תשובה

kohene

New member
חשבת פעם שאולי אתם שטופי מוח?

הרבה אתאיסטים שאני מכיר לא מנסים להקשיב. הם שואלים שאלות, מקבלים תשובות ופוטרים את עצמם מלהתמודד עם התשובות כשהם אומרים "לא מקבל!". בנוגע לנרצחים בשואה, אזכיר את מקרה ´פילגש בגבעה´. אחרי המקרה, כל השבטים התקבצו כדי להלחם בשבט בנימין. במלחמה היו כמה קרבות כאשר בראשונים שבט בנימין ניצח ורק בקרב האחרון הוא הובס. למה שאר השבטים נענשו? היחידים שחטאו היו מבנימין! והתשובה (כפי שמובאת במדרש) היא שכל האשמה היא בראשי העם, הסנהדרין. ברגע שהגיעו לארץ הם התישבו במקום אחד ולא זזו ממנו. מה שהם היו צריכים לעשות, זה לעבור בארץ בין השבטים, ללמד אותם תורה ומוסר וכך יכלו למנוע מלכתחילה את החטא. גם בתקופת טרום-השואה המצב היה דומה. החברה באירופה התחלקה לשני חלקים: משכילים ושומרי תו"מ. החלק האורתודוקסי לא עשה הרבה כדי להחזיר את החלק המשכיל בתשובה, לכן החטא נופל גם עליהם. (יש גם מקרים בגמרא בהם מוצמדת איזו עבירה לתנא כלשהו ואז שואלים "האם באמת הוא חטא?" והתשובה היא שלא. מכיון שהוא לא מחה בפני עובר העבירה, העבירה נקראת על שמו) על אותו משקל, את האשמה על הפיגועים אתה יכול להפיל על החרדים שמסתגרים ולא חושבים על יתר העם.

jack s

New member
!!!

גם אם הייתי מסכים איתך...מה שאני לא...תסכים איתי שהאלוהים שלך הוא לא רחמן? תסכים איתי? והוא לא הוגן בעונשים הקולקטיבים האלו

zazaza

New member
נכון

אני שטוף מוח שאני רוצה הוכחה שיש משהו שגורם לכל הדברים לקרות. אני שטוף מוח שאני הולך לצבא. אני שטוף מוח שאני עובד. אני שטוף מוח שאני משלם מיסים. אני שטוף מוח וחושב שהאדם קיים יותר מכמה אלפי שנים. אני שטוף מוח שחושב שיש דבר הנקרא אבולוציה. אני שטוף מוח שכשכואב לו בחזה הוא נבדק במכשיר אקג שהמציא אלוהים... הרבה אתאיסטים שאתה מכיר לא רוצים להקשיב ? מהותית שונה מהציבור החרדי הפתוח והמשוחרר שמקשיב לכל טיעון וחושב עליו... בדיחות דעת זה דבר חשוב, אבל במידה. האורתודוכסים צריכים להחזיר בתשובה את החילונים ? שומו שמיים !!!! צאו לרחובות וריקדו !!! הדת היהודית הפכה לדת מיסיונרית בריש גלי !!!

kohene

New member
אני דתי, לא חרדי

אז את רוב הטיעונים שלך איבדת. בניגוד למסיונרים, היהדות אף פעם לא ניסתה להעביר בני דתות אחרות על דתם.

zazaza

New member
אתה אולי לא חרדי

אבל יש לך בעיות בהבנת הנקרא... כיצד זה רלונטי ? איפה טענתי שאתה חרדי ? אתאיסט אינו יהודי, הרצאות אמנון יצחק (ודומיו) הן ניסיון להעביר סני דת אחרת ליהדות...

masorti

New member
על אפך ועל חמתך אתה יהודי.

