סלחו לי שלא התאפקתי

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member
מה פתאום? אם היה לך קצת יותר ותק בפורום הזה

ולא נראה לך שגם מהצד השני ישנם סיפורים כאלה?
מה פתאום? אם היה לך קצת יותר ותק בפורום הזה
היית יודע שיש כאן אדם אחד שתמיד (תמיד תמיד) צודק.

kabeemulo

New member
מי פה לא יכול לחשוב ולנהל דיון ענייני ולנמק

קובי, אתה כמובן צודק, ואמרתי זאת לאריק לא אחת
בעבר.

אבל... אני חייב להודות שיש בי שביעות רצון מסויימת על כך שהשמאלנים הקיצוניים (כמו זה שאריק מתווכח איתו) מגיעים לפורום ומנסים להפיץ פה את משנתם העבשה והכושלת.

ואפילו... אפילו הנאה "סדיסטית" מסויימת לקרוא את הטענות שאריק מטיח בהם (מטיח בקיר, כמו שכתבת).

כי בכל פעם שאנו נחשפים ל"עולמם הפנימי" של השמאלנים, ובכל פעם שהם נאלצים להגן על עמדותיהם מחוץ לבועה שלהם, הם שוב מוכיחים שכל מה שכתבתי כאן עליהם לאורך השנים היה נכון במאה אחוז, ולמעשה אפילו בלשון המעטה...

והרי גם השרשור מהפורום של מיכל שאליו הסבת את תשומת לבנו חשף את השמאלנים במלוא כיעורם המנטלי. לכן כל מה שנותר לי לעשות הוא לכתוב מש"ל ענקי על כל השרשור הזה. זה ממש "תשדיר שירות" אידיאלי נגד הלך ה"מחשבה" השמאלני (המרכאות הן משום שהשמאלנים אינם באמת מסוגלים לחשוב). וכמו שכתבו כאן, בכל פעם שהם כותבים פניני חכמה כמו "ממשלת ישראל מבצעת פשעים נגד האנושות", הם חופרים לעצמם בור עוד יותר גדול.
מי פה לא יכול לחשוב ולנהל דיון ענייני ולנמק
את טענותיו בדיוק? כנראה שלדעתך אני. לדעתי – אתה.

ממש ממש לא

ההודעה שלך מבזה ומיותרת
אני באופן אישי תומך במפלגת העבודה כך שאני יכול להחשב כשמאלני (למרות שיש שמאלה ממנה, ומפלגת העבודה קרובה למרכז).

ההודעה שלך מגעילה. זה מה שיש לי לומר. ואולי ימנים הם שטופי מוח שאינם מסוגלים לחשיבה עצמאית ולו במילימטר מהקו של משטרת המחשבות.? אני לא טוען זאת, רק מנסה להראות את הצד השני. לא היית רוצה שיכתבו על הצד שלך כך.
ממש ממש לא
אין כל קשר בין מפלגת העבודה (או מה שנשאר ממנה היום) לבין מה שקובי ואני מדברים עליו.
אתה"יכול להחשב כשמאלני"? בעיני מי בדיוק? המרחק בינך לביניהם עצום (שלא לדבר על כך שבעיני השמאלנים אתה "משוקץ" - תומך במפלגה שמונהגת ע"י שלי ה"ימנית קיצונית, תומכת המתנחלים, הבוגדת במחנה השלום" כפי שמגדירים אותה השמאלנים, ואחד מחברי הכנסת שלה הוא "פושע המלחמה" עמרי בר לב מיחידת ה"טרור" סיירת מטכ"ל...) איפה אתה חי? אתה באמת משווה בין מצביע למפלגת העבודה לבין מי שתומך בכל ארגון טרור על פני כדור הארץ כל עוד הוא מוסלמי ומעוניין בהשמדת ישראל? בין עצמך לבין מי שתמך בהפצצת ישראל ע"י סדאם המיטומטם בשנת 91' (אם שכחת, הקו שלהם היה אז: "סדאם צודק"...)? בינך לבין מי שמאמין שהיה טבח של אלפי אזרחים בג'נין ב-02'? בינך לבין מי שתומך בחימוש הגרעיני של אירן כדי שתוכל לאיים על ישראל בהשמדה מוחלטת ובכך "לרסן" את מדינתנו הפושעת?
אתה כנראה כלל לא קראת את תגובתי אלא הגבת באוטומט. כתבתי שהם חצי אחוז מהאוכלוסיה. מפלגת העבודה אמנם שקעה בשנים האחרונות, אבל חצי אחוז מהאוכלוסיה?! חשבון פשוט, בנצי...

