תמהיל לפני סגירה

תומר 483

New member
שלום לכולם, אשמח לשמוע את דעתכם על תמהיל לפני סגירה
שווי נכס נרכש 4,540
משכנתא 1,960
הכנסות נטו -43

קלצ - 1,150 - 2.32 ל14 שנים
פריים - 653 - 1.2 ל30 שנים
צמודה משתנה כל 5- 150 - 2.45 (במטרה לפרוע את החלק הזה בשנתיים הקרובות)

ההחזר - כ-10,800

מה אומרים?

82little

Active member
לאור ההכנסות הייתי מעלה ההחזר לאיזור ה 14 א' שח וקצת יותר. מניח שהבנק יכול לאשר ולאור ההכנסות זה אפשרי.
ראו התמהיל החלופי שיכול להביא לחיסכון של למעלה מ 100 א' שח בריביות לבנק.
השתמשו במחשבון והתאימו מה שנוח לכם בהחזר החודשי.
השוו הצעות בין כמה בנקים. השוו גם ביטוחי חיים ונכס בכמה חברות. הנחה לביטוח רק לאורך כל חיי ההלוואה.
בכספים לפרעון מוקדם בדקו מה כדאי לקצר. והישארו ככל הניתן עם אותו החזר חודשי. כלומר בכל מקרה ללא הצמדה ואין צורך במשתנה כל 5.
התמהיל, בערך :
שליש פריים 650 א' ל 30 שנה ולשפר ריבית ל 0.9 ומטה.
שליש קלצ 650 א' ל 11 שנים שאיפה ל 2.1 אחוז ומטה
שליש קלצ 650 א' ל 9 שנים שאיפה ל 1.9 אחוז ומטה
בהצלחה.

תומר 483

New member
תודה על התגובה!
אני מתכוון להישאר בהחזר הקיים, בין היתר קיבלתי הצעה בבנק שלי להלוואה לכל מטרה ל10 שנים בפריים+0.25 (1.85%), לפי מחשבון משכנתא כני מגיע ליחס החזר של 1.17 על כל שקל בתנאים האלה, השאלה היחידה היא אם להחזיר את המשתנה או לפרוע חלק מהקלצ

כמו כן אני מרגיש שאני די בקצה עם הבנקים רק רוצה לוודא שזה אכן ריביות קצה לתנאים הללו

82little

Active member
אישית לא הייתי לוקח בצמודה... קלצ הייתי מנסה לקצר וכך גם להקטין הריבית כי קלצ קצרה יותר אמורה להיות בריבית נמוכה יותר.
בהצלחה.

תומר 483

New member
אולי לא הייתי ברור, מתכוון לפרוע את המשתנה בעזרת הפריים לכל מטרה (בעצם זאת היתתה השאלה)

לכמה היה אפשר לשאוף בצמצום הקלצ ל10/12 שנים נניח? לחליפין יכלתי לקחת עוד 200 אלף בקלצ ל10 שנים בפריים פלוס 0.25, אבל זה כבר זניח בהשפעה על סהכ הריבית שמשולמת

82little

Active member
אז כן נראה שעדיף הפריים לכל מטרה על פני משתנה צמודה...
לגבי קלצ קצרות יחסית זה מתקרב הרי לריביות בפריים אז יש עדיפות להבנתי לקחת בקלצ, ולקבל את היציבות...
-קשה להעריך כמה יוצעו הריביות בקלצ עבורכם ל 10\12 שנים, אבל נראה שהכיוון יחסית ברור.. כלומר לאור ההכנסות שלכם ולאור הריבית שכבר הוצעה לכם ל 14 שנים מניח שתהיה הפחתה קלה נוספת, נניח 2.1 אחוז ומטה..
בהצלחה.

למעלה