לפחות כל זמן שלא הזליפו עליך מים קדושים בכנסיה.

zazaza

New member
יהודי בכפיה

זה משהו משהו, אם אתה כל כך רוצה להיות גזעני אני אעדיף שתיצמד לארץ המוצא של משפחתי, צבע שיערי, צבע עיני והמבטא של אבא שלי זכרו לברכה ולא לדתי - זו הגזענות הגרועה ביותר (אם יש דבר כזה, דרגות של גזענות). והאמת שהזליפו עלי, וגם התפללתי לבודהה ולכמה וכמה אלילים מהאמזונס - ומאסתי בכולם, כנראה שאיני יהודי...

zazaza

New member
אתה אולי לא חרדי

אבל יש לך בעיות בהבנת הנקרא... כיצד זה רלונטי ? איפה טענתי שאתה חרדי ? אתאיסט אינו יהודי, הרצאות אמנון יצחק (ודומיו) הן ניסיון להעביר סני דת אחרת ליהדות...

kohene

New member
באמת?

"אני שטוף מוח שאני הולך לצבא. אני שטוף מוח שאני עובד. אני שטוף מוח שאני משלם מיסים" המשפטים הנ"ל באים בעצם נגד החרדי שלא הולך לצבא, לא עובד ולא משלם מיסים. "מהותית שונה מהציבור החרדי הפתוח והמשוחרר שמקשיב לכל טיעון וחושב עליו" פה יש אזכור מפורש של חרדים. אל תנסה להתמם.

zazaza

New member
הבנת הנקרא.

בוודאי שמילותי באות בגנות החרדי, אולם לא טענתי שאתה חלק מאותו הציבור, זה שאתה "מסנגר" (מלשון סניגור) על הציבור החרדי אינו אומר שאתה חלק ממנו. ועצם זה שאתה מתכתב ברשת (באתר שכזה) מבהיר (לרוב) שאינך חרדי. איני מיתמם כלל, באמת לא רמזתי שאתה חרדי, אם הייתי חושב שאתה חרדי סביר שהייתי כותב את זה קבל עם ועדה.

פלסטיק

New member
קלי קלות

תפריד בין ישות עליונה (קרא לה אלוהים ברבים או ביחיד, איך שנוח לך) ובין בעלות של כל מיני אינטרסנטים עליה. יש אנשים שמאמינים שיש ישות כזו יש כאלה שלא. זה עניין בינך לבין עצמך האמונה הזו. הישות הזו לא חייבת לך דין וחשבון על פעולותיה ולכן לא כל דבר יש לו הסבר. אף אחד לא אמר שתפקידה של הישות הזו הוא לשרת אותך ולדאוג לך שיהיה לך נחמד. יש כאלה שמנצלים את האמונה הזו בישות (או ישויות) כדי לצבור לעצמם עצמה כוח שררה עושר ועוד דברים. אלה הם אנשי הדת. הם יגידו לך מה לעשות כי הישות הזו היא שפוטה שלהם ואם אתה תפעל לפי הוראותיהם הם מבטיחים לך שהיא תגמול לך. אלה שמבטיחים לך שכר בעולם הבא נמצאים על קרקע בטוח יחסית (אף אחד עוד לא חזר להסביר אם עשה עסקה כדאית או לא), אלה שמבטיחים שכר כאן נמצאים קצת בבעיה וצריכים למצוא כל מיני תירוצים כדי להסביר תופעות (בטח זכור לך שכינו את ילדי השואה נשמות חוטאות). לי אישית להאמין באנשים שישות כזו היא שפוטה שלהם נראה לי קצת מגוחך (אבל אם מישהו בוחר להאמין זו בעיה שלו ולא שלי), אמונה בישות קל לי יותר להבין ולכבד. טוב תעשה אם תבדיל בין שני אלה, אמונה ודת.

grinberg

New member
אתה סותר את עצמך

בהתחלה אתה אומר שאמונה זה דבר טוב, אחר כך אתה שואל ומוכיח שאין אלהים. אז תחליט אם אתה רוצה להאמין באלהים תהיה חייב להסתגר בערכי דת ולתרץ את השאלות שלך על השאלות כמו הדתיים (שזה היה עונש וכד´) אם אתה לא מאמין באלהים בגלל השאלות, אז על הכיפאק למה לך כל הכאבי ראש.

jack s

New member
זה בכלל לא קשור

שאומרים שאמונה זה דבר טוב לא מתכוונים דווקא באמונה אלוהית!

למעלה