למקרא תגובתך נדמה לי שנחתת אתמול מהמאדים ואינך יודע מה מתרחש בתקשורת הישראלית ב-25 השנים האחרונות, ובכך אני כולל בלוגים ופורומים כמובן. תפקח עיניים ותראה מה קורה משמאלך... אמנם זה לא נעים, אבל עדיף לראות את המציאות בעיניים מאשר להיות עיוור (כמו השמאלנים עצמם).

droriko

New member
למרות שגם למפלגת העבודה הם התחילו לזלוג

ממש ממש לא
אין כל קשר בין מפלגת העבודה (או מה שנשאר ממנה היום) לבין מה שקובי ואני מדברים עליו.
אתה"יכול להחשב כשמאלני"? בעיני מי בדיוק? המרחק בינך לביניהם עצום (שלא לדבר על כך שבעיני השמאלנים אתה "משוקץ" - תומך במפלגה שמונהגת ע"י שלי ה"ימנית קיצונית, תומכת המתנחלים, הבוגדת במחנה השלום" כפי שמגדירים אותה השמאלנים, ואחד מחברי הכנסת שלה הוא "פושע המלחמה" עמרי בר לב מיחידת ה"טרור" סיירת מטכ"ל...) איפה אתה חי? אתה באמת משווה בין מצביע למפלגת העבודה לבין מי שתומך בכל ארגון טרור על פני כדור הארץ כל עוד הוא מוסלמי ומעוניין בהשמדת ישראל? בין עצמך לבין מי שתמך בהפצצת ישראל ע"י סדאם המיטומטם בשנת 91' (אם שכחת, הקו שלהם היה אז: "סדאם צודק"...)? בינך לבין מי שמאמין שהיה טבח של אלפי אזרחים בג'נין ב-02'? בינך לבין מי שתומך בחימוש הגרעיני של אירן כדי שתוכל לאיים על ישראל בהשמדה מוחלטת ובכך "לרסן" את מדינתנו הפושעת?
אתה כנראה כלל לא קראת את תגובתי אלא הגבת באוטומט. כתבתי שהם חצי אחוז מהאוכלוסיה. מפלגת העבודה אמנם שקעה בשנים האחרונות, אבל חצי אחוז מהאוכלוסיה?! חשבון פשוט, בנצי...

למקרא תגובתך נדמה לי שנחתת אתמול מהמאדים ואינך יודע מה מתרחש בתקשורת הישראלית ב-25 השנים האחרונות, ובכך אני כולל בלוגים ופורומים כמובן. תפקח עיניים ותראה מה קורה משמאלך... אמנם זה לא נעים, אבל עדיף לראות את המציאות בעיניים מאשר להיות עיוור (כמו השמאלנים עצמם).
למרות שגם למפלגת העבודה הם התחילו לזלוג
ע"ע מירב מיכאלי,סתיו שפיר ויוסי יונה שלמרבה המזל לא נכנס לכנסת.

אה, וד"א בנצי

ההודעה שלך מבזה ומיותרת
אני באופן אישי תומך במפלגת העבודה כך שאני יכול להחשב כשמאלני (למרות שיש שמאלה ממנה, ומפלגת העבודה קרובה למרכז).

ההודעה שלך מגעילה. זה מה שיש לי לומר. ואולי ימנים הם שטופי מוח שאינם מסוגלים לחשיבה עצמאית ולו במילימטר מהקו של משטרת המחשבות.? אני לא טוען זאת, רק מנסה להראות את הצד השני. לא היית רוצה שיכתבו על הצד שלך כך.
אה, וד"א בנצי
אם תטרח לקרוא את התגובות של גב' "ראש כרוב ניצנים", תגלה שהן מוכיחות באופן מוחלט שאני צודק בכל מילה שכתבתי כאן על השמאלנים. ציטוטים ממשנתם של ראשי משטרת המחשבות (היא אפילו מודה שהיא מעתיקה מחומסקי, התומך הגדול ביותר של רצח העם בקמבודיה והתומך הגדול ביותר של החזבאללה, האחראי לרצח העם כיום בסוריה!) כמו תוכי מאולף שאין לו שום רעיון מקורי ויודע רק לחזור על מה שלימדו אותו להגיד.

