🌌 דוקטור הו 2024 עונה 1 🕘 (או 2005 עונה 14) 👨‍⚕️ (או 1963 עונה 40)

limors2

Active member
מזל טוב:-):

גם קצת מציק לי שאין לדוקטור תלבושת משלו, חלק מהכיף שדוקטור מתחלף זה לראות אותו עם הבגדים של הישן וכיצד הוא מוצא את הסגנון שלו
וגם הבגדים ניהים כל כך אייקונים וזה חסר.
תודה :)

כן, אני ממש ממש שונאת את זה. זה מכעיס אותי. ברמה כזו.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כן, אחרי אירוסים מאד ארוכים (אבל לא כמו ג׳ים ופאם) אנחנו סופסוף מתקדמות עם זה
מזל טוב 🥳 👰‍♀️👰‍♀️

*אבל אני חייב להעיר שדווקא לג'ים ופאם היו אירוסין לא ארוכים כל כך. בסך הכל כשנה. בעיקר כי היא נכנסה להריון והם החליטו שהם חייבים להתחתן לפני שזה יהיה ברור מידי.
לעומת זאת היא היית מאורסת אל רוי איזה 3 שנים.

מודה שפחות התלהבתי, אולי זה בגלל הצפייה אולי כי ראיתי את העונות של דיוויד ראסל כשהייתי ילדה, אבל הפרקים פחות דיברו אלי
גם קצת מציק לי שאין לדוקטור תלבושת משלו, חלק מהכיף שדוקטור מתחלף זה לראות אותו עם הבגדים של הישן וכיצד הוא מוצא את הסגנון שלו
וגם הבגדים ניהים כל כך אייקונים וזה חסר.
מה היה השיר בסוף פרק 2? זה היה ממש מוזר
וגם משהו ברובי לא לגמרי מתחבר לי, אולי זה כי שני השחקנים באמת כל כך צעירים (דוקטור שיותר צעיר ממני|פנים|) וכאילו אין את הבגרות שיש אצל הדוקטור

אני עדיין נותנת לזה תקווה וממשיכה (נטשתי את הסדרה אחרי עונה 11)
אל תפסיקי!
שני השחקנים באמת כל כך צעירים (דוקטור שיותר צעיר ממני|פנים|)
מאט סמית' היה רק בן 28 כשהוא התחיל לשחק את הדוקטור. שוטי הוא בן 31.
(זה שאנחנו הזדקנו ולכן עכשיו הדוקטור צעיר מאיתנו זה עניין אחר)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוקי, אני מבולבל.
ואני גם לא יודע מה דעתי על זה.

כי ממש אהבתי את הפרק במהלך הסדרה.
זה פשוט הרגיש קונספט לחלוטין מקורי. אני לא זוכר שראיתי שום דבר כזה.
ואהבתי את זה שהביאו את קייט סטיוארט לעזור, אבל כמובן שגם זה לא עזר.
וזה שעברו המון שנים.
והראש ממשלה הפסיכי הזה.

אבל אז הסוף...
פשוט אין לי ממש מושג.
כלומר אם הבנתי נכון היא הייתה האישה הזקנה כל הזמן הזה (משהו שאני חשבתי עליו כמה פעמים)
והיא איכשהו חזרה בזמן כדי להזהיר את הדוקטור שלא ידרוך על המעגל.
או שאולי גם את זה לא הבנתי.

בקיצור אני לא בטוח מה אני חושב על זה אם ממש אהבתי את הדרך, אבל מרגיש לי שלחלוטין לא נתנו לי פתרון.
אני חושב שגם בלי פתרון יכול להיות תחושה טובה של סיפוק מהסיום, אבל לא נראה לי שהיה לי את זה כאן.

טוב אני הולך לקרוא מה האינטרנט חשבה ואיזה הסבר יש.

Lhuna3

Well-known member
אז אני נעתי בין לאהוב ולשנוא את זה, אבל בשורה התחתונה יצאתי לא אוהבת.

