שר התחבורה הנחה הנהלת הרכבת לחתום

מצב
הנושא נעול.

easylivin

New member
ובסוף יגיעו לפשרה.

הוא עוד ישוב
גם עיני וגם השר כץ. עדיין לא צריך להתרגש.
ובסוף יגיעו לפשרה.
שאף אחד לא ישלה את עצמו: המדינה לא תוותר לגמרי על מיקור חוץ ברכבת, כי זה בלתי-אפשרי וסתם מיותר בעולם המודרני. מזמן יש מיקור חוץ ברכבת ובהיקפים גדולים מאוד, ויהיה מיקור חוץ גם בעתיד. זה ממש לא אומר בהכרח "עובדי קבלן של חברות כח אדם", אלא פשוטו כמשמעו - הזמנת שירותים מחברות אחרות שמתמקצעות בדברים מסויימים, שלרכבת לא תמיד יש טעם להתמקצע בהם ולקלוט את אותם העובדים לשורותיה, כי המשמעות היא חוסר יעילות ( = בזבוז כספי ציבור) וחוסר גמישות ( = חוסר יכולת להסתגל להתפתחות המהירה). מיקור חוץ אפשר וצריך לנצל בחכמה לטובתה של הרכבת, תוך הבטחת תנאים טובים לכל העובדים. שהועד וההסתדרות ידאגו לזה, ולא יעסקו בסחיטה באמצעות חבלה בהחלטות ניהוליות ופגיעה בנוסעים. אז אולי לא יהיה מיקור חוץ בדיוק במתווה ובהיקף שהמדינה רצתה אותו מלכתחילה (בכל זאת אולי יעשו איזו ג'סטה נאה להסתדרות, כפי שכבר עשו בלא מעט מקרים). אבל גם לא יקרה מה שהועד היה רוצה שיקרה, אלא רחוק מאוד מזה.

אורי404

New member
יש הגנה על זכויות עובדים ויש הגנה

חוזה עם בומברדיה על מיקור חוץ במעמד צד אחד ללא משא ומתן עם הוועדים. ישיבת המשא ומתן שהיתה אמורה להתקים היום התפוצצה לאחר שעיני שמע על הכרזת השר. עיני ועוזריו עם וועד העובדים עזבו המקום .
יש הגנה על זכויות עובדים ויש הגנה
אולי-אולי אם הטענה הייתה, שמנכ"ל "רכבת ישראל" חתם על חוזה ללא משא ומתן עם הוועדים, היה מה לקבל. גם כאן ספק רב. קל וחומר אם מדובר בשר, ש"רכבת ישראל" כפופה אליו. אני באופן אישי יותר מבעד זכויות כלפי העובדים. אבל כאן מדובר במקרה אחר של עובדים, אשר לוקחים את החוק לידיים. כך שלא מפליא, שהם מצפים ששר התחבורה ישתף את הוועד.טוב שלא ציפו, שהוא יישתחווה אליהם.

FiReBall

New member
הדבר העיקרי שהוועד לא רוצה להבין

חוזה עם בומברדיה על מיקור חוץ במעמד צד אחד ללא משא ומתן עם הוועדים. ישיבת המשא ומתן שהיתה אמורה להתקים היום התפוצצה לאחר שעיני שמע על הכרזת השר. עיני ועוזריו עם וועד העובדים עזבו המקום .
הדבר העיקרי שהוועד לא רוצה להבין
שפיתוח הרכבת בהכרח יביא לעוד עובדים ולחיזוק כוחם. השבתת הרכבת והתנהגות כמו מאפיה סיצאליאנית בהכרח תביא לתוצאה הפוכה. ובכל מקרה - גם חברת בומברדיה תעסיק רק מהנדסים וטכנאים ישראלים.

davidfainshtein

Member
מנהל

trainman

New member
תפסיק כבר להתמם.. קרוב היום שבו יבעטו את

אדוני המנהל לא מתאים לך.
זאת הסתה פרועה
הישבן הג'ינג'י שלך מהרכבת, ביחד עם כל שאר הבריונים מהרכבת, ואז ירווח לציבור המשתמשים ברכבת.

kobiz99

New member
דרך ארץ קדמה ל...................

הישבן הג'ינג'י שלך מהרכבת, ביחד עם כל שאר הבריונים מהרכבת, ואז ירווח לציבור המשתמשים ברכבת.
דרך ארץ קדמה ל...................

yehuda7K

New member
לא נכון ולא יפה ל"יבעטו אותכם מהרכבת"

לא נכון ולא יפה ל"יבעטו אותכם מהרכבת"
טוב להשאיר את רוב עובדי הרכבת מכיון שהם בעלי המקצוע. כלומר אין לממשלה אינטרס אמיתי לפרק את הרכבת. בעיות כאלה נפתרו בעבר ע"י עסקה, שבה "משחדים" את העובדים הקימים בשכר גבוה ובטחון תעסוקתי, ותמורתו העובדים מסכימים שהעובדים החדשים לא יהיו שיכים לועד, ושהועד יפסיק להתערב בניהול הרכבת, במינויים ובחלק שמתחת לשולחן במכרזים. האוצר מנסה את השיטה הזו גם עכשיו, אבל הועד עדיין רוצה הכל, גם לקבל עוד עבור העובדים הנוכחים וגם להמשיך לשלוט בעובדים החדשים, במינויים וכו'. הועד ישבר רק אם הממשלה באמת תשבית את הרכבת ותקים אותה מחדש. כרגע נראה (וחבל שכך) שהממשלה מגמגמת, והועד ינצח. יהודה

davidfainshtein

Member
מנהל
הסתה למה בדיוק?

אדוני המנהל לא מתאים לך.
זאת הסתה פרועה
הסתה למה בדיוק?
את התמונה לא אני ציירתי, מצאתי אותה בפייסבוק. מי שמסיט פה זו הגברת אדרעי שמחזיקה מדינה שלמה כבת ערובה. אני אישית נפגעתי ביותר מההתנהגות הפרועה שלה בסוף השבוע האחרון ויש לי כל הזכות שבעולם לזעום עליה. בסה"כ מדובר בעבריינית פורעת חוק שאינה מכבדת את בית המשפט, את שלטון החוק ובעיקר את הציבור, אותו היא מחוייבת לשרת. הציבור שמשלם לה משכורת.

kobiz99

New member
מותר לך לזעום זה בסדר אבל פוסטר כזה

הסתה למה בדיוק?
את התמונה לא אני ציירתי, מצאתי אותה בפייסבוק. מי שמסיט פה זו הגברת אדרעי שמחזיקה מדינה שלמה כבת ערובה. אני אישית נפגעתי ביותר מההתנהגות הפרועה שלה בסוף השבוע האחרון ויש לי כל הזכות שבעולם לזעום עליה. בסה"כ מדובר בעבריינית פורעת חוק שאינה מכבדת את בית המשפט, את שלטון החוק ובעיקר את הציבור, אותו היא מחוייבת לשרת. הציבור שמשלם לה משכורת.
מותר לך לזעום זה בסדר אבל פוסטר כזה
שלא אתה ציירת יכול לסמן את המטרה. עיין ערך הפוסטרים בככר ציון בירושלים והמבין יבין

easylivin

New member
אל תירתע, דוד. אין פה שום "הסתה".

הסתה למה בדיוק?
מבחינה עובדתית, זה נכון היום שגילה מחליטה מתי אנחנו הנוסעים (שאגב משלמים על הכרטיסים ממיטב כספנו) נגיע הביתה. מי שגורס אחרת - שינמק ולא יאשים ב"הסתה". אישום חסר בסיס זה אגב, נראה לי כמו איום ומזכיר לכאורה נסיון לסתימת פיות.

davidfainshtein

Member
מנהל
אנחנו לא רק משלמים על כרטיסים ממיטב כספנו,

מבחינה עובדתית, זה נכון היום שגילה מחליטה מתי אנחנו הנוסעים (שאגב משלמים על הכרטיסים ממיטב כספנו) נגיע הביתה. מי שגורס אחרת - שינמק ולא יאשים ב"הסתה". אישום חסר בסיס זה אגב, נראה לי כמו איום ומזכיר לכאורה נסיון לסתימת פיות.
אנחנו גם משלמים את משכורתה של הגברת ה"נכבדה" ממיטב כספנו.

romcd

New member
אתה לא משלם כלום ,אתה בכלל לא נוסע ברכבת

אנחנו גם משלמים את משכורתה של הגברת ה"נכבדה" ממיטב כספנו.
אתה לא משלם כלום ,אתה בכלל לא נוסע ברכבת
אתה אולי אוהב רכבות ,אבל מתבכיין בשביל כולם על כלום.

kobiz99

New member
אתה צודק מרגע זה אני סותם פי

אתה צודק מרגע זה אני סותם פי

מצב
הנושא נעול.
למעלה