שמן זית - השנה יהיה חוסר בשמן זית

p a l o m a

New member
שמן זית - השנה יהיה חוסר בשמן זית

בגלל "הסירוגיות".. הזיתים מתאימים לשמן זית לסרוגין (לא כל שנה) על כן מי שמשתמש כדאי לקנות כמה בקבוקים (יש עכשיו מבצעים..בסופר.
רציתי לספר לכם גם שבמסגרת הטיול הייתי בבית בת ליד המושב חוסן בגלגליל ולהם יש תעודה שהם "הכי מומלצים".. בכל אופן בעל המקום שמבין ענין הציע לבלוע כל בוקר כפית שמן זית. זה מאד עוזר למערכת... וגם טעים. אז אני מספרת לכם.. כי אני רוצה שתהיו בריאים...

נֵנָה

New member
דוקא מאד מאד מעניין אותי פלומוש ../images/Emo6.gif

אני משתמשת המון בשמן זית לבישול ואכילה. בזמנו הבאנו מטורקיה שמן זית משובח מזיתים שחורים, ממש טעם גן-עדן. היינו שותים כל יום בבקר דבר ראשון כף משמן הזית הנפלא הזה. מאז לא הצלחנו להשיג שמן זית מאייכות כזאת. ניסינו המון סוגי שמנים מהארץ ומיובאים בסופרים ובחנויות טבע, אבל לכולם יש טעם לוואי מריר שורב קצת בגרון וממש לא נעים לשתייה... אם כי לבישול הם טובים מאד... אם מישהו יודע ויכול להמליץ לי איפה אני יכולה לקנות שמן זית מאייכות מעולה, חומציות מינימלית, לא מריר, ושאינו צורב קצת בגרון, אשמח מאד לדעת...

p a l o m a

New member
ננה, כל שמן זית שעל הבקבוק../images/Emo42.gif

מופיע הסמל "תוית איכות לשמן זית ישראלי" של מועצת הזיתים הוא שמן זית מצוין(אפילו של סופרקלאס). כמון שניתן לרכוש יותר זול בכפרים הערביים והדרוזים בגליל. אני קניתי השבוע בבית הבד שליד מושב "חוסן" (קרוב למעלות) והוא יש לו תעודות מכל העולם ואשתו שהוא הכי טוףף בארץ.. וכו' וכו'.. אז גם שם יש לך אפשרות אם את מגיעה לאזור.. בכלל חויה לראות את המקומות האלה... מישהו היה בחוות התבלינים בבית לחם הגלילית? כדאי.

נֵנָה

New member
פלומוש, קניתי גם כאלה, והם אמנם

היו טובים מאד לבישול ואולי גם לסלט ולחומוס, אבל לא היו טובים לשתייה ישירה. הייתי מוכנה לנסות את השמן הזה מבית הבד במושב "חוסן" אבל מי מגיע לשם...? אולי בהזדמנות אם אגיע לאזור, הבעייה שגם כשאנחנו מגיעים לשם זה רק בשבת, ואז בודאי סגור שם, לא...?

p a l o m a

New member
אין לי מושג על שעות הפתיחה../images/Emo127.gif

אבל מי אמר שצריך להנות כששותים את זה בבוקר? משמן דגים, נהנית?.. פשוט כפית קטנה עוצמים עינים סותמים האף מגבירים הווליום ברדיו ו-וואוופס שותים!! אחר כך תהיי עוד יותר יפה!!

נֵנָה

New member
לא מסוגלת, פלומוש, אם הוא לא עדין

יכול לצרוב לי אחר כך שעות בגרון... ממש לא לעניין...

p a l o m a

New member
ננה../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif קלטת אותי מהר...../images/Emo24.gif

כמה שנים לא שמענו את יוסי בנאי ויונה עטרי........................

אגב, מנפלאות שמן הזית

בתנאי שהוא שמן זית ולא "חַרְטָה". כאשר יש צרבת, כפית שמן זית, לבלוע לאט ושכחנו.

מנורה

New member
אכן מופלאות תכונות השמן זית |זהירות

לא מתאים לכל אחד ולכן למי שיש בעיה של צרבות כדאי שיבדוק את הנושא מתוך נסיון אישי נפרדתי ממנו ב
מי היה מאמין עד כמה דברים שאנו בטוחים שהם מצויינים ומומלצים הם לא

נֵנָה

New member
אוי מנורוש, כמה חבל ../images/Emo7.gif כשאני כתבתי

שרוב שמני הזית צורבים, כמובן שלא התכוונתי ל"צרבת", אלא שצורב בגרון כשבולעים אותו...

ננה, יש שמן זית יבוא מספרד ללא שום

טעם לואי, מעולה, כשאהיה בתל-אביב אקנה 2 בקבוקים, אם תרצי אתן לך אחד ותנסי, וגם תראי את הפירמה שלו, היה זמן שהיה חסר. עכשיו הביאו חדש!!!! רשמתי לפני, שלא אשכח!!!! שבת שלום

p a l o m a

New member
מיכה: ../images/Emo20.gif../images/Emo20.gif

מזן סורי כתית מעולה בכבישה קרה. כתוב עליו שהשמן מיוצר ליד קברי הצדיקים (בפקיעין) והגיע לבית המקדש... חומציות 0.5% בלבד.

שבת שלום כולם../images/Emo140.gif הייתי בחוות

התבלינים בבית לחם הגלילית, מדהיםםםם

p a l o m a

New member
אמרתי לכם ?!? בית לחם הגלילית../images/Emo20.gif

אולי יתחילו לתת הנחות לחברי הפורום? תוך 3 ימים 2 נציגות הגיעו לשם?...

למעלה