בעקרון אני אוהבת סיפורים מסוג כזה כלומר שמתמשכים כאילו המון שנים ונעשו כבר דברים מסוג כזה עם מלווים קודמים (איימי, רורי, ובטח עוד).

אבל...
1. תעלומה שנמשכת כל הפרק בלי שום התקדמות, הכוונה מה רוצה האישה הזאת מרובי, למה היא עושה את זה, ומה היא עושה או אומרת שגורם לכולם לברוח ולהתנתק מרובי - אז אוקיי זה מסקרן בהתחלה, אבל משלב מסויים זה מתחיל סתם לעצבן ולתסכל ואני לא נהניתי מזה.

2. הייתי סולחת על 1 אם לפחות בסוף הייתי מקבלת תשובות טובות.
או לפחות תשובות... כלשהן!
יכול להיות שאני פשוט לא הבנתי כלום...
אני פתוחה לשנות את דעתי אם אקבל הסבר שאוהב.
עד אז אין לי מושג מה היתה המטרה של כל האירוע הזה.
האם זה הכל היה בשביל שרובי תציל את העולם מהראש ממשלה הזה? אם כן אז למה בצורה כזאת? מה התנועות ידיים שהיא עשתה? למה היא גרמה לכולם לברוח? ואיך בכלל היא עושה את זה ומתי? היא רוח רפאים בשלב הזה? ולאן נעלם הדוקטור?
בקיצור לא ברור לי כלום!
ולכן מרגיש לי כזה רנדומלי וגרוע, שוב כאילו לקחו אוסף קלישאות של הז'אנר והדביקו בלי שום הגיון.
שוב אסייג שאולי הבעיה אצלי שלא הבנתי.

3. אם זה היה אמור להיות טוויסט מפתיע שרובי היא האישה, אז זה אולי עבד על מי שנתקל בז'אנר פעם ראשונה בחייו... לכל אחד אחר מאיתנו זו אפשרות שחלפה בראש בפרק.

בקיצור עד שמישהו יסביר לי אחרת: |לא|

Lhuna3

Well-known member
כלומר אם הבנתי נכון היא הייתה האישה הזקנה כל הזמן הזה
זה הדבר היחיד שהבנתי בוודאות.
והיא איכשהו חזרה בזמן כדי להזהיר את הדוקטור שלא ידרוך על המעגל.
למה הדריכה על המעגל עשתה את זה? מה משמעות המעגל? מי עשה אותו ולמה?
בקיצור אני לא בטוח מה אני חושב על זה אם ממש אהבתי את הדרך, אבל מרגיש לי שלחלוטין לא נתנו לי פתרון.
בדיוק.
אני חושב שגם בלי פתרון יכול להיות תחושה טובה של סיפוק מהסיום, אבל לא נראה לי שהיה לי את זה כאן.
אם לא נראה לך שהיה - אז לא היה.
תבטח בתחושות שלך.
טוב אני הולך לקרוא מה האינטרנט חשבה ואיזה הסבר יש.
תחזור לספר אם מצאת הסבר משכנע.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אז אני נעתי בין לאהוב ולשנוא את זה, אבל בשורה התחתונה יצאתי לא אוהבת.

בעקרון אני אוהבת סיפורים מסוג כזה כלומר שמתמשכים כאילו המון שנים ונעשו כבר דברים מסוג כזה עם מלווים קודמים (איימי, רורי, ובטח עוד).

אבל...
1. תעלומה שנמשכת כל הפרק בלי שום התקדמות, הכוונה מה רוצה האישה הזאת מרובי, למה היא עושה את זה, ומה היא עושה או אומרת שגורם לכולם לברוח ולהתנתק מרובי - אז אוקיי זה מסקרן בהתחלה, אבל משלב מסויים זה מתחיל סתם לעצבן ולתסכל ואני לא נהניתי מזה.

