שרשור ייעודי מיוחד לסדרה The Umbrella Academy

twisted nerve1

New member
סוג של סיכומון לכל הסדרה

שוב, קשה לדחוס את כל מה שיש לי להגיד על ה-10 פרקים האלה, אבל אני אנסה לדבר על נקודות שבלטו לי:
* החזרה בזמן- טוב, אני פריקית של סדרות/סרטים של חזרה בזמן - מכל הדברים המד"בים אני הכי אוהבת את הדבר הזה- אני יכולה לראות כל סרט על מסע בזמן וככל שהוא יותר מסובך- אני בד"כ יותר אוהבת לשבור את הראש על הפרדוקסים והלולאות בזמן.
א-ב-ל- בדיוק לא מזמן סיימתי מרתון של פיוצ'ר מן שזו חתיכת סדרה מסע בזמן- ועכשיו הסדרה הזאת. וכן, יש לי קצת סחרחורת וכאב ראש מכל המסע בזמן הזה
. בשלב מסויים בסדרה כבר לא היה לי כוח להבין איזה חזרה בזמן שינתה את מה וכל הדברים האלה. אבל זה עדיין כייף
* לימור ועדי אתם דיי ספליירתם לי! כאילו לא בכוונה אני מניחה, אבל זה שניחשתם דברים שלא חשבתי עליהם אבל ניחשתם והם היו נכונים, אז זה קצת ספלייר לי, אבל טוב נו, לא אשמתכן. דבר אחד זה הקטע שהכדורים שווניה לוקחת הם כדורים שעוצרים את הכוחות שלה (ובכלל שיש לה כוחות). לא הייתי חושבת על זה בכלל האמת אם לא הייתן אומרות. והדבר השני זה שקלאוס הוא גיי! אני לא קלטתי את זה בכלל! כשכתבתן אחרי הפרק שהוא בבר הזה של הלוחמים ואומר שאיבד מישהו (לפני הפרק שמראים את הפלשבק לזמן שלו בצבא) וכבר כתבתן שבטח הוא איבד את האהוב שלו בצבא, ואני לא קלטתי שהוא גיי בכלל! אבל לא נורא, כאילו גילו את זה בפרק הבא וחוץ מזה ברגע שהבנתי שהוא גיי אמרתי לעצמי- omg זה מושלם! (ומפצה קצת על המבטא האמריקאי שלו). אבל למה הראו כ"כ מעט מהסיפור שלו עם ההוא מהמלחמה
הייתי רוצה לקבל על זה שני פרקים שלמים שמתמקדים בסיפור האהבה שלהם ומבחינתי שזה יבוא על חשבון הרבה מסיפורי הרקע של דמויות אחרות שהראו
(אגב אני זוכרת שהיה קטע שראו אותו אז באמבטיה והיה לו לק על הצבעות ברגליים שזה אולי סימן לזה שהוא הומו, אבל עד שהגיעו לקטע של הצבא שכחתי מזה בכלל).
* בכלל קלאוס!
אוי הוא מושלם!!! למה בקושי רואים את השחקן הזה? והוא היה כ"כ יפה בסדרה הזאת! כ"כ אהבתי את השיער שלו וגם את שיער הפנים שלו. ואוף. הוא מושלם מושלם מושלם. ואני גם ממש התבאסתי שלא נתנו לו בסוף להיפגש עם האהוב שלו
. אבל הסצנה שלו עם האבא הייתה כ"כ יפה באמת! נראה לי הסצנה האהובה עלי בכל העונה!
וחוץ מקלאוס גם אהבתי מאוד את וניה. טוב נו, אני מתה על אלן פייג' אז לא ממש הייתה בעיה עם זה, ולמרות שגילו דיי מהר שלנארד הוא רע, עדיין באיזה מקום רציתי שהיא לא תגלה כי כ"כ הזדהתי איתה וריחמתי עליה וממש היה עצוב לי על כמה היא הרגישה מנותקת מכל המשפחה
. ואני חייבת גם לציין לשבח את מי ששיחק את 5- באמת מסכימה שהוא שיחק ממש מצויין שבאמת זה הרגיש כאילו הוא משחק איש מבוגר שכלוא בגוף של ילד. והסצנה שהוא נפרד מהבובה הזאת אשכרה הרגיש לי כ"כ הזוי, כי מצד אחד זה היה קצת מצחיק, מצד שני זה אשכרה ריגש אותי! ואיך שצילמו את זה שכל פעם שהוא דיבר ועשו קאט לבובה זה אשכרה היה נראה שהיא מקשיבה לו
וזה היה כ"כ מוזר, ועדיין עצוב- ועוד יותר מוזר לי שזה עשה לי עצוב.
&nbsp
* טוב אי אפשר להגיד שהעלילה פה היא משהו חדש או משהו כזה. זה הכי הטרנד הנוכחי
זה סדרות על גיבורי על- ועוד יותר קו העלילה שאחד מהגיבורים (בד"כ גיבורות האמת, זה מעניין), לא מצליח להשתלט על הכוחות שלו ונהיה הנבל בסוף. כאילו ראינו את זה כבר בבאפי, ובפרוזן, ובאקסמן, וכל סדרת גיבורי על בערך שעשתה קו עלילה כזה. אז כן זה דיי היה ברור מראש מה הולך לקרות עם וניה, ועדיין אני חושבת שאם זה עשוי טוב אז זה בסדר אם זה לא כזה מקורי. הסצנה שוניה מתווכחת עם האחות שלה ממש גרמה לי להיות מושקעת כ"כ בריב בין שתי האחריות שלמרות שהיה ברור מקילומטר מה הולך לקרות, עדיין פלטתי צרחה כשראיתי את החתך הזה שהיא עשתה לה (טוב כי גם יותר ציפיתי שהיא איכשהו תעיף אותה ותאלף אותה, אבל לא ממש ציפיתי לחתך בצוואר, וגם דיי הייתי בטוחה שהיא מתה מזה בהתחלה)
* מקוריות- טוב הסדרה לא מאוד מקורית, אבל האם באמת אפשר לעשות משהו מקורי היום? סדרות יוצאות בקצב מסחרר וכמעט כל רעיון אפשרי נעשה אךף פעם.
את בובה רוסית כולם השוו ל"לקום אתמול בבוקר", וכל סדרת גיבורי על בערך מעתיקה כבר מהשניה. אני חושבת שזה בסדר לא לצפות למשהו ממש מקורי, כל עוד הטייק של הסדרה על הנושא עשוי טוב ומהנה לצפיה (מה שבהחלט היה בסדרה הזאת) אז סבבה מבחינתי. אם אני אראה סדרה שבאמת מרגישה לי שמביאה רעיון מקורי זה ממש יפתיע אותי. ויש סדרות שמשתמשות פשוט בזה שהם יודעות שהכל נעשה אז כל הסדרה היא ריפרופים או הומאז'ים לדברים שמהם זה נלקח (דברים מוזרים, פיוצ'ר מן לדוגמא)
* אבל למה הקליף האנגר המעצבן הזה?!?!?!?!?! זה נכון שכמעט כל עונה חדשה של סדרה שראיתי בשנים האחרונות נגמרה עם איזשהו קליף הנגר קטן, אבל לרוב זה כזה סיפור יחסית סגור, עם כמה קווים פרומים לאופציה שתהיה עוד עונה. אבל לא קליף האנגר ברמה כזאת שהוא בעצם אומר לנו שאנחנו באמצע הסיפור! הרי אי אפשר לא לראות את העונה הבאה אחרי קליף האנגר כזה! אוף.

didalf

Well-known member
טלהלהלה תגובה

מהההה את מאשימה אותנו? בכלל אמרו שהוא גיי כבר בפרק השני. כשהוא ישב עם חמש וחמש אמר שהוא היה עם מישהי 30 שנה (אח"כ הסתבר שזאת בובה
) אז קלאוס אמר "הכי הרבה זמן שהייתי עם מישהו זה 3 שבועות... אבל *הוא* הכין יופי של אוסובוקו" או משהו כזה. קיצר אני מיד קלטתי שהוא אמר הוא* (טוב כי ממש קיוויתי לזה). בכל מקרה זה לא אשמתי שאת לא מרוכת זאת לא הייתה הפתעה
וגם כשהוא אמר שהוא איבד מישהו אז הוא אמר את השם שלו באותו משפט או משהו כזה, זה גם היה ברור

&nbsp
ולגבי התרופות וול סורי, זה נראה לי נורא ברור גם
אולי כי זה מוכר לי ממקומות אחרים.
&nbsp
"הייתי רוצה לקבל על זה שני פרקים שלמים שמתמקדים בסיפור האהבה שלהם ומבחינתי שזה יבוא על חשבון הרבה מסיפורי הרקע של דמויות אחרות שהראו" - אעהאאא לגמרי
תמיד אפשר לסמוך עלייך שתחשבי כמוני בנושא
וכן הוא מושלם

&nbsp
וכן חמש באמת מעולה.
&nbsp
וטוב אין לי כאלה רגשות לאלן פייג' היא חמודה אבל זהו. ולאדעת אני רציתי שהיא תגלה כמה שיותר מהר כי הוא נוראי אבל זה נורא עצוב שעד שהיא חשבה שמישהו אוהב אותה הוא רק ניצל אותה כדי לנקום במשפחה שלה.
&nbsp
ו
לגבי עניין המקוריות וכל מה שאמרת.
&nbsp
לאדעת אם זה כזה קליף האנגר. הייתה אפוקליפסה והם נראה לי ניצלו, אבל כנראה בני 13
אני מניחה שאם תהיה עונה שניה הם יחזרו איכשהו לגיל המקורי שלהם.

twisted nerve1

New member
תגובה

לא האשמתי אותם ברצינות, זה בסדר, זה לא באמת נקרא ספוילר אם מנחשים משהו והוא מתגשם, זה סתם היה בצחוק.
ולגבי זה שקלאוס גיי, אז עכשיו שאת אומרת את המשפט הזה אז זה נשמע לי כמו משהו שהיה, אבל לא הייתי בחיים מצליחה לזכור את זה בעצמי, בקיצור עם כל הרמזים לא זכרתי שהוא אמור להיות גיי בפרק לפני הפלשבק, אבל באמת זה לא כזה הרס שאמרתן (וכן, אם אמרו את זה בסדרה אז זה לא באמת ספוילר). אני לא באמת חושבת שאסור להגיד תיאוריות שחושבים כי זה אולי יספלייר (יש אנשים שחושבים ככה), כי יש גבול למשטרת הספוילרים. סתם רציתי להתמרמר קצת

&nbsp
ומה לא קליף האנגר?! הרי ברור שהם יחזרו לאיזה זמן וינסו עוד פעם למנוע את האפוקליפסה, אבל בעצם, אולי הם חזרו בזמן סתם כדי להינצל? אולי לא הבנתי נכון, איכשהו היה ברור לי שזה כאילו אמצע הסיפור ונראה בעונה הבאה איך הם מנסים שוב למנוע את האפוקליפסה שזה כאילו הדבר המרכזי של כל הסדרה הזאת. אני לא יכולה לתת דוגמאות מסדרות אחרות כי זה ספוילרים, אבל נגיד עולות לי לראש כמה סדרות שנגיד בעונה ראשון הייתה איזה מפלצת או נבל שצריך להביס והעונה נגמרה עם זה שהנבל הובס, או עם איזה משימה שהייתה צריכה להיות מושלמת, אז העונות האלה באמת נגמרו ככה וסגרו את רוב העלילות, אבל כן השאירו כמה קצוות פרומים למקרה שתהיה עוד עונה. איכשהו זה הרגיש לי סוף פתוח מדי בקטע של- אני צריכה עכשיו עוד פרק לראות מה קורה.

didalf

Well-known member

לאדעת אני הבנתי שהם פשוט הבינו שהעולם אבוד ומצילים את עצמם, לא יודעת אם מתכוונים לנסות להציל את העולם שוב.
&nbsp
אני ממש קיוויתי שהוא גיי או בי או משהו אז הייתי נורא דרוכה לרמזים מטרימים

וכן ברור שמותר להעלות תיאוריות, אבל לפעמים זה מבאס לקרוא כאלה שמתגלות נכונות. בגלל זה אני שמחה שלא קראתי את הבלוג על ש"ש בפעם הראשונה.

Lhuna1

New member
אני גם מרגישה ככה

זה גם גורם לי לחשוב על זה שכל תרבות הדיסקוס וחפירה בסדרות, עם כמה שאני נהניית ממנה, גם קצת הורסת לי משהו בדיוק בגלל הקטע הזה.
חלק גדול מהדיבור זה ניחושים בלתי נמנעים לגבי מה שיקרה ודברים שאנחנו עוד לא יודעים, וכשזה מתברר כנכון אז האפקט של זה די זהה לאפקט של ספוילר, אין הפתעה.
וזה אמנם קיים גם בסדרה שאני לא מדסקסת עם אף אחד כי אני גם מנחשת לעצמי דברים בכל מקרה, אבל הדיון עם עוד אנשים מעצים את זה.
לפעמים בא לי לצפות במשהו בצורה "נקיה".
ומצד שני זה כיף וקשה לוותר על זה.
&nbsp

didalf

Well-known member
כן זה בעיה לפעמים

מצד שני אני כ"כ מכורה לפורום הזה שיש סדרות שחווית הצפיה שלי בהן לא שלמה בלי הדיון פה אח"כ

אני באמת משתדלת פחות לנסות לחשוב על תיאוריות ועל העתיד גם בצפיה עם עצמי אבל זה לא תמיד עובד.

Lhuna1

New member
לא, לא המשכתי. אני סתם קוראת פה את הדיון כי משעמם לי.

דיברתי על העניין של ניחושים וספוילרים באופן כללי.

limors2

Active member
אני מסכימה על התאוריות, בגדול(
לסדרה כולה)

דברים שמגיעים תוך כדי צפייה שלפחות אצלי הם קצת יותר ניחושים, כמו "ואניה תביא את האפוקליפסה" הם דברים שאניט בסדר איתם, אבל אני ממש ממש משתדלת להימנע מדיוני תאוריות ארוכים שמנתחים הכל. כי זה באמת הורס לי את ההפתעה, כשמתגלה שאנשים צדקו וכל אלמנט המסתורין הלך.
אבל ניחושים קטנים אני אוהבת

twisted nerve1

New member
בקשר לתיאוריות- שוב הבהרה + אולי פתח לדיון (אין ספוילרים)

אני שוב צריכה להגיד שבאמת לא כעסתי ברצינות כשכתבתן תיאוריות לדברים. הרבה פעמים אני בעצמי מנחשת משהו בעצמי (מזכיר לי שבדיוק שציפיתי בפיוצ'ר מן צפיתי איזה טוויסט שני פרקים לפני שהוא הגיע) ולפעמים פשוט אני לא מנחשת כי אני לא ממש חושבת על זה. לא יודעת למה זה ככה לפעמים וככה לפעמים. אבל זה לגמרי לגיטימי לנחש דברים, ומי שלא רוצה במקרה להסתפלייר מ*ניחושים* של תיאוריות אז בעיה שלו שהוא קורא דיונים.
זה כבר קרה לי עם סדרות. המקרה הראשון שאני זוכרת היה עם אבודים שקראתי תיאוריה מסויימת של מישהו על הסדרה שהתבררה כנכונה (אבל אולי זה לא נחשב, כי על אבודים היו שבעתאלפים אלף תיאוריות, אז הגיוני שחלק יתבררו לבסוף כנכונות). ולפעמים מתמזל מזלי ואני רואה סדרה רצופה בלי לקרוא כלום ולא נחשפת לתיאוריות ומצליחה להיות מופתעת.
אחרי הכל, אפילו היוצרים יודעים שאנחנו חיים בעידן שמתבקש לנתח סדרות והם אפילו תורמים לזה ובכוונה עושים סדרות עם כל מיני תעלומות כדי שמעריצים ינתחו את הסדרה (בעונה ה-1 של ווסטוורלד זה היה ברור במיוחד כי היו הרבה טוויסטים וזה היה ממש ברור שהיוצרים עשו את זה ככה כדי שמעריצים ינסו לפרש תעלומות וידברו על הסדרה בין פרק לפרק).
זה מזכיר לי מקרה אחר, אחרי שראיתי בבינג' את שלושת העונות הראשונות של once, ראיתי אותם בלי לקרוא דברים בין פרק לפרק, ורק אחרי שהגעתי לזמן שפרקים יצאו בזמן אמת ראיתי ראיון עם היוצרים. היה איזה טוויסט דיי מעולה בעונה שניה שהיוצרים חשבו עליו עוד מתחילת הסדרה (והאמת זה ממש הורגש כי הוא הרגיש אורגני מאוד) ובכל זאת לא צפיתי אותו כי לא ממש חשבתי. הם אמרו שבין עונה 1 ל-2 כבר המון מעריצים ניחשו את הטוויסט הזה עד שהם חשבו פשוט לשנות אותו, ואני חשבתי שמזל שהם לא שינו, מה זה משנה אם מעריצים ניחשו? קודם כל- תמיד יהיה מי שיראה בלי לקרוא מה שרושמים ויופתע, וגם אם מישהו מנחש משהו, אם הסדרה טובה זה לא באמת כזה הורס. ואם יש טוויסט שהוא עד כדי כך ברור, אולי זה אשמת היוצרים בכלל שהם עשו משהו כ"כ צפוי שהיה כ"כ קל לנחש אותו.
בקיצור- הכל בסדר טודו בום!

limors2

Active member
זה בסדר, לא חשבתי שכעסת באמת!

אבל עכשיו כשאני יודעת שאת מעדיפה להימנע, אני אשתדל לסמן דברים שאני מרגישה שהם ספציפית תאוריות. עשיתי את זה בתגובה לניק, אז לשיקולך אם לקרוא!
&nbsp
(וזה לא מפריע לי בכלל, אל דאגה. אני מתעבת ספוילרים לא רצוניים ואין לי בעיה לעשות עוד צעד קטנטן כדי לא להרוס למישהו את הכיף)

twisted nerve1

New member
את באמת לא חייבת לעשות את זה בשבילי

אבל אם את עושה את זה בכל מקרה, אז תבהירי אם זה ספוילר אמיתי או תיאוריה, כי הרבה פעמים אני דווקא אוהבת לקרוא תיאוריות אפילו אם הם מספליירות לי. זה פשוט תלוי במצב רוח שלי מתי זה מעצבן אותי שגיליתי משהו ומתי לא

limors2

Active member
בשרשור הזה מה שכתבתי זו תאוריה מבוססת על מה שראינו

סוג של תשובון לסוג של סיכומון

קודם כל, חבל שלא כתבת קצת בסיומו של כל פרק, או לפחות כל כמה פרקים. אז לא היית צריכה עכשיו לנסות לסכם את הכל ולשכוח דברים רבים.
מתי ראית פיוצ'ר-מן? גם אני ראיתי. זאת סדרה מאוד כיפית. מעניין אותי מה יעשו בעונה הבאה (בהנחה שתהיה)
&nbsp
אני די בטוח שבאחד הפרקים הראשונים קלאוס אומר משהו על מערכת יחסים שהייתה לו עם גבר (הרבה לפני המסע לויאטנם). לכן אני הופתעתי שדייגו בכלל לא ידע שהוא בקטע של גברים. אני אנסה למצוא את הקטע הזה כדי להוכיח לכן.
&nbsp
זה באמת בעייתי כשתיאוריות של אחרים יכולות "לספלייר בערך" דברים. מצד שני זה טבע הדברים כשדנים בטלוויזיה.
&nbsp
כן, זה די נוראי שסיימו בכזה קליפהאנגר ענק. לפחות אני חושב שאפשר לבטוח בנטפליקס שהסדרה בטח תקבל עונה 2. כי אם זה פשוט יסתיים ככה זה יהיה נוראי.

didalf

Well-known member
מה זה "להוכיח *לכן*"?

אני ציטטתי למיקי בדיוק את הסצנה בה הוא אומר את זה בפרק השני

&nbsp
יכול להיות שהם היו מנוכרים כ"כ הרבה זמן שדייגו באמת לא ידע.
גם כמו שקלאוס אמר הוא אף פעם לא היה במערכת יחסים אמיתית אז זה זה לא שהיה לו חבר להביא הביתה לפגוש את המשפחה או משהו. ואין להם רשתות חברתיות לדווח כל מה שהם עושים.

אני מגיב לפני שאני קורא את כל ההודעות

והיה זכור שבמהלך הצפיה באחת ההודעות למעלה הייתה עוד מישהי שלא ידעה שקלאוס הוא הומו

twisted nerve1

New member
הקטע הוא שאני רואה סדרות בקצב מסחרר

בזמן האחרון ויש לי כ"כ הרבה מחשבות שאני חושבת על להתחיל לכתוב ואין לי כוח.
נכון שלא כתבתי אחרי כל פרק אבל זה בדיוק בגלל זה- חשבתי לעצמי- מה יש לי לכתוב אחרי הפרק אם עוד שניה אני יכולה לראות עוד פרק ולקבל את כל התשובות שעלו לי בעקבות הפרק הזה (גם אני הזדהיתי עם עדי ששאלת שאלות שלא יכלתי לענות עליהם והייתי כזה- אם היית רואה עוד פרק היית יודע
).
&nbsp
הא! הייתה לי כוונה נסתרת בזה שהזכרתי את פיוצ'ר מן וזה לראות אם תתייחס לזה! ידעתי שאם מישהו מהשרשור הזה ראה פיוצ'ר מן זה יהיה רק אתה! אז גם רציתי להגיד למישהו שאיזה כייף של סדרה נכון?!
ראיתי את כל שתי העונות (שכל אחת מכילה 13 פרקים! זה מרגיש לי המון, תחשוב שפעם רוב העונות היו 22 פרקים בערך והיום אני רואה 13 פרקים בעונה ואומרת- וואי איזה ארוך, למה זה לא 8?) בערך בשבועיים האחרונים, משהו כמו בינג' של שלושה ארבע ימים.
אני גם מאוד אהבתי את הכיוון שנראה שהם מכוונים לעשות בעונה הבאה אם תהיה, אני שמחה שהם לקחו כיוון דיי שונה ולא היו פשוט חוזרים עוד פעם על אותם עלילות שהיו בעונות 1-2

didalf

Well-known member
חחחחח אני גם

חשבתי לי מה הטעם לכתוב ולהעלות את כל התהיות שלי אם אני פשוט יכולה להמשיך לפרק הבא

נראה לי ששתיכן הבנתן לא נכון את השאלות שלי

אלו לא היו שאלות שרציתי שתענו לי עליהם, אלה היו מחשבות בכל רם, מה הסדרה פותחת לנו לחשוב לגביו.
ולוקח הרבה פחות זמן לכתוב כמה פסקאות מאשר לראות פרק של שעה.
&nbsp
&nbsp
לעומת זאת פיוצ'רמן היו פרקים של חצי שעה ובאמת רצתי איתם הרבה יותר מהר. מה גם שלא ראיתי טעם לכתוב עליהם כי לא היה לי ידוע על עוד מישהו שרואה בפורום.

didalf

Well-known member
אני יודעת שאלה מחשבות בקול רם

אבל מחשבות שידעתי את התשובות עליהן ומאד התאפקתי לא לגלות

&nbsp

למעלה