שרשור הכוונה ומודיעין 6/1-12/1

מצב
הנושא נעול.

arseny92

Well-known member
מנהל

Seven013

New member
טעינת נסיעה בודדת בירושלים על כרטיס הרב קו

שלום,
באפליקצית "רב קו אונליין" מופיע חוזה נסיעה בשם "ירושלים כרטיסיות קו 2 משותפות- 1 נסיעות"- עברית מאוד בעייתית לחבר'ה שם...- קוד שיתוף 645.
האם תקף לנסיעה בודדת בתחומי העיר ירושלים- או ליתר דיוק: ממרכזית ירושלים לכותל?
תודה לעונים ולעושים סדר.

arseny92

Well-known member
מנהל
כל חוזי "כרטיסיות קוד *2* משותפות" תקפות בתחום קוד מחיר 62

שלום,
באפליקצית "רב קו אונליין" מופיע חוזה נסיעה בשם "ירושלים כרטיסיות קו 2 משותפות- 1 נסיעות"- עברית מאוד בעייתית לחבר'ה שם...- קוד שיתוף 645.
האם תקף לנסיעה בודדת בתחומי העיר ירושלים- או ליתר דיוק: ממרכזית ירושלים לכותל?
תודה לעונים ולעושים סדר.
בירושלים, כלומר האזור הענק של ירושלים המופיע כאן : https://drive.google.com/open?id=1hMggTpIHxBLXRUlqFMczorBTUqZxjxO1&usp=sharing
&nbsp
ומאפשרות מעבר שעתי של 90 דקות מרגע תיקוף
&nbsp
נסיעה בודדת ללא הנחה ₪5.90
2 נסיעות ללא הנחה ₪11.80
10 נסיעות כולל הנחה של רגיל ₪47.20 (4.72 לנסיעה, אותם ה-20%)
15 נסיעות כולל הנחה של זכאי ביטוח לאומי ₪59 (3.93 לנסיעה, אותם ה-33%)
20 נסיעות כולל הנחה של רגיל ₪94.40 (4.72 לנסיעה, אותם ה-20%) (לא ברב-קו אונליין, רק בעמדות של סיטיפס)
&nbsp
כל הכרטיסיות הם אותם הכרטיסיות שמוכרת סיטיפס בתחנות הרק"ל רק עם הבדל אחד - החוזים מנופקים ע"י אג"ת
&nbsp
אם יש ערך צבור מספק, אפשר להתעלם מטעינת כרטיסיות כלל כי:
- סכום כולל של 1/2/10/15/20 תיקופים של 5.90 ערך צבור לכל נסיעה בהתאם לפרופיל הנוסע - הוא אותו המחיר, כי ההנחה כבר ניתנה בטעינה לכל פרופיל (20 נסיעות 5.90 שווה 118 יחידות ערך צבור מינוס 20% (23.6) עבור רגיל שווה אותם ₪94.40 וכו')
- אם על אותו כרטיס יש גם כרטיסיה וגם מספיק ערך צבור, זה מתכון לחיובים כפולים במקום מעבר שעתי, בגלל שהעדיפות באוטובוסי אגד עירוני ירושלים הי לכרטיסיה אם קיימת בכרטיס, גם כשאגד כבר לא מוכרת את הכרטיסיה, והעדיפות ברק"ל היא לערך צבור אם קיים מספיק בכרטיס גם כאשר סיטיפס מוכרת רק את הכרטיסיות ותקופתיים ולא מוכרת ערך צבור
- למה לשלם מחיר ללא הנחה על בודד או 2 נסיעות אם מחיר תיקופי ערך צבור יוצאים ₪4.72 ו-₪9.44 בהתאמה, כאשר ממילא נוסעים רק עם ערך צבור בכל הארץ

Seven013

New member
מעולה. תודה!

בירושלים, כלומר האזור הענק של ירושלים המופיע כאן : https://drive.google.com/open?id=1hMggTpIHxBLXRUlqFMczorBTUqZxjxO1&usp=sharing
&nbsp
ומאפשרות מעבר שעתי של 90 דקות מרגע תיקוף
&nbsp
נסיעה בודדת ללא הנחה ₪5.90
2 נסיעות ללא הנחה ₪11.80
10 נסיעות כולל הנחה של רגיל ₪47.20 (4.72 לנסיעה, אותם ה-20%)
15 נסיעות כולל הנחה של זכאי ביטוח לאומי ₪59 (3.93 לנסיעה, אותם ה-33%)
20 נסיעות כולל הנחה של רגיל ₪94.40 (4.72 לנסיעה, אותם ה-20%) (לא ברב-קו אונליין, רק בעמדות של סיטיפס)
&nbsp
כל הכרטיסיות הם אותם הכרטיסיות שמוכרת סיטיפס בתחנות הרק"ל רק עם הבדל אחד - החוזים מנופקים ע"י אג"ת
&nbsp
אם יש ערך צבור מספק, אפשר להתעלם מטעינת כרטיסיות כלל כי:
- סכום כולל של 1/2/10/15/20 תיקופים של 5.90 ערך צבור לכל נסיעה בהתאם לפרופיל הנוסע - הוא אותו המחיר, כי ההנחה כבר ניתנה בטעינה לכל פרופיל (20 נסיעות 5.90 שווה 118 יחידות ערך צבור מינוס 20% (23.6) עבור רגיל שווה אותם ₪94.40 וכו')
- אם על אותו כרטיס יש גם כרטיסיה וגם מספיק ערך צבור, זה מתכון לחיובים כפולים במקום מעבר שעתי, בגלל שהעדיפות באוטובוסי אגד עירוני ירושלים הי לכרטיסיה אם קיימת בכרטיס, גם כשאגד כבר לא מוכרת את הכרטיסיה, והעדיפות ברק"ל היא לערך צבור אם קיים מספיק בכרטיס גם כאשר סיטיפס מוכרת רק את הכרטיסיות ותקופתיים ולא מוכרת ערך צבור
- למה לשלם מחיר ללא הנחה על בודד או 2 נסיעות אם מחיר תיקופי ערך צבור יוצאים ₪4.72 ו-₪9.44 בהתאמה, כאשר ממילא נוסעים רק עם ערך צבור בכל הארץ
מעולה. תודה!
האמת היא שאני גר בצפון ולומד באוניברסיטת חיפה- על הרב קו שלי טעון פרופיל סטודנט מורחב עם חוזה נסיעה שנתי של "סובב חיפה צפוני".
במקרה אני צריך להגיע לירושלים- כיוון אחד... לכן אין לי יתרת ערך צבור על הכרטיס, שכן איני מרבה לצאת, למזלי, מתחומי מטרופולין חיפה...
שמח לשמוע שלפחות מתחשבים, יחסית, בנוסעים ה"חד פעמיים" בירושלים.

arseny92

Well-known member
מנהל
כסטודנט מורחב מגיעה לך הטענה של ערך צבור עם הנחת 50% לנסיעות

מעולה. תודה!
האמת היא שאני גר בצפון ולומד באוניברסיטת חיפה- על הרב קו שלי טעון פרופיל סטודנט מורחב עם חוזה נסיעה שנתי של "סובב חיפה צפוני".
במקרה אני צריך להגיע לירושלים- כיוון אחד... לכן אין לי יתרת ערך צבור על הכרטיס, שכן איני מרבה לצאת, למזלי, מתחומי מטרופולין חיפה...
שמח לשמוע שלפחות מתחשבים, יחסית, בנוסעים ה"חד פעמיים" בירושלים.
כסטודנט מורחב מגיעה לך הטענה של ערך צבור עם הנחת 50% לנסיעות
מחוץ לאזור החוזה השנתי
אז מ-₪30 אתה מקבל 60 יחידות ערך צבור ואף יותר אם תטעין ערך צבור גמיש ברב-קו אונליין (רק תטעין בצורה כזו של לא להשאר עם יתרת אגורות בודדות או xx.x5 ביתרה, אחרת המעבר השעתי לא יפעל לך, טען סכומים גמישים המשתווים אל סכום יתרת ערך צבור (בשדה "קבל") של מכפלת 0.10 כדי לא להתקע עם אגורות בודדות)
מחיר נסיעה בקו 940/947/960 מחיפה לירושלים הוא 37.5 ע"צ ואני מניח שאתה צריך גם לחזור חזרה לחיפה וגם חזרה למרכזית ירושלים מהכותל
לכן אתה יכול פשוט לטעון את https://ravkavonline.co.il/he/store/confirm/2483?operator=25&svp=4340 (לא נותן לקשר, ערוך ידנית (אפשר גם באפליקציה) את שדה "קבל" ל-86.8 כדי לקבל ₪43.4 ב-"שלם") ואז יתרתך תהיה אפס עם חזרתך לחיפה כששם אתה כבר ממשיך עם החוזה השנתי
יומי 950 לא משתלם כי לא קיים לפרופילים מיוחדים, רק רגיל ב-₪60 או ₪30 לאזרח ותיק אז לחשב ערך צבור גמיש עדיף מלשלם מחיר בינעירוני מלא וגם נסיעה בודדת ללא הנחה בירושלים כאשר מגיעה לך הנחה (וגם שהתרחיש של זיהוי פרופיל סטודנט מורחב באגד עירוני ירושלים במכשיר של הנהג (גם אם אין לך יתרה) ואז מכירת כרטיס נייר לנסיעה בודדת ללא הנחה, התבטל בירושלים מ-1/1)

arseny92

Well-known member
מנהל
רכבת מסבידור לכפר חבד

מהבורסה ברמת גן, לכפר חבד היום בערב שעה 16:30 יציאה
עדיף כמובן למתחם האירועים - בית רבקה -' .

תודה
רכבת מסבידור לכפר חבד
שעה 16:19 רכבת 971 רציף 3
או שעה 16:56 רכבת 263 רציף 4
&nbsp

lklk2

New member
ערב טוב, על מי צריך ללחוץ ברכבת ישראל כדי שרכבות נוספות

ערב טוב, על מי צריך ללחוץ ברכבת ישראל כדי שרכבות נוספות
יעצרו בדרכם לאשקלון בתחנת רכבת באר יעקב?
&nbsp
יש לתחנה באר יעקב דרישה גדולה.
&nbsp
לא ברור לי למה עוברות שמה רכבות בדרך לאשקלון ולא עוצרות.
&nbsp
תודה.

trilliane

Well-known member
מנהל
האם עדיין יש כרטיס מעבר בתחנת סבידור? האם אפשר בלי רב קו?

ובתוך כמה זמן צריך לצאת/להיכנס והאם אפשר לצאת באותו צד?
&nbsp
אני צריכה להעביר משהו למישהו שיוכל לחכות לי על הרציף בזמן שהרכבת עוצרת (לא בשעות העומס) והוא נכה, לא נוסע בתח"ץ בכלל, אין לו רב קו... אבל הוא צריך לצאת ולהיכנס מאותו צד בהפרש של 10–20 דק' (הוא הולך לאט...).

arseny92

Well-known member
מנהל
כן, מוציאים מאותה מכונת הכרטיסים להוצאת כרטיסי המעבר

ובתוך כמה זמן צריך לצאת/להיכנס והאם אפשר לצאת באותו צד?
&nbsp
אני צריכה להעביר משהו למישהו שיוכל לחכות לי על הרציף בזמן שהרכבת עוצרת (לא בשעות העומס) והוא נכה, לא נוסע בתח"ץ בכלל, אין לו רב קו... אבל הוא צריך לצאת ולהיכנס מאותו צד בהפרש של 10–20 דק' (הוא הולך לאט...).
מצד ת"א באולם הנוסעים לפני השערים, לא באולם הקופות
מצד רמת גן ליד השערים
&nbsp
זה כרטיס נייר בלבד
כניסה/יציאה מכל צד, זמן רבע שעה מרגע הוצאת הכרטיס

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה! מקווה שילך חלק...

מצד ת"א באולם הנוסעים לפני השערים, לא באולם הקופות
מצד רמת גן ליד השערים
&nbsp
זה כרטיס נייר בלבד
כניסה/יציאה מכל צד, זמן רבע שעה מרגע הוצאת הכרטיס
תודה! מקווה שילך חלק...

Ccyclist

Well-known member
מה קורה עם רב קו אנונימי והנחת הקו לירושלים ?

על פי אתר ר"י נראה שאפשר לקבל כרטיס חינם ייעודי מנתב"ג לירושלים, אך מירושלים נבון נראה שהנחה ניתנת רק בכרטיס רב קו רשום או "חצי אנונימי".
&nbsp
https://www.rail.co.il/pages/updates/jerusalem-naovn-opening.aspx
&nbsp
אם באמת אי אפשר לטעון את כרטיס ההנחה על רב קו אנונימי אז האם יש כרטיס חינם ייעודי מירושלים נבון לפחות עד נתב"ג אם לא עד יעד אחר ? אם יש כרטיס כזה לנתב"ג אז האם אפשר להמשיך ליעדים בגוש דן על שבועי 142 גוש דן מורחב מבלי לצאת את התחנה או שצריך לצאת ולהכנס מחדש?
&nbsp
בגדול הייתי מעדיף לקנות שבועי 924 ולשמור את ההתעסקויות ליומיים-שלושה בתחילת הביקור אבל אין חוזה כזה ( יש יומי וחודשי בלבד ) אז אלמנט החינם ברכבת מאפשר לי לבחור 4-5 ימי התעסקות ו 5 ימים על שבועי 142 שמתאים לחצי השני של הביקור.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

arseny92

Well-known member
מנהל
אפשר לצאת עם 142 בכל תחנה ב-142 גם כשהחוזה השני רק עד נתב"ג

על פי אתר ר"י נראה שאפשר לקבל כרטיס חינם ייעודי מנתב"ג לירושלים, אך מירושלים נבון נראה שהנחה ניתנת רק בכרטיס רב קו רשום או "חצי אנונימי".
&nbsp
&nbsp
אם באמת אי אפשר לטעון את כרטיס ההנחה על רב קו אנונימי אז האם יש כרטיס חינם ייעודי מירושלים נבון לפחות עד נתב"ג אם לא עד יעד אחר ? אם יש כרטיס כזה לנתב"ג אז האם אפשר להמשיך ליעדים בגוש דן על שבועי 142 גוש דן מורחב מבלי לצאת את התחנה או שצריך לצאת ולהכנס מחדש?
&nbsp
בגדול הייתי מעדיף לקנות שבועי 924 ולשמור את ההתעסקויות ליומיים-שלושה בתחילת הביקור אבל אין חוזה כזה ( יש יומי וחודשי בלבד ) אז אלמנט החינם ברכבת מאפשר לי לבחור 4-5 ימי התעסקות ו 5 ימים על שבועי 142 שמתאים לחצי השני של הביקור.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
כרטיס חינם רק לרב-קו אישי או חצי אנונימי בשני הכיוונים

Ccyclist

Well-known member
אתה בטוח? באתר הרכבת כתוב שאסור "להרכיב" נסיעה מכרטיסים.

כרטיס חינם רק לרב-קו אישי או חצי אנונימי בשני הכיוונים
"אין לצרף כרטיסים מסוגים שונים או "להרכיב" נסיעה מכרטיסים המאפשרים נסיעה חלקית בין תחנת המוצא ותחנת היעד. כל שימוש בכרטיס שלא הונפק כדין עבור הנסיעה המלאה וכל ניסיון "להרכיב" נסיעה מכרטיסים חלקיים כאמור – דינם כנסיעה ללא כרטיס תקף."
&nbsp
https://www.rail.co.il/tickets/pages/tickets.aspx
&nbsp
בבריטניה הטריק הזה חוקי לחלוטין ( וכנ"ל יציאה מתחנות ביניים לצורך התרעננות וחזרה לתחנה להמשך הנסיעה ) אבל הדבר האחרון שהייתי רוצה זה להסתבך עם דבר שמנוגד לכללי ר"י.