2. הייתי סולחת על 1 אם לפחות בסוף הייתי מקבלת תשובות טובות.
או לפחות תשובות... כלשהן!
יכול להיות שאני פשוט לא הבנתי כלום...
אני פתוחה לשנות את דעתי אם אקבל הסבר שאוהב.
עד אז אין לי מושג מה היתה המטרה של כל האירוע הזה.
האם זה הכל היה בשביל שרובי תציל את העולם מהראש ממשלה הזה? אם כן אז למה בצורה כזאת? מה התנועות ידיים שהיא עשתה? למה היא גרמה לכולם לברוח? ואיך בכלל היא עושה את זה ומתי? היא רוח רפאים בשלב הזה? ולאן נעלם הדוקטור?
בקיצור לא ברור לי כלום!
ולכן מרגיש לי כזה רנדומלי וגרוע, שוב כאילו לקחו אוסף קלישאות של הז'אנר והדביקו בלי שום הגיון.
שוב אסייג שאולי הבעיה אצלי שלא הבנתי.

3. אם זה היה אמור להיות טוויסט מפתיע שרובי היא האישה, אז זה אולי עבד על מי שנתקל בז'אנר פעם ראשונה בחייו... לכל אחד אחר מאיתנו זו אפשרות שחלפה בראש בפרק.

בקיצור עד שמישהו יסביר לי אחרת: |לא|

אז אני מבין את ההרגשה שלך.
כמו שאמרתי אני נע בין לאהוב ולא לאהוב. ובהחלט הקטע שלא קיבלנו תשובות בסוף גורם לי לא לאהוב.

זה קצת מחזיר אותי לבעיית אבודים - סדרה שאהבתי מאוד בהתחלה כי היו המון דברים מסקרנים. ובשלב מסויים התחלתי לשנוא יותר ויותר כי הבנתי שהיא לא בקטע של לתת תשובות. או יותר נכון היא בקטע של לתת תשובות מצוצות מהאצבע כי מה שחשוב זה המסע. והמסע לא סיפק אותי.
מצד שני הנותרים היא משהו יחסית דומה, אבל בו קיבלתי את זה שהעניין הוא המסע ולא התשובות. איך בדיוק זה שונה... אני לא בטוח.
ואני אפילו לא אדבר על השאלה על מה אני חושב על באטלסטאר גלקטיקה...

כמה תשובות לפי מה שאני חושב:
האם זה הכל היה בשביל שרובי תציל את העולם מהראש ממשלה הזה?
לדעתי הקטע איתו היה מקרי, אבל אני לא בטוח
מה התנועות ידיים שהיא עשתה?
אני לא בטוח אבל אני חושב שזה פשוט תנועות ידעיים שהיא עושה כשהיא מנסה למשוך את תשומת ליבה לומר לדוקטור שלא ידרוך. אבל לא בטוח למה זה נראה כל כך מוזר.
למה היא גרמה לכולם לברוח? ואיך בכלל היא עושה את זה ומתי?
התיאוריה שלי היא שברגע שהם רואים אותה מקרוב הם קולטים שהיא רובי וזה איכשהו מטריף אותם. לא ממש הסבר, אבל זה מרגיש לי קשור לזה.
היא רוח רפאים בשלב הזה?
זה כנראה סוג של לולאת זמן שהיא תקועה בה.
ולאן נעלם הדוקטור?
כשאתה דורך על מעגל פיות אז הפיות אוכלות אותך מהקיום. סתם, אין לי ממש מושג. אבל זה כנראה קשור למעגל פיות.

לגבי מה שקראתי - עושה רושם שאין תיאוריה אחידה שמסבירה יותר מידי מה קרה מעבר למה שאנחנו הבנו. עם קצת הבהרה - למשל הקטע שהרובי הזקנה שהיא רואה תקועה בלולאת זמן.
אבל הדבר העיקרי הוא שזה בעצם יותר קשור במה שמסתורי לגבי רובי מאשר שקשור למעגל פיות.

