תקשורת בין אם לבת

תקשורת בין אם לבת

שלום, בעייתי היא כדלקמן: ביתי היא בת 7, ילדה חכמה, שופעת בטחון עצמי, יודעת להתבטא, ווכחנית, דעתנית, אוהבת. בעייתינו היא שכל הזמן היא מתווכחת ולא משנה באיזה נושא. מילתה היא היא שצריכה להיות האחרונה. היא מתישה אותי!! הבעיה החלה רק בחודשים האחרונים. לאחרונה אני מוצאת את עצמי מייד בתחילתה של שיחה ביננו מתכוננת למריבה / מתקפה שמחרחרת להגיע אני כבר לא יודעת מה לעשות...? אני ממש מרגישה "קצר" בתקשורת....

שלום לך

אני מניחה שאת מאוד עייפה בהקשר של היחסים עם הילדונת, אולי כי היית רוצה יחסים הרבה יותר זורמים, קלילים, שיש בהם תחושה של שותפות והנאה, בניגוד למה שקורה כרגע שהיא מתנגדת לדברים שאומרים לה ורוצה להביע את דעתה. האם זה מה שאכן קורה אצלך? כמו שאני רואה את הדברים אני מניחה שכמו כולנו, גם לבת שלך, יש צורך מאוד מאוד גדול בבחירה. כולנו נולדנו עם הצורך הזה ויש אנשים/ילדים שהצורך הזה חי בהם מאוד בקיצוניות. יותר ויותר אני מגלה שלאנשים מסויימים יש צורך אחד מאוד משמעותי בחיים שהתדירות והעוצמה שלו היא מאוד גבוהה. יש כאלו שזה חופש, יש שזה משמעות, ויש כאלו שבחירה זה הצורך המוביל שלהם. ומאוד יכול להיות שזה מה שמוביל את הבת שלך. השאלה היא מה עושים? מאוד יכול להיות שעצם ההבנה של מה מניע את בתך יכולה לתרום ואולי כדאי לשאול אותה איך זה בא אצלה לידי ביטוי. לדוגמא לשאול אותה שאלות שמנחשות מה היא מרגישה או מה חשוב לה. למשל: "נורא חשוב לך לבחור בעצמך?" "היית רוצה להיות זאת שמחליטה?" וכו' וכו'. כל מה שעולה בדעתך - לנחש ולשאול אותה עם סימן שאלה בסוף. זה עשוי איכשהו להוריד את הלחץ והמתח מהצד שלה - שיכול להיות קשור לזה שהיא מפחדת שיחליטו בשבילה. מה את אומרת לגבי האפשרות הזאת?

למעלה