arseny92

Well-known member
מנהל
זה כסת"ח משפטי, כדי שלא יקנו חוזה ת"א-ת"א וחוזה חיפה

"אין לצרף כרטיסים מסוגים שונים או "להרכיב" נסיעה מכרטיסים המאפשרים נסיעה חלקית בין תחנת המוצא ותחנת היעד. כל שימוש בכרטיס שלא הונפק כדין עבור הנסיעה המלאה וכל ניסיון "להרכיב" נסיעה מכרטיסים חלקיים כאמור – דינם כנסיעה ללא כרטיס תקף."
&nbsp
https://www.rail.co.il/tickets/pages/tickets.aspx
&nbsp
בבריטניה הטריק הזה חוקי לחלוטין ( וכנ"ל יציאה מתחנות ביניים לצורך התרעננות וחזרה לתחנה להמשך הנסיעה ) אבל הדבר האחרון שהייתי רוצה זה להסתבך עם דבר שמנוגד לכללי ר"י.
זה כסת"ח משפטי, כדי שלא יקנו חוזה ת"א-ת"א וחוזה חיפה
ולא יתגנבו ללא כרטיס על כל הנסיעה שלא תקפה חלק נכבד ממנה

לא כל מה שכתוב באתר הרכבת ניתן לאכיפה ואם זה לא היה כך, זה לא היה מאפשר יציאה עם כרטיס לא מתוקף, אם זה מפריע לך, אתה יכול לצאת ולהכנס בנתב"ג (ממילא יש לך זמן וגם חייב להחליף רכבת) אך אם תסרוק את הכרטיס בטלפון מיד, תראה ששתי הפעולות - יציאה והכניסה - יהיו רשומות על החוזה התקופתי ולא על הכרטיס מוצא-יעד של ירושלים-נתב"ג או תיקוף הערך צבור שלו (17 יח').
כל עוד עושים צירופי חוזים סבירים, זה חוקי לחלוטין (כמו אלו שדווח עליהם בהודעות קודמות עם נסיעות המשך בערך צבור שמתוקף ע"י פקח למשל)
נוסע לא חייב לשלם פעמיים על מקטע אשר כלול בחוזה תקופתי בתוקף
אבל לשלב חוזים אשר לא "מתחברים" כלל לתיקוף - לא, כמו למשל אם יש לך חוזה 141, ואתה רוצה לתקף נסיעה מבאר שבע ללוד, 141, ואז נסיעה מת"א אוניברסיטה לנהריה, זה בעייתי כי אתה חייב לצאת כדי לתקף את 141 ואז שוב באוניברסיטה (או לתפוס את הפקח ברכבת בזמן כדי לעשות אצלו את ההמשך בערך צבור לנהריה)

מ
לך

&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
מ
לך

לפני כמה ימים שאלת על המעבר התת"ק בין המרכזית לנבון וענו לך נכון שהוא לא בחלק המאובטח.

בהמשך נכתב שהמעבר לא פתוח לתוך המרכזית ותהיתי שם אם זה ודאי לכותב.
השבוע עברתי שם בשעת ערב מאוחרת, הדלת לתוך המרכזית היתה נעולה אך ניכר שהמעבר פעיל. לאחר דקה של צילומים כשעליתי במדרגות למדרכה הצפונית של רחוב יפו, בא לכיווני מאבטח ששאל מה ולמה צילמתי, ולשאלתי הוא אישר שהמעבר פתוח בשעות היום.

כאמור למעלה, המעבר עצמו לא מאובטח והוא מחובר לרחוב יפו הן במדרגות מהמדרכה הצפונית והן במדרגות בצד הדרומי היורדות למפלס הפתוח של תחנת נבון ומהוות חלק ממבנה התחנה. גם המפלס הפתוח לא מאובטח כמובן, והבידוק הוא במפלס זה כשנכנסים הלאה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה