תופעה מטרידה

annabs

New member
המון תודה על התשובה, שאלה היא איך

יודעים שיש ייצור מוגבר של חלב? אני לא בטוחה לגביי.. חלב יש אבל לא מטפטף או משהו כזה. כן נראה לי שמשתחרר די בחוזקה בהתחלה. אם באמת זו הסיבה - אז אפשר להירגע. שוב תודה וערב טוב!

annabs

New member
שוב תודה ../images/Emo140.gif!

אחרי שקראתי את התשובה הראשונה שלך, באמת נזכרתי שבחודש-חודשיים הראשונים היא הייתה משתנקת המון בתחילת ההנקה, מן הסתם בגלל הזרם החזק של ההתחלה. לגבי שאר הסימנים שהזכרת אותם עכשיו - למעט עלייה יפה במשקל בחודשיים הראשונים (ואחר כך דווקא האטה), כל השאר לא ממש רלוונטי. וכן, לפני כמה ימים ניסיתי להניק בשכיבה ובאמת הלך יותר טוב, אבל לא תמיד, שתינו צריכות להתרגל לתנוחה הזאת...אז נמשיך לתרגל. לילה טוב גם לך!

annabs

New member
תופעה מטרידה

שלום, ביתי נועם בת 4 חודשים, יונקת בלבד. ילדה שמחה וערנית מאוד. לוקחת מוצץ מגיל חודש וחצי. בשבועיים האחרונים התחיל אצלה מנהג מאוד מוזר - בחלק מההנקות במהלך היום, היא לא מוכנה להתחיל לינוק לפני שהיא "נרגעת" עם מוצץ, גם אחרי שעברו 3-4 שעות מההנקה הקודמת. אחרי כמה דקות איתו, אני מוציאה אותו והיא יונקת יפה. היום התופעה אפילו החמירה - היא יונקת במרץ 3-4 דקות, עוזבת את השד ומתחילה לבכות בכי קורע לב. זה לא גרפס - ניסיתי. עד שהמוצץ לא חוזר לפה היא לא נרגעת. אז עכשיו היא עם המוצץ ואני הלכתי לכתוב את ההודעה, כי זה כבר ממש מטריד אותי.
למה זה קורה ומה אפשר לעשות כדי שתחזור לינוק בלי עזרתו של המוצץ? תודה רבה מראש על התייחסות! סוף שבוע נעים,

annabs

New member
לא, זה קורה רק ביום. בלילה ובהנקת

הבוקר הראשונה יונקת בלי בעיה. לעומת זאת ביום היא צריכה את המוצץ, גם אחרי שעברו 3 ו-4 שעות והיא אמורה להיות רעבה. מקווה שמה שכתבה אמא לשניים מסביר את התופעה גם אצלי... תודה רבה וערב טוב,

אניני2

New member
../images/Emo207.gifעל מוצץ....מה עושים? מחר

היא בת 6 שבועות...הנקה מלאה , קיבלה אולי פעמיים בקבוק שאוב כי נאלצתי להיעדר...לקחה בלי בעיה...עכשיו התחילה למצוץ אצבע..כמו הגדולם, ממש את האגודל...מה לשעות? להחליף לה במוץ? אני לא יודעת למה אבל זה נורא מלחיץ אותי שהיא תמצוץ עד גיל מאוחר, ושאי אפשר יהיה לגמול, והשיניים יתעקמו....אני לא יודעת למה אבל יש לי תחושה נורא עצובה שאני רואה אותה מוצצת אצבע...סתם זה מעציב אותי, מצד שני מוצץ ממש מגעיל אותי, כמו פקק....מה עדיף? מה לעשות?גם לגבי ההנקה וגם בכלל...

מבחינת ההנקה זה לא משנה

משאר הבחינות - עניין אישי שלך ושלה. אישית, לא הייתי מונעת ממנה למצוץ את האצבע שלה, ויש גם יתרונות לאצבע על המוצץ. למשל - מגע נעים יותר מגומי, לעולם לא נופל על הרצפה או הולך לאיבוד ודורש חיטוי, היא יכולה למצוא אותה בעצמה ולשים בפה גם בזמן שאת נוהגת ולא יכולה להגיע אליה לאחור או באמצע הלילה... אבל בעקרון, זו החלטה אישית שלך. את יכולה אולי לשאול אמהות ואבות אחרים בפורום הורים לתינוקות ולשמוע את דעתם

אושינקה

New member
אני לא בטוחה שזה קשור לריבוי חלב

שכן ציינת שזו התנהגות חדשה שבשבועיים האחרונים... אם היה לך ריבוי חלב סביר להניח שהיית נתקלת בהתנהגות כזו הרבה לפני גיל 4 חודשים
שאלה נוספת - האם במשך היום את מניקה אותה לפי זמנים מסוימים? או רק כשהיא מבקשת? לפי מה שכתבת, בלילה (שאני מניחה שאת מניקה רק כשהיא מתעוררת בעצמה) ובארוחת בוקר ראשונה אינך נתקלת בתופעה זו. אולי היא עוד לא מוכנה לאכול כאשר את מציעה לה את השד.

annabs

New member
אושינקה בוקר טוב! לשאלתך-

היא יונקת לפי דרישה, אין אצלנו זמנים. כשהייתה קטנה יותר, כמובן ינקה בתדירות גבוהה יותר, כל שעה וחצי - שעתיים ובחודש האחרון התחילה לפתח פערים. הייתי מנסה להציע לה לינוק אחרי שעתיים ולרוב זה לא עובד. ואז, אחרי 3-4 שעות סביר מאוד שהיא רעבה וכאן נכנס עניין המוצץ. בגיל 4 ח', מה הם בכלל הסימנים לרעב? הרי הידיים כל הזמן בפה בכל מקרה ולמצב של בכי אני בטח לא רוצה להגיע... אז שוב, אני מציעה לה כשהיא לא שקטה והיא אכן יונקת יפה אחרי שנרגעת עם המוצץ. יש דרך להיפתר מההרגל הזה? תודה ויום נעים!

אושינקה

New member
זה נכון שבגיל 4 חודשים

הידיים לפה כבר לא בהכרח מעידות על הרעב. היא מגלה את גופה והעולם סביבה. אם את חושבת שהיא רעבה הציעי לה את השד, אם היא מסרבת היא לא רעבה וזה בסדר. בשלב זה של ההנקה שהכל תקין והילדה כבר "בעלת ניסיון" , אם היא תהיה רעבה המוצץ לא יספק אותה והיא כבר תודיע לך שהיא לא מרוצה

annabs

New member
מה שנכון נכון, הקטנה הזאת בהחלט

יודעת מה היא רוצה! המון תודה על התייחסותך ושבוע טוב

למעלה