שלום,רוצה לשתף...

שלום,רוצה לשתף...

אמא שלי נפטרה (בעוד שבועיים בערך יהיה שנתיים).. ולאבא שלי יש חברה,ואני לא רוצה להיות בקשר איתה.. והיא כל הזמן שולחת לנו מיילים עם הכותרת של השם שלי והיא לא מבינה שאני לא רוצה קשר איתה.. אווף שתעזוב אותי בשקט... כל הזמן אצל סבא וסבתא שלי "איפה היא" מה עם $%%$ ".. נמאס ממנה כבר,זאת הרגשה מעצבנת שכל הזמן מדברים על הפלוצה הזאת.. עוד משהו,אני עוברת תקופה ממש קשה יש לי עוד בעיות חוץ מהעניין הזה,ועוד חודש יש לי יומולדת 18 וחשבתי שנוכל לחגוג ,אתן בטח מכירות שיש תקופה רעה מאוד ואתן מחפשות למה לחגוג ולעשות כיף..אבל אבא אומר שזה ייצא יקר נורא,ועכשיו אני מבואסת,כי אין לי כאלה חברות טובות שאני יכולה לצאת איתן או משהו..

eshkolit32

New member
לילה טוב, מור

אני מבינה שאת עוברת תקופה לא קלה מכל מיני סיבות. אולי גם הקירבה של יום הפטירה של אמא שלך ושל יום ההולדת שלך קצת מכבידה עלייך? יכול להיות שהמשפחה שלך מנסה "להגביר הילוך" ולהמשיך הלאה, לחיות את החיים שאחרי הפטירה של אמא שלך, ואולי בשבילך זה עדיין מוקדם מדי. מה שאני מנסה להגיד זה, שלאבא שלך יש קשר זוגי שהמשפחה מעודדת, אבל לך קשה לתת מקום בשלב הזה לבת זוג לאבא שלך. אני מאמינה שלכל אדם יש את הקצב שלו בהתמודדות עם אובדן. זה משהו שאי אפשר לזרז. לכן זה בסדר שקשה לך לקבל את החברה של אבא שלך. זה מאד ברור וטבעי שזה קורה. החברה של אבא שלך מהצד שלה בסה"כ מנסה לחזק את הקשר שבינה לבין הבת של בן הזוג שלה. ככה היא רואה את זה, מבחינתה יש פה כוונה טובה, ואולי היא לא יודעת או מבינה למה קשה לך כ"כ לקבל אותה. חשבת פעם לדבר איתה על זה, לנסות להסביר לה שזה משהו שקשה לך איתו? אני יודעת שאת לא ממש רוצה קשר איתה כרגע. אולי אם תנסי להסביר את עצמך היא תבין את המצב, אולי היא אפילו תגיע למסקנה שעדיף לה לתת לך את המרחק שאת רוצה ממנה ואולי, בבוא היום, זה יאפשר לך להתקרב אליה בזמן שלך, בקצב שלך? תחשבי על זה.... ובקשר ליום ההולדת שלך: קודם כל, אנחנו כאן נחגוג לך אותו עם המון עוגות ותותים ושוקולדים ופרחים ובלונים. חוצמזה, עם מי חגגת ימי הולדת עד עכשיו? עם חברות, עם המשפחה? אני מאמינה שיש לפחות חברה אחת שכיף לך איתה שאת יודעת שאם תצאי איתה לחגוג את יום ההולדת שלך זה יהיה בילוי מהנה ולא מאכזב. יש לך עדיין מספיק זמן לתכנן...

תודה חמודה ../images/Emo13.gif

חגגתי עם המשפחה.. ולא,אין לי חברות..יש לי בעיה עם יצירת קשרים

eshkolit32

New member
היי מור

אני מצטערת לשמוע שיש לך בעיה עם יצירת קשרים. אני אשמח אם תתני לנו לנסות לעזור, אם תרגישי שמתאים לך לפתוח את זה בפורום. אני כן חושבת שיש מה לעשות עם זה כדי לשנות את המצב. החיים נראים אחרת כשיש חברים מסביב. אבל אולי בינתיים תחגגי עם המשפחה? אני בטוחה שאפשר לסדר חגיגה לא מאד יקרה. העיקר זה תשומת הלב לדעתי ופחות כמה כסף משקעים בזה, לא....? דרך אגב אני יכולה לשאול אותך איך היחסים שלך עם אבא שלך ועם אנשים אחרים במשפחה? תעני רק אם תרגישי נוח.

../images/Emo4.gif

אממ אני יודעת שהעיקר זה תשומת הלב..העניין שאני רוצה לצאת ולחגוג,ומה לעשות שהיום הכל נורא יקר.. חשבתי ללכת לבר ולשתות אלכוהול חח (לא הרבה) למרות שאני בכלל לא אוהבת אלכוהול,אבל מי יודע אולי אני אמצא משהו..סתם התלהבות כזאת של גדולה.. למרות שאני כבר אהיה בת 18 ,אני מרגישה נורא קטנה ולא מנוסה בעולם הזה.. עם המשפחה הקשר בסדר לא הכי טוב.. עם אחות אחת אני בקשר די טוב למרות שיש הרבה ריבים (אולי בגלל התקופה?) ועם השניה קצת פחות,ועם אבא הקשר גם טוב מאוד.. אני עובדת על יצירת קשרים ועל הפחדים.. אני בשיחות ... מקווה שישתפר עם הזמן..טוב, יש שיפור מלפני שנה שנתיים..
אפלו הלכתי לסופר וביקשתי מאנשים לתרום ,ואני נורא בישנית..

eshkolit32

New member
לילה טוב, מור

נכון, היום בילויים עולים הרבה כסף, יחסית. אבל יש בילויים עם מחירים נוחים שנוכל אפשר לחשוב עליהם יחד אם תרצי (באיזה אזור את גרה?). אלכוהול זה רעיון נחמד ליומולדת, אבל באמת תשתי בכמות נורמלית ואל תגזימי, זה יכול להיות מאד לא נעים ואפילו מסוכן. אם עושים את זה במידה - הכל בסדר. שמחתי לקרוא שיש לך קשר טוב יחסית עם אבא שלך ועם אחותך, ריבים הם דבר טבעי בכל מערכת יחסים. זה מצוין שאת בשיחות ומנסה לשפר את הדברים כדי שיהיה לך יותר טוב. שמחה לשמוע שאת דואגת לעצמך. ובקשר לזה שאת מרגישה "נורא קטנה ולא מנוסה": אני מבטיחה לך שאת עוד תצברי המון ניסיון בחיים, בכל מיני תחומים. בינתיים תהני מהגיל היפה שלך (הוא באמת יפה למרות שאולי לא נראה לך כרגע...זה משהו שמבינים רק אחרי הרבה שנים.....).

אשכוליות?

אוף אני מרגישה מה זה רע עכשיו.. אני כזאת טיפשה... אמרתי לאבא שיגיד לחברה שלו שאני רוצה שהיא תשמור ממני מרחק.. כמה אהבלה אפשר להיות..עכשיו הוא אמר שהיא נעלבה ממני.. אז אמרתי לו שיגיד לה מהר שלא הסברתי את עצמי טוב,ושזה לא משהו נגדה וזה לא שאני לא רוצה קשר איתה ,פשוט קשה לי עם זה עכשיו... אוף עכשיו אני מרגישה רע...

eshkolit32

New member
אני חושבת שזאת ההזדמנות

לדבר איתה, להתנצל על זה שלא הסברת את עצמך טוב ולנסות להסביר לה שזה בעייתי לך כרגע להיות איתה בקשר. זאת הדרך הכי טובה לפתור את אי ההבנה. אל תרגישי רע עם עצמך, התגובה שלך אליה היא דבר שאפשר להבין. אם בכל זאת קשה לך לדבר איתה ישירות, תסבירי לאבא שלך שממש לא התכוונת לפגוע ושינסה להבין אותך. אולי תגידי אפילו שכרגע את לא מסוגלת, אבל אולי בעתיד תוכלי להיות איתה באיזשהו סוג של קשר. מי יודע....? קשרים כאלה כמו שהיא מנסה ליצור איתך הרבה פעמים מתחילים רע ואחרי זמן מה הם פשוט מסתדרים. לאנשים לוקח זמן להתרגל ולקבל אחד את השני במצבים כאלה. אם תהיה לשתיכן סבלנות אני מאמינה שתוכלו בעתיד להיות בקשר שיכול להיות נחמד לא רק בשבילה אלא גם בשבילך. לילה טוב...

fasterNY

New member
בסוף דיברת איתה?

