create a system image

נוף-צלול

Active member
אני נוהג מדי פעם ליצור אימאג' של כונן C, למקרה שיהיה "התקף לב" או "אירוע מוחי" למחשב - בקיצור, על כל צרה.
בעבר זה היה נמשך 5, 6 שעות. היה מסיים בלילה וזהו. לאחרונה זה מתארך בצורה קיצונית. אולי 24- 36 שעות.
יכול להיות שזה בגלל שעברתי מדיסק מכאני ל-SSD? או שאני עושה משהו לא נכון? הדיסק שבו אני יוצר את האימאג' הוא כונן חיצוני USB3
אודה לכל עצה
תודה רבה

י_357

Member
שלום

לא ציינת פרטים לגבי המערכת והתוכנה שבאמצעותה אתה מבצע את הגיבוי וגם לא לגבי גודל הכונן (C) שלו אתה מבצע אימג'.

אני מבצע אימג' לכונן/מחיצה (GB 50, קבצים+שטח ריק) של מערכת ההפעלה באמצעות Acronis True Image 2014 ,
התהליך נמשך כ 3 דקות וכולל בדיקה של האימג' על ידי התוכנה לאחר יצירת האימג' .

המחשב שלי:
WIN 7, דיסק מכאני, הגיבוי נעשה לדיסק מכאני אחר שמותקן במחשב, המחשב שלי ישן מאוד.

נוף-צלול

Active member
תודה רבה על תגובתך.
המחשב שלי וינ' 10. הנפח הכללי של C הוא 464 ג'יגה, הנפח החופשי 133 ג'יגה, אז אני מניח שההפרש הוא הקבצים שעוברים גיבוי. אבל אולי אני טועה לגמרי.
האימאג' נעשה על ידי הפונקציה של מייקרוסופט עצמה create a system image - וזו אולי טעות. אבל כאמור בעבר זה סיים במשך הלילה ולא הפריע לי. עכשיו זה מתארך ליום ויותר. וזה לא סביר.
הגיבוי נעשה לכונן נייד בחיבור USB3
(אגב, לי נראה מוזר לסיים אימג' מערכת ב-3 דקות. יש חיה כזאת?)

י_357

Member
שלום

1) אינני מכיר את חלונות 10 ולכן תצטרך לחכות לתשובות מהמומחים של הפורום.
2) 3-4 דקות זה הזמן שלוקח לבצע אימג' באמצעות אקרוניס וגם לבדוק אותו (זו אופציה, לא חובה).
3) החזרת המערכת באמצעות האימג' לוקחת כ 2-3 דקות.
4) ביצעתי זאת מספר לא קטן של פעמים והמחשב שלי כמו שכתבתי הוא ישן מאוד, כלומר איטי.
5) עשיתי חיפוש לגבי create a system image+time ומצאתי התיחסות לבעיה, באחד מהלינקים
היה כתוב שהתוכנה הזו כבר לא מעודכנת, איני יודע אם הדבר נכון.
Are you using WIndows Backup Imaging? It is no longer supported and being phased out
6) למרות שאני לא מכיר את התוכנה שבאמצעותה אתה מבצע את הגיבוי אשאל, אולי כדאי לנסות לבצע את הגיבוי
לדיסק/מחיצה אחרים ולא ל USB, אולי הבעיה היא במהירות ההעתקה ל USB?

אינני מומחה בתחום ולכן רצוי להיוועץ במומחי הפורום.

נערך לאחרונה ב:

נוף-צלול

Active member
שלום

1) אינני מכיר את חלונות 10 ולכן תצטרך לחכות לתשובות מהמומחים של הפורום.
2) 3-4 דקות זה הזמן שלוקח לבצע אימג' באמצעות אקרוניס וגם לבדוק אותו (זו אופציה, לא חובה).
3) החזרת המערכת באמצעות האימג' לוקחת כ 2-3 דקות.
4) ביצעתי זאת מספר לא קטן של פעמים והמחשב שלי כמו שכתבתי הוא ישן מאוד, כלומר איטי.
5) עשיתי חיפוש לגבי create a system image+time ומצאתי התיחסות לבעיה, באחד מהלינקים
היה כתוב שהתוכנה הזו כבר לא מעודכנת, איני יודע אם הדבר נכון.
Are you using WIndows Backup Imaging? It is no longer supported and being phased out
6) למרות שאני לא מכיר את התוכנה שבאמצעותה אתה מבצע את הגיבוי אשאל, אולי כדאי לנסות לבצע את הגיבוי
לדיסק/מחיצה אחרים ולא ל USB, אולי הבעיה היא במהירות ההעתקה ל USB?

אינני מומחה בתחום ולכן רצוי להיוועץ במומחי הפורום.
תודה רבה.
ייתכן אם כן שיש לי טעות קרדינלית, ואני עובד עם תוכנה לא לעניין.
תודה. אבדוק.

נוף-צלול

Active member
תודה רבה.
ייתכן אם כן שיש לי טעות קרדינלית, ואני עובד עם תוכנה לא לעניין.
תודה. אבדוק.
בינתיים נראה שהסתדר. הלילה ניסיתי לעשות אימג' על דיסק USB3 אחר, והתהליך הסתיים תוך שעות ספורות.
גם בדקתי במייקרוסופט, ונראה שיישום הגיבוי/שיחזור שלהם מעודכן ובועט.
אז הבעיה היא, כנראה, בדיסק שבו ניסיתי ליצור את האימג'.
מקווה שהכל תקין עכשיו.
תודה רבה!

למעלה