שני ילדים זה מספיק

שני ילדים זה מספיק

מסתבר שזו היתה הסיסמא של איראן, חבל שאצל החרדים לא שמעו על כך
כל האחיות והגיסות שלי בהריון או מיד אחרי לידה.. אפילו באמנסטי מכנים את זה מכונות לעשית ילדים.

ניטשה 5

New member
לים כחול.

אני אף פעם לא מצליח להבין את זה.. איך הם מסוגלים לעשות את זה לעצמם!? איך הם מסוגלים לעשות את זה לילדים שלהם!? מה אשמים הקטנים האלה שנגזרו עליהם תנאי פתיחה כל כך גרועים לחיים?? הרי בנוסף לכל, הם גם כנראה ילמדו בבתי ספר שיטפחו בורות ולא יכשירו אותם לחיים עצמאיים..

גם אני

לא מבינה, איך התופעה הזו ממשיכה מדור לדור, ורק מעטים פורשים בדרך.

ילדים...

ילדים זה שימחה ילדים זה ברכה .....
סתם התלוצצתי ב״ה אצלי גדולים ככה זה שבגיל 19 התחתנתי ולא ידעתי מה זאת אהבה אמת אף אחד לא הדריך אותי מה זה זוגיות מה זה הורות זאת האשה שהייתה בעיניי יפה לאותם זמנים ואחכ התברר לי שקניתי את כל הפרה בשביל כוס חלב ...
ונטל החיים הוא זה ששולט בחיי הלוואי ויכולתי לעשות את מה שאני באמת רוצה בחיים....ואני לא אחד כזה שמאשים אחרים
תאמינו לי ....

איראן 2020

הפגנות סוערות באירן, ראש מפלגת שינוי האירני מזהיר, הדתיים משתלטים לנו על החיים, אם לא נעצור אותם נהפוך לישראל, השלטים באדום קוראים, "דתיים לכו לישראל" "ישראל זה שם".

tomasth

New member
זה תלוי בכל אישה ומשפחתה ומצבה הכלכלי

לא שייך רק לדתיים , יש חילוניים עם הרבה ילדים.

בולשיט

כמה משפחות חילוניות עם עשרה ילדים אתה מכיר? אני לא מכירה. וכמה משפחות חרדיות עם עשרה ילדים אתה מכיר? אם אתה לא מכיר אתה מוזמן לראות הרבה משפחות כאלו ברחוב שלי

tomasth

New member
לא עשרה אבל גם לא שניים

"לא מבינה, איך התופעה הזו ממשיכה מדור לדור"
הנה נסיון להבין ,
הם רואים בילדים המשכיות ודרך להשפיע על האנושות , אם רוב האנושות תהיה שלהם עם החינוך שלהם , אז לדעתם זו הדרך לגאולת האנושות.

המבט הזה

שיך לעסקנים בלבד. בתוך עמי אני יושבת, והנשים שבוחרות ללדת עושות זאת מלחץ חברתי בלבד (והשאר לא בוחרות אלא לא מכירות את השימוש באמצעי מניעה או חושבות שזה אסור) ואת הלחץ החברתי העסקנים יוצרים. ואני לא מבינה איך לחץ חברתי מעלים את הקשיים הרבים בהבאת הרבה ילדים.

אני אורחת לרגע...

מבחינת הרבה נשים, לא רק חרדיות, הילדים שלהן = ההישגים שלהן.
הישג זה משהו שאתה עשית בעצמך, שאתה גאה בו, שבונה את ההערכה העצמית שלך והביטחון העצמי והוא חלק מהאגו שלך.
בחברות אחרות אשה יכולה להתפאר בעוד הישגים כמו קריירה, השכלה או עושר, אבל בחברה החרדית כל אילו פחות נחשבים, או אפילו לא נחשבים (ובמקומות מסויימים אפילו מוקעים...), אז מה נותר לאשה החרדית לעשות כדי להיות מקובלת ומכובדת בחברה בה היא חיה? מה היא כבר יכולה לעשות כדי לזכות בהערכת הסביבה וליצור לעצמה דימוי עצמי גבוה? נכון, ילדים, והרבה...

למעלה