טום רידל - קורבן או גאון מרושע?

HassiD

New member
אני חושב שהוא במקור אדם עם אופי לא טוב

ז"א לדעתי, לבן-אדם יש אופי "בסיסי" שלי שום קשר לאיך שגידלו אותו. ז"א אם הוא כולנו נצליח לגדול ללא שום השפעות - עדיין תהיה לנו נטייה לכיוון מסויים. ואם הכיוון הזה לא מתאים לחברה בה אנו חיים - אז תפקיד המחנכים שלנו (בילדות), הוא להשריש בנו את היכולת להתנגד לאופי המקולקל שלנו.

ולכן לדעתי, הארי במקורו הוא אדם טוב, בעוד שהלורד הוא אדם רע. ייתכן מאוד, ואף די סביר, שאם היו מחנגים את הלורד כראוי מגיל קטן, ו"מגלים" את הנטיה הרעה ה"מובנית" שיש בו, הוא היה יוצא כמו שצריך. אבל מכיוון שהוא גדל במקום "כללי" מידי, בו קשה יותר לתת לכל אחד חינוך אישי - אז לא הצליחו "ליישר" אותו למוטב.

timetraveler900

New member
בהחלט ניתן לראות שיש לו נטייה כזו

וזה רק התעצם עם כל דבר שקרה. אני לא חושבת שיש כזה דבר אדם רע (אל תחשבו שאני תמימה) ואני עדיין לא יודעת איך להסביר את זה אבל אני לא חושבת שהוא במהותו אדם רע. אני כמוך חושבת שזה היה יכול להימנע אם היו מתייחסים אליו כמו שצריך...
את הדברים שהוא עשה לילדים ההם במערה אני לא יכולה להסביר אבל אולי זה כמו שאמרת שיש לו יצר סדיסטי יוצא דופן...

hollypop girl

New member
זה לא שאני אומרת שאי אפשר לקרוא לזה

סדיזם, אבל זה פשוט נשמע יותר כמו מעשה בריונות (אולי לא משהו טיפוסי אלא, כמו שאמרת עם נטיות סדיסטיות
ועדיין...)

Mor L

New member
גם וגם

הוא נפש לא יציבה לחלוטין חח
אבל גם בעל כל האמצעים כדי להשיג את השיגעון גדלות שלו

אני שונאת את טום רידל ומתה על וולדמורט ^^
למה? כי כמו שרשמתי בהודעה שאני מאוהבת בלוקי מהנוקמים
אותו דבר בדיוק לגבי וולדמורט

כאשר הוא טום רידל אז הוא חצי עשוי, לא לגמרי סגור על עצמו, עדיין עם מספר עכבות שעוצרות אותו
אבל כשהוא הפך לוולדמורט, בעצם הוא הגיע לשלווה והשלמה עם עצמו, והאמין בכל צדקת הדרך שלו

הוא טס בכל הכוח עם מה שהוא מאמין בו, ומוכן לשלם כל מחיר על מנת שזה יקרה - כמעט! הוא צרח כשבלטריקס מתה ^^ יהיה מה שזה אומר, הוא כן כאב עליה כשהיא אבדה לו
ובשביל הספק הזה באישיות שלו אני אוהבת אותו, כי אני מאמינה בתוכי שעם כל העוצמה שלו והיכולות האינסופיות שלו, כן יש לו פינה חמה ומקום בלב לאנשים האהובים עליו - וסוג כזה של בחורים רעים עם סדק צר בלב למלא באהבה על ידי הבחורה המתאימה - מטריף את החושים! ^^

בקיצר, טום רידל עבר התעללות, ואולי זה בגנים שלו והוא יצא מעוות בראש כמו המשפחה של אמא שלו וכמו האבא המרושע שלו,
ו-וולדמורט הוא פסגת היצירה, שיא השלמות שהמוח האנושי מסוגל ליצור, הרמה הנעלה ביותר של מודעות עצמית ויכול ביצועית כדי להגשים את השאיפות שלו

hollypop girl

New member
למה את חושבת שאבא שלו מרושע?

כלומר, כן הוא עזב אותו אבל זה לא הופך אותו למרושע...

גם אם הוא לא מרושע לגמרי

הוא נטש אותו לגמרי. כלומר, הוא היה אדם עשיר, והיה יכול לפחות להשאיר לו כסף, או לשלו אותו לפנימיה יותר טובה (בהנחה שהוא לא רוצה לשמור על קשר עם הבן שלו...).
ובמקום זה הוא בחר להתעלם מקיומו של הבן שלו, כאילו שאם הוא מתנהג שזה לא קרה, אז זה באמת לא קרה... אבל לא. במקום כלשהו בעולם גדל ילד עם הרבה טינה והפך למה שהוא הפך.
מה שאבא שלו עשה לא מצדיק את כל מה שוולדמורט עשה, אבל זה כן אומר שלפחות מבחינתו של הילד מבית היתומים, אבא שלו כן רשע.

hollypop girl

New member
אני לא מצדיקה אותו אבל אני גם לא חושבת

שאפשר להאשים אותו על מה שהוא עשה.
הבנאדם פעם תחת כישוף (והוא בכלל לא ידע שדבר כזה קיים), גרמו לו לעזוב את החברה שבה הוא חי ואת
המשפחה שלו כדי להיות עם בת של איזה שכן מופרע ומסתבר שלא רק שהיא גרמה לו לעשות דברים שבמצב פיכחי הוא
לא היה עושה אלא גם שיש לו בן.
לדעתי הוא פשוט נבהל וברח משם הכי מהר שהוא יכול...

טוב, את צודקת...

באמת אי אפשר להאשים אותו, אבל מצד שני גם אי אפשר להאשים את הבן שלו שכעס עליו...(זה לא אומר להרוג אבל בכל זאת...)

למעלה