פרק 5X16

דנה1982

New member
פרק 5X16

לקראת הפרק שישודר הלילה בארה"ב (וכמובן שאראה מחר על הבוקר, כי אחרי הספוילר משבוע שעבר אני לא לוקחת יותר צ'אנסים) - מזכירה שהפרק ישודר בישראל רק בשבוע הבא, כך שדיונים עליו צריכים להתלוות לסימן
בכותרת.

מחכה לפרק של בכי... זה יהיה סיוט.

דנה1982

New member
כצפוי

ביליתי את רוב הפרק הזה עם דמעות בעיניים. ובאופן מפתיע מי שהכי ריגשה אותי הייתה דווקא קלינדה (ציפיתי שזו תהיה אלישה מן הסתם).

פרק מצוין, הם מתמודדים יפה עם המוות של וויל - כל אחד ואיך שהוא מתמודד עם זה. אלישה שמנסה להבין מה הוא רצה להגיד לה, קלינדה שכמובן מחפשת אשמים ונקמה, דיאן שמגנה על כבודו של החבר הטוב שלה, ואפילו איליי שמיד מנסה להשתמש בזה כדי להציל את התחת של פיטר. פרק מעולה מהבחינה הזו.

אבל מה שהכי הפתיע אותי היה דייויד לין שהסתגר בחדר הישיבות ובכה. וואו. *זה* הטוויסט הגדול ביותר בסדרה.

אני עדיין לא יודעת איך הסדרה הזו תמשיך בלי וויל ואם אצליח לראות בלעדיו, אבל הפרק הזה היה בדיוק כמו שציפיתי שיהיה. מרגש מאוד.

לא מאמין שעשיתי את הטעות וראיתי את 15 ו16 ברצף

אהבתי איך כל אחת מהבנות התמודדה בדרך אחרת ועדיין שלושתן התעסקו בוויל, אלישה-ההודעה, קלינדה-הסיבה, דיאן-לקוח..
אלישה,
זה באמת לא פייר!! מלא להרוג אותו אבל להשאיר לה הודעה?! זה לא פיייייר!! אני מקווה שהיא תגלה למה הוא התקשר..
דיאן
לא רק שהיא איבדה את החבר הכי טוב שלה, לא נותנים לה כמה דקות להתאבל בשקט
שמח שהיא פיטרה אותו כלקוח! שמח שהיא התקשרה לעוד משרדים כדי שלא יקבלו אותו! שמח שקארי לא קיבל אותו!!
קארי!
ולחשוב שלכל אורך הסדרה לא היה קשר בינהם אז יפה שמראים שגם לא זה קשה..
דיוויד-לי, חייב להגיד שהבנתי למה דווקא העונה הוא ׳דמות קבועה׳, בטח יהיה הרבה כאסח בLG..
היה לי מוזר שדווקא איליי היה זה שהתקשר לדובק ופיטר בכלל היה נגד זה.
גרייס הזאת
הרסה את כל הפרק, אהבתי איך שאלישה נהייתה ״דארק אנד טוויסטי״ ופקפקה במה שהיא אמרה.

אז דמיאן גנב לקוחות?! האירוניה?!

בהחלט אחד הפרקים הטובים ביותר בסדרה אם לא ה-פרק!

אגב, זו השיחה הראשונה שקלינדה ואלישה עשו.. אחרי תקופה ארוכה..

דנה1982

New member

לא חשבתי על זה בכלל - דייויד לי קיבל תפקיד קבוע בעונה הזו כהכנה לעזיבה של וויל... יפה.

יש מצב שאני צריכה להתחיל לראות את העונה מהתחלה ולמצוא שם עוד כמה סימנים כאלה.

אבל נראה לי

שזה בגלל דיאן. גרמו לצופים לחשוב שהוא יחליף את דיאן ובסוף הוא ינסה לתפוס את המקום של וויל..

Nadal JR

New member
עוד פרק מצוין שרק מדגיש את ההחלטה

הנכונה שקיבלו כותבי הסדרה כשהרגו את וויל. אני יודע שהרבה אנשים לקחו את זה קשה אבל אין ספק שכל כיוון אחר היה יוצא הרבה יותר חיוור ואפרורי.
אני אומר זאת לא רק כי זה הכי מתאים לרצונו של ג'וש צ'רלס (השחקן שמגלם את וויל) לסיים את דרכו בסדרה (עם דגש על סיום ולא הפסקה או מנוחה או כל דבר אחר שפותח פתח לחזרה) אלא כי זה מראה על בגרות וחיבור הסדרה למציאות.

מה לעשות, הרבה יוצרים של הרבה יצירות (ספרים, סדרות, סרטים וכיו"ב) מפחדים להתמודד עם המציאות. המציאות היא שכולנו בני חלוף, לכולנו יש שעון שמחשב את קיצו לאחור והטרגדיה שלנו כמין היא שאנחנו כנראה בעלי החיים היחידים המודעים לכך ועל כן אנחנו גם היחידים שחוששים מכך.
מעבר לזה החיים הם פתאומיים ואקראיים לחלוטין. אף אחד לא מדמיין שיסיים את חייו תחת גלגליה של מכונית או במסלולו של קליע תועה אך זה קורה ללא מעט אנשים למרות זאת.

המוות של וויל הוא רק דוגמא קטנה לכאוס שבו שרויים החיים של כולנו בנקודה זו או אחרת בזמן. כל הסדרה הזאת מבוססת הרי על גילוי "קטן" (בן זוג שרעה בשדות זרים) שהפך את חייה של הגיבורה על פניהם מכל בחינה אפשרית. "הפרעות" נוספות כאלה שזורות לכל אורך הסדרה והן אלה שמניעות את העלילה וטוב שכך שכן זו לדעתי אחת הסיבות המרכזיות לרמה הגבוהה של הסדרה שנמשכת לאורך זמן ועל פני כל כך הרבה פרקים (ב"אשה הטובה" יש מספר פרקים כפול בכל עונה ואף למעלה מכך לעומת סדרות מקבילות). זו לא רק דעתי אלא שדברים דומים נאמרו גם על ידי הכותבים בעצמם כשהסבירו למה הרגו את וויל ואני מצדיע להם על כך. במציאות, הרבה פעמים הסוף לא טוב, רוב האנשים לא חיים באושר ועושר והגיע הזמן להתחיל לשקף את העובדה הידועה אך לעיתים נסתרת הזו.

בהתאם, אני נוטה לנחש שלעולם לא נדע מה וויל רצה לומר באותה שיחה שהופסקה. נקבל שלל אפשרויות אך לא תשובה נחרצת. ככה זה בחיים, לפעמים הקצוות נשארים פרומים ולא סגורים. לא תמיד הכל מתיישב במקום, כמו שתכננו וכמו שרצינו.

מי שרוצה אוטופיה כזאת שילך לצפות ב"חליפות". הקשר של הסדרה הזאת למציאות הוא מקרי בהחלט על כל היבטיה.

רגעים שאהבתי בפרק:

נקרעתי מצחוק כשאיליי היה צריך לקרוא את הנאום של אלישיה ולהסתגל תוך כדי תנועה על אף האווירה הקודרת ששרתה על כל המצב הזה. עוד הברקה של הכותבים. רק מזה שדמיינתי אותו משלים את המשפט על זה שחלק את מיטתו עם פיטר ב-20 השנים האחרונות צחקתי בקול במשך דקה.

הרגע שבו דיוויד לי (ולא לין, דנה...
) הפגין רגשות אנושיים (למעט הדאגה לאחייניתו אי שם בעונות הקודמות) ושריונו נסדק בחדר הישיבות. כמו גם תשובתו לדיאן אחרי שאמרה לו שפיטורי הלקוח הרגישו טוב.

כל הסצנה של חדר המתים.

דבר אחד שהפריע לי היה שהשופט ידע לתאר בפרוטרוט לאלישה מה קרה באולם בזמן הירי אבל בפרק הקודם כשהראו את האולם שניות מועטות אחרי הירי הוא לא היה שם. כאילו מה, הוא עמד שם וצפה לאורך כל הירי ואז כשהכל נגמר הוא החליט לסור ללשכתו ? מוזר.