והדבר שנותן לי תקווה - כנראה יש הנחה כללית שאנחנו עוד נקבל הסבר לגבי מה שקרה כאן בהמשך העונה (או הסדרה, אבל אני מקווה העונה).
כלומר שזה קצת כמו שבעבר היו דברים מסתוריים שהתרחשו במהלך עונה והבנו אותם רק בסוף.
זה פשוט היה מתסכל כי זה הרגיש כמו עלילת סטאנדאלון של פרק (כמו בלינק למשל) ולכן זה מתסכל שלא קיבלנו הסבר מספק בסוף. אבל אם נקבל בהמשך הסבר מספק אז זה יהיה מספיק טוב בשבילי (בתקווה שזה יהיה באמת הסבר טוב)

אגב, תוך כדי קריאה על העניין הזה נחשפתי לתעלומה גדולה מאוד בעונה הזאת שלא הייתי מודע אליה, אבל מסתבר שהיו לה רמזים.
ואני לא בטוח אם אני שמח או לא שנחשפתי לזה.
אז שימו לב שזה סוג של ספוילר לקרוא את זה, אפילו שזה מתייחס רק לפרקים שהיו עד כה.
מסתבר שבכל פרק בעונה הזאת עד כה, פלוס באחד הפרקים של דייויד טננט (האמצעי מבין השלושה) הופיעה שחקנית מסויימת בשם סוזן טוויסט. והיא כל פעם משחקת דמות שונה.
בפרק הזה היא שיחקה את האישה המטיילת בתחילת הפרק. זאת שרובי אומרת לה "לא פגשתי אותך בעבר?"

זה מתחבר באופן מושלם למשהו שראסל טי דייויס מסתבר שאמר: There is always a twist at the end
אז בסוף תמיד סוזן טוויסט מופיעה בקרדיטים של השחקנים של הפרק.

אבל מה בעצם המשמעות של זה?
יש כמה תיאוריות, אבל נגלה את האמת רק בהמשך כנראה.

Lhuna3

Well-known member
זה קצת מחזיר אותי לבעיית אבודים - סדרה שאהבתי מאוד בהתחלה כי היו המון דברים מסקרנים. ובשלב מסויים התחלתי לשנוא יותר ויותר כי הבנתי שהיא לא בקטע של לתת תשובות. או יותר נכון היא בקטע של לתת תשובות מצוצות מהאצבע כי מה שחשוב זה המסע. והמסע לא סיפק אותי.
מצד שני הנותרים היא משהו יחסית דומה, אבל בו קיבלתי את זה שהעניין הוא המסע ולא התשובות. איך בדיוק זה שונה... אני לא בטוח.
זה שונה מאוד כי בסדרה הנותרים המסע הוא לא סתם גימיק של חידות ללא פתרון אמיתי, אלא משהו ממש טוב עם עומק ועם מחשבה ועם אמירות על החברה האנושית.
אני לא בטוח אבל אני חושב שזה פשוט תנועות ידעיים שהיא עושה כשהיא מנסה למשוך את תשומת ליבה לומר לדוקטור שלא ידרוך. אבל לא בטוח למה זה נראה כל כך מוזר.
אני בטוחה שהיא יכלה לחשוב על דרך יותר מובנת להעביר את המסר הזה.
התנועות שלה נראו לי כמו שפת הסימנים.
אבל אולי אתה צודק.
התיאוריה שלי היא שברגע שהם רואים אותה מקרוב הם קולטים שהיא רובי וזה איכשהו מטריף אותם. לא ממש הסבר, אבל זה מרגיש לי קשור לזה.
אני גם חשבתי על משהו כזה, אבל כמו שכתבת זה לא באמת מסביר. במיוחד לא למה שזה יגרום לקייט ולחיילים של יוניט לברוח ממנה בכזאת בהלה.
זה כנראה סוג של לולאת זמן שהיא תקועה בה.

כשאתה דורך על מעגל פיות אז הפיות אוכלות אותך מהקיום. סתם, אין לי ממש מושג. אבל זה כנראה קשור למעגל פיות.
האמת שהקטע היחיד שאני עדיין מחבבת מהפרק זה את הפאב ההוא שהאנשים שם צוחקים עליה בהתחלה עם הסיפור על הפיות וכל זה, וגם עם זה שהם עושים את עצמם נדהמים מהרעיון של לשלם עם הטלפון, ולרגע נדמה שהיא בעצם בעבר, או ביקום מקביל או משהו, ואז הם צוחקים שהיא קנתה את זה.
למרות שהברמנית שם גם די מגעילה אליה, אבל עדיין זו סצינה משעשעת.
לגבי מה שקראתי - עושה רושם שאין תיאוריה אחידה שמסבירה יותר מידי מה קרה מעבר למה שאנחנו הבנו. עם קצת הבהרה - למשל הקטע שהרובי הזקנה שהיא רואה תקועה בלולאת זמן.
אבל הדבר העיקרי הוא שזה בעצם יותר קשור במה שמסתורי לגבי רובי מאשר שקשור למעגל פיות.

והדבר שנותן לי תקווה - כנראה יש הנחה כללית שאנחנו עוד נקבל הסבר לגבי מה שקרה כאן בהמשך העונה (או הסדרה, אבל אני מקווה העונה).
כלומר שזה קצת כמו שבעבר היו דברים מסתוריים שהתרחשו במהלך עונה והבנו אותם רק בסוף.
זה פשוט היה מתסכל כי זה הרגיש כמו עלילת סטאנדאלון של פרק (כמו בלינק למשל) ולכן זה מתסכל שלא קיבלנו הסבר מספק בסוף. אבל אם נקבל בהמשך הסבר מספק אז זה יהיה מספיק טוב בשבילי (בתקווה שזה יהיה באמת הסבר טוב)
אני מאוד מאוד מקווה שזה נכון ויהיה לזה בהמשך הסבר, וכדאי להם גם שהוא יהיה טוב.
עד אז אני מחשיבה את זה כפרק מעצבן על-תנאי.
אגב, תוך כדי קריאה על העניין הזה נחשפתי לתעלומה גדולה מאוד בעונה הזאת שלא הייתי מודע אליה, אבל מסתבר שהיו לה רמזים.
ואני לא בטוח אם אני שמח או לא שנחשפתי לזה.
אז שימו לב שזה סוג של ספוילר לקרוא את זה, אפילו שזה מתייחס רק לפרקים שהיו עד כה.
אוף שיט, עכשיו עשית לי התלבטות ממש גדולה אם לקרוא את זה או לא!!
בינתיים לא קראתי.

limors2

Active member
פרק מצוין, מקורי, מבריק, שונה, מיוחד,אחד מהטובים בסדרה, או פרק שהיה יכול להיות כל הדברים האלה אם מי שכתב אותו לא היה מאבד מוזה בדקות האחרונות ואומר ״אההההה אני לא בטוח בעצם איך להסביר את זה, בוא נגיד שזו רובי והיא.... הפכה לרוח? רדפה את עצמה? הצילה את עצמה? בגלל ש..... לא יודע. פשוט נסיים חחחח״ |שפם|

