תחרות הסוד הכי כמוס ב-
!

אפפ

New member
שלי

אמא של חברה הכי טובה שלי היא בולמית! כל הזמן אחריי האוכל היא מקיאה, וככה היא מרזה. כולם אומרים לה איזה יופי שהיא מרזה ואני רק רוצה לצעוק שהיא בולמית ושהיא טוחנת הכל ואחר כך מקיאה... כל כך כואב לי על החברה הזאת, היא לא יודעת שאמא שלה ככה בכלל באתי אליה וחיכיתי לה כי היא לא הייתה בבית, וראתי שאמא שלי מיד אחרי האוכל הקיאה. היא יצאה ובכתה ואמרה לי לא לספר.

ettada

New member
סוד ללא ריח

אני טטרנית מלידה, למי שלא יודע הכוונה היא שאין לי חוש ריח לפני מספר שנים החלטתי ללמוד בביה"ס לאחיות ופחדתי שלא אוכל להתקבל עקב המום המולד מאחר ולפעמים משתמשים גם בחוש הריח כמו בשאר החושים לשם איבחון. התייעצתי עם גיסתי שהייתה כבר אחות מוסמכת והיא יעצה לי פשוט לשמור את זה בסוד, ממילא זו לא שאלה שכיחה בקבלה ללימודים או לעבודה. עד היום כשאני כבר אחות מוסמכת אני שומרת על הסוד הזה בתוך המשפחה ואלו שעובדים איתי או חברים לא יודעים על טטרנותי. האמת אני יכולה להגיד שבמקצוע שלי כאשר צריך לעשות למטופלים בדיקות שתן או צואה לפעמים אני שמחה שאני טטרנית.

the shraga

New member
זה מפריע לך לפעמים שאת תתרנית?

כי אולי לך זון נשמעת שאלה מיותרת וברורה מאליה אבל לרוב האנשים זה נראה לא כל כך נורא לאבד או לחיות ללא חוש ריח,האם אנו טועים?

December Rain

New member
הסוד שלי(-:

היו לי גבות כמו של אניה בוקשטיין עד שאמא שלי הכריחה אותי לעשות גבות.

../images/Emo204.gif הסוד שלי

בחטיבת הביניים, המחנכת שלי נהגה לספר לנו הרבה הרבה הרבה סיפורים על חייה (משפחה, חברים, כספים). הבחנתי בכך עוד בימים הראשונים של כיתה ז' ומאז כתבתי מילה במילה במחברת המיועדת לסיפורייה, כל סיפור אשר הייתה מספרת לנו. אמנם זה היה מייאש מעט ולא תמיד הייתי עומדת בקצב, אך בסוף כיתה ט' התקבלו להן שתי מחברות וחצי עם סיפורים אישיים מחייה של המחנכת שלי. עד היום לא סיפרתי על כך לאף אחד, כמובן, זה מאד לא יפה והמורה תפגע אם תדע שסיפורייה האישיים מתועדים ועוד בלגלוג כלשהו אך זוהי מזכרת נחמדת וזהו הסוד שלי

