במיוחד לבועז, אורי404 ו-וויליאהם: סוף סוף ניתן ל

מצב
הנושא נעול.
וגם התכנית "מסיפורי שפת הנחל" המקורית נכחדה:

ניסיתי הכל וללא תוצאות ! יש בלאגן עם החומרים של שנות ה-70
בטלויזיה הלימודית. רבים מהם נכחדו ונזרקו לאשפה כמו למשל שיעורי הצרפתית עם הילד בלורית הצרפתי שהיה פותח וסוגר חלונות מעץ בשיעור (תכנית מיובאת מצרפת). פעם נאמר לי שאות הפתיחה לקוח משיר ילדים באסקי אבל זה ממש לא נראה לי. יש לי הקלטה שלו באיכות גרועה על איזו קסטה שאני צריך למצוא. זו התקוה היחידה להגיע לפתרון המחקר. גם כאשר הצעתי 5000 ש"ח פרס למוצא האות - זה לא עזר ! זה לא ענין של כסף, זה ענין של מזל להגיע לאות. וזה בוער לי בעצמות מאז 1977.....
היא שודרה רק בעידן השחור לבן. (לא מתכוון לתכנית ההמשך בצבע).
השיר היה:
על שפת הנחל
גרים ביחד
אוגר ועכברוש
צפרדע ירוקת הראש
וצב...

down under

New member
התכנית על שפת הנחל היתה מין מיקס מוזר כזה

היא שודרה רק בעידן השחור לבן. (לא מתכוון לתכנית ההמשך בצבע).
השיר היה:
על שפת הנחל
גרים ביחד
אוגר ועכברוש
צפרדע ירוקת הראש
וצב...
היה בה קטעי חיות אמיתיים (הכוונה לא מצויר ולא בובות) שדובבו כאילו היו בני אדם.
בנוסף אם אני זוכר נכון היו סרטוני אנימציה וגם מעין סרטון דוקומנטרי קצר על הטבע או על ערים גדולות בעולם וכו'.
נכון?

יכול להיות. אני זוכר רק את החיות האמיתיות. זו סדרה שבדית

היה בה קטעי חיות אמיתיים (הכוונה לא מצויר ולא בובות) שדובבו כאילו היו בני אדם.
בנוסף אם אני זוכר נכון היו סרטוני אנימציה וגם מעין סרטון דוקומנטרי קצר על הטבע או על ערים גדולות בעולם וכו'.
נכון?
יכול להיות. אני זוכר רק את החיות האמיתיות. זו סדרה שבדית
שעברה דיבוב לעברית בארץ, כך שגם אם אשיג אותה משבדיה, זה חסר ערך ללא העברית ושיר הנושא.

amit1270

New member
אני מניח שיש איפשהו בצרפת עותקים של התכנית

ניסיתי הכל וללא תוצאות ! יש בלאגן עם החומרים של שנות ה-70
בטלויזיה הלימודית. רבים מהם נכחדו ונזרקו לאשפה כמו למשל שיעורי הצרפתית עם הילד בלורית הצרפתי שהיה פותח וסוגר חלונות מעץ בשיעור (תכנית מיובאת מצרפת). פעם נאמר לי שאות הפתיחה לקוח משיר ילדים באסקי אבל זה ממש לא נראה לי. יש לי הקלטה שלו באיכות גרועה על איזו קסטה שאני צריך למצוא. זו התקוה היחידה להגיע לפתרון המחקר. גם כאשר הצעתי 5000 ש"ח פרס למוצא האות - זה לא עזר ! זה לא ענין של כסף, זה ענין של מזל להגיע לאות. וזה בוער לי בעצמות מאז 1977.....
אני מניח שיש איפשהו בצרפת עותקים של התכנית

ועוד תכנית שנכחדה ושמה לא זכור לי היתה על המדריך החברתי אסף

חבל. הרושם היה, שהם מסודרים
הרושם שלי מהטלוויזיה החינוכית, זה שהם מסודרים יותר. למשל ערוצי היו-טיוב שלהם. כנראה הדבר הזה יותר נכון לשנות השמונים והלאה ולא לפני כן.
אולי אצל הגולשים ב"יו-טיוב", כמו דודי פטימר, שציינו או כינויים אחרים שם כמו למשל penir או shpater
שמכנס על הדשא בכל תכנית את ילדי המשק לאחר שהתגלו חילוקי דעות ביניהם. נדמה לי שזה היה במסגרת לימודי הסוציולוגיה והתכנית שודרה רק בעידן השחור-לבן בשנות ה-70. כמו כן נכחד סרט יפה בשחור לבן בו נראית נסיעה לאילת במכונית פתוחה. אין לי מושג למה היה שייך הסרט הזה אך הוא היה במסגרת חינוכית כלשהיא.

