שלום, רציתי להתייעץ לגביי אפשרויות גמילה..

חגת

New member
שלום, רציתי להתייעץ לגביי אפשרויות גמילה..

שלום לכולם, אני ממש לא מנוסה בפורומים, חוץ אולי מתגובות לפעמים לציטוטים בעמוד הבית בYNET בכל אופן אני מכור כבר 20 שנה, קשה לי לראות את זה כתוב אבל זאת המציאות 20 שנה מאז השכטה הראשונה במשך הזמן הזה היו כמה הפסקות ונסיונות (כמה ימים, שבועות, והשיא שלושה חודשים) אבל זה תמיד היה מלווה בדחף לסם ומחשבות אובססיביות, אני הופך היפר אקטיבי, מדבר המון, תזזיתי, עסוק בגמילה ואז כשבא הקושי הראשון או השני במקרה הטוב חוזר לעישונים בתחושת כישלון קשה שמן הסתם גורמת לי לעשן עוד. לפני כמה שנים בעקבות חוויה קשה שעברתי התחלתי להתקרב ליהדות ולקבלה, זה נתן לחיים שלי הרבה אור ודרך אבל להתגבר על הסמים לא הצלחתי, באיזה מקום זה אפילו חידד אצלי את תחושת הכישלון, כי העבודה הרוחנית היא על מנת לחבר את עצמך לבורא ולעצמך והסמים מנתקים אותך מהדברים האלה. כשהבן שלי נולד לפני חצי שנה קרה לי משהו שקצת קשה לי להסביר (זה לא קרה עם הבת שלי בת השש) אולי זה קשור לרצון להיות מודל בשבילו, ללמד אותו להתחבר לעולם לאהוב אותו ולהתגבר על מכשולים הרגשתי שכך אי אפשר להמשיך, לחשוב כל הזמן על השכטה הבאה, להסתגר בחדר עם הג'וינט ולצאת מסריח מהחדר ומזוגג, לפגוש סוחרים בשעות מוזרות, ובעיקר להיות איתו להתרגש ממנו באמת ולא להיות תלותי בשום דבר ועניין. אז קבעתי לעצמי כללים לא לעשן בשבת (מתאים גם מבחינה דתית) לא לעשן לפני 4 אחה"צ וכו' הבעייה היא שזה לא באמת עוזר, ההצלחה אומנם מעודדת ונותנת כוחות, אבל מצד שני אתה בעצם מתעסק בזה לא פחות, אתה מודד שעות, אתה חושב על זה, וכשמגיע הרגע אתה שוב חוזר להיות מישהו שאתה לא אוהב, ולפעמים אפילו מפצה את עצמך על השעות שאיבדת עד כאן. בקיצור החלטתי להסתפק בזה ולקבל את זה בנתיים, ולהתפלל לאל שיגרום (או יעזור) לי באמת לרצות להפסיק, לפני יומיים בדיוק ישבתי לי בחדר ועישנתי, הבית כבר ישן ואני גילגלתי לי עוד אחת, פתאום שמעתי שיעול חזק מהחדר של הבן, שיעול מבהיל כזה, רצתי לחדר ומצאתי את הפשושון בידיים של אישתי משתעל את השיעולים המפחידים האלה, לא ידענו מאיפה זה בא. בראש שלי התחילו לרוץ סרטים חבל"ז, הבית סגור בגלל החורף, אני מעשן כמו קטר, והוא סופג את העשן לריאות הטהורות שלו. בא לי למות מרוב רגשות אשם, נדרתי נדר שאני לא מעשן יותר בבית שדי זהו. זה לא היה מתוך רצון אמיתי בלב הרגשתי שאני גוזר על עצמי מוות, אבל הוא המשיך להשתעל.(דרך אגב הרופא בדק וזה וירוס שיעבור) זהו 48 שעות יעברו מאז ההחלטה הנ"ל, ואני סחי, אני לא באמת באמת רוצה להפסיק אבל אני באמת באמת צריך, אני די בדאון מהעניין, אבל אני חייב לנסות, אולי הפעם. דיברתי עם טלפון החרום של NA בחור נחמד אמר לי לבוא לקבוצה סיפר בכללי על התוכנית, אבל בראש הציני שלי קשה לי לראות את עצמי שם (מזכיר לי סדרות אמריקאיות) האם אני יכול להעזר רק בפורום שלכם או באחרים לגמרי להיגמל האם יש אנשים שהצליחו לבד, איך אני נגמל עם כוח רצון מוגבל?