דנה1982

New member
בלונדינית, בלונדינית

אבל גם לי מותר typos לפעמים

מסכימה שלאור רצונו של ג'וש צ'ארלס לעזוב זו כנראה כן הייתה החלטה טובה - המוות שלו מזעזע את המערכת ויעורר את כולם, וכבר בפרק הזה ראו את זה. השריון של קלינדה שקצת נסדק, קארי שמגדל ביצים פתאום ואפילו דייויד לי הרגיש. זה מוציא מכל אחד משהו שלא היה בו קודם, וזה מצוין.

הסצינה של קלינדה בחדר המתים הייתה אחת הסצינות החזקות, ממש בכיתי בה, בעיקר כשהיא יוצאת החוצה למסדרון נסערת. ההתנהלות שלה מהרגע שוויל נורה הייתה פשוט מרגשת. ואני בכלל לא סובלת את קלינדה, כן?

Nadal JR

New member
אם כבר מדברים על דמויות שלא סובלים

למה אף אחד עוד לא ירה בגרייס ? גן עדן עכשיו !

וכן דנה, בהחלט מותר לך

דנה1982

New member
צודק

צריך לשלוח את גרייס לבדוק האם יש אלוהים, והאם הוא טוב ורע.

אגב, זה מזכיר לי - נדמה לי שהדמות היחידה שלא הופיעה בפרק הזה היא הבן של אלישה (לא שמישהו מתעניין בתגובה שלו למוות של וויל, אבל עדיין - כל הדמויות הקבועות הופיעו בפרק).

והסצינה אחרי זה

של קלינדה ואלישה בטלפון
מתחילת העונה רציתי לאיזה קטע שלהן אבל לא למשהו כזה

אני מניח שגם לא נקבל תשובה, כמו שאלישה אף פעם לא גילתה מה הוא אמר בהודעה שאיליי מחק בעונה הראשונה.. וזה מה שעצוב.. הטיימינג שלהם דפוק, ובגלל זה זה אף פעם לא היה עובד בינהם.
כמה שזה ״קשה״ המוות שלו היה הגיוני, בדרך כלל ששחקן רוצה לעזוב הורגים את הדמות שלו בדרך מפגרת, הורסים אותו לגמרי עד שלצופים נמאס ממנו ואז הורגים/מעזיבים את הדמות או שבכלל משחררים את השחקן עם אופציה לתפקיד אורח.. מה שהרבה לא מבינים/יודעים/אנא ערף זה ש״האישה הטובה״ זו לא סדרה דרמה רומנטית, כל המשולש הזה זה בשביל לקדם את העלילה אבל לא העלילה עצמה, גם היוצרים אמרו שוויל ואלישה הגיעו לשיא שלהם בעונה השלישית וזהו אז כל מי שבא בטענות ליוצרים אין בשביל מה.. גם כל הכבוד ליוצרים שהצליחו להביא בשני הפרקים האלה יותר ממה שהרבה סדרות עושות בעונות שלמות..

לא היה סיוט

היה פרק מדהים, מכובד, מרגש ועצוב.

פעם אחר פעם האישה הטובה מוכיחה את עצמה כסדרת דרמה הטובה ביותר של השנים האחרונות.
הבמאי יודע להתמקד בכל הרגעים הקטנים שמנחים את רגשות הצופים, היד הרועדת של אלישה, הבעת הפנים של איליי, כתמי הדם על הרצפה, השתיקות המתוחות בין אלישה לפיטר.
הכתיבה גם מדהימה, השיחות בין הדמויות מאוד קצרות, לא יותר מכמה משפטים בסצנה, בכל אופן לא בין הדמויות הראשיות, ואין צורך יותר מזה בפרק הנ"ל

סצנות מדהימות שהעצימו את הפרק
אלישה והשיחה עם קלינדה
החיבוק של דיאן ואלישה
דיוד נסער בחדר ישיבות
קלינדה בחדר מתים
דיאן מפטרת את הלקוח החצוף

סצנה מיותרת לחלוטין דל גרייס מדברת על גן עדן, אבל אלישה הייתה מדהימה. קלינדה כרגיל מאכזבת אותי

למעלה