שרשור צהריים
היום ה13 ב

lotaria

Well-known member
די כבר תמר....כמה שטויות. לכי תגורי לך בקדומים ו

ותעזבי אותנו בשקט בתל אביב. ואם את גרה בתל אביב אז סתמי.לכי תגורי לך בירושלים הקדושה.
אין על תל אביב ...הכי טוב שיש... עטבדה שכולם או כמעט כולם רוצים לחיות בתל אביב

מילימק

New member
דווקא ממש לא כולם וגם לא כמעט כולם, בעיקר היפסטרים ובני 22

רוצים לגור בתל אביב.
&nbsp
למה שמישהו ירצה לגור בעיר בלי חניה עם שכירות מופקעת בדירות קטנות וישנות, שהמלצרית/מלצר עם תסרוקת ש"רק קמתי בבוקר ולא שמתי חזיה" ישרתו אותי בבית קפה?
מישהו שרוצה להתקדם בחיים ולא חשוב רק לצאת בערב לבירה, לא ירצה לגור בתל אביב.
אי אפשר לחסוך בעיר הזאת בגלל יוקר המחיה ותכלס מה יש בעיר הזאת חוץ מבילווים וים?
&nbsp
אז כנראה שזאת לא עובדה.

Brady

New member
מישהו שרוצה להתקדם בחיים לא ירצה לגור

בבירת העסקים, האמנות, התרבות והספורט של ישראל? נשמע מוזר

בהתחשב בכך שתל אביב מנהלת את כל המדינה הזו, הייתי אומר שיש בה יותר מחזיות ובירה.
&nbsp

מילימק

New member
אני לא יודעת איפה אתה גר, אבל אם פעם שילמת שכירות חשבונות

אוכל גנים ונסיעות כי אתה גר בתל אביב, כנראה שלא הצלחת לחסוך כסף, ולכן קצת קשה להתקדם בחיים בלי כסף... מה לעשות.... אם רצית לקנות דירה אז אתה יודע שתל אביב זה אפילו לא בכיוון. אלא אם כן אתה בא ממשפחה אמידה ואני שמחה בשבילך שלא היית צריך להתמודד אם התשלום הבא.
&nbsp
וממתי לגור במקום שכביכול יש בו אומנות ספורט ועסקים אלו מה שיקדמו בן אדם? אני התקדמתי כי למדתי והעשרתי את החיים שלי, לא התקדמתי ע"י שוטטות חסרת מטרה בשדרה ברוטשילד ביום שישי בצהריים .... למוזאונים אני יכולה ללכת גם בלי לגור בתל אביב. אני אכנס לאוטו המדהים שלי ואסע למוזאון, דרך אגב גם בירושלים יש מוזאון אומנות ותרבות מדהימה.
אני גרה במרכז וכל החיים גרתי פה וממש לא נוהלתי ע"י תל אביב. והנה זאת גם הסיבה שחושבים שתל אביבים חיים בבועה, עלק תל אביב מנהלת את המדינה.....להגיד משפט כזה ואחרי זה לא יחשבו שיש בועה...?
&nbsp
ורשמתי בפירוש שאין בעיר הזאת חזיות (אולי יש אבל משום לא לובשים אותם), אבל בירה יש המון

אבל זה נכון, בלי מדינת ת"א אין כלכלה בארץ

במדינת ת"א, שכוללת גם את רמת גן, הרצליה וכו', מייצרים את רוב הכסף במדינה.

באופן אישי, שכל אחד יגור איפה שנוח לו. יש כאלו שאוהבים לחיות בעיר ומבחינתם זה שווה את ההוצאה הכספית, אחרים מעדיפים לחיות בפרבר או בכפר או במצפה בגליל. סבבה. למה זו תחרות?

מילימק

New member
רגע, מבחינתי תל אביב זה לא רמת גן והשאר

שאני אומרת תל אביב הכוונה לאזור בין באזל לפלורנטין ובין אילון לים.
&nbsp
אם אתם מתכוונים לכל המרכז כאשר אתם אומרים מדינת תל אביב - אז קטונתי.

כשמדברים על מדינת ת"א בדרך כלל מתכוונים למטרופולין

והתל אביב של יושבי בתי הקפה עם האספרסו זה בסך הכל אזור מאוד קטן, של לב העיר.

תל אביב מנקזת אליה הרבה אנשים מהפריפריות, בעיקר צעירים, יש הרבה תנועה שזורמת אליה ויוצאת ממנה, כך שבסך הכל זו עיר מאוד מובילית שמאוד קשורה לכל המדינה.

זה ששכ"ד יקר בטירוף ואין חניה זו באמת בעיה. שכ"ד ומצוקת הדיור בארץ, יחד עם יוקר המיחייה, זו בעיה כלל ארצית, ומצוקת החניה זו בעיה של הרבה ערים גדולות, רק שלהן, בניגוד לת"א, יש גם מערכת תחבורה ציבורית נוחה.
אם אצלנו הייתה רכבת תחתית שמקושרת למערכת הרכבות גם אנשים שגרים בפריפריה יכלו להגיע לתל אביב בנוחות ולהנות ממה שיש לכל עיר גדולה להציע.

בנושא המסעדות והמלצריות - זו גם תופעה ייחודית לארץ, פה להיות מלצר בדרך כלל זה לא מקצוע לחיים אלא חלטורה, עבודה זמנית.

אזור המסעדות ובתי הקפה הוא אזור קטן

על מה את מדברת ?
אין פינה /רחוב בתל אביב שאין בו מסעדות ובתי קפה
מצפון העיר ,הנמל ,אבן גבירול ,רחוב הברזל עד לדרומה שיינקין
שדרות רוטישלד ,ועוד ועוד רחובות מסביב ממזרח ומערב ושלא נדבר על הטיילת
ואכן תל אביב היא עיר מאוד מאוד יקרה
למי שלא משופע בממון רב ,
הארנונה בשמיים ,ולמצוא חניה זה ממש זכיה בלוטו
והחניונים יקרים בטרוף
הצפיפות לנפש הולכת וגדלה
הסופר מרקטים יקרים שם הרבה יותר מאשר בפרפיריות
ואת זה אני כותבת כתל אביבית מלידה
וזו אכן עיר בתוך עיר ,שרבים חיים בה בבועה
וזה בגלל אופי העיר ,ללא הפסקה
,ולאט לאט היא הופכת להיות עיר של מגדלי
פאר ,שניבנים על כל חלקה טובה ולעשירים בלבד
עוד פחות מעשור היא תהפך להיות כמו ניו יורק
ולגור בה יהיה בגדר חלום לרבים
ותודה לחולדה{אי} המושחת שהפך אותה לכזו ,

&nbsp
&nbsp
&nbsp

אזור מאוד קטן ביחס לערים גדולות בעולם

תמיד אורחים מחו"ל מעירים על זה, על כמה ת"א קטנה, שאפשר ללכת לכל מקום ברגל.
וההתייקרות של העיר ומגדלי היוקרה היא באמת בעיה רצינית, אבל לא זה מה שמתכוונים אליו כשמדברים על הבועתיות של ת"א אלא על הסטריאוטיפ של התל אביבי המנותק ששותה לו אספרסו שעה שכל המדינה מופגזת.

יונתנסקי

Well-known member
מילי, לא האמנתי שבפוסט אחד אמצא

כל כך הרבה סטריוטיפים.

ממש לא יודעת איזו תל אביב הכרת.
אני ממושבה גלילית ותיקה, ומתה על תל אביב.
החיסרון היחיד שלה - ריחוקה מביתי.
בעצם יש עוד חיסרון - שאין לי שם בית משלי.

מילימק

New member
כל יום יש הפתעה, וכאשר זאת המציאות כפי שאני רואה אותה

אז זה לא סטריאוטיפ.
&nbsp
כל החברים שלי ביום שישי בצהריים היו הולכים לשדרה ברוטשילד, תל אביב מאוד יקרה, גנים קניות וכו ואין בה חניה וזה לא סטריאוטיפ אלו נתונים חיים. ולמה תמיד במסעדות והברים שאני הולכת אליהם המלצרית שמה איזה שהוא קליפס בשיער פרוע וחולצה בלי חזיה? זה מה שאני ראיתי, אז גם זה סטריאוטיפ? ואני ממש לא צוחקת, זה קורה לי באופן גורף. כמובן שאני לא מדברת על מסעדות יוקרה כי אני לא הולכת אליהם (כמו רפאל טוטו וכו, בהם אני בטוחה שיש קוד לבוש).

