ח'ברה: על איזו סופה מדברים הערב???

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
גם מסביבתי הקרובה (בית ג'ימאל) דווחו כמויות חריגות של

בירושלים זה היה חריג ביותר
לא לשכוח שבתחילת החורף ובסתיו כמות הגשם הגדולה יורדת במישור החוף. גם מישור החוף הדרומי קיבל כמות גשם חסרת תקדים. שאר האזורים פחות.

אני מסכים שהתיאורים הסנסציוניים שפתחו את מהדורות החדשות בכל הערוצים היו מופרזים (ואתה יודע את זה כבר משלשום
).
גשמים - כ-120 מ"מ בפרק זמן של 24 ש'. עם זאת, מדובר בגשם ותו לא. לא רוחות חריגות, לא נזקים חריגים ולא נעליים. חורף מן המניין כמו שצריך להיות. אירוע חורפי שכזה אינו מצדיק את התואר "סערה" ולבטח לא "סופה". והיכן, לכל הרוחות, נמצא ד"ר אבשלום קור כשנגד עינינו שוב מחסלים את השפה העברית?

amit1270

New member
מסכים אתך

גשמים - כ-120 מ"מ בפרק זמן של 24 ש'. עם זאת, מדובר בגשם ותו לא. לא רוחות חריגות, לא נזקים חריגים ולא נעליים. חורף מן המניין כמו שצריך להיות. אירוע חורפי שכזה אינו מצדיק את התואר "סערה" ולבטח לא "סופה". והיכן, לכל הרוחות, נמצא ד"ר אבשלום קור כשנגד עינינו שוב מחסלים את השפה העברית?
מסכים אתך
אם כי היו גם משבי רוח חזקים (לא באופן קיצוני). התקשורת קצת ניפחה את הסיפור, נכון, אבל אם ה"רכבת" ששטפה את המרחב שבין אשקלון לירושלים הייתה מתמקמת 30-40 ק"מ צפונה, היינו שומעים על הרבה יותר נזקים ואולי אפילו חסימה של איזה כביש מרכזי בגוש דן...

טל 2010

New member
אתה לא מכיר את שיטת האורי בץ??

הבעיה בדיווחים אינה נמצאת בכמויות הגשם, שאכן גבוהות מהממוצע
לחודש נובמבר. הבעיה נמצאת בתיאורים המוגזמים שבהם מתארים החזאים את מערכת הגשם הנוכחית. מלבד מיקומה בחודש נובמבר, אין בעוצמתה של ה"סופה" הזאת שום דבר חריג או יוצא דופן. כבר ראינו רבות כמותה.
זה "קודקוד" שמפעיל עוד הרבה "חיילי וואנהבי כמוהו", תסתכל מה הולך בפורומים של מזג האויר ברשת, לא חסרים כאלה. ככה זה אבל כשהענף הזה כל כך מת בארץ.. אני לא אומר שאורי בץ פושע, הלוואי עוד הרבה "פושעים" כמוהו במדינה, אבל ההגזמות האלה שלו, כל השנים...
אלה שמגישים תחזיות בטלויזיה, דווקא משתדלים תמיד להיות יותר מתונים.
רק בסערת דצמבר האחרונה זה עלה להם דיי ביוקר.

luckydude

Active member
אני בהקשר הזה מכיר רק שיטה אחת ויחידה...

זה "קודקוד" שמפעיל עוד הרבה "חיילי וואנהבי כמוהו", תסתכל מה הולך בפורומים של מזג האויר ברשת, לא חסרים כאלה. ככה זה אבל כשהענף הזה כל כך מת בארץ.. אני לא אומר שאורי בץ פושע, הלוואי עוד הרבה "פושעים" כמוהו במדינה, אבל ההגזמות האלה שלו, כל השנים...
אלה שמגישים תחזיות בטלויזיה, דווקא משתדלים תמיד להיות יותר מתונים.
רק בסערת דצמבר האחרונה זה עלה להם דיי ביוקר.
אני בהקשר הזה מכיר רק שיטה אחת ויחידה...
שיטת האורי-כאן כמובן:

אני לא מבין את ההתנפלות כאן על החזאים

ח'ברה: על איזו סופה מדברים הערב???
האם יתכן שהחזאים עושים את עצמם? בירושלים לא ירדה היום אפילו לא טיפת גשם אחת...
אין כמעט רוח, אין עננים בשמיים וגם לא קר בחוץ....
האם יתכן שהחזאים התבלבלו עם התאריכים או אולי הם מתכוונים לסופה אחרת בארץ אחרת?
היום היתה שמש נהדרת כמעט כל היום בירושלים ודוד השמש התחמם חזק מאוד כמו בקייץ....
האם יתכן שלא תהיה סופה בירושלים?
מוזר מאוד מה שקורה כאן.....אולי ירושלים שייכת לארץ אחרת??
אני לא מבין את ההתנפלות כאן על החזאים
הם אנשי מיקצוע (אני מתכוון לחברים מבית דגן, לא לשחקני החיזוי בטלויזיה)
מי שהקצינה כהרגלה זאת התקשורת.
שמעתי באחד השידורים (שהועברו לרכב שלי ולכן שמעתי) בטלויזיה את כל ה"מומחים" וה"דוברים" מספרים איך הם מתכוננים למגה סופה ורק החזאי מיתן, הוריד את חברת החשמל מהעץ ואת השוטר מהניידת ואמר שזאת סה"כ סערה לא חריגה שכמותה יש כמעט כל שנה.
אבל ככה זה שהתקשורת הופכת כל סערה ל"סופה", כל ויכוח ל"קרב" וכל כעס ל"זעם".
בקיצור "נשיאים ו(עושים) רוח וגשם אין" (משלי, פרק כ"ה)
העיקר שבששי אחה"צ לא אמור לרדת גשם ואוכל לאוורר את המוסטנג או הפלקון...

מצב
הנושא נעול.
למעלה