תרבות הדיון בפורום

תרבות הדיון בפורום

מבקשת שניישם בפורום זה את ההסכם להשתמש לטובה במילותינו, לשמור על טוהר המילה. מעוניינת שנשמור על תרבות דיון נעימה, נכבד את האחר, לא נבקר אחרים. המהות היא שכל אחד באמת ירגיש חופשי לשתף ולשאול שאלות אודות ההסכמים שהוא עושה עם עצמו. יצא לי לראות הודעות שכמה גולשים כתבו, והם קיבלו תגובה לא נעימה. מישהי למשל כתבה לי בעבר שהיא לא הרגישה נוח לכתוב כאן. מעתה אקפיד על יצירת תרבות הדיון החיובית והנעימה בפורום. שיהיה לנו בהצלחה! מיכל

מיכל...

יש לי הרושם שחל אצלך שינוי לפתע אני קוראת אותך קצת אחרת כאילו מחוייבת לשינויי, כאילו אחרי הפנוט, פחד, הסטריה מיכל נראה לי שאיבדת קצת מהרכות שלך האם אימצת הסכמות חדשות? גם אם את בוחרת בהסכמה של טוהר המילה אפשר יהיה להעביר ולהפנים אותה מתוך רכות (כפי שאת זכורה לי) מתוך הארה, יש כאן תחושה של כוחנות ולי זה מרגיש קצת עצוב כי את מחמיצה את המטרה

תודה אילנה ../images/Emo24.gif

לא נראה לי שאימצתי הסכמות חדשות
אני אשמח להעביר את המסר מתוך רכות. אני לא יודעת למה הרגשת כוחנות (כוחנות או אסרטיביות?). אני יכולה לשער שזה קשור לכך שניסיתי להעביר את המסר כבר כמה פעמים בתקשורת אישית עם אנשים, וזה לא נקלט. הרכות והקבלה שלך נעימים.

TheGreatNut

New member
מיכל, אהובתי ../images/Emo23.gif

איני גולש הרבה בפורום הזה, אז בטח שלא יצא לי לראות הודעות שמחקת. מילה טהורה בעיני היא הכוונה שמאחוריה. אפשר להגיד למישהו מילה שהיא "שלילית" (כמו קללה למשל, או אימרה אשר תצטייר סטטיסטית בפני מרבית האנשים "האורבניים" כעלבון או תקיפה) ואכן לשמור על טוהר המילה, במידה והכוונה מאחורי המילה אכן טהורה ובמידה שבשביל האדם שכלפיו נאמרה המילה ה"שלילית", המילה נאמרה באמת בשביל להאיר לאדם על משהו שחשוב שהוא יראה, או בשביל להאיר לאחרים על משהו שחשוב שהם יראו. אין באמת מילים חיוביות או שליליות כשלא שופטים את המילה - כשבאמת מתחברים לכוונה שמאחוריה. אני חושב שספציפית בפורום הזה לא אמורות להמחק הודעות אלא אם התוכן שלהם נניח אסור לפי החוק או דברים כאלו כמו לפרסם פרטים אישיים של מישהו שאינו מסכים לכך. מלבד הודעות כאלו, איני רואה סיבה שאמן בארבעת ההסכמות ימחק הודעה כלשהי מהפורום, ולהיות אמן בארבעת ההסכמות זה משהו שאני ואת מנסים להגיע אליו. הודעות שאנחנו רוצים למחוק מצביעות לנו בשיא הפשטות על מקומות שבהם כדאי לנו להשתנות, במובנים מסויימים - עד אשר לא נרצה למחוק את ההודעה. באהבה גדולה, והפעם אל תחכי לי אלא פשוט תבואי בעצמך

הי מקסים. תודה ../images/Emo23.gif

קודם כל רוצה לציין שלא מחקתי כאן הודעות (חוץ מ-2 הודעות). אני לא נוהגת למחוק כאן הודעות. נראה לי שנוצר רושם אחר מההודעה הראשית שלי "תרבות הדיון בפורום". לגבי מה שכתבת אני בעיקר אתייחס לזה: "מילה טהורה בעיני היא הכוונה שמאחוריה. אפשר להגיד למישהו מילה שהיא "שלילית" (כמו קללה למשל, או אימרה אשר תצטייר סטטיסטית בפני מרבית האנשים "האורבניים" כעלבון או תקיפה) ואכן לשמור על טוהר המילה, במידה והכוונה מאחורי המילה אכן טהורה ובמידה שבשביל האדם שכלפיו נאמרה המילה ה"שלילית", המילה נאמרה באמת בשביל להאיר לאדם על משהו שחשוב שהוא יראה, או בשביל להאיר לאחרים על משהו שחשוב שהם יראו." אני בהחלט יכולה להתחבר לכך. כתבתי על משהו אחר; כתבתי על מילים שלא נאמרות מתוך כוונה טהורה. כמו כן, יש משהו נוסף חשוב שכתבתי שאנסה להעביר אותו שוב. נניח והנסיונות לעזור לאדם אחר מצד גולש בפורום, גורמות לאדם האחר לא לרצות לגלוש יותר כאן (מכיוון שהעזרה שהוא נותן לא נעימה עבור הרבה אנשים). ונניח שזה לא רק אדם אחד שביקש עזרה, אלא שסוג מסוים של עזרה, גורמת ל-30 גולשים לא להיכנס יותר. אז לא מדובר כאן רק על: אם הכוונה של נותן העזרה היתה טהורה וחיובית אלא גם על נתינת עזרה שלוקחת בחשבון את האחר. מבין את הכוונה?

TheGreatNut

New member
אני מבין את הכוונה שלך אבל חושב שכדאי...

שתפעלי מעט אחרת. אם הפורום הזה הוא אכן כלי אידיאלי לעזרה בלימוד היישום של ארבעת ההסכמות, אז הודעות שמאחוריהן אין "כוונה טהורה" הן נחוצות כאן מאוד. בלעדיהן, איך אפשר ללמוד? גם אם זה גורם לאנשים "לעזוב את הפורום". ככלל, נראה לי שאדם שאינו שולט בארבעת ההסכמות, כמוני וכמוך למשל, אינו מסוגל כמעט בכלל להפיק כוונות "נקיות וטהורות" (הרי הוא תמיד מסתובב עם גרעין ה-"אכפת לי מה אחרים חושבים עלי", "אני לא עושה מה שאני רוצה כי אני מפחד ש" ועוד, וזה עוטף כל פעולה שלו). אז בעצם, איך הוא יכול ללמוד להגיע לשם מבלי לקלוט קודם מה הוא עושה שאינו עונה על ארבעת ההסכמות? איך אחרים יוכלו ללמוד ממה שהוא עושה? אולי הסיטואציות שהכי מועילות פוטנציאלית הו אלו שגורמות לאנשים להפסיק לגלוש בפורום? אני בכנות לא יודע. זו הרגשה אישית שלי. הפורום הזה הוא אינו כמו פורום איכות הסביבה למשל. הוא כלי מסוג אחר לגמרי. נחמדות, נעימות, נוחות... לא יודע אם הם אמורים להיות פקטור כאן. אם כי כרגע אני אישית לבטח איני מחפש לעצמי סביבה שהיא אינה נחמדה, נעימה או נוחה. אם אני כבר מביא את עצמי איכשהו לסביבה שכזו אני משתדל להפיק ממנה את המיטב, או אפילו להפוך אותה לנחמדה, נעימה ונוחה... באהבה.

למעלה