ד"א, הניק שלה מתאים מאד לעמדתה הפוליטית...

סלחו לי שלא התאפקתי
אבל אני חייב להראות לכם את הליברליות ואת הפתיחות וחופש הביטוי שהשמאל מרשה לאחרים:
שאלה ששאלתי בפורום שפות ובלשנות.

היתה לי הערת אגב קטנה על הפסיכוזה העלובה של האיסלם לגבי המספר 40.
כמה קפצו והעירו לי, בסדר. מקובל. ניחא.
אבל "הגדילה" לעשות אחת שמכונה 'כרוב ניצנים' שכמעט 10 ימים אחרי פתיחת השרשור
התחילה לתקוף אותי בחריפות תוך דרישה שהמנהלת תנקוט בסנקציות כלשהן נגדי.

אגב, מיכי10, זה ממש לא בגללך ולא נגדך, אלא דוגמא קלאסית לסתימת הפיות הבזויה של אנשי השמאל.

צר לי קוראי פורום תח"ץ על שלא התאפקתי, בכל זאת זה פורום "הבית" שלי (המרכאות הכפולות הן לא בגלל שזה לא פורום הבית אלא כי אין באמת מושג כזה,
אבל אם היה הבנתם למה כוונתי. בכל זאת אני קבוע כאן החל משלהי 2003 או תחילת 2004).
ד"א, הניק שלה מתאים מאד לעמדתה הפוליטית...
הנה כאן:

http://www.youtube.com/watch?v=VOwAjnKzPpk

מיכי 10

Member
down under, רק במקרה הגעתי לשרשור שלך כאן,

סלחו לי שלא התאפקתי
אבל אני חייב להראות לכם את הליברליות ואת הפתיחות וחופש הביטוי שהשמאל מרשה לאחרים:

אגב, מיכי10, זה ממש לא בגללך ולא נגדך, אלא דוגמא קלאסית לסתימת הפיות הבזויה של אנשי השמאל.

צר לי קוראי פורום תח"ץ על שלא התאפקתי, בכל זאת זה פורום "הבית" שלי (המרכאות הכפולות הן לא בגלל שזה לא פורום הבית אלא כי אין באמת מושג כזה,
אבל אם היה הבנתם למה כוונתי. בכל זאת אני קבוע כאן החל משלהי 2003 או תחילת 2004).
down under, רק במקרה הגעתי לשרשור שלך כאן,
וראיתי שהתייחסת גם אלי.

אם מותר לי, אומר לך את דעתי. בפורום תח"צ אתה בן בית, ואני אורחת מזה חודשים מעטים. אוהבת להיות כאן, כי מההתחלה התקבלתי בצורה יפה וחמה.

אז אספר לך איך אני נוהגת, לאור ניסיון של כמה שנים בפורומים בדיונים פוליטיים ודתיים:

יש לי הדעות שלי, שבדרך כלל הן כנראה דעות המיעוט. אבל אני נותנת באופן אישי לכל אחד את הכבוד שלו, גם אם דעותיו מרתיחות אותי. כי לפורומים אנחנו לא באים כדי לריב, אלא כדי לדון בנושאי כל פורום. ואם ביחד עם זה אנחנו גם מתיידדים וירטואלית (ולפעמים גם בפגישות פנים אל פנים) - אדרבה ואדרבה. אנחנו גם סוטים מדי פעם מנושאי הפורומים, ומצידי גם זה בסדר.
וגם לכעוס על אחרים בפורום מותר בהחלט, גם לי יש לפעמים כעסים, אבל אני מנסחת אותם תמיד בצורה מנומסת.

אני בעד פורומים מעניינים, שימושיים, נקיים, ובעלי אווירה חברית ונעימה. וכמובן גם עם חוש הומור.
לפגיעות אישיות אני לא מסכימה. ובפורום שלי, אפילו מוחקת, אבל רק כשאין ברירה והסאה הוגדשה. ידי אינה קלה על הדק המחיקה.