ברוך הבא חגת../images/Emo140.gif../images/Emo24.gif

אני קוראת את דבריך ומרגישה כאילו כתבתי בקלות לפחות חלק מהם, בעיקר את החששות מאנ איי ואת חוסר הרצון להפסיק לעשן. אני אוהבת את העישונים! כל כך אוהבת אותם, עד שעשרים חמש שנים ארוכות, לא נגעתי אלא בחשיש... היה לי לכאורה גבול שאותו לא העזתי לעבור, אמרתי לעצמי - ג'וינט פה ושם, ולא מעבר לזה. אף אחד לא הפריע לי לעשן אף פעם, לא הבית שלי שהיום בת 23, לא מקומות עבודה למינהם. תמיד אמרתי לעצמי שאני יודעת להפסיק מתי שאני צריכה, ושאני מעשנת בכדי לעקוב אחרי המחשבות שלי שרצות בקצב מטורף. כאילו - נתתי לעצמי את כל הסיבות והתירוצים הכי נכונים בעולם, להמשיך לעשן וליהנות מכל רגע. בשנה האחרונה, "עליתי כיתה"... איכשהו הגעתי לכדורים וגם פה אמרתי לעצמי שאני יכולה להפסיק מתי שבא לי. וכן, זה נכון, יכולתי להפסיק לתקופות ארוכות מאד, אבל אף פעם לא חשבתי למה בעצם אני זקוקה לג'וינט או ראש פה ושם. חברים מסביב ניסו להראות לי מידי פעם את היותי מכורה. היה לי קשה להגדיר את עצמי ככזו, והלא יכולתי להפסיק מתי שבא לי, לא? בכל פעם ששאלו אותי למה אני מעשנת, מצאתי את התשובות הכי נכונות, כאלה ש"סתמו לכולם את הפה". היום, אני מגדירה את עצמי מכורה, גם אם עדיין קשה לי עם זה. אני נמצאת בטיפול של נפגעי סמים מטעם עצמי, כלומר, אף אחד לא שלח אותי לאף מקום בכפייה או משהו כזה, ואני מקשיבה מידי יום למכורים נקיים, כמוני, שבכלל לא מדברים על סמים, אלא על החיים בכלל, והכי הרגיז אותי בהתחלה, העובדה שאני יכולה בקלות להזדהות עם כולם, לפחות עם משפט או שניים מכל אחד. אז אני מכורה יקירי, ועד שלא הודיתי בכך קודם לפני עצמי, לא יכולתי לעשות עם זה כלום. האם אתה מכור? יש הרבה מאד אנשים שאני מכירה שנגמלו לבד, גם אני יכולתי להפסיק לבד, והיו לי תקופות ארוכות מאד של הפסקות כאלה. ההפסקה הארוכה ביותר הייתה משהו כמו שנתיים... אלא שחזרתי מתי שהוא לעשן, בעיקר כאשר היה לי "קשה מדי" להתמודד עם כל מיני מצבים שכל אחד עובר בחייו. אלא שלא כל אחד הולך לעשן... אנשים שנגמלים לבד, לטעמי לפחות - חוזרים לעשן אחרי תקופת מה, ולא חשוב אם זה חודש או שנים ארוכות... בכדי להפסיק באמת, צריך לדעת, ללמוד ולהבין מה הסם ממלא אצלנו, כי זה התפקיד שאנו מייעדים לו, גם אם נדמה לנו אחרת. גם אם אנו מכחישים - ואנחנו אלופים בלהכחיש
NA היא קבוצה רוחנית מדהימה, שהתנאי היחיד להתקבל אליה, הוא הרצון להפסיק... אף אחד לא שואל אותך שאלות, לא במה ובכמה השתמשת, לא שום דבר שלא תרצה לחשוף, שוב - כל מה שצריך - זה רצון כנה להפסיק, להפסיק לגמרי. אז גם אני מציעה לגשת לפגישה באנ איי, ואפילו רצוי בהתחלה לפגישה פתוחה שמתקיימת אחת לחודש לדעתי (לברר קודם מתי
) ולבדוק, מה עושים עם זה, מה מתאים לך, מה בעצם אתה רוצה מעצמך. זה מתחיל ונגמר בך ידידי... הכדור אצלך
הפורום פתוח לכולנו, וודאי שגם עבורך. ואני בטוחה שכולנו שמחים לעמוד פה עבורך כל אימת שתזדקק לנו. אז בלי קשר, תמשיך לבוא

חגת

New member
כן אני מכור. big time

שלום לך בוחרת בחיים יקרה, כמה מחזק לשמוע על התהליך שעברת ועל המקום בו את נמצאת כעת. אני מעשן 20 שנה, ומכור בהכרה לפחות שנה. אני גם יודע את הסיבות או לפחות את חלקן הגדול, ובראש הבריחה מהחיים , מזכרונות כואבים, מתקשורת לקויה, מעולם לא מגונן לא מפרגן, מבדידות, מהתמודדויות שיגרתיות, מריקנות, מפחד, מהאמת. אני יודע שהחשיש נותן לי אתנחתא (מסולפת נכון, אך עדיין אתנחתא) מהכל, הוא החבר הכי טוב שלי, אפשר לסמוך עליו, וחוץ מזה אני רגיל אליו כל כך רגיל שהוא חלק ממני ולהיפרד ממנו ממש שובר לי את הלב. אני אחשוב על הפגישה הפתוחה, אני סנוב לא קטן ולראות את עצמי בפגישה עם מכורים אחרים כנראה מכבידה לי על האגו. תודה על הזמן שאת מקדישה לי, אני אמשיך להגיע לכאן לשאוב כוחות. תחזיקי לי אצבעות

מחזיקה לך אצבעות חבר יקר../images/Emo24.gif

ואפילו מחבקת
מסנובית לשעבר לסנוב..
אם אני חושבת על זה לרגע, זו עדיין המסיכה שהכי קשה לי להיפרד ממנה, בעיקר כשאני בהכרה מלאה ורואה ומרגישה הרבה יותר. בהצלחה חבר, ותמשיך לבוא

למעלה