DManya

New member
אוקיי, שלי../images/Emo178.gif

אחח מה אני חושפת כאן בשביל כרטיס לסרט... אני נהנית מתופעה נוירולוגית נדירה במיוחד (יש שטוענים שהיא נמצאת רק אצל אחד מתוך כאלפיים איש) שקוראים לה סינסתזיה. סינסתזיה היא בעצם שילוב של חושים. הנה הערך מויקיפדיה. בעבר מצאתי ערכים יותר בהירים וספציפיים למה שאני לוקה בו, אבל גם זה מספיק לבנתיים - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%A1%D7%AA%D7%96%D7%99%D7%94 בקיצור ולעניין - השילוב חושים אצלי, או בעצם הסינסתזיה שאני לוקה בה מתבטאת בכך שלכל אות, צורה או מספר שאני רואה המוח שלי מייחס צבע מסוים. למשל כשאסתכל על האות ל אראה את צבע סגול, וכשאסתכל על האות ד אראה את הצבע צהוב. אם אסתכל על הסיפרה 8 אראה אותה בחום וכדומה.... התופעה הזו בכלל לא מפריעה ביום יום - אפשר לקרוא ולראות בצורה תקינה לחלוטין. זאת רק סוג של אסוציאיה מאוד מאוד חזקה, בדך כלל. אפילו להיפך- העולם הרבה יותר צבעוני ככה. בנוסף, נראה שהסינסתיה נפוצה במיוחד אצל אנשים יצירתיים, כמו למשל אצל הסופר ולדימיר נבוקוב ("לוליטה") רק שכמו הרבה אחרים הלוקים בסינסתזיה, גיליתי אותה בשלב יחסית מאוחר בחיי, בגללל חוסר מודעות עצום לתופעה. כך קרה שבמרבית שנות ילדותי והתבגרותי נשאתי איתי את הסוד הנורא - אני רואה אותיות בצבעים. נשמע משהו שצריך ללכת אליו לפסיכולוג, נכון? כך גם אני חשבתי, עד שיום אחד קראתי במקרה על התופעה. ואז נגולה אבן כבדה מעל הלב שלי, שאני לא לבד. ברשת, ובמיוחד בתפוז, מצאתי עוד אנשים עם התופעה הזו, ומאוד הקל עלי לדבר איתם על כך. מה שמצחיק, אגב, זה שלא כל מי שיש לו סוג זה של סינסתזיה (ראיה-שמיעה) רואה את אותם צבעים שאחר יראה. כלומר יכול להיות שאני אראה את האות ג' בצבע ירוק, והאחר יראה אותה בצבע ורוד... לצערי התופעה המופלאה הזו היא עדיין בגדר סוד בשבילי, שלוקח לי זמן רב לספר לאנשים. וזה בגלל חוסר המודעות, כמובן. לא כל מי שאני מכירה מספיק קשוב לדברים כאלה, לצערי. יש הרבה קטני אמונה. וזהו בכלל עניין מדעי... אני מקווה מאוד שאנשים יקראו את ההודעה הזאת וילמדו עליה קצת, כדי שתהיה יותר מודעות לתופעה הזאת. וכך גם אולי עוד אנשים שיש להם סינסתזיה אך לא מודעים לכך שמדובר בתופעה מוכרת יגלו שלמה שיש להם יש, שם והם בטח לא משוגעים. ובטח ובטח שלא לבד... ערב טוב, בהצלחה לכולנו, וברכות למי שגילה שיש לו את התופעה רק עכשיו

fifanowftw

New member
../images/Emo2.gif זה כמו סמים

תגיד תודה, אנשים משלמים בשביל כאלה דברים

DManya

New member
אני בת

וזה ממש לא כמו סמים(לא שניסיתי) וההקשר של זה לסמים שהופיע בויקיפדיה הוא אחת הסיבות העיקריות לסלידה שלי מההגדרה הספציפית הזאת. מה שיש לי זאת תופעה נוירולוגית שנולדים איתה. מה שקורה זה שהמוח קולט בחוש אחד משהו אבל המידע שנקלט עובר גם את המסלול ההפוך או משהו כזה... אני לא מוצאת את ההגדרות האחרות כרגע. העיקרון הוא שזה מלידה והתופעה עצמה ממש לא נותנת היי של סמים או כל דבר אחר, אבל זה כאילו להסתכל על העולם במשקפיים קצת שונות, זה כן

fifanowftw

New member
סליחה

מניה,, זה השם? אוקיי, אז לא התכוונתי לפגוע(במקרה ופגעתי), זה פשוט נראה מוזר. ורגע, אם האות המסוימת צבועה באיזשהו צבע איך את רואה את האות? כלומר, נניח שאת המספר 7 את רואה בצבע צהוב, אבל אם הוא צבוע בצבע סגול איך תראי אותו?

DManya

New member
זה הניק../images/Emo8.gif

זה בסדר, לא נפגעתי, סתם ניסיתי להבהיר אני יודעת שזה נראה מוזר. בדיוק בגלל זה היה לי קשר לספר את זה. בקשר לשאלה שלך, אין קשר. רוב האותיות צבועות בשחור-לבן, נכון? ועדיין אני אראה אותן בצבע שונה. אז גם אם אני אראה מילה כשכל אות צבועה (בדיו הכוונה) בצבע שונה, אני אראה אותה במוח גם בצבע שלי. זה לא סותר, ואני יודעת שקשה קצת להבין את זה. בגלל זה אני אומרת שזה לא מפריע בחיי היום-יום. מה שכן קצת מצחיק לפעמים זה שאני באה לאיית או לומר איזו סיפרה ואומרת בטעות את הצבע
וגם זה יחסית נדיר אני חייבת לומר גם שעם הזמן לומדים קצת להתגבר על זה קצת. זאת אומרת שאני עדיין אראה את האותיות בצבעים אבל זה הרבה פחות מעסיק אותי עכשיו מכשהייתי קטנה ("עכשיו" זה לא כשאני מעלה את הנושא כמובן, כן?
)

נושא מעניין, ../images/Emo3.gif../images/Emo45.gif

אבל בואו נקטע את הדיון פה.
זה פותח תת-שרשור שקצת מעיק על נושא השרשור עצמו, אבל אני חייב לציין את תמיכתי והערכתי לך!
שמעתי על התכונה הזאת לא מזמן, וממש הערכתי את האנשים האלה! אני שמח שפגשתי מישהו כזה.

DManya

New member
אוקיי סליחה...אני אשתדל

זה פשוט נורא מסקרן אותי לשמוע מאנשים אחרים שיש להם את התופעה גם, כי אני לא מכירה אישית אף אדם אחר כזה, ועוד תחשוב ש17 שנה בערך הייתי לבד עם התכונה הזאת. לגמריי לבד. אני לא הייתי מאלה שבטוחים שיש את זה לכולם, אני ידעתי שאני היחידה וזה הטריף אותי במשך שנים. לאף אחד לא סיפרתי, גם לא לחברה הכי טובה. יש ימים שאני עדיין בטוחה שאני הוזה וחולמת ושאני היחידה עם זה... המוח שלי קצת מסרב לקבל את זה שלמה שהוא הדחיק כל כך יש שם ושהוא לא רק אצלו. זה פשוט מטלטל... אגב, אין סיבה להעריך אותנו. זה לא אומר כלום על האופי, לדעתי. להעריך את התכונה, אם כבר

lovelyAnonymus

New member
וואי אצלי ל זה ירוק וגם ד זה ירוק אבל יותר

בהיר......... ודווקא אני חשבתי עד לא מזמן (עד שכתבה על זה הופיעה בבחינת בגרות באנגלית של 2006) שיש את זה לכולם ושזה בסדר.

lovelyAnonymus

New member
אגב שאלתי על התופעה הזאת בפורום פסיכומטרי

וגם שם התברר יש אנשים שיש להם את זה. ברכותיי את לא לבד! נ.ב: גם אצלי ג' זה ירוק !!!!!!!!!!

DManya

New member
כן, שמעתי גם על כאלה שחשבו שככה כולם

היה לי נורא קשה להבין את זה, ועדיין קשה לי בעצם עוד מלפני שנכנסתי לגן קלטתי שזה לא נורמלי, ושתקתי 17 שנה....

lovelyAnonymus

New member
יש פורום לסינסתזים?

אגב גם חבר שלי כזה והוא טיפוס ממש לא יצירתי....

DManya

New member
אולי הוא מדחיק../images/Emo8.gif

גם את וגם חבר שלך? איזו הסתברות קלושה בקשר לפורום לא נראה לי שקיים. חשבתי על לפתוח אחד כשגיליתי את זה אבל אני לא בטוחה עד כמה אנשים מוכנים להתייחס לזה ברצינות. אבל אולי הגיע הזמן לשקול שוב

lovelyAnonymus

New member
מצחיק אבל

גם לאקס שלי וגם לנוכחי יש/היה את זה. חחח אולי כמו שאומרים בן אדם מוצא בן זוג שדומה לו. אבל לשניהם יש סינסתזיה "חלשה" (ככה אני קוראת לזה), כי האקס למשל רואה אך ורק מספרים בצבעים ולא אותיות ומילים וצלילים כמוני. וגם לחבר הנוכחי יש סינסתזיה די חלשה, כי רוב המספרים והאותיות שלו צבועים בצהוב....

למעלה