עם אחד מחברי הפורום שלי, שהוא בעל דעות פוליטיות מנוגדות לגמרי לדעות שלך (וגם לדעות שלי), יש לי התכתבויות אישיות כבר חמש שנים. הוא ניסה לגרור אותי שוב ושוב לוויכוחים פוליטייים. ולקח לי כמה שנים להבהיר לו שאני מוכנה להתכתב איתו על כל נושא בעולם (כולל בענייני דת, שגם בהם כל אחד מאיתנו בצד אחר), רק לא על פוליטיקה. וכך אנחנו מסתדרים יפה ובצורה מכובדת.

עם כל הכבוד, ובלי קשר לעמדתי הפוליטית

סלחו לי שלא התאפקתי

להגיד על מונח שהוא חשוב לדת אחרת "פסיכוזה עלובה" זה לא בסדר והכרובית צודקת וגם עוד מישהו שהעיר לך.
יש שם שירשור נחמד על מספרים ופיתאום וללא שום הצדקה עניינית נתת "ציון" לדת אחרת.
תאר לך אם זה היה הפוך? אויה! אנטישמיות!
וסלח לי: כבוד לדת אחרת זאת תכונה אוניברסלית ולא קשורה לימין או שמאל.

easylivin

New member
אין שום חובה לתת "כבוד לדת" כלשהי

להגיד על מונח שהוא חשוב לדת אחרת "פסיכוזה עלובה" זה לא בסדר והכרובית צודקת וגם עוד מישהו שהעיר לך.
יש שם שירשור נחמד על מספרים ופיתאום וללא שום הצדקה עניינית נתת "ציון" לדת אחרת.
תאר לך אם זה היה הפוך? אויה! אנטישמיות!
וסלח לי: כבוד לדת אחרת זאת תכונה אוניברסלית ולא קשורה לימין או שמאל.
לכל אדם מגיע כבוד בצורה של זכויות בסיסיות, וזה באמת אוניברסלי (בעולם המערבי). בין יתר הזכויות, גם חופש המצפון והדת, כל עוד קיום הפולחנים לא פוגע בזכויותיהם הבסיסיות של אחרים. אבל לאף אחד לא מגיעה הזכות ש"יכבדו את הדת שלו", ובמסגרת חופש הביטוי מותר גם להגיד דברים רעים על דתות באופן כללי ועל אמונות מסויימות באופן ספציפי.

בדיוק כמו שלא חייבים לתת כבוד לכל דעה באשר היא. אם מישהו מחזיק בדעה שוביניסטית, נניח? או בדת שלמה שבנויה על שוביניזם?.. גם דעות שהן הזויות בעיניי, אין עליי שום חובה "לכבד" אלא מותר לי להביע דעה נגדית ובאופן נחרץ. גם לגברת המוזכרת כאן מותר להביע את דעותיה מבלי לסתום פיות של אחרים, כנ"ל לגבי כל אחד ואחד שמשתתף בשרשור הזה ובכלל.

לדעתי יש חובה לכבד כל אמונה

לכל אדם מגיע כבוד בצורה של זכויות בסיסיות, וזה באמת אוניברסלי (בעולם המערבי). בין יתר הזכויות, גם חופש המצפון והדת, כל עוד קיום הפולחנים לא פוגע בזכויותיהם הבסיסיות של אחרים. אבל לאף אחד לא מגיעה הזכות ש"יכבדו את הדת שלו", ובמסגרת חופש הביטוי מותר גם להגיד דברים רעים על דתות באופן כללי ועל אמונות מסויימות באופן ספציפי.

בדיוק כמו שלא חייבים לתת כבוד לכל דעה באשר היא. אם מישהו מחזיק בדעה שוביניסטית, נניח? או בדת שלמה שבנויה על שוביניזם?.. גם דעות שהן הזויות בעיניי, אין עליי שום חובה "לכבד" אלא מותר לי להביע דעה נגדית ובאופן נחרץ. גם לגברת המוזכרת כאן מותר להביע את דעותיה מבלי לסתום פיות של אחרים, כנ"ל לגבי כל אחד ואחד שמשתתף בשרשור הזה ובכלל.
וכל הדתות שוביניסטיות, גם הדת המונוטאיסטית הראשונה בעולם.
פותח השירשור לדעתי (ותקן אותי אם אני טועה) לא מכיר את האיסלם.
אבל לגופו של עניין יש הבדל בין לאמר על משהו או מנהג דתי קדוש "פסיכוזה עלובה" ובין להסביר מדוע.
גם עלינו אמרו מספיק דברים כוללניים ולא נכונים ואתה יודע יפה לאן זה הוביל.

