תראו חברים

תראו חברים

כולכם כותבים כאן דיי יפה נגד השתמטות וכו.. אבל השאלה האמיתית היא האם אתם טובים ב... מעשים!! האם אתם מבטיחים כאן שתימנעו מלהצביע בבחירות למפלגות שתומכות בסתר או בגלוי בהשתמטות כמו למשל: מפלגות ערביות,העבודה,קדימה,ליכוד,ש"ס,יהדות התורה.

אני יכול להעיד על עצמי שאם מפלגה כלשהי תעודד

השתמטות אני אמנע להצביע בעדה , אבל מה הסיכוי שהעבודה יעודדו השתמטות?

smailie

New member
השאלה היא

אם קיים דבר כזה "מפלגה שמעודדת השתמטות" על - פי המצע שלה והאידיאולוגיה. אני יכול לגלות, שממילא אף - פעם לא הצבעתי למפלגות הערביות.

smailie

New member
השאלה היא

האם יש בכלל דבר כזה: מפלגה שמעודדת השתמטות במפורש, לפי המצע שלה והאידיאולוגיה. אני יכול רק לגלות, שממילא אף - פעם לא הצבעתי למפלגות הערביות, כך שמצפוני נקי, מן הסתם. יש לך הצעות איך עוד נוכל להוכיח שאנחנו פועלים באופן מעשי לצימצום מספר הלא מתגייסים מרצון ולא רק מדברים באופן תיאורטי?

אני יכול להגיד לך שבתור מילואימניק

כשאני הולך למילואים כמו השבוע , אני מדבר עם החבר'ה הצעירים ומסביר להם שמה שהם עושים זו עבודת קודש. יש חיילים שאני פוגש שהם לא הכי שבעי רצון מהשירות וגם יצא לי לדבר עם כאלה שניסו לצאת לגמרי מהצבא ובתור אחד שעבר את מה שעברו אני מבין לליבם ולא פעם ולא פעמיים הצלחתי לעודד אותם ולהרים להם את המורל . (לא רק אני , גם חבריי למילואים מעודדים אותם ונותנים להם הרגשה יותר טובה)

smailie

New member
איך באמת אתם מצליחים לעשות את זה?

כשמישהו מרגיש שתפקידו איננו מספק ואולי אפילו מיותר ושלדעתו הוא יוכל לתרום בצורה טובה יותר במקום אחר, איך בדיוק אפשר לשכנע אותו? נשמע שאתה נזקק לכישורים פסיכולוגיים טובים, כדי לחולל בחיילים את השינוי המחשבתי הזה.

על ידי רעל... אנחנו ממריצים אותם , מלהיבים

אותם , נותנים להם מוטיבציה וברגע שאנשים בכירים מדברים איתם בגובה העיניים , הכל נראה אחרת . לא צריך להיות פסיכולוג כדי לתת מוטיבציה לחיילים , פשוט צריך לתת להם הרגשה טובה , לחזק אותם , לדבר איתם בגובה העיניים והשאר נעשה מעצמו . זו תרומה חשובה וכבר היו כמה חיילים שהיו שפופים והצלחנו להרים להם את המורל ולגרום להם להיות מובילים ולא מובלים .

lionsheart

New member
אני עושה אבל לא מספיק

אני כמובן שנמנע מלהצביע למפלגות שיש להן בלקסיקות את המילה כיבוש או כל אידיאולוגיה אנטי צה``לית. אני לא קונה ולא שומע ליצירות של זמרים שהשתמטו. אני עושה שיחות מוטיבציה עם בני נוער לפני גיוס ובזמן השירות נותן להם כמה נימוקים של רוב מצליחים אבל לפעמים לא. אבל כל פעם שאני פוגש איזה מישהו שמתחיל לספר שצבא זה לפריירים ובזבון של זמנו היקר אני מרגיש אני לא עושה מספיק ומרגיש שצריך לעשות עוד משהו.

תמיכה בחוק טל = תמיכה בהשתמטות

ולצערי, רבים מהח"כים מכל קצות הקשת הפוליטית תומכים בחוק האומלל.

sayar3

New member
לצערי אני חושב שאתה צודק.

מה שהתחיל כחוק המאפשר למאות בודדות של אברכים ליצור מערכת לימוד דתית הפך למקור מספר אחת למשתמטים ללא כל מערכת אכיפה מתאימה.

למעלה