לקראת לידה לאמצע שבוע

mitmit11

New member
לגבי הקניות האחרונות

לחלוטין לרכוש מוצץ (אחד, למקרה שלא תאהב את הסוג) ובקבוק (אחד מסיבה זהה) וחבילה קטנה של תמ"ל (למקרה שלא יהיה לה טוב). גם אם ההנקה תצלח אני אישית מעדיפה שיהיה בבית. הייתי מצטיידת בנובימול כי תמיד טוב שיהיה בסביבה, כל השאר - די כיסית ברשימה שלך

mother cat

New member
מעולה - תודה!

נובימול יש בבית - של החתלתול. מקווה לא להיות צריכה לאף אחד משניהם....

איזה מוצץ כדאי לבחור? לחתלתול קנינו את המוצצי גומי הפשוטים (ומגעילים) כי זה מה שביקשו בפגיה והוא עדיין משתמש בהם (ועדיין הכי קטנים...). אז אין לי מושג במוצצים - מה כדאי לנסות ראשון?

בקבוקים - קניתי היום שניים פשוטים שיהיה בבית. אם היא לא תאהב אני אנסה סוגים שונים. ואקנה גם קופסת תמ"ל קטנה ליתר בטחון. קניתי גם מקלוני צמר גפן שהזכירו לי פה שצריך בשביל הפופיק. נראה לי שאני פחות או יותר מכוסה עכשיו - רק לכבס, לסדר, לתפור את הקישוטים לוילונות שלה (לא אהבתי וילונות לתינוקות שראיתי אז קניתי וילונות שמנת חלקים ופייטים כאלה בצורת פרפרים שאני צריכה לתפור עליהם) - ואני מוכנה ללדת.... טוב, יש גם חפיפה לעשות בעבודה, אבל זה בקטנה.

mitmit11

New member
מוצצים - מה שבא לך

הגדול שלי עם אוונט מגיל כמה שעות. הקטן סירב עד לפני חודש וחצי. ניסיתי איתו המון: נוק, אוונט, ביבי בסוף הסכים למאמ הכי קטנים (0-2 כי ל 0-6 הוא לא הסכים). על מאמ יש הכי הרבה מבצעים לפי מה שראיתי אז אולי כדאי להתחיל איתם.
ללדת
קטן עליך....

mother cat

New member
מה קטן עלי? אני מרגישה לגמרי לא מוכנה...

בהריון הראשון הייתי בהדחקה והנחתי שאלד בשבוע 42.... הייתי בהלם כשהתחיל לי טפטוף מיים בשבוע 37, וביליתי את היום בלהגיד "אני לא יולדת היום, מה פתאום, אני לא יולדת היום...". הפעם נשבעתי לעצמי שאני אהיה מוכנה הרבה לפני הזמן. ופתאם - שבוע 35, מוניטור שמראה צירים (אבל צוואר סגור וארוך, אז אני מניחה שזה יכול להמשך שבועות, לא?) ולא הספקתי כלום שקשור ללידה - רציתי לעשות קורס רענון ולא עשיתי, רציתי לקרא את "לידה פעילה" ולא הספקתי לקחת אותו מחברה שהבטיחה להשאל לי אותו, רציתי לעשות סיור בחדר לידה לראות מה השתנה ולא הספקתי, אפילו למלונית לא נרשמתי ואני עדיין מתלבטת לגבי מיילדת פרטית.... וכל זה כי בפעם הקודמת לא הספקתי לקבל אפידורל אז אני ממש מקווה להצליח גם הפעם בלי... אבל אני לא מרגישה שהכנתי את עצמי כפי שרציתי...

תודה לאל שהיה לי שכל להלחיץ את בעלי בשבועות האחרונים אז החדר של הגברת כמעט מוכן, והיום הוא יתחיל להוציא דברים מהמחסן כדי להיות בטוחים שיש לנו הכל מוכן. ובטח אז אני אמשוך עוד שבועות ארוכים עד הלידה....

סורי על החפירה. אבל הרמת לי להנחתה...

מ י כ ל10

New member
לגבי נובימול וחבריו

אני רוצה להדגיש שלמיטב ידיעתי מתחת לגיל חודשיים לא נותנים שום דבר להורדת החום בלי להתייעץ עם רופא. אם יש חום של 38 מעלות הולכים מיד לרופא (או למיון)

mother cat

New member
תודה - ידעתי שאסור לתת נורופן בחדשים הראשונים

(יותר מחדשיים, אני חושבת...), לא ידעתי שזה נכון גם לנובימול. הבן שלי קיבל פעם ראשונה אקמולי בהוראת רופא בגיל חדשיים - בעקבות הברית (הוא נולד קטנטן אז הברית היתה מאוחרת...). רשמתי בפני לא לתת כלום בלי לבדוק עם רופא קודם.

mitmit11

New member
צודקת, תודה על התיקון

בכל חום מתחת לגיל חודשיים יש לראות רופא. אנחנו הצטיידנו בהוראת הרופא לקראת הברית (שלשניהם היתה סביב גיל שבועיים) לא בגלל חום בגלל סתם כאב/קרעכצן. בסוף אגב לא השתמשנו בכלל...

זה לא שאסור נובימול

מותר- למשל אחרי ברית או אם תינוק מרגיש לא טוב אבל בלי חום
בכל מקרה בלי קשר תמיד בחום של מעל 38 יש לגשת למיון ילדים עם תינוק מתחת לגיל חודשיים. בינתיים בהחלט אפשר לתת נובימול

למעלה