הסברת את מה שבאמת התכוונת אליו? או שהיא עדיין בגדר נעלבת?

yaeli20

New member
היי מור

חשבתי קצת על השרשור שלכן לפני שהגבתי... אני בת 24 אמא שלי נפטרה שהייתי בת 7 וגם לי אפילו היום קשה להתמודד עם הרעיון שלאבא שלי יש חברה שהיא לא אמא שלי... זה משהו מאוד מאוד טבעי אך אנחנו הילדים חייבים לזכור שההורים שלנו הם גם בני אדם שצריכים אהבה זוגית בדיוק כמונו... לגבי החברה של אביך, אני לא יודעת האם הצלחתן לסדר את העיניינים בינכן והאם דיברתן שוב מאז, אני מקווה שכן ושהיא הבינה שלא התכוונת לפגוע בה אלא שאת רק מבקשת עוד קצת זמן להתרגל לרעיון... בנוסף חשבת אולי לנסות לכתוב לה מכתב ולהסביר בצורה בוגרת את הצד שלך ומה שאת מרגישה ולבקש מאביך להעביר לה את המכתב? אולי אפילו אם מתחשק לך להזמין אותה לכוס קפה/תה/שוקו/קולה ולנסות להסביר לה מה את מרגישה... אני מתארת לעצמי שחלק מהקושי שלך בלהתמודדות איתה זה מכיוון שתאריך הפטירה של אמך קרוב כל כך... אך תחשבי על זה, בזמנך כמובן, נסי לתת לה הזדמנות, נסי להכיר מי היא... אני בטוחה שאם אביך בחר בה להיות בת הזוג שלו - היא חייבת להיות מישהי מיוחדת... לגבי יום הולדתך... כיצד חשבת לחגוג? האם לעשות ארוחה משפחתית כולכם ביחד נחשב גם? אולי לצאת לטיול ביום שבת כל המשפחה ביחד? אני השנה בגלל כל מיני סיבות חגגתי את יום הולדתי ביום כייף עם אחותי - אמרת שיש לך אחות שאתן חברות טובות מה דעתך? - יום כייף לא חייב לעלות הרבה כסף זה יכול להתחיל מארוחת בוקר ביחד ואחר כך ללכת לים לדוגמא או משהו בסגנון... לעשות יחד כדורי שוקולד... לאפות ביחד עוגה... להכין את האוכל שאת הכיייי אוהבת... אפשר לחשוב על הרבה דרכים לחגוג בכייף בלי להוציא הרבה...
ו

הי לכן..

תודה על הרעיון,הוא יפה..אבל אני מקווה שיהיה לה זמן..היא סטודנטית,עובדת הרבה.. בקשר חלחברה שלו, אבא אמר לי שהיא לא הצליחה לישון בלילה
... ואמרתי לו שוב ושוב שיסביר שזאת לא היתה הכוונה שפשוט קשה לי עם זה.. אבל קשה לי להסביר את עצמי לפעמים,אז לא ידעתי מה להגיד לו להגיד לה.. חשבתי הרגע לשלוח לה מייל למרות שזה מביך,אבל מה לעשות.. שוב תודה לכן..

eshkolit32

New member
רעיון לא רע

אני בעד לשלוח לחברה של אבא שלך מייל, זה נשמע לי רעיון מצוין. לא תצטרכי להגיד את הדברים פנים מול פנים - זה הרבה יותר פשוט. מעבר לזה, את תכתבי ישירות אליה, בלי התיווך של אבא שלך, וככה תוכלי להסביר את עצמך בצורה הכי ברורה ופשוטה, בלי להסתבך עם דברים שחשבו שאמרת או התכוונת אליהם. תשתפי אותנו במה שבחרת לעשות בסוף.... בהצלחה! זה לא משהו שאי אפשר לפתור, אל תתייסרי כל כך מזה שהיא נפגעה - נכון שזה מצב לא נעים, אבל אם תתנצלי ותסבירי את עצמך זה יוכל לרכך אותה ולהוכיח לה שלא היתה לך כל כוונה רעה.

פיוו הקלה

שלחתי לה מייל... למרות שהיא עדיין מעצבנת אותי ,אבל זה לא בגלל שהיא עשתה משהו רע...

yaeli20

New member
כל הכבוד !

לדעתי עשית את הדבר הנכון! קבלי חיבוק חם וחזק

למעלה