שמאי מקרקעין לפני מכירה

אלונימי

New member
שמאי מקרקעין לפני מכירה

שלום לכולם,
אני מתכוון למכור את דירתי, הדירה ממוקמת באזור מבוקש במרכז.
בעיה היא שמדובר בשכונה עם מבנים ישנים מתקופת סוף שנות ה 70 ולכן הדירות נמכרות בכל מיני מחירים תלוי האם שופצו מה קירבתם לכביש הראשי וכולי.
האם מומלץ להזמין חוות דעת משמאי מקרקעין או או לנסות להבין לבד ממתווכים יד2 ועוד מה המחיר הטוב ביותר שניתן לקבל. קבלתי את הרושם מכל מיני אנשים ששמאי זה די מיותר כי הוא פונה למתווכים בעצמו..

אשמח לשמע מה דעתכם?

נהורית1

New member
היי אלונימי

במשך חיי כבר מכרתי וקניתי ועברתי מ-3 דירות. אף פעם לא פניתי לשמאי, אלא בחנתי את האיזור והערכתי בעצמי על ידי שאלות של אלה שגרים באזור.
חוץ מזה, אתה יכול לקבוע מחיר ברף גבוה יחסית ומשם תהיה לך אפשרות לרדת ולהתפשר.
ובאמת חבל על הכסף, תשתדל להעריך לבד.

שמאות מקרקעין לפני מכירת נכס

הי ,
אם היית מקבל "המלצה" ללכת לדיון משפטי בלי עו"ד "ותתמודד לבד כי חבל על הכסף" היית עושה זאת?
כמובן שלא.
אז למה במכירה של נכס, שזו ההעסקה היקרה ביותר בחייך, תוותר על גורם מקצועי שילווה אותך?
על פי החוק רק שמאי מקרקעין מוסמך לקבוע את שווי של נכס מקרקעין.

תפקידו של המתווך, לאתר נכסים המיועדים למכירה כדי לאתר קונים פוטנציאלים המעוניינים לרכוש את הנכס ולתווך בין המוכר לקונה.

מתווכים מקצועיים שאני עובד איתם, מפנים אלי את לקוחותיהם לצורך הערכת שווי נכס לפני מכירה.

אני מבין מדבריך שמדובר על אזור ישן שייתכן כי שווי הנכס מושפע מתכנון עתידי באזור או זכויות בניה שקיימות על הנכס – דבר זה רק שמאי מקרקעין יכול לבדוק ולתת לך את התמונה המקיפה והמדויקות ביותר לשווי הנכס שלך.

האם תהיה מוכן למכור את דירתך פחות משוויה האמיתי???

לחילופין, רוכשים פוטנציאלים נוטים להימנע מרכישת דירה שיושבת על המדף זמן רב.

כמו כן, במכירת נכס ייתכנו חיובי מס נוספים כגון היטל השבחה, מס שבח וכו' שאת שווים רק שמאי מקרקעין יכול להעריך.

מניסיוני, חוו"ד מקצועית לשווי הנכס מחזקת אותך בהליך המו"מ למכירתו.

בהצלחה!

למעלה