שלום רב - האם FSH הכרחי עבור יצור זרע ?! תודה !

שלום רב - האם FSH הכרחי עבור יצור זרע ?! תודה !

שלום וברכה
שאלה עקרונית ברשותכם
אני קצת אובד עצות מכיון ששמעתי דעות סותרות בין הרופא של אישתי לבין הרופא שלי
בבדיקת זרע לפני חודש התוצאה הייתה בערך כ 2 מליון - תוצאה נמוכה אולם זה היה על טסטוסטרון נמוך ו FSH גבוה
מייד לאחר הבדיקה הנ"ל התחלתי זריקות פרגניל 5000 יחידות אחת ל5 ימים - הFSH פשוט נמחק והתאפס והטסטוסטרון עלה
בבדיקת זרע לפני כמה ימים לא נמצאו תאים...
רופא הנשים של אישתי שמבין בפוריות הגבר טוען שהירידה החדה בספירה לא קשורה ל FSH ולכן לא ניתן לייחס את הירידה בספירת הזרע לאיפוס של ה FSH
אולם! האורולוג שאצלו הייתי טוען שהכרחי לשמור על רמת FSH מסויימת על מנת להגיע לייצור זרע ולכן אצטרך לקחת זריקות מנוגון
אנא מנסיונכם או הידיעות שלכם - עם מי הצדק?! האם ניתן לייחס את הירידה החדה בספירת הזרע באיפוס של ה FSH ?!
האם להתחיל זריקות מנוגון ?!
אנא התייחסותכם
תודה

FSH וייצור זרע

שלום.

במבט ראשון, אני נוטה להסכים עם האורולוג. ה-FSH הכרחי להתנעת תהליך ייצור הזרע (ספרמטוגנזה) ולהבשלת התאים התומכים בתהליך. רמה נמוכה מהסף הדרוש בהחלט יכולה לגרום לעצירת התהליך. עם זאת, לא ניתן לשלול גם את האפשרות שהירידה בספירת הזרע התחילה עוד לפני - לו היית עושה בדיקות נוספות בשנה החולפת, ייתכן והיו רואים זאת. אך כיוון שאין לכך עדות, כאמור, האבחנה של האורולוג נשמעת אמינה יותר. לגבי הזריקות - אם הרופא סבור כי המצב לא יתאזן מעצמו ובהיעד טיפול אחר, כנראה שאין מנוס.

בהצלחה!

תודה על תשובתך-בהמשך לשאלה הקודמת

כאמור אני נוטל זריקות פרגניל והתוצאה של 5000 יחידות היא מחיקת FSH, עליה יפה בטסטוסטרון ועליה חדה באסטרדיול

אני מבין שאני צריך להוריד מינון של הפרגניל על מנת להגיע לאיזון המושלם - טסטוסטרון נורמלי, קיום רמת FSH נורמלי וירידה באסטרדיול
אציין שמאז נטילת הפרגניל שזה בערך כחודשיים בשתי בדיקות זרע לא נמצאו תאים, לפני נטילת הפרגניל מצאו אצלי 2 מליון תאים
שאלתי היא - האם כדאי להוריד במינון הפרגניל ? אם כן בכמה?
האם כדאי לרווח את הזריקות מעבר לחמישה ימים ?
איך אני מנטר את הרמות עד להגעה לאיזון האופטימלי ?
אודה להתייחסותך

פרגניל

שלום רב.

לצערי, כאן אנחנו נכנסים לתחום שבין הרופא לפציינט. האחריות הבלעדית לתוצאות הטיפולים היא של הרופא המטפל ולפיכך, הכתובת היחידה לשאלות מסוג זה הן הרופא עצמו. כמובן שאפשר ורצוי לבקש חוו"ד נוספת, אבל אך ורק מרופא מומחה כאשר ההיסטוריה הרפואית שלך ידועה לו. אף גורם, בכיר ומומחה ככל שיהיה הוא לא סמכות לקבוע עבורך את הטיפול דרך האינטרנט. לפיכך, אין מנוס מלפנות לרופא המטפל (או לרופא מומחה אחר לחוו"ד נוספת) עם השאלות שרשמת כאן.

בהצלחה!

למעלה