LeR@nch

Well-known member
איזה פרק מעולה! אחרי רצף של פרקים שלא אהבתי (הילדותיות של דיסני ניכרת בכל פינה) הגיע פתאום הפרק הזה שגרם לי להיזכר מה כל כך אהבתי בדוקטור הו. אני לא צריך תשובות, מצידי שנישאר לנצח בלי הסבר מה בעצם קרה פה ואיך נוצרה לולאת הזמן שגרמה לרובי להזדקן ואז לחזור בזמן כדי למנוע מהדוקטור לדרוך על מעגל הפיות. אני משער שזה לא יקרה ושכן נקבל תשובה מסוימת לעלילה של הפרק הזה בהמשך העונה, אבל אני בסדר גמור עם זה שהתעלומה תישאר תעלומה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
האמת שהקטע היחיד שאני עדיין מחבבת מהפרק זה את הפאב ההוא שהאנשים שם צוחקים עליה בהתחלה עם הסיפור על הפיות וכל זה, וגם עם זה שהם עושים את עצמם נדהמים מהרעיון של לשלם עם הטלפון, ולרגע נדמה שהיא בעצם בעבר, או ביקום מקביל או משהו, ואז הם צוחקים שהיא קנתה את זה.
למרות שהברמנית שם גם די מגעילה אליה, אבל עדיין זו סצינה משעשעת.
כן, זה היה משעשע, אבל זה גם היה מאוד מעצבן. כלומר הם היו מאוד מעצבנים.
הם טענו שהיא גזענית שהיא הניחה שהם לא מתקדמים, אבל הם פשוט הטריפו אותה סתם.
הקטע עם התשלום בטלפון, באמת היה מצחיק כי מנקודת המבט שלנו (ושלה) היא באמת לא בטוחה באיזה שנה היא.
אבל הקטע עם המעגל פיות, רואים שהיא בלחץ, וזה לא שהיא באה ואמרה "אתם בטח מאמינים ברוחות", הם סתם היו מגעילים אליה.
פרק מצוין, מקורי, מבריק, שונה, מיוחד,אחד מהטובים בסדרה, או פרק שהיה יכול להיות כל הדברים האלה אם מי שכתב אותו לא היה מאבד מוזה בדקות האחרונות ואומר ״אההההה אני לא בטוח בעצם איך להסביר את זה, בוא נגיד שזו רובי והיא.... הפכה לרוח? רדפה את עצמה? הצילה את עצמה? בגלל ש..... לא יודע. פשוט נסיים חחחח״ |שפם|
בדיוק התחושה שלי.

אבל הקטע הוא באמת שמי שכתב אותו זה ראסל טי. דייויס, וזה מחזק אצלי את ההרגשה שזה יוסבר בהמשך וטוב.
הרי ראסל היה מומחה בארבע העונות שלו בעבר בלעשות מסתורין גדול של העונה וזה לדעתי תמיד עבד.
לא היה משהו עד כדי כך מוזר שם, אבל היו דברים מוזרים שקיבלו בהמשך הסבר (למשל כל המסתורין עם דונה בעונה 4)

*אגב, מופאט היה תמיד מעולה בפרקים בודדים, אבל בעונות שלו העלילות העונתיות האלו היו הרבה פעמים מחורבשות. מהבחינה הזאת אם זה היה הוא אז הייתי פחות סומך שנקבל הסבר טוב.

איזה פרק מעולה! אחרי רצף של פרקים שלא אהבתי (הילדותיות של דיסני ניכרת בכל פינה) הגיע פתאום הפרק הזה שגרם לי להיזכר מה כל כך אהבתי בדוקטור הו. אני לא צריך תשובות, מצידי שנישאר לנצח בלי הסבר מה בעצם קרה פה ואיך נוצרה לולאת הזמן שגרמה לרובי להזדקן ואז לחזור בזמן כדי למנוע מהדוקטור לדרוך על מעגל הפיות. אני משער שזה לא יקרה ושכן נקבל תשובה מסוימת לעלילה של הפרק הזה בהמשך העונה, אבל אני בסדר גמור עם זה שהתעלומה תישאר תעלומה.
וואו, זה די נדיר שאתה מגיב על פרק, אז רואים עד כמה הוא מיוחד.
וזה באמת פרק מעולה.
ואני שמח שאתה מסכים שאנחנו בטח נקבל הסבר בהמשך.

אני חושב שאני בהחלט נופל יותר לכיוון של אוהב את הפרק.
אני קצת אתעצבן אם לא נקבל הסבר כלשהו בהמשך, אבל אני אשרוד.

**אני לא יודע איך לא עלה לי עד הרגע, אבל הפרק הזה מאוד מזכיר את Turn Left מעונה 4 - זה שבו דונה אף פעם לא פוגשת את הדוקטור. גם פרק מעולה ועם סוף מוזר. אבל כן ברור יותר.

למעלה