תתחדשו...

Ohle74

New member
תתחדשו...

שלום, שמחתי לראות את פורומכם. סבי היה יליד טוזלה ואמו ילידת זגרב (טוב ששם הפורום מדינות יוגוסלביה) אבי-סבתי היה רבה של זגרב. בקיצור כששואלים על מוצא- אני עונה דור 10+ בארץ, אבל בד"כ יוגוסלווי (זה הרבה יותר אקזוטי). משתתף קבוע בפורום שורשים משפחתיים ואף כתבתי מאמר על שורשינו: http://213.8.106.62/familyroots/gen_guide/index.html אזורי מחקר>יוגוסלוויה. בהצלחה

faridi

New member
אפשר לקבל מידע על הרב-סבא רבא שלך?

אני מתעניין ברבנים מאזור הבלקן.

Ohle74

New member
הרב ד"ר הושע יעקבי...

(סב-סבי) היה רבה של זגרב (ולמעשה ראש רבני יוגוסלוויה האשכנזים) במשך יותר מ-50 שנה. בנו ד"ר הנס איוון היה ממקימי ופעילי ההסתדרות הציונית ובנותיו היו פעילות בקק"ל. עוד מידע על רבנים ויהדות יוגוסלוויה בקישור למאמר שרשמתי לעיל.

faridi

New member
אפרופו רבנים

הרבנים ביוגוסלביה, אשכנזים וספרדים, כפי שאני מעלה על דעתי, היו אנשי ספרא וסייפא. ההשכלה הכללית היתה נוספת על ההשכלה התורנית שלהם. דגמא טובה לכלנו. אני מתאר לעצמי שהם היו יותר לשם שמים ואמינים. הסופרת ז'ני לבל טוענת שלא היה פולחן סגידה לרבנים.

Ohle74

New member
קאהן...

בפנקס הקהילות ע' 187- בשנות ה-30 התגבש מניין אורטודוקסי בנובי-סאד בין פעיליו קאהן (אין שם פרטי). לא מצאתי עוד מידע בספרות, רצוי לבדוק גם בארכיון בי-ם. בהצלחה

אבי סבתי היה קאהן

תודה על המאמץ ופרותיו, אבי סבתי היה קאהן אלא שנלחם ונהרג בצבא סרביה במלחמת העולם הראשונה. ייתככן שמדובר באחד מאחיו. נכון משפחתי גם מנובי-סאד. תודה שוב איש שנמתא במקום שיש בו אנשים
. רובי סרבי

למעלה