down under

New member
בסדרה עם המדריך אסף אני זוכר פרק אחד

שמכנס על הדשא בכל תכנית את ילדי המשק לאחר שהתגלו חילוקי דעות ביניהם. נדמה לי שזה היה במסגרת לימודי הסוציולוגיה והתכנית שודרה רק בעידן השחור-לבן בשנות ה-70. כמו כן נכחד סרט יפה בשחור לבן בו נראית נסיעה לאילת במכונית פתוחה. אין לי מושג למה היה שייך הסרט הזה אך הוא היה במסגרת חינוכית כלשהיא.
שנקרא 'החדש מצביע'. תקציר הפרק הוא בחור חדש הצטרף לחבר'ה ובאחת הפעמים כשהם ישבו על הדשא ובמקום להגיד משהו הוא הצביע וכולם צחקו
ואמרו "היי, החדש מצביע". הוא נפגע ונעלב ואז המדריך קרא אותם לסדר והזכיר להם שכל אחד מהם היה חדש במשהו או במקום כלשהו והיו לו שם קשיים
והם אכן שחזרו את הקשיים שהיו להם.

אתה זוכר סרט ניו יורקי בשחור לבן (אולי אפילו במקור היה בשחור לבן) משנות ה-50 או ראשית ה-60 ששודר או בטלוויזיה הלימודית או בשידור אחה"ץ של הכללית.
הראו בו נער שהוריו לא היו בבית והוא משוטט בכל מני רחובות של ניו יורק (או עיר ענק אמריקאית אחרת שבדאון טאוון שלה יש מלא גורדי שחקים)
והוא במעין ביתן קליעה למטרה (או בינגו או איזה שהוא משחק אחר, לצערי לא זוכר) זכה בפרס. הוא קבל דג במתנה (או שמא כמה גרושים ובגרושים הוא
קנה דג. במפורש אני זוכר את הדג) והוא שם אותו בצנצנת עגולה גדולה מלאה מים אצלו בבית.
הוא יצא החוצה ולפתע נכנס מהחלון חתול שניסה לתפוס את הדג והפך את הצנצנת. הדג פרפר ופרפר והנער נכנס הביתה. החתול ברח והנער הציל את הדג.
כמדומני שזה היה ללא מלים כל הסרט. סרט בערך באורך של בין 15 ל-30 דקות. לא יותר.

לצערי הסרט עם הדג לא זכור לי או שלא ראיתי אותו. האם אתה

שנקרא 'החדש מצביע'. תקציר הפרק הוא בחור חדש הצטרף לחבר'ה ובאחת הפעמים כשהם ישבו על הדשא ובמקום להגיד משהו הוא הצביע וכולם צחקו
ואמרו "היי, החדש מצביע". הוא נפגע ונעלב ואז המדריך קרא אותם לסדר והזכיר להם שכל אחד מהם היה חדש במשהו או במקום כלשהו והיו לו שם קשיים
והם אכן שחזרו את הקשיים שהיו להם.

אתה זוכר סרט ניו יורקי בשחור לבן (אולי אפילו במקור היה בשחור לבן) משנות ה-50 או ראשית ה-60 ששודר או בטלוויזיה הלימודית או בשידור אחה"ץ של הכללית.
הראו בו נער שהוריו לא היו בבית והוא משוטט בכל מני רחובות של ניו יורק (או עיר ענק אמריקאית אחרת שבדאון טאוון שלה יש מלא גורדי שחקים)
והוא במעין ביתן קליעה למטרה (או בינגו או איזה שהוא משחק אחר, לצערי לא זוכר) זכה בפרס. הוא קבל דג במתנה (או שמא כמה גרושים ובגרושים הוא
קנה דג. במפורש אני זוכר את הדג) והוא שם אותו בצנצנת עגולה גדולה מלאה מים אצלו בבית.
הוא יצא החוצה ולפתע נכנס מהחלון חתול שניסה לתפוס את הדג והפך את הצנצנת. הדג פרפר ופרפר והנער נכנס הביתה. החתול ברח והנער הציל את הדג.
כמדומני שזה היה ללא מלים כל הסרט. סרט בערך באורך של בין 15 ל-30 דקות. לא יותר.
לצערי הסרט עם הדג לא זכור לי או שלא ראיתי אותו. האם אתה
זוכר את שמה של התכנית החינוכית עם המדריך אסף? משום מה - שום פרק שלה לא עלה עד היום לאתר הנוסטלגייה של החינוכית ולא לשום בלוג או פורום. יתכן שלא נשאר אפילו פרק אחד בארכיון. חבל מאוד ! אני בהחלט זוכר את הפרק 'החדש מצביע'. הייתי שמח לראותו שוב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה