תמהיל מוצע והתלבטות לגבי מסלולים

zidki9

New member
שלום רב,
עברנו על הודעות קודמות וקראנו רבות בפורום.
אנחנו זוג + 3, כרגע ההכנסה היא סביב 18K לחודש ולא צפויה לעלות משמעותית בשנים הקרובות. מעבר למשכנתא, יש הלוואות שההחזר החודשי שלהן עומד על כ- 1,950 ש"ח לחודש, הן עתידות להיפרע סופית בעוד שנתיים.
רכשנו דירה ואנחנו צריכים משכנתא של כ- 800,000 ש"ח (מחיר הדירה הנרכשת- 2.2 מיליון).
מצ"ב תמהיל מוצע, לאחר שכבר ניהלנו מו"מ עם הבנקים, אך טרם סיימנו.
יש 3 שאלות:
1) האם הריביות המוצעות הן טובות יחסית למסלולים המפורטים שם ?
2) המסלולים כרגע הם פריים, קל"צ ומשתנה צמודה. בהינתן זה שיש צפי לפירעון בסבירות גבוהה בעוד כשנתיים של המסלול של המשתנה (במרביתו) - האם כדאי לקחת את המשתנה הצמודה (שההחזר החודשי שלה זול יותר) או את המשתנה הלא צמודה?
3) האם כדאי להגדיל את סכום המשכנתא הכולל לסכום גבוה מ-800K, ואז לבצע פירעון מוקדם, כך שנישאר בעיקר עם מסלולי פריים וקל"צ ?

נשמח לתובנות.

קבצים מצורפים

• IMG-20210802-WA0002 (1).jpg
    IMG-20210802-WA0002 (1).jpg
    KB 416.7 · צפיות: 49
1.אפשר לשפר את הקל"צ
2.לא הייתי לוקח מסלול צמוד ל 20 שנה (סבירות גבוהה זה לא מספיק טוב )מניסיון שלי אתה "תיתקע" איתו וזה יעלה לך לא מעט כסף
3.אם אתה יכול בוודאי שכדאי ,אפילו לוקח יותר וסוגר את ההלוואות האלה שיש לך בטוח שהריבית שם גבוהה יותר מהריבית של המשכנתא

zidki9

New member
תודה על המענה. בהתאם להצעה, עשינו תכנון מחדש ואנחנו בסבב נוסף מול הבנקים.
הגדלנו את הסה"כ לסך 960K בחלוקה שווה לשלושה מסלולים וזו ההצעה שיש לנו כרגע:
320K פריים 30 שנה - 0.6-%.
320K קל"צ 15 שנה - 2.68%.
320K משתנה צמודה 20 שנה - 1.95%. / לחילופין מתשנה לא צמודה 20 שנה - 3.4%

הכוונה היא כמובן מהר מאוד לפרוע חלק משמעותי מהמשתנה - 200K ואת היתרה שלה לפרוע בעוד כשנתיים, שצפוי להתקבל סכום כסף.
לגבי ההלוואות האחרות, שתיהן בריביות טובות יותר מהמשכנתא ועתידות להסתיים בעוד כשנתיים.

הדילמה העיקרית כיום היא לגבי המסלול השלישי - צמודה או לא צמודה.

82little

Active member
השתמשו במחשבון. אולי ההלוואות הקיימות מכבידות על ההחזר החודשי ומונעות קיצור הקלצ ושיפור הריבית.
חשבו מה סך הריביות.
אישית הייתי נמנע מהצמדה.
בהצלחה.

למעלה