Brady

New member
מילימק, אני מודע טוב מאוד לטירוף השכירות והדירות בת"א

ואני מסכים איתך בצער רב. אני בעצמי שוכר ברמ"ג כי אני לא יכול להרשות לעצמי לגור כרגע בת"א.
גם אמא שלי תל אביבית במקור, אבל עברה מזמן מזמן (לכפ"ס ואז חיפה), וכיום גם היא יכולה לחלום על דירה מסכנה ומעופשת של 2 חדרים שם. העיר הזו לא עושה הנחות גם לבניה.

התייחסתי לכך שתל אביב "מחזיקה" את המדינה הזו, וזה לא נאמר כזלזול בתושבי שאר המדינה, או כסגידה לת"א. זו פשוט עובדה, והיא נכונה לרוב המרכזים בעולם. אם ת"א תפגע, כל ישראל תיפול יחד איתה, מהסיבה הפשוטה שרוב המוחות בכל התחומים מתרכזים בה, או מנהלים איתה קשר הדוק ויומיומי.

התדמית של צעירים סטלנים שרק מעשנים ומגרבצים כל היום היא סטראוטיפית (גם אם יש בה מן האמת, מן הסתם, כמקום הכי אטרקטיבי לצעירים ול"טיפוסים" השונים בארץ). התדמית של צעירים מוכשרים ושאפתניים שמזיעים ועובדים בפרך כדי לבנות את חייהם ולתרום לכל כלכלת המדינה, היא נכונה לא פחות. גם ת"א היא מדינת ישראל אחרי הכל, ותתפלאי כמה נקודות דימיון יש בינה לבין שאר הארץ. ואת זה אומר הרמת גני הפריפרי שגר 10 דק' נסיעה ממנה, אבל עובד ולומד בה כל יום

מילימק

New member
כל מה שרשמת פה הוא נכון, אבל מפה עד

להצהיר כחול על גבי תכלת (ההודעה המקורית שעניתי לה של לוטריה) שעובדה שכולם רוצים לחיות בתל אביב.... זה בעייתי.
כי למרות שזה נחשב כמרכז ומטרופוליטן וכו, זאת עדיין לא עיר שאני רוצה לחיות בה, אני מעדיפה לבקר בה אבל לחיות במקום שפוי יותר מבחינת האפשרויות שיש לי, ואני לא היחידה.

hericane

New member
תל אביבית גאה

לא בת 22 וגם לא היפסטרית

ויש המון בתל אביב - מוזיאונים ותערוכות, הצגות ומופעי מחול, קונצרטים והופעות מוזיקה אינטימיות
בילויים בשבתות, עם ילדים או בלי
יכולת ללכת בחצות לקנות חפיסת סיגריות, קפה או כיכר לחם כי נגמר
שווקים ומופעי רחוב
ים
משרות ומקומות עבודה

בתכלס - בני 22 עברו כבר לפני כמה שנים לערי הלווין - רמת גן, פתח תקווה, חולון, בת ים - וזה בעיקר בגלל ראש עיר שנותן יד להפקעה מצעירים לטובת אלפיונרים, והפקעת הכבישים לטובת אחד המחדלים הגדולים (= רכבת קלה).

לגבי תמר - היא אולי מתנחלת במקור, כיום היא גרה בפלורנטין.

lotaria

Well-known member
תמר בוודאי שהמילים "בועה תל אביבית"זה יציר התקשורת.

אז שתיקח ת'חצאיות שלה ושאר הסמרטוטים, ושתעוף בחזרה לשטחים!

סליחה באמת שלא הזדהינו עם שלושה ילדים שתפסו טרמפים במקום מסוכן....

יונתנסקי

Well-known member
ראשית, בהחלט הזדהינו.

שנית, תרבות הטרמפים שם באמת משתוללת..
גם בין רעננה לכ. סבא לא אתפוס טרמפ. לא רק ביו"ש.
תמר עצמה אמרה שאוספת טרמפיסטים, ותופסת טרמפים.
זה כמו שהיה בישראל האמיתי בשנות ה-50 60....

גם אני תפסתי טרמפים כנער. בשטחים לא הייתי עושה את זה בחיים.

ואני לא הזדהיתי עם הסיפור הזה, שבגלל הורים שהפקירו את הילדים שלהם לעלות על רכב עם אנשים זרים באזור מסוכן, התחילה מלחמה מיותרת שגבתה את חייהם של 70 חיילים וחברים שלי שנפצעו.
&nbsp
ואח"כ הם עוד אומרים, המתנחבלים, שהם ימשיכו להתנייד בשיטה הזאת. אז אוקיי. שאו בתוצאות...

למעלה