שאלות ליום חורפי

תודה לכולכן ומוסיפה למען הדורות הבאים עוד כמה

חיפשתי גם מתנות בכיוון מדעי/טכנולוגי לבנות.
כמה ממצאים-
http://www.hometrainingtools.com/gift-ideas-for-girls/c/191/start/12/
רובוט שניתן לתכנות פשוט(לעבור מסלול מכשולים, לרגל אחרי אחים קטנים...) ערכה לגידול גבישים (קריסטלים) ערכות להכנת בשמים, ועוד דברים יפים.
כמו כן ראיתי המלצות על סט אלקטרוניקה שמאפשר לעשות דברים נחמדים שגם בנות יאהבו לדעתי (לפחות אני זוכרת לטובה את הבית המואר והרמזור שבנינו בכיתה כשלמדנו מעגל חשמלי..)
://www.amazon.com/gp/product/B00CIXVITO/ref=ox_sc_act_title_5?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

(יש כזה גם באתר המדעטק)
והדבר החמוד הזה http://www.makeymakey.com/

סט בנייה של טינקרטויז- אבל בורוד ועם עיניים חמודות http://www.amazon.com/gp/product/B009IX2GTS/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&psc=1&smid=A2LWVB4NPPCDYP

ובארץ -http://www.gadgetshop.co.il/science_games.php
חנות המדעטק
http://shop.madatech.org.il/50700/מדע-ואנרגיה-ירוקה-1

ודיסהמלצה שבסופה המלצה:
סט לגו friends להרכבה "אולפן הקלטות של זמרת רוק".יפה, וסוף סוף לבני לגו ורודות וסגולות. אבל -
א.כל הסטים בסדרה הם בסגנון-אולפן הקלטות, קניות, ספא וטיפול בחיות ב. קניתי סט שנועד לאותו גיל אבל לבנים -מכונית מסדרת נינג'גו. ולמרבה העצבים, הסט של הבנים *הרבה* יותר קשה ומעניין להרכבה- יש פי שניים שלבי הרכבה והתוצר הסופי הרבה יותר מתוחכם ומעוצב וכיפי למשחק. רבאק שלהם, כל כך קשה לתכנן סט מתוחכם, כיפי ומעניין לבנות? סבבה, שייצרו נינג'גו בדיוק כזה רק שבמקום חום וזהב יהיה ורוד וזהב ושהדמויות יהיו נשים והעטיפה תהיה ורודה. מה כבר ביקשתי.

ורבאקשלהם 2,למה הנינג'גו הזה עולה באמריקה כ20 דולר (ברגע זה -13 דולר באמזון) אבל עולה בארץ כ200 שקל?

ליאת +

New member
נהדר, תודה!

שמת כאן כמה קישורים משובחים. זה באמת קשה בגיל הזה שבין ילדות לנערות.

מאז

New member
מנסיוני, זה באמת כלל האצבע במחירי לגו

(ונדמה לי גם פליימוביל)-
המחיר בשקלים הוא בערך פי עשר מהמחיר בדולרים (כמו שאמרת - 200 ש"ח- 20 דולר).

ולגבי לגו ומגדר ראיתי כמה סרטונים פוקחי עיניים. אם מעניין אותך אנסה לחפש.

תמליצו לי לאיזה חברת גז כדאי להתחבר?

אחרי שכבר פעם שנייה שחברת הגז שלנו מספקת לנו בלון גז שנגמר תוך שלושה שבועות (במילים אחרות, חצי ריק), ולא מגיבה לפניות שלנו בנושא, הגיע זמן לעבור לחברה אחרת. המלצות?

Ani15

New member
קודם כל תתקשרי לחברת הגז שלך

ותגידי להם שאת חושדת שיש דליפה במערכת שלך כי הגז נגמר מהר מדי. תוך שניה וחצי יהיה אצלך טכנאי לבדיקת המערכת בחינם (הם חייבים ע"פ החוק).
אם באמת המערכת תקינה ואין דליפה, אז תשקלי לעבור חברה. אבל חשוב מאוד לבדוק את זה - נורא מסוכן.

מעניין שהם לא הציעו את זה

פשוט אמרו לי שלדעתם אין בעיה, ושאם אני רוצה לעזוב, אז בבקשה.
בבית אין שום ריח של גז. אני מעריכה שזה כבר יהיה ספק הגז החדש שיעשה בדיקה, כי אליהם אני לא אחזור.

Ani15

New member
נו בוודאי

זה שירות שהם חייבים לספק לך חינם. למה שיציעו לך את זה?
אני מציעה לך לא לחכות (אלא אם הספק החדש יכול לבוא מהיום להיום). ותגידי להם שיש ריח של גז, מה אכפת לך...

חוטי חשמל

אוף, איך מתגברים על בליל החוטים הזה

יש לנו בפינת השיש במטבח "פינת טלפוניה": שם עומדים הטלפון האלחוטי (של הבית), הראוטר של בזק והראוטר האלחוטי. כמו כן שם מונחים בד"כ הטלפונים הניידים כי לשם מחוברים המטענים שלהם.
יש שם מפצל כזה של 5 נק' חשמל, ובליל בלתי נסבל של חוטים וכבלים: חוט בזק מהשקע בקיר לטלפון האלחוטי; חוט בזק מהשקע בקיר לראוטר של בזק; חוט מהראוטר של בזק לראוטר האלחוטי; חשמל של הטלפון האלחוטי; חשמל של כל אחד מהראוטרים (כולם עם שנאים, אגב); ושני מטענים של טלפונים ניידים, על חוטיהם. הכל גבבה אחת גדולה.
ניסיתי לגלגל ולקשור כל חוט בנפרד - לא מסתדר, יוצאים לי "בונקלעך" גדולים ומכוערים, ואני לא מצליחה להניח אותם ביחד באופן מסודר.
ניסיתי לגלגל ולצרור את כל החוטים ביחד - עוד יותר גרוע, "בונקלע" אחד ענקי (החוטים שמנים וארוכים) וממנו יוצאים כל מיני חוטים באורכים שונים לכיוונים שונים, חלקם קצרים מידי ו"מושכים" את המכשירים. בקיצור, לא מתאים.
חוצמזה, בגלל שלרוב החשמלים יש שנאים, אי אפשר לשים אותם אחד ליד השני במפצל של החשמל (כי השקעים קרובים מידי והשנאים מתנגשים). אז את המטענים של הניידים חייבים לשים בין השנאים,
ואי אפשר לרכז אותם בצד אחד.
אוף, בלגן לי.

פתרונות יתקבלו בברכה.

יש כאלה

כלמיני פטנטים
אבל מזמן גיליתי שספירלה פשוטה כזו כמו שיש לכריכות שעושים באופיס דיפו - עושה יופי של עבודה.

תודה, לא הבנתי, מה את עושה עם הספירלה?

ואני לא רואה איך הפטנטים הללו יעזרו לי, הרי כל כבל הוא באורך שונה, אז במה יעזרו לי הקליפסים?

אני מתארת לעצמי שכורכת אותה סביב החוטים ואז

הם פחות בולטים לעין.
יש לאיקאה כל מיני שידות לילה (שלגמרי יכולות לעמוד גם במטבח) ושולחנות קטנים עם מקום להחבאת כבלים. תסתכלי בקטלוג אולי משם תבוא הגאולה מהגיבוב הזה בעין.

תודה, אין לי כאן מקום לשידה כזו,

השקעים (חשמל ובזק) ממש מעל השיש. זה גם לא תופס הרבה מקום על השיש (הכל נכנס במעין מגש כזה בגודל A4 בערך), זה רק הבלגן בעיניים...

אם ככה את יודעת מה הייתי עושה? קונה קופסה

בגודל של המגש, עושה בה חור מלמטה להעברת הכבלים ושלום על ישראל.

כלומר, היית מעמידה את המכשירים על גבי הקופסה,

ומעבירה את החיווט מתחתיה, כשמתחת יוצאים לכיוון השקעים רק שני החוטים של החשמל והבזק?
זה נשמע לי רעיון טוב. הבעיה היא שאני צריכה את החשמל נגיש, כי לפעמים אני מוציאה מטען אחד ומחליפה באחר (יש לנו טלפונים מסוגים שונים) או בתקע של טוסטר או מגהץ). אבל אולי זה פתיר, שווה בדיקה.
תודה בינתיים!

מכשירים בתוך הקופסה, חוטים מתחתיה

ומעליה מכסה שמסתיר את הבלגן מהעיניים. אם המכשירים לא מפריעים לך, אז אפשר לשים אותם על הקופסה.
נגיד- קופסת עץ של תה.

יש לי משהו מדהים, מעוצב מקסים, יפני...

שאני לא יכולה לצלם כי הוא קבור מתחת לבלאגן

זו קופסא ייעודית, שנראית כמו מיכל של טאפרוור שלתוכה מכניסים מפצל, שמחובר לחשמל מבחוץ (יש חור מיוחד) ובתוכה יש את כל השנאים.
יש לה מכסה עם חור באמצע שנראה כמו כוכבית ומתוכו יוצאים רק קצוות החוטים של המטענים, את הניידים מניחים על המכסה ומחברים לקצוות חוטי החשמל.
זה מדהים! מעוצב יפיפה וזה עוזר לי לשמור על חלק מהבלאגן בצורה סמויה... לא הצלחתי למצוא צילום של זה ברשת ואין לי מושג איך קוראים לזה, הזמנתי את זה ישירות מיפן

נשמע כמו בדיוק מה שאני צריכה!

תודה על התיאור המפורט, אנסה לאלתר משהו כזה.
החור שלתוכו נכנס הכבל של החשמל - היכן הוא ממוקם? באמצע אחת הדפנות הצידיות?

הוא יוצא מלמטה, אבל יש מעין מנהרה ייעודית

שמובילה הצידה.
אנסה למצוא תמונה או את שם האתר

למעלה