פותח השירשור הכניס שם כינוי גנאי שהוא לא קשור לשירשור (שהוא עצמו פתח) וגם טעה עובדתית וגם רץ לספר לחבר'ה.
אז עם כל הכבוד, אני יכול לאמר שפורים ממבוסס על פסיכוזה פדופילית עלובה ושובינסטית. זה בסדר? בטח שלא. כי לא הסברתי ונימקתי.

down under

New member
נדיר שאני ואריק (/easylivin) מסכימים כך

אבל לגופו של עניין יש הבדל בין לאמר על משהו או מנהג דתי קדוש "פסיכוזה עלובה" ובין להסביר מדוע.

פותח השירשור הכניס שם כינוי גנאי שהוא לא קשור לשירשור (שהוא עצמו פתח) וגם טעה עובדתית וגם רץ לספר לחבר'ה.
אז עם כל הכבוד, אני יכול לאמר שפורים ממבוסס על פסיכוזה פדופילית עלובה ושובינסטית. זה בסדר? בטח שלא. כי לא הסברתי ונימקתי.
נדיר שאני ואריק (/easylivin) מסכימים כך
על הכל, הפעם הסכמתי עם כל מלה שלו בתגובה.

אין שום חוק או כלל או עקרון מוסרי או עקרון בתורת המידות (הטובות) שמחייב לתת כבוד לדת.
יש לתת כבוד רק לבני אדם וגם זה בתנאי שהם מכבדים אותך קודם כל.

אני בז לדתות בכלל ולדתות כמו האיסלם בפרט.

ואמירה כלשהי של גולש, בעיקר אם היא אמירת אגב (וזה מה שהיתה ההערה שלי על הפסיכוזה של האיסלם) ממש אבל
ממש ממש או אם תרצו בשפתי ממש ממשותיים (או על משקל מלך מלכי המלכים, אלעק, ממש ממשי הממשים) לא מובילה לטבח ולהשמדת עם.
בטח שלא כלפי דת שיש לה מעל למליארד מאמינים.

וכן, זה כן בסדר לאמר שפורים או פסח מבוססים על פסיכוזה פדופילית עלובה. בלי צחוק, זה באמת כן בסדר.
יש חופש דעה מוחלטת, כל עוד אתה לא קורא לפגוע בבני הדת שאתה טוען שהיא מושפעת מפסיכוזה.

לולא החילוניות, העולם לא היה מגיע להתפתחויות טכנולוגיות מדעיות וגם לא פילוסופיות (מרבית הפילוסופים המודרניים הינם חילוניים או כאלו שרצו אבל פחדו ובכל זאת נשארו בצילה
של הכנסיה הנוצרית) כפי שהוא הגיע אליו ב-400 השנה בה החלה להתפתח החילוניות באירופה.

easylivin

New member
השאלה היא מה ההגדרה שלך ל"לכבד".

להגיד רק דברים טובים או בכלל לא? זו סתימת פיות מהסוג הגרוע ביותר. בעיקר במדינות דיקטטוריות כמו רוסיה העכשווית (דוגמה שאני מכיר) מחוקקים בימים אלה חוקים "נגד העלבת האמונה". אומנים וכתבים כבר הואשמו בזה, תערוכות נסגרו ויצירות אומנות הוחרומו. במדינות המערב חוקים כאלה לא קיימים כמעט בשום מקום (למעט מדינות קתוליות אדוקות למשל) ונקווה שגם אנחנו לא נגיע לשם. בישראל מותר גם מותר להעלות על הכתב דברים שלמאמיני היהדות, האיסלאם והנצרות מאוד לא נעים לקרוא ולשמוע.

במקרה הספציפי לא מדובר בהכללה הכללה, הוא מדבר על מנהג ספציפי ומכנה אותו "פסיכוזה" (אילו היה כותב "אובססיה", זה היה בסדר? בטוח שלא מבחינתה של מגינת האיסלאם המתלהמת, שגם לגביה אין בטחון שהיא מכירה את הדת הזאת). ההתבטאות אולי תמוהה כי יש מנהגים רעים באמת בדתות שונות, או ליתר דיוק מנהגים מסויימים של רוב מאמיני הדתות האלו. אז לא הסביר את עצמו ולא נימק כראוי, אוקיי. אבל בטח שאין פה שום "גזענות" ובכלל שום דבר מהתוויות האלו שסותמי הפיות מנסים להדביק.

easylivin

New member
* "בהכללה הכללה" - מחק את המיותר.

להגיד רק דברים טובים או בכלל לא? זו סתימת פיות מהסוג הגרוע ביותר. בעיקר במדינות דיקטטוריות כמו רוסיה העכשווית (דוגמה שאני מכיר) מחוקקים בימים אלה חוקים "נגד העלבת האמונה". אומנים וכתבים כבר הואשמו בזה, תערוכות נסגרו ויצירות אומנות הוחרומו. במדינות המערב חוקים כאלה לא קיימים כמעט בשום מקום (למעט מדינות קתוליות אדוקות למשל) ונקווה שגם אנחנו לא נגיע לשם. בישראל מותר גם מותר להעלות על הכתב דברים שלמאמיני היהדות, האיסלאם והנצרות מאוד לא נעים לקרוא ולשמוע.

במקרה הספציפי לא מדובר בהכללה הכללה, הוא מדבר על מנהג ספציפי ומכנה אותו "פסיכוזה" (אילו היה כותב "אובססיה", זה היה בסדר? בטוח שלא מבחינתה של מגינת האיסלאם המתלהמת, שגם לגביה אין בטחון שהיא מכירה את הדת הזאת). ההתבטאות אולי תמוהה כי יש מנהגים רעים באמת בדתות שונות, או ליתר דיוק מנהגים מסויימים של רוב מאמיני הדתות האלו. אז לא הסביר את עצמו ולא נימק כראוי, אוקיי. אבל בטח שאין פה שום "גזענות" ובכלל שום דבר מהתוויות האלו שסותמי הפיות מנסים להדביק.
* "בהכללה הכללה" - מחק את המיותר.

למה לא קראת עד הסוף?

למה לא קראת עד הסוף?
עד סוף דבריו של פסיכולוג הדת? הוא כתב "פסיכוזה עלובה". אני מניח שאתה יודע את ההבדל. בין נניח שושנה ושושנה עלובה

easylivin

New member
אז לדעתו, מנהג מסויים הוא "פסיכוזה עלובה"...

למה לא קראת עד הסוף?
עד סוף דבריו של פסיכולוג הדת? הוא כתב "פסיכוזה עלובה". אני מניח שאתה יודע את ההבדל. בין נניח שושנה ושושנה עלובה
הייתי משתמש במילים גרועות בהרבה לתיאור מנהגים שהם באמת גרועים בעיניי.

מבחינתי, מנהגים מסויימים צריכים לחלוף מהעולם ופשוט לא אכפת לי עד כמה הם "חשובים למאמינים". למשל, יש כוהני דת מסויימים המתייחסים לנשים כאל שפחות, ולאותם כוהני דת יש לא מעט מאמינים גם כן. לא אכבד אותם אלא אכנה אותם חלאות אדם, מנוולים ואנסים - בפומבי, כנראה שרק באינטרנט כי הם באמת חלאות ובאמת רוצחים כל "כופר" הנקרה בדרכם.

ולדעתי הוא מבזה דת אחרת

הייתי משתמש במילים גרועות בהרבה לתיאור מנהגים שהם באמת גרועים בעיניי.

מבחינתי, מנהגים מסויימים צריכים לחלוף מהעולם ופשוט לא אכפת לי עד כמה הם "חשובים למאמינים". למשל, יש כוהני דת מסויימים המתייחסים לנשים כאל שפחות, ולאותם כוהני דת יש לא מעט מאמינים גם כן. לא אכבד אותם אלא אכנה אותם חלאות אדם, מנוולים ואנסים - בפומבי, כנראה שרק באינטרנט כי הם באמת חלאות ובאמת רוצחים כל "כופר" הנקרה בדרכם.
ולדעתי הוא מבזה דת אחרת
כמו זכות קדימה: כבוד לא לוקחים אלא נותנים. גם בעיניי מנהגים חייבים לחלוף מהעולם. אבל הארבעים יום או ווטאבר זה לא "פסיכוזה עלובה" וחוסר האבחנה של פותח השירשור מעיד רק על עצמו.
וגם ביהדות יש כהני דת שמתיחסים לנשים כשפחות. אבל בגלל זה לא אכנה את "עשרת הימים" כ"פסיכוזה עלובה".

easylivin

New member
אבל גם אם תכנה, לא אכנה אותך 'פשיסט' וכד'

ולדעתי הוא מבזה דת אחרת
כמו זכות קדימה: כבוד לא לוקחים אלא נותנים. גם בעיניי מנהגים חייבים לחלוף מהעולם. אבל הארבעים יום או ווטאבר זה לא "פסיכוזה עלובה" וחוסר האבחנה של פותח השירשור מעיד רק על עצמו.
וגם ביהדות יש כהני דת שמתיחסים לנשים כשפחות. אבל בגלל זה לא אכנה את "עשרת הימים" כ"פסיכוזה עלובה".
ולא אנסה להשתיק אותך: זאת הנקודה שלי. יש דוגמאות למנהגים מזעזעים בעיניי של זרמים מסויימים ביהדות, אבל בהיותי אתאיסט אני עדיין רואה את ההבדלים הגדולים בין הדתות השונות. ביהדות עוד לפני אלפיים שנה הפרושים טענו שיש להימנע מעונשי מוות, ואליו בימינו אנו במדינות מוסלמיות מוציאים להורג הומוסקסואלים ונשים "נואפות" (שנאנסו) וזה ממוסד על ידי הדת ההמונית. לא כל הדתות הן היינו הך, זאת עובדה, וחלקן עושות דברים שאסור לעבור עליהם בשתיקה.

לא הייתי יוצא נגד מנהג שהוא סתם מוזר אבל לא מסוכן בעיניי, אבל זה לא אומר שלאחרים אסור.

תראה, אני מייצג רק את עצמי ואת הערכים שלי

ולא אנסה להשתיק אותך: זאת הנקודה שלי. יש דוגמאות למנהגים מזעזעים בעיניי של זרמים מסויימים ביהדות, אבל בהיותי אתאיסט אני עדיין רואה את ההבדלים הגדולים בין הדתות השונות. ביהדות עוד לפני אלפיים שנה הפרושים טענו שיש להימנע מעונשי מוות, ואליו בימינו אנו במדינות מוסלמיות מוציאים להורג הומוסקסואלים ונשים "נואפות" (שנאנסו) וזה ממוסד על ידי הדת ההמונית. לא כל הדתות הן היינו הך, זאת עובדה, וחלקן עושות דברים שאסור לעבור עליהם בשתיקה.

לא הייתי יוצא נגד מנהג שהוא סתם מוזר אבל לא מסוכן בעיניי, אבל זה לא אומר שלאחרים אסור.
ולכן לאמר על מישהו שהוא פשיסט ולאמר על מנהג דתי שמקודש בעיני המאמינים (ואיש לא מת מהמנהג הזה) פסיכוזה עלובה, חד המה וזה בלי שום קשר לדעותי הפוליטיות.
ובהחלט מותר להתעמת עם כל מנהג ולהעמיד אותו לביקורת, אבל לא בצורה מבזה כמו שפותח השירשור כתב.

easylivin

New member
שוב, גם אני לא הייתי כותב דברים כאלה

ולכן לאמר על מישהו שהוא פשיסט ולאמר על מנהג דתי שמקודש בעיני המאמינים (ואיש לא מת מהמנהג הזה) פסיכוזה עלובה, חד המה וזה בלי שום קשר לדעותי הפוליטיות.
ובהחלט מותר להתעמת עם כל מנהג ולהעמיד אותו לביקורת, אבל לא בצורה מבזה כמו שפותח השירשור כתב.
שוב, גם אני לא הייתי כותב דברים כאלה
על מנהג שהוא לא מזיק, אבל מכאן רחוקה מאוד הדרך עד לסתימת פיות באמצעות האשמת הכותב בפשעים נגד האנושות. "מבזה", אבל מותר במסגרת חופש הביטוי? שיתמודדו עם זה, שיתווכחו, אבל שלא ינסו להשתיק אף אחד.

אבל למה אני טורח בכלל להגיב כל-כך הרבה לנושא הזה? מסיבה פשוטה, שאני מכיר היטב את השיטה הזאת של סתימת פיות, איפה בדיוק היא פותחה ותחת איזה דגל... ואיזה מחנה מרבה להשתמש בה. ובמיוחד במילה 'פשיסט' שלא במקרה הזכרתי אותה. אז בזה קובי צודק פעמיים. גם אם נניח שהוא טועה בצורת ההתייחסות שלו למנהג כזה או אחר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה