של פארגו, מי שהוא היום.

yanivya2

New member
זה לא כזה פשוט להיפטר מפארגו

החוזה שלו כבד מאוד... הוא הראה עם מוסקבה שהוא לא מוותר בקלות על כסף.
בנוסף לזה, הוא מראה שיפור גדול בשיתוף. נכון שהוא הלך עם הראש בקיר, וניסה לנצח את המשחק. זה עבד לו כמה פעמים בעבר, אבל הפעם הוא החטיא.
עדיין, יחס של 9 אסיסטים על 3 איבודים זה מצויין.
בנוגע לקליעה שלו מבחוץ, 0:4 מהשלוש... קטסטרופלי. בעונה ההיא עם פרקינס הוא היה גרוע מאוד בחצי העונה הראשונה ואז שיפור את הידית מה3 בחצי השני, ובצורה משמעותית... בוא ניתן לו את הצ'אנס, כי אם הוא ישתפר מה3, יהיה לו גם קל יותר לחדור והוא יהיה קטלני ביותר.
אין למכבי ברירה איתו, והיא צריכה לתת לו ת'צ'אנס.

אילן די

New member
סטטיסטיקת האיבודים של פארגו היא לא הבעיה

הבעיה שהוא הולך לבד עם הראש בקיר בלי לספור אף אחד וזה נחשב כסתם החטאה.
דווקא עד הרבע הרביעי היתה תחושה שהוא הפנים את הביקורת כלפיו כששוב ושוב הוא חדר לסל, משך שמירה כפולה ומצא את השחקן הפנוי לאסיסט אבל ברבע הרביעי הוא חזר לסורו.
אתה צודק - למכבי אין ברירה, היינס לא מתאים לרמות האלה ויוגב לא יכול לשחק 40 דקות. צריך עוד גארד ולו רק כדי שתהיה לגודס את האפשרות להעביר את פארגו דרך סדנת חינוך מקיפה א-לה פיני גרשון.

yanivya2

New member
מסכים איתך

שחקנים, כשהם מגיעים למאני טיים, בד"כ חוזרים לשורשים, לטבע שלהם.
זה מזכיר לי את לנגפורד... כשהיו מהללים אותו במהלך משחקים שהוא משתף את החברים, ידעתי שבמאני טיים הוא יילך עם הראש בקיר.
אני עדיין חושב שפארגו יכול להשתנות בנושא. צריך להצמיד לו פסיכולוג צמוד, וביחד עם גודס ופיני צריכים לסובב לו את הבורג. אחרי הסל והעבירה הוא שוב עשה שרירים לספסל, כאילו הוא אומר: "למה ספסלתם אותי כל המשחק", כשבעצם הוא בקושי ראה ספסל.
כנראה שעדיף שחקנים עם קרח בדמם כמו רייס, פחות אתלטים וכישרוניים, מאשר שחקנים שמאבדים את קור רוחם במאני טיים.

אין מה להשוות בין לנגפורד לפארגו

ללנגפורד חדירה + קליעה בתוך קשת השלוש מהטובות שיש.
פארגו חודר אדיר, קליעה ממש לא משהו , ואופי הרבה יותר גרוע ,לפחות לטעמי מלנגפורד, שגם לא מחטיא עונשין כמו פארגו.

אני חושב שיניב היתבדח לגבי הכרת התרגילים

עקב זה שהוא כימעט לא שיחק מסכים גם שהוא צריך לשחק בליגה בימקום היינס

yanivya2

New member
לא,פשוט התכוונתי לומר שהוא לא עשה אותם מספיק בפועל

לעשות באימונים זה רחוק מאוד מאשר להוציא לפועל במשחקים.
בנוסף לזה, פאו הבינו שהוא נשק חם מאוד היום ולכן סביר להניח שהיו מקשים עליו את המהלך האחרון אם היה מקבל כדור.
בכל מקרה, הרעיון לחפור פנימה עם רנדל היה רעיון סביר בהחלט. ההוצאה לפועל לא הלכה, וזה קורה.
מה שכן, הרווחנו לדעתי במשחק הזה את לינהארט. הוא הוכיח שלא הייתה לו הבלחה חד פעמית והוא ללא ספק ראוי לקבל דקות לפחות בהמשך השלב הראשון של הטופ 16. הייתי רוצה לראות אותו בעוד כמה משחקים לפני שמחליטים על שחרורו.
מדהים עד כמה הבן אדם היה מפוקס נגד צדביטה ונגד פאו, למרות שלא ראה פרקט עונה שלמה.

שחקנים שנכנסים למשחק דרך הגנה

הם בד"כ הארד וורקרים ולכן נוטים פחות לעשות שטויות , הם פשוט יודעים להעריך יותר את הפוזשנים שלהם , הם לא קלי דעת.

yanivya2

New member
ושחקנים כמו לנדסברג הם כמו פרינססות

מישהו חייב לעורר את הבן אדם הזה.
חכם הוא לא יהיה כנראה, אבל הגיע הזמן שנראה את לנדסברג מפרק שחקנים.
אתה יודע מה?
אני אשמח לראות אותו עושה עבירה בלתי ספורטיבית אלימה. אחת כמו שג'ק כהן עשה לא מזמן...
זה מראה שהשחקן מנסה להיות רע. שחס וחלילה לא ייפצע שחקן, אבל שלא ייתן לשחקן לקלוע סל ועבירה.
בלו למשל, לא הסתפק רק בלקלוע ווינר שוט'ס, הוא גם היה רע בהגנה ועבירה שלו זה היה פירוק לגורמים.
גם אם בלו היה נקלע לימים רעים בקליעה, והיו לו לא מעט כאלו, ידעתי בשנים המתקדמות שלו, שהוא ייתן את הנשמה ואת כל הכוח בהגנה, ולכן הייתי רגוע איתו.
לנדסברג נראה לי כמו ורסיה חדשה לאליהו... התקפה ללא הגנה, משחק אדיש ללא קילריות ורוע חיובי.

שומו

New member
רגשות מעורבים

מצד אחד, מכבי הייתה טובה יותר לאורך רוב שלבי המשחק, נתנה הגנה מעולה (בעיקר בצבע) והובילה בצדק.
מצד שני, להפסיד משחק בו אנחנו מובילים לאורך כל המחצית הראשונה (כולל יתרון שיא של 14 נק') בטח לא אומר שום דבר טוב על האופי של הקבוצה.

האחראים להפסד (לאו דווקא לפי סדר מסוים):
-גודס עם ניהול שגוי לחלוטין של הרוטציה. ראנדל ולינהארט היו הכי טובים על הפרקט הערב, אבל אין שום סיבה לטחון את ראנדל 38 דק' בערב כזה, ועוד מול גבוהים אגרסיביים כמו גיסט, באטיסטה, מאברוקפאלידיס ופוציס. גם ככה בכל רגע הוא אמור לסיים את העונה, למה לא לתת לאלכסנדר וכהן להרביץ קצת
לא ברור לי. גם את הדקות בין לינהארט ולאנדסברג ניתן היה לחלק יותר בחוכמה לטעמי.
-פארגו ושגעון הגדלות שלו זו בעיה. הרי אם זה היה נגמר כמו בצרפת, אף-אחד לא היה מתלונן, אבל יום אסל יום בסל וכשלא הולך לפארגו, הקבוצה יורדת לאבדון. ברגע שגיא ופיני יצליחו לאזן בין היכולות הוירטואוזיות של פארגו (וכולנו יודעים שיש לו) לבין הבורג שרופף אצלו בשכל מתחילת העונה, הקבוצה תיראה הרבה יותר נינוחה, רגועה ומאורגנת. גם פארגו וגם היינס נתנו דק' טובות לצד פעולות מטומטמות וחסרות אחריות, שבדיעבד עלו לנו ביוקר.
-אוחיון פשוט לא יכול להיות רכז במכבי, גם לא מחליף ובטח לא מחליף של פארגו. שחקן עם קליעה זוועה ויכולות מאני טיים של יותם הלפרין, זה לא דבר שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו. לחימה זה דבר נחמד וחשוב, אבל לדעתי אין לו מה לחפש בקבוצת יורוליג עם שאיפות.
-סופו נתן את המשחק הכי גרוע שלו העונה. הוא עולה לפרקט ועוד לפני שהספקת להגיד מאברוקפאלידיס הוא כבר עם 3 איבודי כדור ופאו חוזרת למשחק. זה בולט עוד יותר בערב כזה, שטיוס לוהט, אבל גם בלי קשר, סופו הוא פשוט נזק, שחקן חסר תועלת לחלוטין שנותן 0 תרומה, 0 נקודות, 0 הגנה ו-0 סיבות להמשיך ולהחזיק אותו בקבוצה. מקסים שהוא משתטח על הפרט לפחות פעם אחת במשחק, אבל הגיע הזמן להיפרד ממנו לשלום. ולחשוב איך היינו נראים עם ארצ'ג או איזה פליט NBA מגודל במקומו

ולנקודות האור:
-ראנדל היה אחלה, שחקן יציב שתורם נפלא בשני צידי המגרש, נלחם על כדורים חוזרים, מסיים התקפות מתחת לסל ביעילות ומשחק עם הרבה חוכמת משחק. כל עוד הוא לא מתפרק לרסיסים הוא חשוב מאוד לקבוצה.
-לינהארט לא מפסיק עם ההפתעות שלו. קליעה יציבה, הגנה טובה והרבה שכל ושקט. שרק ימשיך לקחת את ההזדמנויות שהוא מקבל בשתי ידיים והכל יהיה בסדר.
-טיוס נתן את המשחק הכי טוב שלו העונה, עם דאבל-דאבל ראשון ביורוליג מאז הגמר במילאנו בעונה שעברה נגד ריאל מדריד (וגם השווה את שיאו האישי בכדורים חוזרים ביורוליג). שחקן שתמיד נותן 200% בהגנה ו-200% בהתקפה. כל עוד הוא בריא ומשחק עם כוח רצון, אני רגוע. רק בחיאת, תאריכו לו כבר את החוזה בכמה שנים טובות, כ"כ מגיע לו.

שוב לכלוכים על אוחיון? לא גדלנו קצת?

הבן אדם לא צריך לזרוק במאני טיים , היחיד שקלע עונשין במאני טיים , אז אי אפשר לתת לו כדור ושיקלע? אז מה? בלעדיו היית נתון לחסדי 2 המופרעים מובילי הכדור האחרים והיינו נראים כמו שהם משחקים, בעעעע.
ועוד דבר קריטי לגבי אוחיון , יותם הלפרין פחדן ורכרוכי , אוחיון ממש ממש לא.

שומו

New member
היחיד שקלע עונשין במאני טיים החטיא 2 עונשין במאני טיים

הבעיה הגדולה עם אוחיון צצה בעיקר במשחקים כאלה, כשפארגו לא נותן את מה שמצפים ממנו לתת ואז עולה אוחיון, שהוא פשוט לא לרמות האלה.
אנחנו צריכים רכז מחליף כדי שיהיה לנו על מי לסמוך גם כשהרכז הפותח שלנו לא נותן עבודה, ואוחיון הוא פשוט לא כזה.

אני יודע לפרגן כשצריך ואוחיון גם נתן העונה משחקים טובים ביורוליג (הניצחונות בצרפת, בזאגרב ובהיכל נגד ברלין), אבל צריך להודות שאתמול הוא היה חלש. ההגנה היא הלחם והחמאה שלו ואתמול הוא לא נתן הגנה כמו שצריך ונתן לסלוטר, דיאמאנטידיס ונלסון לחגוג עליו.

למעלה