סלחו לי שלא התאפקתי

מצב
הנושא נעול.

kabeemulo

New member
שקילה לגיטימית, כמובן!

לו הייתי "מנהל של פורום פרטי", הייתי שוקל
איזו הודעה למחוק: גם את המתלהמת ההיא ללא ספק, על האשמה הלא-מבוססת אך החמורה ביותר ב"גזענות". מי שמשתמש במילה הזאת, באמת כדאי לו להיזהר מאוד (אני מקווה שההבדל בין מילה "בוטה" כמו "עלוב", לבין האשמה חמורה ביותר - "גזען", הוא ברור כשמש). חבל שבשיח הפולטי שלנו המילה הזאת הפכה לזולה כל-כך, יחד עם עוד כמה מילים שפעם נשאו משמעות חשובה ביותר (למשל "שואה") והיום איבדו אותה בגלל חובבנים מהתקשורת ושקרנים מקצועיים מהפוליטיקה.

למה דבריה מזכירים לי את "פראבדה"? ולו בגלל הביטוי הבא:

"אתה מנסה להציג אותן באצטלה של "נאורות" ו"מלומדות" (טקטיקה ידועה של גזענים)" (החלף את המילה "גזענים" ב"כרישי הקפיטליזם").

המבינים יבינו ויזהו את הסגנון. הייתי מביא אפילו דוגמאות קונקרטיות, אילו היה לי יותר זמן.
שקילה לגיטימית, כמובן!

מיכי 10

Member
אופס, קאבה, כרגע שלחתי את תגובתי המושקעת, בלי

מה זה בדיוק "סתימת פיות"?
אני אישית תומך בחופש הביטוי, ובזכותך להביע בפומבי את דעתך, תהא פוגענית ו/או מפגרת ו/או דפוקה ככל שתהא.

זה לא אומר שפורום ספציפי זה או אחר הוא המקום המתאים לזה. זכותו של מנהל פורום להחליט שלאמירות מסוימות אין מקום בפורום שלו. על אחת כמה וכמה זכותו של גולש להביע את דעתו שלאמירות מסוימות אין מקום בפורום מסוים, ולפנות למנהל הפורום בבקשות בהתאם, בין אם על גבי דפי הפורום הפומביים, בין אם מאחורי הקלעים. וזכותו של המנהל לקבל או לקבל את בקשות הגולש.

אני ("שמאלני רדיקלי", להגדרתך, אם כי מהשטויות שאתה וחבריך כתבתם לעיל ברור שאתם ממש לא מבינים את עמדות השמאל הרדיקלי, מה שלא מונע מכם לבקר "אותן" [= את מה שאתם חושבים שהן, אפילו שהן לא] בנימוקים לא ענייניים ולחשוף בעיקר את בורותכם) מתנגד בכל תוקף לסתימת פיות: אני לא חושב שלהביע את עמדותיך הנלוזות, ואפילו בשפה צורמת, גסה ו/או מעליבה, צריך להחשב עבירה על החוק, ותומך בזכותך לעשות זאת בכל מדיום שמקבל את זה (לרבות בפורומים ציבוריים שמאפשרים זאת ובפורומים ו/או בלוגים פרטיים).

אבל אני כן תומך בזכותו של כל מפרסם להגביל כראות עיניו את התוכן שהוא מפרסם. כך שגם אם יש לך זכות טבעית לפרסם תוכן מסוים, זכותו של אתר "תפוז", למשל, לא לאפשר לך לפרסם אותו דוקא אצלו (או דוקא בפורום מסוים אצלו – שיקול דעת שאתר "תפוז" משאיר למנהלי הפורומים). כך שאם מנהל פורום מוחק לך הודעה – ועל אחת כמה וכמה אם גולש באתר שאין בכוחו למחוק הודעות בסך הכל מבקש ממנהל פורום למחוק הודעה – אין בכך משום יציאה נגד חופש הביטוי שלך, ובוודאי שאין פה "סתימת פיות בזויה של השמאל".

מה שכתבת ("פסיכוזה עלובה") יכול להתפס – בין אם בצדק ובין אם לא – כאמירה גזענית ו/או כאמירת שנאה. אני יכול להבין ולקבל את זה שישנם מנהלי פורומים שלא ירצו כאלה דברים אצלם בפורום. אני יכול להבין ולקבל את זה שישנם מנהלי פורומים שלא ירצו שפה פוגענית אצלם בפורום, מבלי קשר לעמדות שהיא מבטאת או מבטאת לכאורה. ואני יכול להבין מנהלי פורום שלא ירצו אצלם בפורום דברים שיכולים לעורר מריבות ותחושות לא נעימות – במיוחד כשהם לא קשורים לנושא הפורום. אין בכל זה משום סתימת פיות.

ומה שאני הכי יכול להבין שמנהלי פורום יכולים לא לרצות אצלם בפורום (ואם אני הייתי מנהל פורום הייתי אישית מוחק אותם מיד) זה דברי השמצה אישיים. חלק מהדברים שאתה ואחרים כתבתם לעיל על הגולשת שכינויה "כרובית ניצנים" נופלים תחת הגדרה זו.
לראות שגם אתה הגעת הנה. אז לצערי הרב, אני אפילו לא יכולה לקרוא עכשיו את מה שכתבת, למרות סקרנותי הרבה. כי אחרת לא תהיה כאן שבת. הייתי יותר מדי במחשב היום, ולא עשיתי שום דבר מועיל בכיוון של אוכל, סדר וניקיון.
חבל, אבל אוכל לקרוא רק במוצאי שבת.

להשתמע ושבת שלום.

kabeemulo

New member
אם זה לא ימחק זה יחכה לך למוצ"ש

לראות שגם אתה הגעת הנה. אז לצערי הרב, אני אפילו לא יכולה לקרוא עכשיו את מה שכתבת, למרות סקרנותי הרבה. כי אחרת לא תהיה כאן שבת. הייתי יותר מדי במחשב היום, ולא עשיתי שום דבר מועיל בכיוון של אוכל, סדר וניקיון.
חבל, אבל אוכל לקרוא רק במוצאי שבת.

להשתמע ושבת שלום.

easylivin

New member
אל תבנה על זה שהשרשור יימחק.

אל תבנה על זה שהשרשור יימחק.

הוא לא. לכל היותר, אם תכתוב תגובות לא מתאימות במטרה להביא "לסגירת הבאסטה", רק התגובות שלך יימחקו (מניסיון מאוד ארוך עם הפורום).

מיכי 10

Member
האמת, קצת היה לי חשש שזה יימחק אולי,

האמת, קצת היה לי חשש שזה יימחק אולי,
ואז לא אספיק לקרוא. אבל טוב שהשרשור עבר סוף סוף מהדף הראשי, לשם הוא ממש לא התאים.
אז "זכיתי" לקרוא. אבל קראתי וקראתי כאן המון, ועדיין לא הגעתי אפילו לחצי ממה שנכתב כאן בינתיים. והאמת שעייפתי כבר מכל הנושא. מה גם שהדעות של האנשים השונים ברורות כבר לכולם, והכל חוזר על עצמו.

אז החלטתי לפרוש "כאן ועכשיו" משרשור זה, ולהתייחס רק אם יגיע לעינַי משהו שיחייב דווקא תגובה שלי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה