שלום

The RedFox

New member
שלום ../images/Emo13.gif

אני חדש פה בפורום וקורא מהצד, בתקופה האחרונה אני מתעניין בקשר של פילוסופיה והומור והייתי שמח אם יכול להמליץ לי על מאמרים בנושא . בנוסף הייתי שמח אם מישהו מעוניין לפתח דיון בנושא איך אתם מתיחסיים לקשר בין הומור לפילוסופיה ? :)

י ו ר ם 7

New member
אין קשר

אבל אהבה יש אחד אוהב חוכמה אחת אוהבת הומור אני למשל אוהב גם את זה וגם את זה יש גם פילוסופים מפורסמים שכתבו על הומור. בעיית גוף ונפש לא מצחיקה גם כאן למרות שאני מעלה חיוך על פניי זה חסר מובן.

פילוסופיה והומור

סוגיה מעניינת העלית בפנינו... אינני מכירה מאמרים ספציפיים העוסקים בקשר בין פילוסופיה והומור, אך אני מפנה אותך לאחד הספרים שאני אוהבת: "שיחות עם השטן" של לשק קולקובסק. זוהי דוגמה לספר, העוסק בשאלות פילוסופיות עמוקות של דת ומוסר, אך עם קריצה ובתיבול מחוייך... פילוסופיה מצחיקה
. אני מאמינה כי הומור הוא אחד המשאבים החשובים (והרציניים) ביותר העומדים לרשותנו, בכל תחום של החיים. הפילוסופיה- אהבת החכמה- לא זו בלבד שאינה נמצאת בסתירה להומור בריא וטוב, אלא שהיא מיטיבה לצעוד עמו יחדיו, תוך שכוח השפעתה אף עשוי להתעצם כתוצאה מחבירה זו. הומור פותח נתיבים נסתרים וקסומים להבנה, להשפעה, לאמפתיה... השימוש המושכל בו תורם להנעתם של תהליכים (בין היתר גם תהליכי למידה) וליצירת כוח התמדה במימושם. מהי דעתך?
יום נפלא ומחוייך, גילת

גמני גמני...

הומור טוב וחייכני עדיף לאין-ערוך על אש, גופרית ותימרות עשן...
המשך ערב נפלא, גילת

למעלה